Na gyndu si zajdi raději hned

Ahoj Ivo,
nejdřív chci pogratulovat ke krásnému chlapečkovi, určitě vám roste před očima. Nechci být za hnidopicha, ale doporučuji určitě kontrolu na gyndě co nejdříve.

Chápu, že máš s oběma andílky dost jiných starostí (mně zatím úplně stačí jen jeden a mám toho tak akorát), jenže tohle by se nemělo podcenit.

Milé čtenářky, jaké máte rady a zkušenosti pro ostatní spolumaminky vy? Nebo naopak potřebujete probrat nějaký svůj problém nebo si jen tak vylít srdce? Pište do našeho diskusního fóra. Kromě toho, že se dozvíte spoustu zajímavostí ze života, můžete vyhrát i milou pozornost!
A nezapomeňte se u nás zaregistrovat.

Mně samotné našli na této kontrole cystu, která se nakonec místo obvyklého vstřebání za 5 měsíců zvětšila natolik, že mi hrozilo i odstranění vaječníku. Nemyslím, že to může nastat u každé maminky a ani bych to nikomu nepřála, ale taky jsem se cítila naprosto v pořádku a to zjištění bylo hrozné (i kvůli riziku rakoviny kvůli rodinné anamnéze). Nakonec to dopadlo dobře, i když jsem musela na operaci, a já jsem opravdu moc ráda, že jsem tu kontrolu neodkládala, jinak to mohlo mít mnohem horší následky.

Nechci zbytečně strašit, ale prosím prosím, nepodceň to!
Přeju samou radost z dětiček a hodně zdraví celé vaší rodince,
Janinka

První pohyby dítěte
Při prvním klukovi jsem pohyby cítila kolem 17-tém týdnu a teď!! Mylsela jsem, že první dítě je strašně aktivní, ale František se začal ozývat už v 15-tém týdnu a nepřestává!!!! Přítel se směje,jak se mi celý den hýbe břicho. Kryštůfka při měření ozviček budili i budíkem, u Františka to nebude třeba!!! vzbudí mě kolem páté ráno a usíná až kolem jedenácté večer, někdy je to peklo! Hlavně mě to začíná vadit při řízení auta.
Janetoty

Nočník? Stačí sedět 🙂
Ahoj. Já jsem začala dávat syna na nočník týden před devátým měsícem. Uznala jsem, že k chození na nočník je důležité sedět, ne chodit 🙂

Je talent, i když poslední dobou začal z nočníku slézat. Ale zjistila jsem, že ho dostatečně zabaví držet míč nebo si kutálet. Jen nevím, jak ho mám naučit říkat EE, když potřebuje. Kaká na 98% do nočníku, to vydrží a je to pohodlnější než mít bobek v plínce, ale co čůrání? Teď je mu jedenáct a půl měsíce.
Jak to šlo u vás?
Kateřina

Věk a těhotenství…
přijde mi směšné, že se odsuzujou dvacetileté, že je to brzo a pětatřicetileté, že je pozdě… Každý to musí mít srovnané podle sebe, když se rozhodne je to její věc a ostatní to můžou jen respektovat a pomlouvat…

Mně je 25 a přes dva roky se marně snažíme, švagrové je 35 a mohla by rodit pořád Tak že myslím, že na věku nezáleží…
Eva

Milé maminky, milí tatínkové, co si myslíte o tom, kdy počít dítě, vy? A co ostatní žhavá témata?
Přidejte se do naší diskuse nebo nám třeba napište svůj příběh do redakce. Při trošce štěstí vás neminou příjemné dárečky.

A jaké další zajímavosti jsme se mohli dočíst v diskusním fóru minulý týden? Zde je malý výběr z vašich příspěvků:

Rada od zkušených
Na koliku můžu poradit, máme holčičku 5 týdnů. Plně kojím, denně vypiju 2 litry fenyklového čaje smíchaného s kojícím čajem (Leros), malé dáváme Probiotické kapky,Sab-simplex (večer) a před každým kojením BABY – Calm. Jsou to přírodní kapky a po nich se situace krásně změnila: malá je mnohem víc v pohodě, koliky bříška mnohem víc ustaly a „prdíky“ jdou pořád a samy… Vřele doporučuju. Stojí cca 130,-Kč a lahvička vydrží na měsíc.
Radmila

Štěstí se při losování o balíček BIODERMA tentokrát usmálo na tyto diskutující:
Dana Truksová
Olga Faronová
Jitka Strnadelová
Kateřina Hlávková
Adriana Karpinská
Milena Dvořáková
Mariana Pokludová
Radmila Benešová
Hana Macků
Romana Stoupová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist