Pomozte s Babywebem obnovit školku v Raspenavě

Naše pomoc zaplaveným obcím nekončí! Po cestě do postižených oblastí, ale i díky vašim ohlasům, milí čtenáři, jsme se rozhodli pomoci se znovuzrozením mateřské školky v Raspenavě, kterou voda zcela zničila a její budova bude muset být stržena.

„Kontaktovala nás spousta našich čtenářů, ale i firem, že nestihli zareagovat na naši rychlou sbírku anebo je pro ně komplikované dopravit věci do Prahy, ale nabízejí další, především finanční pomoc“, říká šéfredaktorka Babyweb.cz Jarmila Jelínková. „Proto jsme se dohodli s vedením města Raspenava, že Babyweb.cz mediálně podpoří finanční sbírku města určenou na obnovení povodní poničené mateřské školky (budovy, zahrady vč. dětského hřiště) a jejího vybavení.“

„Město Raspenava zřídilo účet se speciálním variabilním symbolem, který je určen pouze pro finanční sbírku na obnovu a vybavení naší mateřské školky“, uvádí starosta města Pavel Lžičař.

Oficiální název sbírky: POVODNĚ 2010 – RASPENAVA

Číslo účtu pro sbírku na obnovu MŠ Raspenava je 199 360 811/ 0600
variabilní symbol: 0301
do zprávy pro příjemce je ještě možné pro jistotu uvést „Mateřská škola“

Ředitel Základní školy a Mateřské školy v Raspenavě Mgr. Petr Chvojka detailně popsal, jak byla školka při povodních postižena:

„Povodeň vážně poničila budovu, která bude dle vyjádření statika určena k demolici. Voda dosahovala v interiéru školky do výše 130 cm. Zničena byla také většina vybavení – veškerý nábytek, podlahové krytiny, postýlky, přikrývky, hračky, vybavení jídelny … Část inventáře se podařilo zachránit, jedná se však o menší věci jako např. části stavebnic, knihy apod. Finanční prostředky získané prostřednictvím sbírky bychom rádi využili na vybavení jednotlivých učeben nábytkem, nákup hraček a ostatních učebních pomůcek, na zbudování dětského hřiště v areálu školky, umístění prolézaček apod.

Osud školky budeme sledovat a každý měsíc vám přineseme nejnovější zprávy.
Jaký máte názor na tento projekt? Máte nápad, jak ještě pomoci? Na vaše názory se těšíme v naší diskusi.

O tom, kolik peněz se podařilo shromáždit na účtu, jak pokračuje rekonstrukce či výstavba nové školky, ale i kdo v Raspenavě pomáhá s hlídáním dětí, které přišly o školku.

Jaký máte názor na tento projekt? Máte nápad, jak ještě pomoci? Na vaše názory se těšíme v naší diskusi.

Ještě jednou Vám děkujeme za nabídnutou pomoc!

Redakce Babyweb.cz
Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist