Kdo je ta paní?

VÁŠ PŘÍBĚH Do velice nepříjemné situace mě dostala dcera, když jí byly asi tři roky. Bylo to v období, kdy můj bratr neměl zcela jasno ve svém manželství a ač se o tom veřejně nemluvilo, celá rodina věděla, že se krom své ženy stýká ještě i s jinou slečnou.

Naši rodiče mají malou chaloupku v Beskydech, klíče má celá rodina a když tam někdo chceme jet, jednoduše jim nahlásíme kdy a na jak dlouho, pokud v tam v té době není někdo jiný.

Zloději!

Manžel tenkrát nečekaně dostal v práci volný víkend a tak jsme se rozhodli, že se v pátek sbalíme a vyrazíme do Beskyd. Podle rodičů měla být chatka prázdná, nic nám tedy nebránilo skvěle si užít. Ovšem ihned po příjezdu nás čekalo nemilé překvapení – odemčené dveře a odhrnuté okenice. Manželovo počáteční zděšení, že chatu vykradli, vystřídal šok, když tam objevil mého bratra s dívkou zhruba o patnáct let mladší než byl on sám.

Trapas

Situace byla dost trapná sama o sobě, ovšem do toho vstoupila moje dcerka a bezelstně se zeptala: “Mami, kdo je ta paní?”

Odbyla jsem ji větou: “To je jedna teta,” a dál to neřešila, protože jsem v ten moment měla naprosto jiné starosti.

To je jiná teta!

Bratr se slečnou po trapné chvíli odjeli a my si užili víkend na horách. Se sourozenci, ač bydlíme v jednom městě, se vídáme zřídka, proto uběhly téměř čtyři měsíce, než jsme se sešli při oslavě narozenin naší mámy.

V té době už údajně mezi bratrem a jeho ženou vše klapalo, nebo se alespoň snažili o klid zbraní, ovšem jen do té doby, než jsme se při oslavě všichni sešli v jedné místnosti a dcerka zcela bezelstně ukázala na mou švagrovou, bratrovu ženu, a na celou místnost prohlásila: “Ale tohle není ta stejná teta jako minule.”

Zmrzlá oslava

Celá místnost ztichla, já se to ještě snažila zachránit řečmi typu: “Dlouho jsi tetu neviděla, tak si ji nepamatuješ” atd…jenže dcerka mě upozornila, že tetu viděla na podzim na horách a to přece vypadala jinak a byla mladší.

Vůbec nás nenapadlo, že by tak malé dítě mohlo mít tak dobrou paměť, nebo že by si dokázalo dát do souvislosti, že tahle teta je jiná teta než ta, co viděla minule.

Oslava se tenkrát moc nevyvedla, naštěstí prořek mé dcery bratrovo manželství nijak nerozdělil. Jediné, co mne mrzí, je, že můj vztah se švagrovou je dodnes poněkud chladný, zřejmě je přesvědčená, že jsem bratrovu mimomanželskému vztahu přála, ne-li dokonce napomáhala.

Mirka

3.12.2009 11:24 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist