Deník budoucího táty: Jdeme do toho!

Jmenuji se David, je mi 35 a před nedávnem se mi obrátil život naruby. Narodil se mi syn…

denik-budouciho-taty-1100x618.jpg Zdroj: Lobey

Bylo to nové, zvláštní a zpětně opravdu hezké období. Jak se říká: “Po bitvě je každý generál.” A i já bych dělal spoustu věcí jinak, ale kde se člověk měl dozvědět, jak se věci mají? Na internetu je spousta informací, ale většinou ne v ucelené formě a už vůbec ne z pohledu chlapa. Spousta diskuzních fór pro maminky, kde chlap vnímá spíše zvýšenou hladinu hormonů než informační hodnotu :-D. A proto jsem se rozhodl podělit o svoje zážitky.

Zpětně hodnotím těhotenství a porod jako tu nejhezčí a nejintimnější chvíli, kterou můžou dva v životě sdílet. A když se člověk připraví, tak ji lze zvládnout s větším klidem a dokonce si ji i užít.

Hlavně netlačit na pilu

U nás chlapů to asi není tak vidět, ale u vás žen tikají biologické hodinky mnohem nápadněji. Jemné naznačování pak začne střídat opravdový tlak, někdy i citové a jiné vydírání. Znám i takové ženy, které k tomu přistoupily opravdu poctivě a rozplánovaly i samotné “milování” a jeho frekvenci dle období ovulace. A nejlépe to podpořily měřením teploty v určitých místech. Tak takhle za nás chlapy opravdu ne. Neustálé naléhání a určitá nucenost nikoho moc nevzruší, a po čase to spíše stresuje až odpudí. Nejenom, že tímto způsobem pravděpodobně nezískáte vytoužené dítě, ale dost možná ztratíte i zřejmě normálního chlapa (chce s vámi dítě!!!). A co si budeme povídat, kolem třicítky bývají ty lepší kousky už docela přebrané a není to nejvhodnější doba hledat něco nového. Takže prosím, nechte nás víc v klidu. Pomůže to vám i nám. Nakonec, co se má stát, tak se stane. A uvidíte, že spolu a víc v klidu to bude mnohem lepší.

I muži mají své dny

I muži mají totiž své dny. A stejně jako vy potřebujeme lásku, uznání a hooodně obdivu k tomu. A když se nám tohoto nedostává a navíc vás víc než my zajímá oplodnění, tak začneme hledat jinde. To v  konečném důsledku nechce ani jedna strana. Takže v  klidu a spolu.

Stejně tak prosím neprobírejte těhotenství se svými zlatými maminkami, kamarádkami a náhodnými lidmi. Tím, že budeme od vás a už i od ostatních poslouchat, že „je na čase“, opravdu naší psychice nepomůže. Moje, v té době ještě přítelkyně, byla naštěstí rozumná a díky tomu se  mustang a dobyvatel pomalu začal přetvářet v  někoho, kdo si dokázal představit, a vlastně i opravdu chtěl, dítě a rodinu. A věřte, že to nebyl proces jednoduchý ani bezbolestný. 😀

A když to hned nejde?

Pokud to „hned“ znamená déle než půl roku, tak se dá samozřejmě s někým poradit, udělat testy na neplodnost a podobně. Ale zase v  klidu. My tohle nechceme řešit. Chlap se vidí jako dobyvatel a tohle je něco citlivého, útočí to na naši podstatu mužství. Dejte nám informace a nechte nás, ať se sami rozhodneme, kdy bude nejlepší čas to řešit. Uvidíte, že se vám tenhle přístup vyplatí víc než nátlak (teda pokud nemáte doma lenocha nebo mamánka).

Jdeme do toho!

No a teď pozitivněji. S rozhodnutím „chceme miminko“ začíná zlaté období. 😀 Žádná hormonální antikoncepce, která by snižovala libido. Žádné velké přemlouvání. I když to občas bylo z povinnosti, tak jsme se milovali, jak bylo libo. Myslím, že tohle období je svým způsobem jedinečné. Oba ví, že je to vážné, chtějí spolu dítě. To je velký závazek, takže odpadnou i ty poslední zábrany nejen ve formě ochran a antikoncepcí. Sex je v tomto období krásný, tak nikam nespěchejte a užívejte si ho.

Tak a je to tady, jdeme do toho!

30.4.2020 7:00 | autor: David Krobot

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist