Máme kočku a malé dítě

Zvíře v bytě nikdy nemůže být radostí nebo starostí jen jediného člena rodiny nebo několika osob, ale všech, kteří v ní žijí. Mnoho domácích mazlíčků žije v domácnostech výhradně kvůli dětem. Není vůbec vyloučeno, že jednoho dne vaše děti dospějí, společnou domácnost opustí a kočka bude ještě fit. Proto si nepořizujte kočku „kvůli dětem“, ale výhradně pro sebe!

Kočka je živá bytost a i malé dítě se musí naučit respektovat její práva – hlavně právo na klid a spánek. Nikdy netolerujte sebemenší náznaky surovosti – už jen nedostatek klidu může ze strachu vyústit v agresivní nebo útočné chování.

Každý den je kočka odkázána na své majitele. Nejen krmením a vodou, ale i výměnou steliva, dostatkem hraček, škrabadlem na drápky a také veterinární péčí. Nemluvě o naší pozornosti a mazlení.

Dospělé kočky jsou obecně klidnější než koťata, ovšem i ty dokážou způsobit plno problémů. Od likvidace květin po možnou případnou nečistotnost (zvláště pokud jsou opakovaně vyrušeny na toaletě!).

Na 10. Mezinárodní konferenci o vztahu člověka a zvířete v Glasgow byla prezentována studie zaměřená na 100 mladých majitelů koček ve věku pod 13 let s těmito závěry:

  •  80 % dětí řeklo, že jim kočka pomohla vycházet lépe se svou rodinou a přáteli
  •  81 % dětí sdělilo, že si o svých pocitech povídají raději s kočkou než s maminkou, tatínkem nebo kamarádem
  •  87 % dětí považuje svou kočku za „blízkého přítele“
18.2.2009 2:51 | autor: Šárka Navarová
Více o tématu: dětimalé dítě

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist