Poradna Ratolest – Den otevřených dveří

Chcete miminko a nejde to?
Dne 10. června 2008 se v rámci mezinárodního Měsíce reprodukčního zdraví uskuteční od 13 do 19 hodin Den otevřených dveří v poradně Ratolest, pracoviště Gaudia-ISZ, Ke Kamýku 2, Praha 4

Poradna Ratolest již od roku 2000 nabízí podporu, poradenství a terapii párům, které jsou v léčení pro některou z poruch plodnosti. Zaměřuje se především na pomoc při řešení psychosociálních aspektů, jež souvisejí s problematikou neplodnosti a její léčby.

„I když je problém s plodností diagnostikován jen u jednoho z partnerů, snažíme se vždy pracovat s celým párem. Nedobrovolná bezdětnost zasahuje nejen toho, kdo je nositelem diagnózy, ale život celé dvojice. Proto, ať už hovoříme o tom, jak zvládat nároky dlouhodobé léčby (aby se společný život neomezil jen na správné dny cyklu, či plánování umělého oplodnění), nebo o tom, jak výrazně nedobrovolná bezdětnost zasahuje do toho, od čeho člověk odvozuje sebepojetí a sebehodnotu, je vždy dobré, aby se k tomu mohli vyjádřit oba partneři, protože jde o jejich společné rozhodování“, říká Lenka Šimková, vedoucí projektu Ratolest.

Den otevřených dveří je určen především široké veřejnosti, vítáni však budou i spolupracující odborníci nebo zástupci médií. Návštěvníci budou mít během odpoledne možnost anonymně a bezplatně konzultovat své problémy a v 17.00 si vyzkoušet relaxační cvičení, které je jednou z možností, jak se vyrovnávat s dlouhotrvajícím stresem při léčbě.

Program:

13.00 – 16.45 – bezplatné konzultace
17.00 – 17.45 – ukázka relaxačního cvičení
18.00 – 19.00 – bezplatné konzultace

Veškeré informace lze získat na telefonu 739 001 584, na adrese ratolest@gaudia-isz.cz a nebo na webových stránkách www.g-i.cz/ratolest.

Více o tématu: cvičenímiminkozdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist