Hrazdičky

Dětských hrazdiček je na našem trhu velké množství. Hrazdičky se většinou prodávají i s hrací dekou, na kterou vaše děťátko můžete položit. Na té jsou našity čtverce z různých materiálů, šustivé, semišové, manšestrové, lesklé či obyčejné látkové. Součástí deky bývají hračky, které je možné zavěsit na oblouky nebo používat samostatně.

Hrazdičky jsou prodávány v různých sadách, rozděleny jsou hlavně podle věkových skupin dětí. Nejvíce ji využijí děti od tří měsíců do jednoho roku věku. Později už chce miminko běhat a v hrazdičce většinou nevydrží, protože má již jiné zájmy.

Vyrábějí se látkové a plastové

Plastové hrazdičky se většinou skládají pouze z obruče, jsou hranaté a koupit je můžete od 300 Kč do 1600 Kč. Cena závisí na tom, kolik má hrazda přídavných prvků (kolik je například plyšových či plastových závěsných hraček) a jaké má funkce (hraje melodie, dá se sklápět atd.). Pro dítě s alergiemi je vhodnější právě plastová hrazdička, protože se lépe urdžuje v čistotě. Některé hrazdičky se dají připevnit nad postýlku.

Látkové hrazdičky se dají pořídit od 800 Kč do 2000 Kč. Jsou většinou plyšové, s podložkou a závěsnými hračkami, které mají upoutat pozornost miminka. Hrazdičky s dekou se prodávají nejvíce, velmi často je lidé chtějí jako dárek pro narozené miminko.

Rada naše odborníka, Michala Štefaniče, dlouholetého specialisty v tomto oboru:

„Hrací deka s hrazdičkou – i když není nezbytná – udělá radost každému miminku. Vhodně zvolená hrazdička pomáhá rozvíjet psychomotorický vývoj miminka.“

19.3.2009 1:01 | autor: Jaroslava Mazancová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist