Káťa ve 22. tt – Karta v porodnici

TĚHULKA LIVE! KÁŤA Zdravím vás opět s dalším článkem. Počasí venku je krásně letní, ale začíná nám další školní, u nás tedy školkový rok. Takže víkend byl u nás ve znamení přípravy do školky. Nebylo tedy moc času dojímat se nad nenarozeným miminkem, i když jsem tedy stihla absolvovat kontrolu u mé lékařky.

tehulka-live-katka-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: Shutterstock

Tento týden jsem právě ve 22. týdnu těhotenství. Miminko vesele kope, je cítit již celý den. Někdy si říkám, jestli vůbec v tom bříšku spí. Protože nechci přeskakovat z jednoho na druhý, začala bych tam, kde jsem minule skončila, tedy 2. trimestrem.

Ve 14. tt se tady u nás v Praze, každá maminka musí registrovat do porodnice. Já jsem se registrovala do podolské porodnice. Rodila jsem tam již dceru, docházím k lékařce do soukromé ordinace, která pracuje v podolské porodnici, takže byl u mne výběr jednoduchý. Spousta lidí, tuto porodnici odsuzuje, že je to jakási „továrna na děti“, já však jsem s ní naprosto spokojená.

A jak na tom byl v těchto týdnech hematom? Byla jsem na kontrole v 15. tt, kdy se tedy hematom začal zmenšovat a vstřebávat, měl okolo 5 cm. Stejné to bylo i při kontrole v 18. tt. Při této kontrole jsem byla objednána na již v pořadí 2. screening. Během této doby jsem měla stále nařízený klidový režim, ale už jsem měla povolené vycházky. V této době byla dcera na prázdninách, takže jsem mohla být v klidu a ležet. Sice jsem se těšila, jak si společně užijeme prázdniny (dovolená, výlety), ale nakonec mi rodiče vyšli vstříc a postarali se o ní, abych já mohla odpočívat. Partnera musím také pochválit, protože se vzorně stará o domácnost a staral se i o mě.

Na druhý screening jsem vzala sebou i dceru, aby viděla a mohla si lépe představit to miminko co mám v bříšku. Byla moc spokojená. Bříško stále hladí a pusinkuje, čeká na kopanečky a povídáme si co asi to miminko v bříšku dělá. Druhý screening dopadl dobře, miminko je v pořádku, vše má tak jak má mít. Hematom tam je stále, ale měl již jen 4 cm. Na další větší ultrazvuk jsem objednaná až na konec září. Kromě toho jsem byla objednaná na poradnu již do porodnice (kam se tedy obvykle chodí až od 36. tt). Paní doktorka, ale chtěla, abych pro jistotu měla vše připravené.

Tuto kontrolu v prenatální poradně jsem tedy absolvovala minulý týden. Bylo zvláštní tam sedět mezi maminkami, které už mají obrovská bříška, ale mám již připravenou kartu. Pak už nám stačí doplnit jen list z matriky se jmény a příjmením. Paní doktorka mne zkontrolovala, objednala na termín glukózového testu a další poradny. Navíc mne teda ještě poslala na odběr krve, kvůli možné dědičnosti špatné srážlivosti krve. V prvním těhotenství jsem s tím žádný problém neměla, ale prý to mohl nastartovat až porod, tak uvidíme, co nového mi přinesou výsledky. Napsala mi šumivý hořčík z důvodu občasného tvrdnutí bříška.

A jak se cítím já? Cítím se skvěle, akorát ty tepla na konci prázdnin mi dali zabrat. Ovšem ukončení neschopenky a návrat do práce mi paní doktorka nedoporučuje. Takže to vypadá, že už na té neschopence zůstanu až do nástupu na mateřskou dovolenou. Což nesu těžce, protože bych do té práce ráda, ale zdraví je teď mnohem přednější a určitě bych nechtěla něco riskovat.

Příště vám prozradím zda již chystáme výbavičku a v jaké barvě ji ladíme.

Přeji hezký začátek září

Vaše Katka


Katka má za sebou 22. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

3.9.2019 12:05 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist