Štěpánka ve 34. týdnu těhotenství: Pozdravy z nemocnice

TĚHULKA LIVE! ŠTĚPÁNKA Týden zase za námi a já se s vámi podělím, jak jsem týden prožila. Jak už titulek napověděl, nebyl to moc příjemný týden. Těhotenské komplikace se zhoršily a já ležím v Podolí. Ale hezky popořádku.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Ve čtvrtek ráno mě vzbudila bolest bříška, jako kdybych snědla něco špatnýho. Nebyla to hrozná bolest, která by se nedala vydržet, každopádně jsem věděla, že jedu na Veleslavín na pravidelnou kontrolu do Canadian Medical Care, a slíbila jsem sama sobě, že to určitě nahlásím panu doktorovi, aby se náhodou něco nepodcenilo.

Pan primář Velebil mě vítal s úsměvem a jako vždy mě pochválil, jak báječně vypadám, to samozřejmě potěší, hlavně když už jsem přibrala 20 kg. Nesměla jsem zapomenout, že potřebuju ukončit pracovní neschopnost a od 1. 2. nastupuji na mateřskou dovolenou. Po těchto formalitách mi sestřička změřila krevní tlak, který jsem měla 140/100, a v moči byla zase bílkovina, která pana doktora znepokojila, a hned se začal vyptávat, zda mi ustoupily otoky končetin a zda mě náhodou nebolívá hlava. Otoky mám pořád, ale už jsem si na ně tak zvykla, že mi přijdou normální. Hlava mě taky pobolívala, ale vzhledem k tomu, že docela dobře snáším bolest, mi to nepřijde tak hrozný.

Každopádně pan doktor nebyl v žádným případě spokojený s tím vysokým tlakem a upozorňoval, že to může být preeklampsiie, a poslal mě hned do ÚPMD do Podolí, hned se mi hlavou začalo honit, jak se z Veleslavína dostanu do Podolí. Ale pan doktor mě uklidnil, objednal sanitku a já vyrážela celá vystrašená směr Podolí. To je komfort!

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Celou cestu do Podolí jsem přemýšlela, jak to říct co nejšetrněji Pepíčkovi. Věděla jsem, že se o nás moc bojí. No, nedalo se nic dělat, musela jsem mu zavolat do práce. Chtěl okamžitě přijet a moc se o nás bál. Když mi přivezl věci, tak mi ho bylo moc líto, zestárnul asi o 10 let a já ho musela utěšovat, že vše dopadne dobře a všichni tři budeme v pořádku.

Hlavou se mi honily samý černý myšlenky, ale pořád jsem se uklidňovala, že už jsem přeci ve 33. tt, a i kdyby bylo nejhůř a musel se provést císařský řez, tak by si prckové pár dní poleželi v inkubátoru a hurá domů.

Šla jsem na vyšetření na porodní, odevzdala moč, kde samozřejmě paní doktorka potvrdila bílkovinu v moči, odebrali mi krev, šla jsem na monitor miminek, změřili mi tlak, který jsem během chvíle měla 180/104, a hned jsem dostala k podpisu souhlas k hospitalizaci. Ptala jsem se celá vystrašená, jestli nejsou miminka v ohrožení, a byla jsem uklidněna, že zatím ne a hlavně tady zůstanu na pozorování, a kdyby náhodou, tak se těhotenství bude muset předčasně ukončit. Já se mám přestat nervovat, protože to přenáším na prcky.

Na pokoji jsem se super holkama, s Luckou a Anetou, od prvního okamžiku si máme co říct a v podstatě nám vůbec nevadí, že nemáme televizi, i tak drbeme každý večer hodně přes půlnoc. Když jsem si vyslechla jejich důvody, proč jsou tady, tak jsem si musela v duchu vynadat, co si stěžuji, protože holky to mají hodně vážný. Snažíme se jedna druhou povzbuzovat a věříme, že to dobře dopadne!

Hned první noc jsem dostala infuzi, myslím, že magnesium na stažení vysokého tlaku, a do dnešního dne ji dostávám 3x denně, k tomu ještě nějaké tabletky. Celou noc jsem musela čůrat do takového nočníku a ráno se moč poslala k rozboru, kdy už díky infuzi a práškům bylo vše v pořádku. Každý den mám 3x denně monitor srdíček, měření tlaku a návštěvu lékaře. Zatím je vše tak, jak má být, ale zůstávám tady na pozorování. Chtěla bych strašně moc domů, ale raději tady zůstanu než docházet ambulantně, přeci jenom stát se může cokoli.

Budu se na vás těšit příští týden a držte mi palce, ať se příští týden nehlásím už s Aničkou a s Oliverem.


Štěpánka právě prožívá 34. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476609261672016.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

 

 

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist