FOTOGALERIE: S kočárkem Prahou se vydařilo. Magistrát přislíbil samolepky v MHD

Slunné počasí přilákalo ve středu 23. května do Žlutých lázních přes tisíc rodičů s kočárky a dětmi. Podívejte se v naší reportáži, jak si užili báječný den plný zábavy a soutěží.

To, že se něco ve Žlutých lázních děje, signalizovala celodenní přítomnost policistů u nejbližších přechodů. Dávali pozor, aby se rodiče s dětmi bezpečně dostali do areálu. Pokud měli registraci, v cestě dovnitř areálu jim nic nebránilo. V opačném případě si však v exponovaných časech museli počkat i několik minut. Všechny registrace byly slosovatelné ve dvou tombolách v průběhu celého dne.

Uvnitř areálu se zábava rozproudila úderem desáté hodiny dopoledne. Program na pódiu odstartovala rozcvička pro nejmenší s balonkovým klaunem, a pak už je tam vystřídala moderátorka VIP zpráv na Primě Andrea Košťálová, která se ve svých blocích vydávala i mezi návštěvníky a zjišťovala, jak se jim na akci líbí. Nezapomenula se také zastavit u jednotlivých stánků v nákupním městečku, aby představila návštěvníkům jejich nabídku.

Chvilku po rozcvičce dětí se rozcvičily i rodiče. Během dne si mohli několikrát vyzkoušet různé lekce strolleringu. Dítě už totiž není třeba někam odkládat, můžete cvičit spolu a užít si spoustu zábavy. To ostatně odpoledne ukázala i skupina Dance4moms, která předvedla, že tančit se může i s dětmi v šátcích či nosítkách. Kromě toho byla k vidění i zábavná lekce angličtiny Kids & Us, kterou mohou navštěvovat už děti od jednoho roku.

Kočárková rallye

Chvíle před kočárkovou rallye zpříjemnila vystoupení několika muzikálových umělců. Pak už to vypuklo. Dopolední moderátorku vystřídalo osvědčené duo moderátorů Rádia City Iva Lecká a Vojta Efler.  Soutěžilo se o lehký sportovní kočárek Baby Monsers Compact. Zájem byl obrovský, zápasový pavouk byl naplněn během pár minut. Kužely tentokrát improvizovaly smotané deky, ale i tak rozhodující bylo, aby se z kelímku, který tentokrát drželi soutěžící v ruce vybryndala co nejméně vody. Letos mohli v prvních kolech soutěžit s vlastním kočárkem, a tak se rallye stala zároveň praktickou ukázkou manévrovatelnosti s jednotlivými kočárky a na trať tak vyjel i kočárek pro dvojčata. Do dalšího kola postupoval ten, který vybryndal při jízdě méně vody. O postupujících často rozhodovaly jen mililitry. Finále už však proběhlo s jednotnými kočárky. Kočárek si nakonec odnesly obě finalistky.

Vyhrazená místa budou

Ještě před finálovou jízdou dorazil účastníky pozdravit zástupce z pražského magistrátu náměstek pro dopravu Petr Dolínek, který vysvětlil, proč v pražské MHD zatím nejsou vyhrazená místa pro těhotné a rodiče s dětmi. „Úředník narazil na velkého soupeře – kulaté razítko, ale už jsme našli řešení a vyhrazená místa v pražské MHD prosadíme. Jinde to jde, tak proč ne v Praze?“ řekl Dolínek.

Zábava pro všechny

Kdo chtěl, mohl se opět během dne svézt po Vltavě v lodi říčního oddílu policie. Na odjezdovém molu se během celého dne tvořily fronty. Kdo nechtěl čekat, mohl děti zabavit na spoustě atrakcí u jednotlivých partnerů v nákupním městečku. Tam bylo neustále plno. Rodiče se dozvěděli o spoustě novinek v péči o rodinu a děti se zatím mohli zabavit třeba skládáním puzzle, malováním, labyrintem nebo třeba na nafukovací lodi se skluzavkou, kterou přivezl Fajn park z Vysočiny. Samozřejmě nemohla chybět ani trampolína a skákací hrad. „Myslela jsem si, že synek bude spát, ale ani náhodou. Jakmile spatřil loď se skluzavkou, neudržela jsem ho. Už tu jsme skoro hodinu,“ smála se maminka Jarka. Prozradila také, že se nechala nalíčit u stánku s kosmetikou Oriflame.

Tatínky zase zaujala možnost vyzkoušet si některé z vozů, které má v nabídce Autosalon Klokočka a ti sportovnější byli potěšeni nabídkou sportovních kočárků Thule, které lze připojit za kolo nebo s nimi i vyrazit do hor. Hojně navštěvovaný byl také stánek pojišťovny Ministerstva vnitra 211, kde si mohli návštěvníci zasoutěžit na veslovacím trenažéru, kdo ujede za stanovený čas nejdelší úsek. Ve stánku Firo Tour zase návštěvníci zjistili, která destinace je letos in pro dovolenou s dětmi a kam raději vyrazit bez nich.

Akci si nenechala ujít řada známých osobností. Během dne jste mohli potkat moderátorku zpráv na FTV Prima Sandru Parmovou s dcerou Emily. Již poněkolikáté na akci nechyběla ani Česká Miss a moderátorka Iveta Lutovská s dcerou Anetkou nebo třeba operní pěvkyně Andrea Tögl Kalivodová se syny Sebastianem a Adrianem.

Krásné počasí vydrželo celý den. Návštěvníky rozehnaly až pozdě odpoledne první kapky deště.

25.5.2018 4:03 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist