Milujeme žehlení aneb Parní generátor je fakt bomba!

REPORTÁŽ Žehlení jsem vždycky brala jako nezáživnou, někdy až otravnou čas zabírající činnost. Ale ejhle! Stačilo vidět v akci parní generátor a změnila jsem názor. Chcete vědět proč? Přečtěte si reportáž z testovacího odpoledne s Tefalem, které proběhlo v příjemných prostorách studia Cesare v Praze, a pochopíte.

Zvědavá na parní generátor Tefal jsem byla nejen já, ale i čtenářky Babywebu, které účast na této akci vyhrály v naší soutěži. Některé dorazily i se svými ratolestmi, takže odpoledne se neslo v opravdu příjemném rodinném duchu. Jako doma jsme se cítily i díky příjemnému posezení a přichystanému občerstvení v podobě zákusků a chlebíčků. No řekněte, kdo by odolal? 🙂

Usadily jsme se a celé netrpělivé čekaly, až nám zástupkyně společnosti Tefal Denisa Čarná předvede toho parního krasavce na žehlicím prkně, kterého jsme si všechny mlsně prohlížely od chvíle, co jsme vstoupily do místnosti. Vedle testovaného modelu Tefal Pro Express Total Plus se „styděly“ dva modely „obyčejných“ napařovacích žehliček a nám bylo jasné, že „souboj“ bude více než zajímavý. Všechny tři modely byly zapojeny do sítě a šlo se na věc!

„Ještě než začneme, zeptám se. Jestlipak víte, proč vlastně žehlíme?“ překvapila nás svou otázkou Denisa Čarná.
„Kvůli dezinfekci?“ dostalo se jí odpovědi od jedné maminky.
„Ano, přesně tak. Prádlo žehlíme nejen proto, aby bylo pěkné, ale také kvůli dezinfekci. Za dob našich babiček se prádlo vyvářelo, jenže dnes se pere na 30–40 °C a tak se musíme roztočů a bakterií v prádle zbavit jinak – párou,“ vysvětlila Denisa Čarná a vzala do ruky první model napařovací žehličky (tu mimochodem představila jako poněkud „archaický model“ z roku 1989, což nás všechny pobavilo, protože jedna zúčastněná konstatovala, že takovou žehličku používá ještě dnes. 🙂 A myslím, že není zdaleka jediná, co říkáte? :-))_lll1898-1101x619.jpg

Takže jsme se zasmály a jelo se dál. Paní Denisa vytáhla z košíku s prádlem košili a dala se do žehlení. Během něho nám povídala, co je vlastně pro kvalitní žehlení potřeba. Dozvěděly jsme se, že nejdůležitější je teplota, pára a tlak, že pro vznik páry je nutná teplota 180 °C, a také to, že hodně záleží na žehlicí ploše (povrchu) žehličky. Dozvěděly jsme se, proč povrch žehličky po čase ztrácí svou barvu a žehlení už nejde tak hladce. Víte proč? Protože se na něj napalují jemné chloupky z prádla. Z kvalitním povrchem ale toto nehrozí.

Košile byla dožehlená, paní Denisa měla kapku namoženou ruku (přece jen se tento model s plnou nádobkou vody pronesl) a my se mohly podívat na výsledek. Ano, vyžehleno bylo. Ovšem tak nějak neperfektně. A okolo knoflíčků? No však to znáte samy. Nic moc.

Na řadu přišel druhý model žehličky a plátěný ubrus. Paní Denisa tentokrát musela kapku zabrat a přitlačit, aby varhánky zmizely. Ubrus ale vypadal po žehlení dobře. Vypadal dobře do okamžiku, než ho zvedla a chtěla složit. Rázem byly varhánky zpět. No jasně! Tohle taky známe.

Tak moc jsme byly zvědavé, jak si s košilí i ubrusem poradí parní generátor, že paní Denisa se smíchem žehličku odložila a konečně si toho parního krasavce přitáhla blíž.

_lll1979-1101x619.jpg

Než se však pustila do žehlení, řádně nám ho pochopitelně představila. Přiznám se, že už si nepamatuju všechny ty technické parametry (což myslím teď vůbec nevadí, protože až si ho půjdete koupit, podrobně se s nimi seznámíte samy :-)), ale pro mě to nejdůležitější mi v hlavě zůstalo. A sice to, že parní generátor umí zkrátit dobu žehlení až o polovinu (ano, o celou polovinu!). Pracuje totiž s tlakem páry až 6,5 barů. Díky tomu bez problémů vyžehlí až 16 vrstev prádla! Ano, vidíte dobře. Zdolal přeložené povlečení! A vězte, že po rozložení bylo hladké ze všech stran. Úžasné! Dovedete si představit, že třeba trička žehlíte pouze z jedné strany? S parním generátorem můžete. Teď už jistě chápete, jak zmiňovanou polovinu času ušetří.

Navíc má žehlička opravdu vychytané otvory pro páru vpředu ve špičce, takže úplně hravě a dohladka vyžehlíte okolí knoflíčků, límečky i rukávy. Použít ji můžete k žehlení i ve svislé poloze nebo si jen propářit pověšené oblečení, když ho potřebujete zbavit pachů.

Vychytané je také automatické navíjení kabelu i možnost omotání šňůry na páru okolo, čímž je zajištěno snadné přenášení generátoru za držadlo žehličky (patent Tefalu).

Všechny zúčastněné měly samozřejmě možnost si žehlení s tímto parním generátorem vyzkoušet. Postupně jsme vyprázdnily koš s prádlem a neskrývaly nadšení.

_lll2027-1101x619.jpg

„Je tak lehoučká…, jezdí úplně sama…,“ žasly jsme jedna po druhé, jen jsme vzaly žehličku do ruky. A není divu. Kvalitní žehlicí povrch a tlak páry vykonaly všechnu práci za nás. No, komu by se to nelíbilo?

Jedna šťastná maminka si navíc zábavné žehlení užívá i doma. Parní generátor totiž dostala jako dárek. Ale ani ostatní neodešly domů s prázdnou. Jako pozornost si odnesly Persil a Silan od firmy Henkel.

Takže velmi příjemné a poučné odpoledne, ze kterého jsme si odnesly společnou myšlenku: Už vím, o co si letos napíšu Ježíškovi. 🙂

17.12.2015 1:42 | autor: Petra Frajová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist