Kateřina v 19. týdnu těhotenství: Dušičky a genetika

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Dočetla jsem se, že v reinkarnaci věří polovina lidí na světě! A my dva s Lukášem už možná mezi ně patříme. Jenže kdybyste to mohli jen vidět a zažít, nedivili byste se nám! Máme už jedno dítě, kterému občas místo „Tomášku“ říkáme „Ládínku“ po mém zemřelém dědovi. Jejich fyzická podoba, to je věc jedna, za tu by mohly geny, jenže ty výrazy!

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Všiml si jich můj brácha a musela jsem mu dát rychle za pravdu a pak jsem jen pozorovala. Naše dítě se na nás občas podívá naprosto totožným pohledem, který jsem už někde viděla, stejně krčí čelo, má stejný výraz, když je zaujatý, má stejný úsměv a dál je toho ještě hodně. Stejný jako děda Vladimír. Někdy mi to přijde i děsivé, spíš ale hezké, jak se mi dědeček zpřítomňuje v Tomášovi. A mám nepřímý důkaz – Tomášek miluje králíky, Boba a Bobka. Neusne bez nich. A péče o králíky, to byla dědova oblíbená práce, akorát on se s nimi zas tak nemazlil jako náš malý, spíš je občas „kuchnul“ na pečínku. Ládínek právě spí a drží v ruce myslím Boba a zase jsme začali s Lukášem přemýšlet, kdo se na svět chystá teď. Možná někdo, koho už známe.

Nebojte, neberu to zas tak vážně, ale Tomáškovy výrazy mě přivedly několikrát na myšlenky, že jsou věci mezi nebem a zemí, které nikdy rozumem nepobereme, a také na nekonečné úvahy o koloběhu života. Po dědově odchodu se narodil Tomášek, letos v lednu Lukášovi zemřela babička a asi měsíc a půl nato jsem otěhotněla. Nastane další střídání tady na světě. V hormonálním koktejlu mě takové myšlenky vždycky nejdříve dojmou, později uklidní – vše je, jak má být.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Kdybych necítila pohyby miminka, ani bych nevěděla, že jsem těhotná. Proti předchozímu těhotenství přibírám méně a nejsem tak ufuněná. Přeci jen mám hodně pohybu – s devítiměsíčním dítětem to ani jinak nejde. Nedávno jsem prohlížela loňské letní fotky, kromě obřího břicha v devátém měsíci jsem byla pěkně kulatá v obličeji, ale to je ještě předčasné hodnotit, jak na tom budu teď. Blížím se k polovině těhotenství – z jedné strany teprve, z druhé už. Ještě mě nepopadá hnízdící mánie, jedno mimino je už uhnízděné a kromě druhé postýlky nás příliš zařizování nečeká. Kočárek jsme pořídili na výstavě sourozeneckých kočárků a kočárků pro dvojčata v Brně teď ve čtvrtek. Ale pokud zjistíme, že čekáme holčičku, neudržím se a začnu probírat všechny ty modré oblečky, neutrálních máme celkem málo, takže určitě něco pořídíme.

Mějte se dobře
Kateřina


Očima tatínka: Všeho je hodně

Manželka hodně pije, jí, chodí ven, odpočívá po obědě s Tomáškem, nakupuje, vaří, uklízí, luští křížovky a odesílá řešení a soutěží – nějak všeho dělá hodně, nejmíň za dva. Mám pocit, že pořád chodí na kontroly – ať už se sebou a malým miminem, nebo s Tomáškem, který byl nemocný a se kterým chodí cvičit k fyzioterapeutce.

Začala chodit hodně ven s kamarádkami a jejich dětmi a je to legrační, vždycky říkala, že nebude děti porovnávat a pořád slyším: „Albert je o měsíc starší a už umí tohle a tohle… jsem zvědavá, kdy začne ten náš. Matěj se mi zdá větší pohodář a není tak ukňouranej. Jasmína byla tak hodná a Tomáš se k ní choval hodně něžně, to doma normálně nedělá…“

Vybírala nekonečně dlouho kočárky a nakonec jsme pro něj museli jet až do Brna na výstavu, ale musím uznat, že to bylo potřebné, z fotek na internetu toho moc nepoznáte, recenze byly hodně rozporuplné a v obchodech jsme moc druhů sourozeneckých neviděli. Hlavně je na ní vidět, že se těší a už ji nerozhazují reakce typu: „Vy jste blázni!“ Těšíme se samozřejmě oba a mám z toho radost. Není nic hezčího než se těšit na děti a z dětí.


 

Kateřina právě prožívá 19. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599250586131.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist