Postýlky „připlavaly“ zpátky do Višňové

Rodiče ve Višňové se zase můžou zaradovat. Díky dražbě, která proběhla minulý týden v Praze za účasti primátora Pavla Béma, získala obec pro rodiče, kterým voda vzala všechno, téměř 45 00 korun.

K uspořádání dražby inspirovala její organizátorku Radku Lescynszkou z naší partnerské TV Public sbírka, kterou uspořádal náš web:
„Díky šéfredaktorce babywebu Jarmile Jelínkové, která navštívila zaplavené obce, jsme se také dozvěděli, jak krutá voda byla,“ prohlásila pořadatelka v úvodu dražby.

Dostanete můj plat

„Z osobní zkušenosti vím, že voda sebere nejen hmotné věci, ale i rodinnou minulost – fotografie, babiččin návod na bábovku, maminčin památníček. Zeptala jsem se proto sama sebe, čím mohu prospět já?“ pokračovala Radka Lescynszská.
„Snažila jsem se oslovit veliké firmy s prosbou o pomoc. Mezitím mi přišla smska – dostanete pro Višňovou můj poslanecký plat. Pavel Bém. Když jsem mu posílala: díky, peníze došly, a už z nich platí faktury za plyn, přišla odpověď – na to se neptám, co podniknete dál? Tak jsem uspořádala dražbu,“ dodává Lescynszská.
Dražily se obrazy, které poskytla galerie Miro, dětské postýlky, výživa a kosmetika, ale i všemi hráči podepsaný dres pražské Sparty.

Domů snad na Vánoce

Do Višňové si ještě ten den odváželi její zástupci, starostka obce Marie Matoušková, šéf krizového štábu Petr Žák i zástupci dobrovolných hasičů tři exkluzivní dětské postýlky, které obci věnovala Jitka Štěpinová, z pražského obchodu s dětským nábytkem, Dětský design.
„Postýlky dostanou ti nejpotřebnější. Některým rodinám, které mají malé děti, jedni dokonce dvojčata, vzala voda úplně všechno,“ prohlásil Petr Žák. „Postýlky ale nepoputují hned do vyplavených domů, ty jsou neobyvatelné. Rodiny postižené záplavami bydlí s dětmi u sousedů a příbuzných.
Pokud všechno půjde dobře, zpátky se do svých domů vrátí snad na Vánoce,“dodal.

Petr Žák: Snad se lidé vrátí na Vánoce do svých domů.

Co nevzala voda, odvezou nyní popeláři.

Babyweb byl mediálním partnerem celé akce. Osudy rodin postižených záplavami ve Višňové budeme i nadále sledovat.

Děkujeme vám všem, milí čtenáři, kdo jste již pomohli. Kdo má chuť se připojit, naše sbírka na pomoc při obnovení mateřské školky v Raspenavě pokračuje.

Váš Babyweb

31.8.2010 1:44 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist