Nejkrásnější milovníci ovoce

Téma červencového kola HappyFoto Baby roku znělo děti a ovoce. Ukázalo se jako velmi vděčné, na stránky přibylo mnoho barevných letních fotografií a hlasující i porota měli opravdu o čem přemýšlet. Vítěz ale může být jen jeden, stejně jako druhý a třetí finalista. Dnes vám je konečně můžeme představit.

1. místo – Kristiánek

Rozesmátý obličejíček malého uličníka pojídajícího meloun se stal vítězem červencového kola. Kristiánek pochází z Přerova na Labem. Doma ho častěji oslovují Kikoušek, a když zlobí – Kikoň. Jeho maminky jsme se zeptali, jak vznikla vítězná fotografie: „Kristiánek ovoce miluje a já velice ráda fotím. Téma, které jste zadali, se nám líbilo a užili jsme si focení oba.“ Kristiánek je relativně novým účastníkem HappyFoto Baby roku, soutěžit začal teprve letos, ale až doposud bez úspěchu. Tak teď si to vynahradil rovnou vítězstvím.

ovo.jpg

A co má nejraději? Miluje jako každý správný kluk mašinky a autíčka, ale také zvířátka hlavně kočičky a slepičky, které chodí každý den krmit. Jeho věrným parťákem při všech hrách je sestra Viktorka a asi to nebudou žádní peciválové. Na dotaz, čím jednou Kristián bude, maminka odpověděla: „Zatím se nepochlubil, ale podle jeho zálib předpokládáme, že z něj bude horolezec či řidič.“

2. místo – Lenička

ovo2.jpg

Lenička je dáma už teď. Ruku na srdce, kdo z nás dokáže jíst meloun a neušpinit se při tom? A to Lenička zvládá před třetími narozeninami úplně s přehledem. Když k této přirozené grácii přidáte hluboké hnědé oči, poznáte krásku, která musela porotu zaujmout. Soutěžní fotografie vznikla náhodou, při lehké odpolední svačince. A s jídlem rozhodně žádné štráchy nedělá, jak nám prozradila její maminka: „Lenička je jedlík všeho. Miluje veškeré ovoce i zeleninu a samozřejmě škemrá o sladkosti.“

Lenička ráda jezdí na výlety. Naučila se sama jezdit na šlapacím kole, takže podniká krátké projížďky po okolí. A největší zálibou je stále někam šplhat a zdolávat lezecké stěny na dětských hřištích, což asi zdědila po svém starším bratrovi Danovi. Pak obdivuje zvířátka: „Máme doma veverku burunduka páskovaného, tak ji chodí krmit a jsou kamarádi,“ říká maminka Leničky.

3. místo – Matyášek

ovo3.jpg

Matymu, jak obvykle doma na třetího finalistu doma volají, je 15 měsíců. Vítězná fotografie vznikla při hře na zahradě a Maty při ní vypadá, jako by s přítomným ovocem hrál pétanque. A tak to i nějak bylo, protože malý Maty si rád hraje se vším, nad čím musí přemýšlet. Jeho nejoblíbenější hračka je piano.

A co má malý rád? Za největší pochoutku považuje chleba se žervé, miluje pejsky a děti. Zato s focením je to horší, někdy zapózuje, jindy se schovává. Model z něj asi nebude, spíš vynálezce či inženýr.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist