Iva v 21. tt – V porodnici na zkoušku

Jelikož bydlíme v horním patře panelového domu a sluníčko nám jde celý den nad domem, tak bych náš byt v těchto dnech přirovnala k sauně. Jak jsem se již zmiňovala, tak velkým pomocníkem je mi domácí klimatizace a mokrý ručník, který si přehodím přes tělo. V pondělí jsem navštívila praktickou lékařku, která mi ukončila pracovní neschopnost. Tu jsem měla kvůli […]

2018-08-07-2-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: Profimedia.cz

Jelikož bydlíme v horním patře panelového domu a sluníčko nám jde celý den nad domem, tak bych náš byt v těchto dnech přirovnala k sauně. Jak jsem se již zmiňovala, tak velkým pomocníkem je mi domácí klimatizace a mokrý ručník, který si přehodím přes tělo.

V pondělí jsem navštívila praktickou lékařku, která mi ukončila pracovní neschopnost. Tu jsem měla kvůli mým bolavým zádům. Při té příležitosti jsme absolvovala prohlídku praktického lékaře doporučenou v těhotenství. Její součástí bylo i EKG a zanedlouho potom jsem šla domů. Celý týden se cítím jinak velice fajn a toto období si užívám. Můj jídelníček je teď hodně o ovoci a zelenině. Jako jídla vyhrávají saláty.

Na konci týdne jsme si také zkusili cestu do porodnice. Chci rodit v Rakovníku, který je vzdálený od mého bydliště 55 minut jízdy. Do porodnice jsem předem volala, zdali na nás budou mít chvíli čas a provedli by nás. Milá porodní asistentka na druhém konci řekla, že nás rádi uvítají a že máme přijet.

Vydali jsme se přesně cestou, kterou pojedeme v prosinci a jeli jsme pohodový tempem. Za 55 minut jsme dorazili do rakovnické nemocnice. Zvenčí tedy areál nemocnice působí značně zastarale, ale po příchodu do prostoru porodnice nás tento pocit ihned opustil. Prostory jsou krásně zrekonstruované, čisté a příjemné prostředí. Uvítala nás jedna z porodních asistentek, která mi potvrdila moji registraci k porodu. Pak se nás ujala její mladší kolegyně.

Nejdříve nám ukázala pokoj, kde se rodičky přijímají do porodnice. Tam probíhá prvotní vyšetření, kde se rozhoduje, jestli žena půjde na čekací pokoj nebo porodní sál (nebo domů). Také se zde odevzdávají všechny předem vyplněné formuláře tak, aby se obě strany již touto záležitostí nemusely zdržovat.

Pak nám ukázali první porodní sál, kde kromě klasického porodního lůžka byla i porodní stolička, žíněnka, dva míče, televize, pohovka pro doprovod a hlavně obrovská vana, do které je možné i porodit. Druhý porodní sál byl o něco menší, se stejným vybavením kromě vany. Oba porodní sály mají vlastní WC a sprchu.

Celkově na mě prostředí porodnice působilo velice dobře a jsem ráda, že jsem si zvolila správně.

Teď nás čeká druhý screening, u kterého nebude chybět ani můj partner. Podrobnosti určitě zmíním v příštím článku. Nenechte si ujít také vlog za 21 tt.

 

Mějte se krásně a užívejte léta.
Iva


Iva má za sebou 21. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

7.8.2018 4:38 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist