Kateřina v 8. týdnu těhotenství: O chutích, jídle a zmizelé alergii

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Minulý víkend jsme byli všichni tři poprvé na opravdové dovolené – jenom jsme odpočívali. Nejsme na žádné velké plánování, takže ve čtvrtek padlo rozhodnutí a v pátek jsme jeli – kam, to jsem netušila, šlo o překvapení od manžela.

Vyjeli jsme po poledni, to je na tom můj žaludek o něco lépe než ráno…, přesto jsem měla z cesty trochu obavy. Za 4 hodiny v autě jsme udělali několik přestávek a nijak výrazně špatně mi nebylo.

Dojeli jsme do rakouského Gmundenu k nádhernému jezeru a na rozdíl od naší svatební cesty (komplet celou dobu pršelo a svitlo až při příjezdu na letiště :D) nám skvěle vyšlo počasí a nakonec vlastně všechno.

Hned první večer jsme bez problémů uspali malého, zapnuli videochůvičku a vydali se do hotelové restaurace – dlouho jsme hledali dobrý signál, ale technika neselhala. Náš synek byl poprvé „sám doma“. Vůbec se nehýbal ve spánku a spal překvapivě dlouho, to ho jen zmohla cesta a ostrý podalpský vzduch. A od té doby konečně spí už i kolem šesti hodin v kuse, což je pro mě obrovská úleva! Dříve jsem v noci vstávala maximálně po 3 hodinách, ale Tomáš dostal rozum a jistě už ví, že sourozenec se potřebuje mít v bříšku také dobře a musíme proto oba více spát.

Celý odpočinkový víkend jsem měla silné těhotenské chutě, takže jsem dlouho vybírala z jídelního lístku – večer to bývá chuť na něco šťavnatého, vévodí saláty, takže kyselinu listovou doplňuji vzorně. U večeře to ještě ušlo, ale na snídani jsem byla jako utržená ze řetězu – měli tam výborný švestkový koláč, ale bylo ho celkem málo a já se styděla nabrat si hodně, tak jsem vše maskovala četnějšími nenápadnými cestami s talířem k pultu, cestou jsem přihodila ještě několik lahůdek… Švestky s rukolou a míchanými vajíčky, proč ne. A takhle to šlo se mnou dál celý týden – i po návratu z dovolené…

V cukrárně jsem si koupila vajíčkový chlebíček a těšila se, až ho doma sním, jenže jsem to nevydržela, zaparkovala kočárek u první lavičky a snědla ho venku z papíru, brr. Nakládaná zelenina, vajíčka, rybí pomazánka a občas sladkosti stále vedou. Chutě mám nachlup stejné jako u prvního těhotenství, není mi ale tak moc špatně jako předtím, zato mám skoro celý den žaludek na vodě (mimo pauz, kdy pojídám chlebíčky), občas mě zlobí i v noci.   Kolečko se rozběhlo – co bylo dřív? Bylo mi špatně od žaludku z návalu hormonů, anebo jsem si ho zkazila pojídáním podivností?

Nastaly u nás určité režimové změny – nezvládám ranní přebalování. Doteď blinkal Tomášek na mě, nerada bych, aby to bylo obráceně, takže tento ranní miminkovský rituál provádí statečně tatínek.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Po obědě chodím s malým spát, jsem přeci jen hodně unavená. Při procházkách s kočárkem si často sedám na lavičku, abych četla – a klasika, po čase se prozradím padající hlavou, čtením stejného odstavce stále dokola. Jenže nečtu žádnou beletrii, ale odbornou literaturu na moji rigorózní práci, kterou bych ráda před porodem dokončila. Se dvěma dětmi bych ji už nemusela nikdy dopsat… ale o tom až jindy, dnes by toho s mohlo být na vás moc!

A jak je to s mým zdravím? Překvapivě zatím jen dobré zprávy – zmizela mi alergie na kasein (bílkovina kravského mléka), držela jsem 6 let přísnou bezmléčnou dietu, tzn. žádné sýry, jogurty, smetanové omáčky, dezerty, dorty, sušenky, koláče, zmrzliny, dresinky, nic, v čem je máslo, sušené mléko, syrovátka, laktóza… na kontrole na alergologii jsem nevěřila svým očím.

Mohu pomalu začít měnit jídelníček a neměla bych mít tolik starostí s doplněním vápníku jako u prvního těhotenství. Takže jdu vstříc svým těhotenským chutím bez velkých omezení!

A těším se na úterý – uvidíme kuličku v bříšku, tak doufám, že je s ní všechno v pořádku, teď je přeci jen stále třeba držet palce. Napůl se těším, napůl mám přeci jen ještě obavy. Kéž by tu byl už ten pohodový druhý trimestr!


Kateřina právě prožívá 8. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476597485173876.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist