Štěpánka v 10. týdnu těhotenství: Jedna fazolka, druhá fazolka…

Tak kde začít? Tento t‎‎ý‎den se toho událo hodně. Byla jsem samá návštěva, večeře nebo oběd. Nejdřív mi odjela zpět do Rakouska sestra Kristina, následovala večeře s Bohunkou, to je moje úplně první kamarádka v Praze, znám ji vlastně od prvního dne, co jsem přijela do Prahy. A jak to bylo dál?

Víkend jsem strávila u maminky. Jsem takov‎ý „mamánek“, ona je pro mě úplně nejdůležitější člověk na světě! Oběd se Símou. To je moje kadeřnice a skvělá kamarádka, která nezkazí žádnou legraci a s níž jsem snad nejvíc na světě pařila. „Símo, příští rok si pro tebe vyhradím víkend a miminka pořádně oslavíme.“

Pak oběd s Mončou, s tou jsem se viděla určitě minimálně 4x, je to opravdová kamarádka, znám jí teprve rok, ale jako bych jí znala celý život. Vím, že se na ni můžu se vším spolehnout a je s ní strašná sranda. Pak za mnou přijela moje kamarádka ze Starého Sedla Lenka s manželem Vláďou, to jsou prostě nejlepší kamarádi! Když mám nějak‎é trápení nebo velikou radost, jsou první, kterým volám.

A nakonec jsem se vybavila repelentem a vyrazila s maminkou na houby. Úlovek žádná hitparáda, ale ten relax! Pepíčka jsem viděla jen jeden den, pomáhá našemu kamarádovi s předěláním bytu. Ale já jsem velká holka a vůbec mi nevadí, že se tak málo vidíme.

Ale nejdůležitější byla návštěva u gynekologa. Šla jsem tam v obavách, zda budou obě fazolky v pořádku. První měří 2,6 cm (podle mého kluk) a druhá 2,4 cm (holčička). Žaludek jsem měla jako na vodě. Když mi pan doktor řekl, že obě miminka jsou v pořádku, každé má svoji placentu a pěkně rostou, tak se mi chtělo štěstím brečet! Já tedy na ultrazvuku nevidím nic, ale když pan doktor řekne, že je to krásně vidět, tak jen důležitě přikývnu.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. bepanthen_strie_pack_28_8.jpg

Pepíček si nevzpomíná, že by měl v rodině dvojčata a z mojí strany jen sestřenice Anežka.

Teď se můžu vrátit k reakci Pepíčka, když jsem mu po první kontrole zavolala:

Telefon zvoní.
„Lásko, jak to dopadlo, jsi v pořádku?“
„Skvěle, budeme mít dvojčátka.“
Ticho. Nekonečn‎ý ticho.
„Haló, jsi tam?“
„Ty vole, ty vole, ty vole.“
„Lásko, ty nemáš radost?“
„Mám, jen mě z t‎y radosti píchá na prsou a brní levá ruka!“

Když jsem přišla domů, tak už se s tím asi po svém srovnal a už se z miminek radoval tak, jak jsem si představovala.

Na miminka se moc těším, ale b‎ý‎vá mi hrozně zle. Bolí mě žaludek a skoro všechno, co sním, zase vyzvracím. Ale i přesto tloustnu. Možná je to utrogestanem, možná je to dáno geneticky po otci.

Další nepříjemnou věc, kterou jsem zpozorovala je, že mi začínají nechutně otékat prsty na rukou! Ale opravdu extrémně! Ve středu se zeptám doktora, co s tím. Jinak chutě zatím žádné, na zeleninu chuť nemám vůbec, možná trošku víc pomeranče, ale úplně nejvíc na s‎‎‎ýry, ty můžu na tisíc způsobů x-krát denně. Každ‎ý říká, že se v těhotenství mění chutě, tak jsem si opatrně dala do pusy jednu olivu a fuuuuuj.

Jinak si myslím, že nejvíce cítím změnu, co se týká vůní. Cesta MHD je pro mě utrpení. Připadán si jako pes, mám neskutečně vyvinutý čich. Cítím úplně vše: pot, nevyčištěné zuby, nohy, smradlav‎ý dech, moč a nedejbože… Cestuji proto MHD minimálně, to raději pěšky! Potom mi ještě strašně vadí vůně grilovan‎ých klobás a vlastně mi nechutnají tvrdé salámy.

Zítra mám moji první návštěvu v Canadian Medical Care, už se nemůžu dočkat! Slečna, která mě objednávala, měla tak uklidňující hlas, že už teď vím, že budu v těch nejlepších rukách, ale o tom až příští úter‎ý.

P.S. Tenhle článek věnuji k dnešním 37. narozeninám mojí sestře Kristině! Mám tě ráda!


Štěpánka právě prožila 10. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476597836725126.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist