Kateřina ve 21. týdnu těhotenství: Pojedeme k moři

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Jsem za půlkou těhotenství, tedy pokud budu rodit v termínu. Do porodu mám ještě hodně plánů – čeká nás první společná prázdninová dovolená skoro ve čtyřech, plánuji psaní rigorózky, háčkování, šití a přečtení mnoha knih, doufám.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Můj Lukáš je mimo jiné bubeník a má teď řadu koncertů v Chorvatsku. Na první termín jel bez nás, zatím našel ubytování vhodné pro rodinu s dítětem a těhotnou, abychom si užili také dovolenou. Poprvé jsme bez sebe tak dlouho, 12 dní. Doma spolu budeme všichni jen chvíli a pojedeme zpátky k moři už všichni. Je legrační i dojímavé, jak si chybíme – nemusím vám asi vysvětlovat, jak přecitlivělá dokáže těhotná být. Poslouchám první telefonáty otce se synem a pěkně to se mnou cvičí.

Tomášek každé ráno vyndá Lukášovy boty z botníku, podá mi je a řekne: „Táta.“ Zkoušela jsem je i uklidit jinam, ale pak je zase hledá. Dokonce si vložil svoji bačkůrku číslo 19 do Lukášovy šestačtyřicítky, jen tam zaplula. Zajímalo by mě, co se mu odehrává v hlavičce, ale vážně mi přijde, že se mu stýská. Mazlí se se mnou najednou jinak, pevně mě drží kolem krku a není teď takové klubko hadů v náručí. Třeba se bojí, abych mu neodešla někam i já. Dokonce jsem otočila korbičku na kočárku směrem ke mně, je tak teď klidnější. Jsem hodně zvědavá, co to s ním udělá, až se Lukáš zase objeví ve dveřích.

Čas mám teď jen pro sebe a pro Tomáše, zvládla jsem pár více procházek se ségrou nebo s kamarádkou a měla jsem příjemnou návštěvu – kamarádku Pavlu. Je hodně šikovná a umí výborně šít. Mám od ní několik těhotenských sukní a teď mi přinesla jako dárek, řekla bych hodně stylové a originální těhotenské tričko – hlavně na míru, neuvěřitelný luxus! Učí mě šít, akorát já jsem stále ve fázi tepláčků a lacláčků na malého, ale nedávám si žádné mety, hlavně aby mě to pořád bavilo.

Vyjádřila jsem přání, že bych ráda háčkovala, je to určitě fajn aktivita na lavičku v teplých dnech. Takže jsem dostala další dárek – háček, přízi a knihu o háčkování s výbornými návody, vzory a fotkami. Natěšená jsem otevřela první stranu knihy, vezmu to pěkně krok po kroku. Vztekala jsem se hned u bodu jedna, cha! Přestože bylo už pozdě večer, zapnula jsem internet, našla jsem si videonávod, překonala jsem neuvěřitelné nepochopení triviálního pohybu a pomalu se rozjíždím. Časem snad určitě zvládnu na malé něco užitečného vyrobit.

Akorát bych už ráda měla jasno v barvách, aby chudák kluk nechodil v růžové. Už jsem si i říkala, že růžovou koupím a přivolám tím holčičku (vtipné je, jak dávno je rozhodnuto!), začínám mít podezření, že bych se zase ve svém odhadu sekla. Pořád se mi zdá, že je to holka.

A hlavně už necítím šimrání v břiše, ale jsou tu normální pohyby – výrazem normální myslím, že by mohly být skutečně i běžné – žádné Tomáškovy žebráky a kopání do močového měchýře. Tak tomu bylo samozřejmě na konci těhotenství, ale už od začátku byly Tomáškovy kopance poněkud výraznější. A navíc mi začíná být divné, že je tak dlouho nejasno, syn nám svou chloubu ukázal hodně brzy a nešla přehlédnout – vůbec jsme nečekali, že se už dozvíme, co to bude.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Zatím daleko více než garderobu děťátka řeším tu svou – nebylo by to nic moc, nebýt Pavly. Plánovala jsem si tak, co se hodí vzít si k moři, aby mi bylo pohodlně, a došlo mi, že nemám těhotenské plavky a do moře bych ráda. Vzhledem k tomu, že jsem vloni byla jen v ČR během těhotenství, nikde jsem se nekoupala, všude bych se těhotná bála. Sestra pohlídala a vydala jsem se na nákupy do vytipovaných obchodů pro těhotné – a nic! Byla jsem překvapena, jak nesamozřejmý je sortiment těhotenských plavek nebo volnějších tankin (respektive možnost koupě jiné velikosti tílka a jiné kalhotek) – ať už v obchodech pro těhotné nebo se spodním prádlem. Nakonec jsem nakoupila dva modely v běžném obchodě – jedny plavky v celku s řaseným břichem a jedny tankiny. Cítím se v nich trochu legračně, ale jsou oboje pohodlné. Ani jedno naše dítě netuší, že jedeme k moři. To malé si plave už teď, ale moc se těšíme na Tomáškův výraz, až bude poprvé ve vodě a nepůjde o koupání a mytí vlásků.

Zítra se těším do CMC k nutričnímu terapeutovi, dám vědět, jak jsem dopadla a co mi poradil. Přibrala jsem od začátku těhotenství necelých 7 kilo, ale z toho 1,5 kila za minulý týden, což je mi divné. Cítím se otekle, otekly mi prsty na rukou, zdá se mi, že jsem kulatější v obličeji a hlavně jsou mi těsné jedny kalhoty přes stehna, které mi byly ještě před 14 dny celkem volné. Mám tedy vážné podezření na zadržování vody, ale hlavně jsem zvědavá, co udělalo povolení mléka ve stravě s mým tělem. A taky SNAD UŽ budu do pátku vědět, jaké barvy přízí na háčkování mám nakoupit.

Za týden zas napíšu
Kateřina


 

Kateřina právě prožívá 21. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599926189511.jpg

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist