Štěpánka ve 15. týdnu těhotenství: Nechci si nic vyčítat

Minulý článek měl ohromný ohlas a i pro mě byl emotivně hodně vyčerpávající, nemohla jsem to po sobě ani číst, vrátilo se mi to s babičkou a potřebuju si trošku od toho zážitku odpočinout, tak doufám, že se nebudete zlobit, že pokračování bude někdy později.

Co se týče toho, jak zvládám těhotenství, tak momentálně je to se mnou jako na houpačce. Rozbrečí mě snad úplně vše, ale na druhou stranu cítím, jak se mnou mávají hormony. Ráno vstanu s výbornou náladou a pak stačí malinko a hned vylítnu jako čert z krabičky. Někdy se tomu Pepíčkovi divím, že to zvládá, ale na druhou stranu má vlastně štěstí, že mě má. : -)

Měla jsem úplně úžasný týden. Oslavila jsem narozeniny. Přijela mi popřát až ze Sedla Lenka s Vláďou, vzala s sebou i malýho Vládíka a malou Lucinku s přítelem Davidem. Oni zase tak malý nejsou, už je jim přes dvacet, ale tím, jak je znám od narození, prostě malý jsou a basta. Bylo docela vtipný, když mi malý Vládík dával pusu a musel se ke mně dolů ohnout. Krásný bylo, jak věděl, že mi bylo líto, že jsem tady nenašla houby, tak mi nasbíral prádelní koš hřibů! Dostala jsem výbavičku pro dětičky (ještě pořád nejsem rozhodnutá, jak se budou jmenovat), kytky, ten krásný dětský pokojíček od maminky a nejvtipnější dárek byl od Móni, která mi dala čaj na prdíky!

Když tady byla posledně Lenča, tak mě prosila, ať jí sbírám víčka od vody, že to je pro nějakou holčičku, která potřebuje invalidní vozík, to jsem ještě zaregistrovala a poctivě sbírala. Ale jak jsem byla v euforii z těhotenství a z toho, že je vidím, tak jsem se nevyptávala, až teď, když jsme jí s maminkou víčka dávali. Jedná se o malou pětiletou Natálku ze Starého Sedla u Sokolova, která se narodila předčasně s dětskou obrnou. Pochází ze stejné vesnice jako já, i když jsem jí nikdy neviděla, tak znám její rodiče a je strašně nespravedlivý, když takový drobeček má takový osud! Chtěla bych všechny touto cestou poprosit, zda by sbírali víčka pro Natálku, aby měla invalidní vozík co nejdříve! Zkusím poprosit i kamarády z gastronomie, ať se zapojí, a myslím, že to bude co nejdřív!

V týdnu jsme se s Pepíčkem konečně dostali k našim kamarádům Evě, Honzínovi a jejich úžasný dcerušce Emilce! Chlapi tapetovali a my se u toho s Evou docela bavily. Emilka mi ukázala pokojíček a tolik hraček jsem snad nikdy neviděla! Hitem byli dinosauři a Auta, to má úplně na všem, kšiltovka, autíčka, nálepky, chrániče, DVD a spousta dalších věcí. To je asi nějaký hit, protože si vzpomínám, že když u mě byla na jaře kamarádka Silva s malým Péťou, tak o tom taky básnil. S Evou jsme si super popovídaly, probraly snad úplně vše. Zajímalo mě, jak zvládala těhotenství, co kde koupit, jaký pleny, jaký kočár atd. Pokouší se o miminko a nějak jim to nejde, tak šla Evi druhý den do Podolí na nějaký vyšetření a já hlídala Emilku. To jsem si užila, nejdřív mě nechtěla a pak jsem ji ze sebe nemohla sundat, je úžasná! Mám slíbeno, že se za mnou zastaví příští týden, tak jsem zvědavá, jestli se dočkám!

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Docela mě děsí, jak přibírám, už nejdu raději ani na váhu! Tak to sleduji na oblečení a to se mi nebezpečně zmenšuje : -). Třídila jsem věci, zůstalo mi jen pár volných triček, asi dva svetry a jedny těhotenský kalhoty! Bříško mi roste nebezpečným tempem, poctivě ho mažu 2x denně Bepanthenem, tak doufám, že se alespoň vyhnu striím!

Taky jsem byla po dlouhý době na návštěvě u tchýňky a u pantáty, oba se hodně těší na vnoučátka, není se čemu divit, budou to první od Pepíčka.

Chystám se s maminkou na super výlet, pojedeme za dědou, za tetama, za sestřenkami. Sestřenici Kačce se narodila malá Anička, tak doufám, že ji uvidíme. Na fotkách vypadá překrásně! Pak uvidíme od Anduličky dcerku Abigail, vlastně navštívíme celou rodinu z maminčiny strany. Samozřejmě po cestě se zastavíme na hřbitově, zapálit svíčky a dát kytičku. Pak se chystáme za švagrovou a mojí milovanou Viktorkou, na houby a za Lenčou alespoň na rychlou kávu.

Když jsem se na jaře dozvěděla, že má moje kamarádka Jitka leukémii, tak mě to hodně vzalo (je to pro mě nejhorší nemoc, umřel na ni můj bratranec Přemek, bylo mu kousek přes 20 let). Obrečela jsem to a vyčítala si, že i když jsem jezdila každý den 2x okolo, že jsem si neudělala čas a nezašla alespoň na kávu, poptat se, jak se má. Pořád bylo něco důležitější, ale to už se nestane! Život je tak strašně krátký a nechci si už nic vyčítat! Absolutně nechápu, že někoho odmítnou, když chce do registru dárců kostní dřeně. Mně bylo řečeno, že nevyhovuji, protože jsem starší 35 let! Pochopila bych, že nevyhovuji, protože mám za sebou rakovinu, ale tohle??? Jitka je veliká bojovnice a v pátek jsem se dozvěděla nejhezčí zprávu tohoto týdne, Jitce začaly růst vlasy a to je známka toho, že už bude jenom líp! Zase jsem to obrečela, ale teď to byly slzy štěstí! Jitko, gratuluju a mám Tě mooooc ráda!

Holky, budu se na vás těšit a užívejte babí léto!


Štěpánka právě prožila 15. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599074029281.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist