KLUB těhulek (2): Těhulkování není jen tak!

Pan doktor našel Báře jen jednu fazolku, Květa byla dlouho těhulka-netěhulka a Kamila má nečekané „ekologické“ zážitky s velrybami… Co že se to děje? Ale nic zvláštního. Když jste v jiném stavu, tak jsou takovéto věci úplně normální.

Těhulka Bára: Spadl mi kámen ze srdce!

Milé těhulky,

byla jsem na druhém ultrazvuku a dnes jsem přesně v 8+0 t.t. A hned vám musím napsat jednu velkou novinku! Ani nevíte, jak moc se nám ulevilo, když mi lékař řekl, že čekáme pouze jednu „fazolku“ 🙂

Máme opravdu veeeeelkou radost. Přiznávám, že jsem si to vůbec nedokázala představit – hned tři prcky :)))

Jak jsem psala, tak si zatím „užívám“ velké nevolnosti. Nejvíc mě trápí hlavně odpoledne a večer. To je na druhou stranu velká výhoda v tom, že s naší sotva roční Sabinkou můžeme pokračovat v našich ranních aktivitách. Pravidelně jezdíme plavat (už „skáče“ šipky..:))) a od čtvrtého měsíce chodíme zpívat a tancovat do Yamaha clubu.

Pravda je, že pak večer ležím jako lazar, ale opravdu to za to stojí. Dojímá mě, když vidím Sabču, jak se potápí a vždycky když slyší nějakou hudbu, tak začne „trsat“. Snad mi budou stačit síly, abych to vydržela před porodem co nejdéle.:)))

Vaše Barča


 

Těhulka Kamila: To byl ale perný týden!

Zdravím všechny Těhulky, i ty budoucí!

Začalo to už minulou středu, kdy jsem byla na první hodině jógy pro těhotné. Byl to úplně nový zážitek – s jógou jsem se nikdy předtím nesetkala a i moje tělo bylo překvapené, jaké pohyby by mělo zvládnout 🙂

Jen jsem se nemohla ubránit dojmu, že každou chvíli dorazí četa záchranářů Greenpeace a začnou nás omývat vodou… (spolucvičenky v pokročilém těhotenství odpustí, ale opravdu jsme vypadaly jako na břeh vyplavené velryby) 😀

V pátek jsme s manželem vyrazili za jeho rodinou do jižních Čech – maminka měla narozeniny a v plánu byla velká domácí oslava. Už po cestě jsme ale zjistili, že oslava bude velkolepější než jsme čekali, protože před pár minutami se švagrové narodilo první miminko – holčička Adélka.

Umíte si jistě představit, jak všichni oslavenci (včetně mého drahého Mirka) asi dopadli… Já například jsem se opravdu strašně přejedla! Druhý den jsme holky navštívili v porodnici a já tam trénovala chování – ani se mi Adélku nechtělo nikomu dalšímu půjčit. A když konečně otevřela oči a překvapeně na nás koukala… no byli jsme s mužem oba naměkko. Už abychom mohli chovat i naše vlastní miminko!

A do třetice zážitků: v neděli večer jsme absolvovali první lekci kurzů tance pro manželské páry, které jsem od Míry dostala už v květnu jako dárek k dvouletému výročí. Naše kurzy jsou páteční pro začátečníky, ale kvůli návštěvě rodiny jsme výjimečně přišli na nedělní – pokročilé… Ano, bylo to veselé, hlavně tedy pro mě – vždycky jsem tancovala, balet i závodně latinskoamerické tance a standardy. Můj muž se však kdysi umně vyhnul tanečním, a proto si teď v ´pokročilých´ připadal jako pitomec 🙂 Je ale statečný a mě i můj pupík vláčel po parketě skoro až do konce.

Tak to jsou moje novinky z uplynulého týdne. Lucka mě na stránkách Babywebu pobavila novým článkem plným trojek, a na fóru se už diskuze také pěkně rozjela, to mám radost. I když jediné, co teď řeším já, je odpočítávání dnů (a bohužel i týdnů) k prvnímu kopnutí – neuvěřitelně se těším na pocit, že miminko tam opravdu je.

Přeji všem maminkám krásný den, ať nám sluníčko ještě chvíli vydrží.

Těhulka Kamila


 

Těhulka Květa: Jak jsem byla – nebyla těhotná

Dnes jsem v 11 + 3 tt. Minulý týden jsem dostala průkazku na ty naše II. A hned mi pan doktor doporučil, abych se šla co nejdříve zaregistrovat do porodnice. Sotva se člověk dozví, že čeká miminko, už aby běžel někam do fronty. Jaké máte zkušenosti s registrací v porodnicích vy?

Na rozdíl od Lucky mě těhotenský test pěkně vypekl. Když už mi bylo několik dní tak nějak divně a měla jsem pár dnů zpoždění, naklusala jsem do lékárny pro těhu test. Výsledkem byly dvě čárky, i když ta druhá byla slabá. Protože jsem byla k doktorovi objednaná až za 2 týdny, udělala jsem si po týdnu pro „kontrolu“ další test. A jaké bylo moje zděšení, když jsem tam našla jen jednu čárku!

„Takže nejsem těhotná?“ hned jsem se lekla. Ale krvácení nikde.

Na internetu jsem si sama určila diagnózu – zamklé těhotenství. Samozřejmě jsem to obrečela. Naštěstí mě pan doktor vzal hned ten den a na ultrazvuku byl malý, krásný flíček 🙂 Takže nevěřte hned každému těhu testu!

Stalo se vám někdy něco podobného?

Vaše těhulka Květa


 

Každá žena je jedinečná, stejně jako každé těhotenství. Jaké je to vaše?

Maminka jedenáctiměsíční holčičky Bára je na začátku 9. týdne, prvorodička Kamča v 16. a Květa, která má doma malého Kubíka, je ve 12. týdnu těhotenství.

Foto: ateliér Fotopromě

Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist