Fotonávod: Jak cvičit po porodu

Právě jste porodila a bojíte se, že se už nikdy nedostanete zpět do kondice? Chcete začít cvičit, ale bolí vás celé tělo a jste unavená? To je naprosto normální. Vaše tělo podstoupilo obrovské psychické i fyzické změny, dejte mu proto čas na regeneraci. Uspíšit jí ale můžete na lekcích cvičení po porodu.

Při cvičení v šestinedělí a po porodu začnete jemně procvičovat břišní svaly, napomůžete zavinuvání dělohy, protáhnete a posílíte téměř celé tělo a budete se sama cítit mnohem lépe. 

Hodiny cvičení po porodu jsou ve všech větších fitness centrech. Pokud se chystáte jít si i s ostatními čerstvými maminkami zacvičit a nevíte, co vás na lekci čeká a na co vám cviky pomohou, můžete se na některé z nich podívat níže.

Pozice na zádech, při které dochází k protažení prsních svalů. Procvičuje se dýchání do břicha. Při cviku se lehce posiluje břicho a protahují dolní končetiny.

Vhodná pozice k protažení dolní části zad, hýždí a nohou.

Získejte zpět svou postavu! Cvičte z pohodlí domova podle videa.

„Šlapání na kole“ pomáhá aktivaci svalů v oblasti kyčelního kloubu, svalů přední strany stehen a svalů břišních a zádových.

Zvedání pánve posiluje pánevní oblasti hýždí a stehen.

Leh na podložce ( či polštáři) podporuje zavinování dělohy, případně se mohou lehce posilovat břišní svaly.

Protahování a posilování břišních svalů.

Stlačování míčku mezi pažemi posilujeme prsní svaly.

Izometrické posílení břišních svalů a zad (korová cvičení).

Izometrické posílení šikmých břišních svalů.


Fotografie byly pořízeny s odborným dohledem lektorky cvičení pro těhotné, po porodu a cvičení s dětmi Vlaďky Parýzkové ve fitness centru Bugifit.
Fotografie mají pouze informační charakter, nejsou míněny a nemají sloužit jako návod k domácímu cvičení. Cvičte pouze pod odborným dohledem.


14.7.2009 3:00 | autor: Michaela Mazancová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist