O princezně s pupínky

Na vysokém kopci stál krásný zámek a v něm žila princezna Lena. Měla dlouhé, zlaté vlasy, nosila krásné dlouhé šaty, ale jednu vadu krásy přece jen měla. Její tvářičky byly suché a na nich velké pupínky.

Moc se proto trápila. Nikdo jí neuměl pomoci. Koupala se v bylinkách, zkoušela všechno možné, ale nic nepomáhalo. Až jednou – objevil se kouzelný stařeček až z daleké země a slíbil, že jí pomůže. Nesmí ale nikomu to tajemství prozradit, řekl.

Princezna s radostí slíbila, a tak od kouzelného stařečka dostala malou krabičku. Když ji otevřela, uviděla jemný krém, který krásně voněl, snad víc, než všechny květiny v zámecké zahradě. Princezna se zaradovala a opatrně si s ním začala natírat tvář.

Za týden se stal hotový zázrak! Její nehezké pupínky zmizely, pleť byla jako broskvička a všichni kolem se divili, čím to asi je, že se tak změnila. Princezna přece slíbila stařečkovi, že nic neprozradí, ale v té radosti na to zapomněla a všem kolem tajemství prozradila.

Tajemství už nebylo tajemstvím a všichni se dověděli, že oním zázrakem je krém v malé krabičce. Hned vyrazili pro zázračný krém až do daleké země, přivezli ho a všechny dvorní dámy se s ním začaly natírat. Tajemství kouzelného krému v malé krabičce znají už i ostatní maminky a děti v širokém okolí. Nevěříte? Přijeďte se podívat, jak jsou krásné a růžové jejich tvářičky. Každý má svou kouzelnou krabičku schovanou ve své tajné skrýši.

Pohádka končí, zazvonil zvonec a tajemství je konec!

PS: Každé koupání a následné natírání tvářiček se neobešlo bez této pohádky. Dětský krém v „kouzelné krabičce“ od té doby dcerka milovala.

Jednou mě pozorovala při přípravě dortu, a když jsem odešla z kuchyně, natřela si vanilkovým máslovým krémem celý obličej. Říkám: „Co to děláš, prosím tě?“ Potom mi to došlo, mazala se přece krémem! KRÉM JAKO KRÉM, že?

Lenka Dobiášová, čtenářka Babywebu

Vyprávíte i vy svým dětem zajímavé pohádky? Podělte se o ně s ostatními čtenářkami! Pošlete nám je na adresu redakce@babyweb.cz a my je u nás uveřejníme.

6.3.2009 3:32 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist