Prázdninové tipy pro maminky s dětmi

Ještě stále nemáte naplánované léto a dovolenou? Nestíháte a navíc si tak trochu nevíte rady, co vymyslet, aby to bavilo vás i děti a v ideálním případě také tatínka? Schází vám inspirace? Dali jsme hlavy dohromady a vybrali pro vás ty nejzajímavější možnosti, jak prožít bezva léto s dětmi.

Pobyty s programem

Některá ubytovací zařízení nabízejí speciální pobyty s programem pro maminky s dětmi. Tyto hotely bývají kvalitně vybavené a připravené pro malé děti – nechybí postýlky, přebalovací pulty, redukce na toaletní prkýnka nebo herna pro případ špatného počasí. Při výběru je vhodné se podívat, zda je i okolí hotelu vybaveno pro tlupy neposedných dětí, ideální je zahrada s prolézačkami, houpačkami a dalším „cvičebním“ nářadím.

Program bývá volnější – část času maminky tráví spolu s dětmi podle toho, jak chtějí. Mimoto mají možnost nechat drobotinu v péči dětského klubu, kde jsou pod odborným dohledem připraveny různé aktivity – poznávání přírody, seznamování se zvířátky, soutěže, pohybové aktivity – fantazii se meze nekladou. Tam mohou děti trávit část dne a maminky se mohou věnovat sami sobě – jsou pro ně připraveny různé welness programy, kadeřnictví, cvičení pilates nebo jen posezení ve stylové kavárně či na terase s vynikající kávou a zákuskem k vychutnání vzácných chvil klidu. Ani o outdoorové aktivity nebývá nouze, módní jsou například elektrokola.

Letní tábory pro maminky s dětmi

Rádi jste jezdili na tábory, spali pod stanem a večer zpívali u táboráku? Chcete tento zážitek dopřát i svým úplně nejmenším dětem? Poohlédněte se po tzv. táboru pro maminky s dětmi. Většinou jsou tyto tábory určeny pro děti od 3 – 6 let, ale není výjimkou, že můžete vzít s sebou i děti mladší.

Režim dne je v zásadě velmi podobný jako na klasickém táboře – budíček, služby v kuchyni (vždy ve dvojici maminka s dítětem), celotáborová hra, večerní oheň apod. Nebojte se ale, čas budete mít na sebe i vy sami. Na většině táborů pro maminky s dětmi je vždy v rámci dne vyhrazen prostor i pro maminky, kdy děti baví a hlídají vedoucí a vy můžete odpočívat, číst si knížky nebo se opalovat na sluníčko. To nezní špatně, ne?

Nadchlo vás táboření s dětmi, ale nevybrali jste si? Zkuste ještě mrknout na skvělý web www.taboreni.cz, kde najdete souhrnnou nabídku všech možných táborů s různým zaměřením pro různé věkové skupiny. Pohádkové, sportovní, tvořivé apod. Jen pro ty nejmenší s rodiči je jich zde čtyřicet!

Sdílejte a poznávejte společně s vaším miminkem

Jste-li trochu alternativněji naladěni, máte rádi příjemnou, přátelskou a nenásilnou atmosféru, kde můžete společně s vašimi dětmi sdílet každý okamžik a možná se naučit i něco nového, zapátrejte po tzv. prožitkovém pobytu pro maminky. Na většině podobných akcí vás čekají lekce plavání s miminky, naučíte se babymasáže, dozvíte se něco o aromaterapii, vyzkoušíte si různé pohybové a léčivé techniky, bude se zpívat, povídat a především „prožívat“ a sdílet. Tyto pobyty probíhají uprostřed přírody, vzdálené od ruchu velkoměsta, proto pokud hledáte klid a nerušenou atmosféru, kde můžete být jen vy a vaše miminko a užít si sebe navzájem, určitě vyzkoušejte.

Mamííí, pojedeme k moři

Máte-li chuť prožít dovolenou u moře s dětmi, ale chcete něco trochu víc než jen „válení se“ na pláži (což vám děti stejně příliš neumožní), vyberte si aktivní dovolenou se sportovním programem a animacemi pro děti. Na podobné dovolené vás čekají například různé lekce cvičení (Zumba, Pilates, cvičení s kočárky, ale třeba i výuka tance nebo nordic walking), a to ráno i večer, pro děti od cca 3 let program v době cvičení pro maminky například formou sportovních her nebo výtvarných aktivit.

V některých termínech si můžete dokonce vybrat i z lekcí plavání s miminky, aqua-aerobiku v moři apod. (Z vlastní zkušenosti vám mohu potvrdit, že plavání s miminky venku v bazénu v teple na sluníčku je úplně jiný zážitek než v krytém bazénu. Navíc mořská sůl pomáhá na mnoho kožních problémů, kterými miminka trpí včetně atopického ekzému.) (Více o pobytech u moře s dětmi čtěte v článku Nástrahy dovolené u moře.)

25.6.2015 12:47 | autor: Pavla Maříková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist