Katka v 21. tt: Změny přicházejí

TĚHULKA LIVE! KATKA V jednom nejmenovaném kultovním seriálu zní velmi často věta o přicházející zimě; u nás můžeme mluvit o přicházejících změnách. A jelikož život je změna, přijímáme je s odvahou a jako rodina.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Z dovolené v Krkonoších jsme si každý přivezli originální suvenýr v podobě virové či infekční nákazy. Ale ani nemoc, ani deštivá předpověď nás neodradila od výletu do Českých Budějovic. Čekal nás přeci velký ultrazvuk a možnost, že se konečně dozvíme pohlaví našeho nenarozeného Pišťocha.

V onen očekávaný den nám bylo už všem lépe, dokonce ani předpověď meteorologům moc nevyšla (jak to tak poslední dobou bývá). V genetickém ústavu v Českých Budějovicích se nám moc líbilo. Nejvíce snad Ondráškovi, který zase mohl oslňovat cizí lidi (zejména ženy) a zařádit si v dětském koutečku s ostatními dítky. My s partnerem jsme ocenili velice příjemné prostředí a pozitivně naladěný a vstřícný personál. Na samotný ultrazvuk s námi mohl i Ondrášek. Bohužel museli i s Peťou během krátké doby místnost opustit, protože Ondrášek spustil rykot více než hlasitý. Možná se bál cizího prostředí a ztlumeného světla, možná se lekl svého sourozence na velké obrazovce. Ještě si ale s Peťou stihli vyslechnout odhalení tajemství našeho Pišťocha – je to holčička. 🙂 Zdravá a velice živá holčička. Svojí aktivitou při ultrazvukových vyšetřeních dokonce předčí svého bratříčka Ondru (povahu tryskomyši zdědila nejspíše po mamince). Co se týče vrozených vad, vše je v pořádku. Váží prý přibližně 320 g a měří 25 cm. Paní doktorce se naše holčička velice líbila a pochválila nám ji.

Po vyšetření jsme s Ondráškem vyrazili do centra Českých Budějovic. Prošli jsme se po náměstí, koupili jsme si turistické vizitky a vyrazili na Černou věž. Ondra se nechal od tatínka nést v nosítku a zase se jen kochal. My s Peťou jsme si pěkně vysupěli až nahoru na věž, pokochali jsme se výhledem a šup zase dolů. Byl to výlet sice krátký, ale dobrý výsledek vyšetření mu dodal punc výjimečnosti.

Ale abych se dostala k tématu. Jaká že to je změna? No přeci změna barvy výbavičky. 🙂 Já jsem sice člověk, který rád využívá celé škály barev, ale pár kousků v růžové/červené prostě musím koupit. Po příjezdu domů jsem také hned zadala velice šikovné paní ušití tepláčků pro naši maličkou, a to v provedení růžovo-zelených kytiček. Už se těším na tu božskou práci! 🙂

Také jsem už přemýšlela, jak přechýlit označení našeho nenarozeného miminka – Pišťocha do holčičího rodu. Verze Pišťoška je velice zajímavá, i když se Peťa při dotazu na názor pouze zakřenil. Dokonce mi to přijde jako výborný jazykolam, asi u něj zůstanu. 🙂 Jen pěkně potrapte svoje jazýčky.

Neopomenutelná změna se udála také v Ondrově chování. Pravděpodobně v reakci na naše pocity ohledně Pišťošky se začal vztekat, enormně mazlit a kňourat. Opět nás upozornil i na svoji přítomnost, a že s radovánkami máme jako brzdit. 🙂 Nálada se mu po pár dnech zlepšila, ale záchvaty vzteku zůstávají. Asi se jedná o tu příjemnou část vývoje osobnosti, se kterou teď budeme pracovat. S Peťou jsme probrali postup, abychom oba dva zachovali jednotu a Ondra v tom měl pořádek. V prvé řadě volíme ignorování a zachování chladné hlavy. Docela pomáhá i klidné vysvětlení, ale to jen za předpokladu, že Ondráškův vztek nepřesáhl nějakou těžko rozpoznatelnou míru. Tak nám držte palečky, ať toto období přežijeme ve zdraví. 🙂

Čtěte také:

Další významná změna se týká našeho rodinného přesunu do Prahy. Už se začíná fakticky blížit, jelikož jsme ve fázi koupi bytu. Otevírá se nám nová problematika ohledně pořízení bytů. Desítky dokumentů, podpisů a odborných termínů, kterým s partnerem ani za mák nerozumíme. Aneb člověk se opravdu učí celý život. Doufáme, že vše dobře dopadne a nikoho ani nenapadne nás napálit. 🙂

Velice radostnou změnu jsem také přijala z úst své zubařky, která konstatovala, že už nám zbývá pouze jedna oprava zubů. Juhúú! 🙂 Konečně mi také začnou zbývat penízky na Pišťoščinu výbavu. Takže konečně změním cíl svých návštěv v Písku.

A co se týče víkendu, tak ten se nesl ve znamení oslavy více než výjimečné. Sestřenka mého partnera se vdávala a naši malou rodinku pozvala jak na obřad, tak na následnou hostinu. Mě se sice večerní křepčení s nevěstou a ženichem netýkalo, nicméně i tak jsme si to užili. Ondrášek se až na občasné záchvaty vzteku choval jako roztomilé miminko, které nám každý záviděl.

To je asi vše ohledně minulého týdne. Já si jdu do dalšího článku užívat čím dál ostřejší kopance od naší holčičky. A co bude tématem dalšího příspěvku? Sama ještě nevím, tak se nechte se překvapit, milí čtenáři. Něco pro Vás připravím.

Vaše Katka


Katka právě prožívá 21. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist