S kočárkem Prahou 2015: Pro registrované bez front!

Termín 6. ročníku oblíbeného rodinného happeningu S kočárkem Prahou v areálu Žlutých lázní se blíží mílovými kroky. Zaškrtněte si proto v kalendáři červeně datum středa 20. května. Sraz je už v 10:00 hodin dopoledne a program trvá až do šesté hodiny večerní! Jako obvykle i letos budou mít registrovaní účastníci přednost u vstupu.

O jízdě s kočárkem pražskou MHD by každá maminka mohla napsat horor – nedostatek nízkopodlažních spojů, absence výtahů na velké části starších stanic metra, bezohlednost spoluobčanů, neochota pustit sednout ženu v osmém měsíci nebo neschopnost mamince pomoci do tramvaje s kočárkem. To jsou jen některé ze smutných zážitků, které Praha maminkám s kočárky, handicapovaným a starším osobám nabízí. Za některé si můžeme sami tím, jak se k sobě chováme, jiné mají „na triku“ správci města.

Akce S kočárkem Prahou si klade za cíl upozornit odpovědné na výše zmíněné problémy a maminkám s dětmi i těm nastávajícím připravit příjemný den a odměnit je za jejich trpělivost.

Za dobu existence této iniciativy se týmu S kočárkem Prahou již povedla řada věcí začít řešit nebo na ni alespoň upozornit. Například námět na zavedení piktogramu těhotné ženy a rodiče s malým dítětem v MHD nebo součinnost s nákupními centry, která mohou vyhrazovat pro maminky s kočárky speciální parkovací místa.

kristelova.jpg

Zábava i poučení

Bohatý program se připravuje na pódiu, kde se budou střídat klauni a animátoři, kteří se postarají o podnětnou zábavu nejmenších návštěvníků – připravte své děti na zpívání, tanečky a spoustu dalších aktivit, kterých se budou moci zúčastnit. V nákupním městečku si děti budou moci vyzkoušet různé hračky či ochutnat nové dětské produkty. Maminky se seznámí s řadou praktických vymožeností z oblasti dětské výživy, zdravotnictví, pojištění, hraček, dětských potřeb, dozvědí se mnoho užitečných rad a nápadů, od výrobců si odnesou i drobné dárky.

Děti si budou moci zařádit ve skákacím hradu či na trampolíně, a jestli nám bude počasí přát tak jako loni, mohou se třeba i smočit v dětském brouzdališti. Stíny stromů a volný prostor se pak stanou ideálním místem pro rodinný piknik a odpočinek.

Bude zase rekord?

Hezkým zvykem každého ročníku se stalo překonání rekordu v počtu kočárků shromážděných na jednom místě. V loni jsme jich ve Žlutých lázních napočítali neuvěřitelných 1205. Přijďte s námi překonat i toto číslo, ať se nám nepřetrhne tradice!

rekord.jpg

Malí píšou velkým

Již potřetí plánují organizátoři petici „Za Prahu bezbariérovou“. Tisíce podpisů sebraných na akci pod loňský apel politikům hovoří jasně: Maminkám záleží na tom, aby se metropole stala skutečně bezbariérovou do roku 2020. Konkrétně se jedná o vstupy do všech stanic metra a o další nízkopodlažní autobusy a tramvaje.

Jak bude samotné podepisování probíhat, zatím organizátoři tají, ale slibují, že i letos půjde o emotivní podívanou, která vezme politiky za srdce. V každém případě budou opět hrát hlavní roli vaše děti. „Chceme, aby tento apel na novou pražskou radnici nezapadl a aby byl hodně vidět – proto jsme připravili velmi netradiční formu,“ prozrazuje jeden z pořadatelů ředitel Babyweb.cz Lukáš Nádvorník. „Zapojit se budou moci i ti nejmenší, protože o ně také jde,“ dodává.

Klikněte a zaregistrujte se on-line již teď!

Akci pořádá obecně prospěšná společnost S kočárkem Prahou pod záštitou radní hlavního města Prahy pro oblast sociální politiky a školství Ing. Mgr. Ireny Ropkové a radního pro dopravu a evropské fondy Petra Dolínka.

Těšíme se, že se znovu uvidíme!
Váš Babyweb.cz
Jsme v tom s vámi!


PARTNEŘI AKCE:

¨

allianz-nf.jpg Allianz nadační fond již v loňském roce podpořil jako generální partner akci S kočárkem Prahou. Děti se totiž velmi smutně zapisují i do statistik Allianz pojišťovny jako účastníci nehod nejen v roli chodců, cyklistů, spolujezdců v autě, ale bohužel i jako nemluvňata v kočárcích. Allianz pojišťovna eviduje každý rok zhruba dvě stovky dopravních nehod, při nichž je zraněno dítě, a jejich počet každoročně roste. Proto Allianz vítá každou příležitost a akci, kterou může ke snížení tohoto neradostného počtu přispět, stejně jako k osvětě a výchově dětí, ale i dospělých k bezpečnému pohybu v silničním provozu.
britax.jpg Značka BRITAX RÖMER vznikla v roce 1979 spojením tradičního německého výrobce RÖMER a anglické společnosti BRITAX. Dnes patří kočárky a autosedačky této značky mezi celosvětově nejoblíbenější. V nezávislých testech získávají pravidelně vysoké hodnocení za bezpečnost a německou kvalitu zpracování.
Kočárky BRITAX RÖMER jsou důkazem toho, že dokonalý design představuje skloubení krásy a funkčnosti. Stejně jako v uplynulých desetiletích udává i dnes značka BRITAX RÖMER trendy v oblasti péče o děti a jako inovátor bývá často následována ostatními. Přesto si dokážou produkty této společnosti udržet vyvážený poměr ceny a kvality.
 martanco_logo.jpg Zdraví pro dětskou galaxii. Marťánci jsou komplexem vitamínů a minerálů pro děti. Marťánek obsahuje potřebné vitamíny, minerály a další aktivní látky v obecně doporučovaném množství, které jsou významné pro fyziologický růst a vývoj dítěte. Jedná se o doplněky stravy.
ozp.jpg Pečujeme o vás každou vteřinu

  • Online služby první elektronické zdravotní pojišťovny
  • Asistenční služba: Doktor na telefonu nonstop
  • Ve VITAKARTĚ 24 hodin denně a stále online
  • S nabídkou prevence pro vás a vaše děti

www.ozp.cz

infolinka 261 105 555

marykay2.jpg Mary Kay je jednou z největších kosmetických společností a zabývá se přímým prodejem pleťové a dekorativní kosmetiky.
sunar_liogo.jpg Sunar je značkou dnešní doby, moderní a inovativní, a to zejména díky nové, vylepšené receptuře a výzkumnému a vývojovému centru Hero institut. Sunar, který je synonymem pro náhradní kojeneckou výživu pro nejmenší, se snaží naslouchat přáním a potřebám zákazníků a stejně tak ale následuje poslední výživové trendy. Na základě těchto faktorů přichází se stále novými produkty. V poslední době se může pochlubit například novými kašičkami a mlíčky Sunarka a Sunárek s velmi snadnou a rychlou přípravou či úplnou novinkou – Sunar complex 5, který je určen pro děti od 3 let a rozšiřuje tak škálu mléčných výživ.
new_mam_logo.jpg Rodiče jsou nároční. Stejně tak i společnost MAM. Proto již více než 35 let vyvíjíme výrobky společně s odborníky z oblasti medicíny a výzkumu, které jsou jedinečné, co se týče funkce a designu, podporují individuální vývoj dítěte a usnadňují jeho každodenní život.
MAM začal s vizí vysoce kvalitních produktů pro děti spojujících design, funkci a hlavně bezpečnost. Dnes je MAM vedoucí designovou značkou v oblasti péče o dítě s prémiovými produkty přítomnými na pěti kontinentech.
gagapleny.jpg Značka GaGa’s pleny® přináší na trh moderní a zdravé přebalování v roztomilých designech.
Přebalujte zdravě a hravě, kvalita prověřená maminkami je s naší značkou zaručena.
Navštivte náš stánek, kde si můžete vše vyzkoušet, osahat a nakoupit se SLEVOU 15 %. Těšit se můžete také na drobné dárečky z našeho sortimentu.
Více informací na www.gagapleny.cz
hipp.jpg Společnost HiPP nabízí produkty dětské výživy a péče o děti i dospělé, a to vždy podle nejvyšších standardů kvality. HiPP je rodinná firma, která se zabývá ekologickým zemědělstvím již více než 50 let. V současné době je HiPP největším zpracovatelem BIO surovin na světě. „Více než 50 let se pečlivě věnujeme ekologickému zemědělství. Cítíme velkou odpovědnost za přirozený a zdravý vývoj vašeho dítěte a výrobu té nejlepší dětské výživy považujeme opravdu za svůj celoživotní úkol.“
Za kvalitu ručíme svými jmény.
Claus HiPP a Stefan HiPP
 logo_hami.jpg Výrobky, které rostou s vašimi dětmi.
Hami vám nabízí širokou paletu mlék a příkrmů pro děti od ukončeného 4. měsíce do 3 let, které jsou svým složením vždy přizpůsobeny stáří vašeho dítěte. Výrobky Hami jsou vyrobeny z pečlivě vybraných surovin a bez použití konzervantů, umělých barviv a aromat. Zároveň výroba Hami produktů podléhá nejpřísnějšímu dohledu – a například výrobní proces Hami příkrmů je 6x kontrolovaný.
 logo_nutrilon.jpg Svému dítěti dáváte to nejlepší, a proto je tu Nutrilon. Nutrilon přispívá k úspěšnému rozvoji vašeho děťátka díky LCP mastným kyselinám (omega 3) pro vývoj mozku a vitaminům A, C a D pro správnou funkci imunity.
 logo_vzp.jpg Navštivte stánek VZP ČR a nechte si změřit krevní tlak a tělesný tuk. Také se dozvíte o benefitech, které pojišťovna nabízí. Věděli jste například, že můžete čerpat finanční příspěvky?
teta_znacka_bar.jpg Nákup, jak jste si ho vždycky přála v drogerii TETA. V prodejnách s novým logem jsme významně rozšířili sortiment pro maminky a jejich ratolesti. Nyní u nás najdete nejen plenky, ale i širokou nabídku dětského jídla, kosmetiky a dalších dětských potřeb. A s klubovou kartou nakoupíte ještě výhodněji! Přijďte si v rámci této akce do našeho stánku pro vzorek Happy Mimi Premium – kvalitních plenek za super cenu. V našem přebalovacím koutku můžete rovnou vyzkoušet, jak vašemu děťátku padnou.
eucerin_logo2.jpg Eucerin – přední světová značka dermokosmetiky s více než stoletou tradicí, která zakládá vývoj produktů na nejnovějších vědeckých poznatcích a úzké spolupráci s dermatology. Nabízí tak spolehlivé přípravky, které splňují nejvyšší dermatologické standardy a maximálně respektují potřeby pleti.
avon_proti_rakovine_2015_cz_sirka.jpg Díky lidské solidaritě se každoročně koná růžový AVON Pochod, kterého se na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu účastní miliony lidí ve více než 58 zemích světa. AVON Pochod v České republice vyrostl z happeningu pro tisícovku nadšenců do akce, již se v loňském roce zúčastnilo již úctyhodných 20 000 lidí! Na konto boje proti rakovině prsu jsme společně získali již téměř
100 000 000 Kč! Přidejte se k nám i vy, vyrážíme v sobotu 6. 6. 2015 ve 12 hod ze Staroměstského náměstí!
Více info na: www.zdravaprsa.cz
logo.jpg Beko je jednou z předních značek domácích spotřebičů v Evropě i v České republice. Dbá na šetrnost spotřebičů k životnímu prostředí, na jejich moderní provedení a chytré technologie za dostupnou cenu všem zákazníkům.
handy.jpg Handy Praha je distributorem kojeneckého a dětského zboží. Pro Českou republiku výhradně zastupuje značky JANÉ, iCoo, Be cool a Ickle Bubba, pro které je také servisním střediskem. www.handypraha.cz
haribo.jpg Společnost HARIBO je výrobcem celosvětově nejznámějších originálních želatinových zlatých medvídků HARIBO a také žvýkacích bonbonů značky MAOAM. Zlatí HARIBO medvídci získávají barevný vzhled pouze díky ovocným a rostlinným koncentrátům. HARIBO medvídci jsou leštěni včelím voskem, díky kterému získávají svůj lesklý vzhled. HARIBO CHUTNÁ MALÝM, STEJNĚ TAK I DOSPĚLÝM.
1-kasparek.jpg Kašpárek baby se zaměřuje na prodej kvalitních značek pro vaše nejmenší děti a čerstvě narozené. Na trhu jsme již osmým rokem a naši odbornou znalost se můžete spolehnout.
Aktuálně nabízíme široký sortiment kočárků, autosedaček, jídelních židliček, dětského oblečení, postýlek a různých doplňků pro kojící maminky.
bebeklorane.jpg Klorane Bébé je kompletní řada přípravků s reparačním a ochranným výtažkem z měsíčku určená pro miminka již od narození. Všechny přípravky jsou hypoalergenní, bez parabenů a testovány pediatry a dermatology. K dostání exkluzivně v lékárně. www.klorane.cz
avene.jpg Eau Thermale Avène je specialista na citlivou pleť. Kompletní řada přípravků péče zaručující účinnost, snášenlivost a komfort citlivé, intolerantní a alergické pleti. Přípravky obsahují termální vodu Avène, uznávanou pro její zklidňující a protidráždivé vlastnosti. K dostání exkluzivně v lékárně. www.avene.cz
kamsdetmi-vertical.jpg Kamsdětmi.com – největší celorepublikový kalendář akcí pro rodiny s dětmi.
brana_k_detem_logo.jpg Brána k dětem – Největší obchod v ČR s ekologickými, lokálními a bio produkty z oblasti péče o dítě, přírodní kosmetiky a drogerie. Na www.branakdetem.cz naleznete širokou nabídku látkových plen, šátků na nošení dětí a ergonomických nosítek, hraček, oblečení, potravinových doplňků, produktů pro ženy a tematické literatury.
 funny_sassy.jpg Představíme Vám unikátní koncept dětského salónu Funny Sassy a můžete si vyzkoušet část našich služeb.
Poradíme maminkám s péči o vlásky a vlasovou pokožku, vysvětlíme jak u nás služby probíhají, poradíme jak se připravit na první stříhání vlásků, představíme naši vlasovou kosmetiku vhodnou pro malé děti. Přineseme kousek našeho salonu za Vámi.
 esprico_logo_pozadi.jpg ESPRICO® je dietetický přípravek pro zvláštní lékařské účely určený k dietnímu postupu při ADHD (nedostatek pozornosti/hyperaktivita) pro podporu koncentrace, paměti a učení. ESPRICO® je bohatý na polynenasycené mastné kyseliny (Omega-3-EPA, DHA; Omega-6-GLA). Navíc obsahuje magnézium a zinek.

  • prokázaný pokles nedostatku pozornosti o 36,4 % a hyperaktivity o 35,2 %
  • vhodné pro děti od 3 let
  • čistý a šetrně zpracovaný olej z mořských ryb
  • výborná chuť, kapsle s ovocnou příchutí
  • bez konzervačních látek, glutamanu, ftalátu, glutenu (lepku)

K dostání bez předpisu v lékárně. www.esprico.cz Navštivte náš stánek, kde si můžete vyzkoušet/ochutnat vybrané přípravky. Těšit se také můžete na diskuzi s odborníkem na téma ADHD a soutěže a dárky pro malé účastníky.

 logo-sparkyssparkys-darky.jpg Sparkys přináší svým zákazníkům hračky velmi dobré kvality, které svým vzhledem, funkčností i materiálem odpovídají požadavkům rodičů i dětí. Nabízíme hračky a dárky, které jsou na českém trhu ojedinělé a jsou k dostání výhradně a pouze v obchodech Sparkys. U nás naleznete hračky pro všechny věkové kategorie, protože věříme, že hrát si potřebuje jednou za čas úplně každý. Více informací naleznete na www.sparkys.cz
 bamb.jpg BAMBULE nemusí být jen cosi střapatého, co míváte na čepici, BAMBULE může být také prostor, kam vejdete a už se Vám, a ještě více Vašim dětem, nebude chtít odejít.
BAMBULI najdete všechno, co by si Vaše děti mohly přát, a všechno, co pro ně potřebujete vy. Přinášíme vám tisíce hraček pro holky i kluky všech věkových kategorií. Bambule je jedna z největších maloobchodních sítí prodejen s hračkami v České republice. Prodejny Bambule nabízejí široký výběr hraček i dětských potřeb. Zastoupeny jsou jak české tradiční hračky od tuzemských výrobců, tak i osvědčené značky zahraniční. Nakoupit můžete i z pohodlí vašeho domova na www.bambule.cz.
 vk_logo_final.jpg Narození mých dětí a mateřská dovolená mi poskytly čas zamyslet se nad svým životním stylem a především stravou, kterou jím. Změnila jsem hodně věcí a v neposlední řadě i profesi. V roli certifikovaného výživového poradce chci nyní nabídnout pomocnou ruku i Vám. Přijďte si nechat zpracovat analýzu složení Vašeho těla (svaly, tuky, voda, metabolický věk…) či ochutnat tzv. „zelené potraviny“ – mladý ječmen a řasu chlorellu.
 firstbike_ligo.jpg FirstBIKE je bezpečné odrážedlo, na kterém se už dvouletý capart naučí držet rovnováhu, bez námahy zvládne dlouhé trasy a vyběhne každý kopeček. FirstBIKE se může pochlubit vítězstvím v dTestu, nadstandartním atestem Bezpečná hračka, prestižním oceněním Česká kvalita a mnoha dalšími „medailemi“ z Evropy a z USA. Výrobce poskytuje celoživotní záruku na rám a vidlici, pětiletou na ostatní komponenty. Více najdete na www.firstbike.cz
 05.jpg Milé maminky, milé slečny, otevírám pro Vás kouzelný stánek plný romantických, ručně vyráběných šperků a módních doplňků. Každý šperk tvořím s láskou a maximální péčí. Pokud se Vy nebo Vaše malá princezna chcete ozdobit originálním doplňkem, zastavte se příští středu ve stánku Ona Mona. Moc se na Vás těším! Ona Mona
Více na: www.facebook.com/ONAMONA.cz
 presco_group_cmyk.jpg Společnost PRESCO GROUP a.s. byla založena v roce 1995. Vydává vlastní kolekce nástěnných, stolních kalendářů a diářů. Za dobu své existence získala silné postavení na trhu v České republice, na Slovensku a v ostatních evropských zemích. Standardní sortiment nabízí širokou nabídku titulů, z nichž významnou část tvoří licenční tituly W. Disney, A. Mucha, Krteček, Ovečka Shaun, a mnoho dalších. Společnost je také výrobcem a dodavatelem licenčních školních a předškolních potřeb a vlastních her a hraček. Svoje portfolio rozšířila o vydávání knih. Více na www.presco.cz.
 logo_provakcin_plus_cz-ockovani_s_usmevem.jpg PROVAKCIN PLUS podpoří hladký průběh očkování Vašeho dítěte. Díky jednoduchému podávání a výborné chuti se stane PROVAKCIN PLUS přirozenou součástí přípravy Vašeho dítěte na očkování.
 crocs_logo.jpg Fenomenální obuvnická firma, která v roce 2002 přivedla na svět barevný děrovaný „dřevák“. Od té doby se rozvinula v jednu z nejoblíbenějších a nejrozmanitějších obuvnických značek: Balerínky, sandálky, holínky, sněhule – to všechno s velkou přidanou hodnotou, kterou je ultimátní pohodlí materiálu Croslite a barvy, barvy, barvy.

 

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist