Monika ve 36. tt: Nacvičování porodu aneb Jak bude na bojišti?

TĚHULKA LIVE! MONIKA Termín porodu se přeci jen nezadržitelně blíží. Už i já jsem nervózní. Všechny moje kamarádky, které měly termín přede mnou, už mají svá miminka v náručí a na řadě jsme my.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Chtěla bych být na porod připravena. Podle mě to ale úplně nejde. Člověk ani netuší, do čeho jde a co ho čeká. Pomoct si ale přeci jen trochu můžu. Teda aspoň doufám. Začala jsem pít maliníkový čaj, který prý uvolňuje svaly pánevního dna a porod je pak rychlejší. Názory na jeho účinnost se různí. Stejně jako na doporučované lněné semínko. To údajně také usnadní porod. Jenže vzhledem k tomu, že já mám alergii na všechno zdravé, například na pohanku, sezam, ořechy atd., tak zrovna lněné semínko do své přípravy nezahrnu.

Co jsem ale začala používat, je míček na nácvik porodu. Výrobce doporučuje začít cvičení 3-4 týdny před porodem. Porodní asistentka mi řekla, že klidně můžu začít i dřív. Každopádně jsem se do toho pustila, a tedy musím říct, že návod by měl být trochu citlivější. Asi to psal chlap.

Určitě je dobré si k tomu pořídit lubrikační gel a zvlášť kalíšek na vyvařování míčku. Gel sice mám, ale kalíšek jsem si neobjednala, takže to máchám v hrníčku, který asi už na pití nikdy nepoužiju. : -)

Film pro dospělé? Ne, nácvik porodu

Každopádně prvního cvičení jsem se celkem bála. Zavést si balonek taky nebyla žádná sranda. Když se mi to povedlo, zkusila jsem ho nafouknout a celkem to šlo. Pak přišla ta vypuzovací fáze. Nejdřív jsem nevěděla, co a jak. Zkoušela různé polohy i způsob tlačení. Měla jsem pocit, že to prostě nedám. No a nejdou šup… a míček byl venku. To by bylo super, jenže mě to vyklouznutí tak překvapilo, že jsem vyjekla, až si sousedi museli myslet, že snad doma natáčíme film pro dospělé. Takže rozhodně doporučuju míček celou dobu přidržovat, ať vás to případně nepřekvapí jako mě.

Další dny už byly s nácvikem lepší, ale teda je to boj a teprve bude. Vždycky se musím ke cvičení tak jako odhodlat. A to se nesnažím mermomocí posouvat obvod míčku směrem nahoru. Jestli to pomůže, to se teprve uvidí. Ale snažím se dělat, co můžu.

Čtěte také:

Spánek… Leda ve snu

Můj šéf se mě zhruba od poloviny těhotenství pořád ptal, jestli dobře spím. V té době jsem spávala jako dudek a nechápala, proč se na to stále ptá. Jenže on věděl proč a já už to vím bohužel taky. Prospat noc už prostě nejde. Buď musím pořád na záchod, nebo pod okny někdo haleká, případně naštvaný taxikář ve čtyři ráno kope do svého auta, protože nejede. Prostě mě vzbudí skoro všechno.

Stejně tak Piškotě se mele, jak se mu zachce. Nejvíc problémová jsou ta horka. Zatím ale žádné stahy ani další problémy nepociťuji. Podle odhadů by sice malá měla vážit o něco víc, ale prý si zatím nemám dělat starosti. Příští týden už jdu na kontrolu do porodnice, tak mi snad řeknou víc.

Blbost týdne

Na začátku tohoto týdne, když jsme dodělávali koupelnu, měla jsem pár bezesných nocí. Před mnoha a mnoha lety, když jsem bydlela ve starém bytě v Praze, zabydlela se tam myš, teda spíš myši. Myšky mi nevadí, ale mít je v bytě teda fakt nepotřebuju. Mám na to opravdu nepěkné vzpomínky. No a teď když nám předělávali koupelnu, tak jsem si na tehdejší myší rodinku vzpomněla.

Přes noc nám totiž nechali odkryté trubky. Jednou v noci mě vzbudilo takové písknutí jako tehdejší myší pištění. Okamžitě jsem se vyděsila a začala řešit, kde by se myš mohla skrývat, co s tím budeme dělat a kam pojedeme hned ráno pro pasti. Nejvíc pak manžela rozesmálo, když jsem mu ráno celá vyděšená vyprávěla, co když mi myš vlezla do sbalené tašky do porodnice a co budu dělat, když tu tašku na porodním sále otevřu a tam začne běhat kvůli mně myš. Každý, komu jsem to vyprávěla, se mi smál, ale já to myslela vážně. Normálně jsem kvůli tomu nespala dvě noci. Ale žádná myš u nás nebyla a taška do porodnice byla také bez nezvaných návštěvníků.


 

Monika právě prožila 36. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476609100114686.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist