Chcete dokonalé fotografie? Vyrazte s dětmi do přírody

Venkovní focení malých dětí je stále oblíbenější. Máte už také v archivu snímky, které hýří pohybem, láskou i barvami? Pokud ne, je léto ideální čas nějaké takové snímky pořídit. Poradíme, jak mít vaše snímky dokonalé.

4498_7866_old-old1-copy-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

Velkou výhodou venkovního focení je přirozené prostředí, ve kterém se malí neposedové cítí přirozeně a nevnímají, že kolem nich pobíhá spousta lidí, kteří se je snaží zachytit v těch nejlepších okamžicích. Takové focení se zcela obejde bez stresu a je pro všechny zábavou. Na fotografie tak snáze dostanete i ty, kteří blížící se objektiv fotoaparátu nenávidí.

Uspořádejte piknik

Ideální příležitostí, jak si focení společně užít je piknik. Sbalte deku, uvařte nebo napečte nějaké dobroty, udělejte dobré domácí limonády, pozvete třeba pár přátel a fotografa k tomu, najděte nějaké zajímavé fotogenické místo a nemyslete na nic a užívejte si pohodu.

Ochutnávejte dobroty, nechte děti řádit v trávě, občas jen hoďte očkem po fotografovi, který tu pohodu rodinného pikniku přenese na fotografie. Snímky, které takto vzniknou, jsou přesně tou esencí rodinné pohody, sounáležitosti i lásky, kterou je třeba mít na očích, až vám bude třeba trochu úzko.

Čtěte také:

Přirozenost především

Exteriérové fotografie mají zcela jiný náboj ve srovnání s těmi interiérovými. Děti bývají během takového focení přirozené, dobře spolupracují, odhalí své pravé já, které se fotografům snadno podaří zachytit, což je jeden z důvodů, proč jej i odborníci upřednostňují.

Odborníci se shodují na tom, že ač jste fotograf amatér a máte pocit, že snímků „z venku“, máte v mobilu dostatek, je dobré mít také obrázky, které tvoří někdo jiný. Minimálně z toho důvodu, že na snímcích, které lovíte vy, vždy jedna osoba chybí a rodina není celá a pohromadě. „Fotografové mají vycvičené oko na takové detaily, které byste mohly přehlédnout. Na každé focení se pečlivě připravují a během focení vám dokáží poradit, tak aby výsledné snímky byly co nejkrásnější,“ přiblížil roli fotografa Martin Matějíček, spolumajitel ateliéru Fotoprome.cz.

Tipy pro vás, aby vás při focení nic nepřekvapilo:

  1. Nebojte se toho, že byste na denním světle vypadala bledá. Letní sluníčko zkrátka sluší všem.
  2. Fotograf vždy vybere v předstihu místo focení, aby bylo pro focení nejvhodnější a co možná nejbohatší na různorodá zákoutí.
  3. Styling oblečení je na vás, přírodními zemitými tóny či jemnými barevnými tóny a jednoduchostí nikdy nic nezkazíte.
  4. Pro své děti mějte raději připravené náhradní oblečení, protože „nehoda není náhoda“.
  5. Nechte děti, aby si hrály podle svého uvážení. I když to tak nevypadá, fotograf pilně pracuje a dokáže vystihnout přesně ten moment, který stojí za zachycení.
  6. Vy si své odpoledne s dětmi také užijte. Jejich dětství utíká tak rychle. Pamatujte si proto výjimečné okamžiky, věřte, že venkovní focení mezi ně rozhodně bude patřit…

Foto: Fotoprome.cz

 

26.7.2017 3:24 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist