Lucie ve 22. tt – Přípravy na lampionový průvod

Stejně jako poslední měsíc i v pondělí a úterý jsem byla pracovně v Praze. Počasí začíná být vesměs podzimní, takže to ani moc neláká na dlouhé procházky.

10957_1000-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: Profimedia.cz

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Člověk by nejraději zůstal zalezlý doma s knížkou v ruce. Ale to taky nejde stále, takže se většinu volného času, kdy je Filípek ve školce, snažím zařizovat potřebné věci ve městě, po úřadech, nakoupit či jen tak relaxovat. Pak Filípka vyzvednu ze školky a dle jeho nálady (která jen výjimečně není dobrá) jdeme na procházku podél Donaukanalu. Vzhledem ke změně času už je většinou tma, takže jsou krásně vidět rozsvícená světla či připravená vánoční osvětlení a dekorace a to se Filípkovi skutečně líbí!

4D ultrazvuk v plánu

Ve středu jsem si uvědomila, že by bylo dobré se v předstihu domluvit na termínu pro 4D ultrazvuk, který se doporučuje provádět pouze v období 25.–28. týdne těhotenství. Napsala jsem proto e-mail do centra, kde jsme s Filípkem i Baruškou byli na všech screeningových vyšetřeních a s Filípkem navíc i na 4D ultrazvuku, zda by měli volný termín na začátek prosince? Ve Vídni bude opět státní svátek a dalo by se to spojit s volným dnem ve školce i v práci. Bohužel všechny termíny  v tom týdnu byly zrušeny kvůli dovolené, tak jsem napsala do centra na Praze 7, které mělo dobré recenze na internetu a vyšlo to. Sice ne přesně na ten den, ale o víkendu, což je ještě lepší! Uvidíme, zda bude Baruška spolupracovat?

Čtěte také:

Všude samá dýně

Ve čtvrtek jsem měla za úkol sehnat nějakou menší dýni, což už je teď docela problém. Naštěstí máme kousek od bytu Hannovermarkt, kde se tento druh zboží dá ještě stále koupit či prodejci jsou tak ochotní, že vám ho do druhého dne seženou buď z jiného obchodu, nebo od jiného dodavatele. Jakmile jsem dýni měla, čekalo mě vydlabávání obličeje a vnitřku dýně. Za hodinu jsem měla hotovo. Myslím si, že na to, že to byl můj první pokus, tak se to povedlo.
V pátek měl Filípek ve školce Laternen fest. V Česku se tomu říká lampionový průvod. Již předminulý týden jsme ve školce tvořili, tedy jsme jim pomáhali tvořit jejich lampiony. Zdobili jsme je temperami, pastelkami, třpytkami, tupováním houbičkami a razítky. Na lampiony měly paní učitelky připravené dřevěné podstavce, do nich se výtvor dětí vložil a bylo hotovo. Teda ještě jsme do něj doma těsně před lampionovým průvodem vložili elektrickou svíčku. Proč zrovna elektrickou? To jsem pochopila během průvodu… Filípek (a samozřejmě nejen on) totiž lampionem mával tak vehementně, že mu z něho svíčka několikrát vypadla na zem.
 
Paní ředitelka s dalšími třemi učitelkami měla připravené kytarové vystoupení a se zpěvem jim ještě pomohly děti. Celý průvod vyšel ze školky a zamířil do blízkého atria ministerstva financí. Tam měly děti připravené další vystoupení. Pak už následovala před školkou volná zábava rodičů i dětí. K pohoštění byl připraven horký jablečný a pomerančový punč, chleby s dýňovou pomazánkou a dýňová polévka. „Sváteční“ atmosféru dokreslovaly vydlabané dýně, které rodiče přinesli z domova a položili před vchod do školky. Krásně tam svítily. Myslím, že si všichni lampionový průvod skvěle užili!
O víkendu jsme si pochutnali na svatomartinské huse. To byla dobrota.
Lucka a Filípek

Jak to vidí tatínek – lampiony v centru dění

Z uplynulého týdne mám pocit, jako by se neudálo nic jiného, než jen Fildův lampionový průvod. Ne, že bychom se jenom váleli doma a ani nikam nechodili, ale první Fildova akce s dětmi ve školce, to už je přeci jen událost. Úplně nás to pohltilo, že jsme téměř zapomněli na objednání 4D ultrazvuku.
Jeden si řekne: „Tak se vezme telefon a zavolá se. A je to! Ne?!“ No ne. Pokud musíte na vzdálenosti 300 km kombinovat s různými svátky, prázdninami apod., stane se taková jednoduchá věc vcelku organizačním oříškem. Námi již dříve vyzkoušené centrum bohužel tentokrát neklaplo, protože náš program se neshodoval s jejich pracovní dobou. Avšak povedlo se nám nalézt jiné s dobrými recenzemi, které nám nabídlo návštěvu i o víkendu. Tak doufejme, že tato vstřícnost půjde i ruku v ruce s kvalitou, abychom nebyli zklamáni.
Naopak na lampionový průvod jsem si vzpomněl pokaždé, když jsem Fildu vedl do školky nebo ho vyzvedával. Jejich vlastnoručně vytvořené lampiony totiž visely v šatně přímo nad hlavami příchozích. Tedy nad hlavami většiny příchozích. Nikdo moc nepočítal s trochu nadprůměrnou výškou, takže jsem si nadcházející událost připomněl při každém přímém styku mé hlavy s některým z lampionů.
Samotná událost byla zážitek. Prostě Fildova první akce. Všichni dorazili s dobrou náladou v hojném počtu mnohdy včetně prarodičů. Průvod prošel pro mne až překvapivě organizovaně a naše zlatíčko mě vůbec překvapilo. Nejenže se chopil svého lampionu a zařadil se do průvodu, ale zapojil se i s ostatními dětmi do pohybového doprovodu učitelek zpívajících a hrajících na kytaru. Že už umí tyto aktivity po o něco málo více než dvou měsících, mne potěšilo. Takže doufám, že se i Bára v budoucnu také tak pěkně zapojí do kolektivu.
Petr
14.11.2017 3:21 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist