Odkdy platíme za děti na cestách

Kam se s dětmi vydat na dovolenou a na kolik se vyšplhají celkové náklady rodinného pobytu? V dnešní době téměř každá cestovní kancelář nabízí pro nejmenší rekreanty zvýhodněné ceny, někde dokonce neutratíte za pobyt dítěte ani korunu. Navíc si můžete rodinnou dovolenou objednat u takových cestovních kanceláří nebo agentur, které se specializují výhradně na rodiny s dětmi.

Cestování za zvýhodněnou cenu

Většina hotelových zařízení, ať už tuzemských nebo těch v zahraničí, si za pobyt dítěte do věku tří let nic neúčtuje. Některé cestovní kanceláře, u kterých si můžete zajistit kompletní dovolenou od cesty do určené destinace přes ubytování a další služby, se snaží rodiče nalákat na zvýhodněnou nabídku 1 + 1 zdarma. „O zájezdy tohoto typu mají největší zájem rodiče se dvěma a více dětmi,“ uvádí majitelka cestovní agentury Iveta Hošlová.

Specializované pobyty pro rodiny

Nepřejete-li si na dovolené pouze neustále hlídat své dětičky, ale chcete si také odpočinout, můžete využít nabídek specializovaných cestovních agentur a kanceláří. Mimo požadovaný komfort jsou v nabídce třeba odpolední kluby pro nejmenší. Dále můžete využít hlídání dětí nebo plavání pro rodiče a děti pod vedením zkušených instruktorů. Za tyto služby si ale musíte připlatit. V ceně rodinných dovolených většinou naopak bývají zahrnuty lekce cvičení pro maminky, popřípadě i pro aktivní tatínky.

Cestovní pojištění

Na zahraniční dovolenou byste rozhodně neměli vyrážet bez řádného cestovního zdravotního pojištění. Nelze totiž spoléhat na to, že své ratolesti v cizině uchráníte od úrazu. Budete-li mít úrazové pojištění na cesty do zahraničí uzavřené, vyhnete se platbě enormních částek i za v podstatě triviální ošetření. V základním pojištění jsou zpravidla zahrnuty léčební výdaje, asistence a pojištění proti úrazu. Nejlevněji v současné době pořídíte cestovní pojištění pro nejmenší u pojišťovny Generali, a to už za 84 Kč v případě, že budete cestovat po Evropě a vydáte se do zahraničí na sedmidenní pobytový nebo poznávací zájezd. Nejvíce si pak naopak za pojištění účtuje Evropská cestovní pojišťovna, která vaše dítě na týden pojistí za 390 Kč, ale zároveň v této sazbě zaručí pokrytí výdajů spojených s různými pojistnými událostmi. Samozřejmě se můžete pojistit jako celá rodina, zpravidla se tento druh pojištění platí pro dvě dospělé osoby a dvě děti.

Pro názornost uvádíme následující tabulku (jedná se o cenu základního pojištění pro nezletilé dítě při týdenním pobytu v rámci Evropy):

 • Pojišťovna Sazba
 • Generali 84,-
 • ČSOB 98,-
 • Česká pojišťovna 140,-
 • Vitalita pojišťovna 140,-
 • Kooperativa 140,-
 • Allianz 170,-
 • Uniqua 189,-
 • Victoria Volksbanken 210,-
 • Česká podnikatelská pojišťovna 296,-
 • Evropská cestovní 390,-

 

18.2.2009 12:11 | autor: Kateřina Bártová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist