Těhulka LIVE! Petra ve 27. týdnu: Jsem na ocet

Těhotenský život začíná být pěkně náročný. Nejen že nemůžu zdaleka jíst, na co si vzpomenu, ale začínám vypadat jako nafouklý meloun, se kterým si ani nikdo nechce zatancovat. Občas podléhám sebelítosti. Ale co! S beruškou si užívám legrace dost a až hormony opadnou, určitě se všechno zase srovná.

Prodloužený velikonoční víkend jsme strávili opět na horách, na rozdíl od Prahy tu ještě vládne krutá zima. Jsem ráda, že největší pupík budu mít na jaře a v létě, protože kupovat na poslední chvíli těhotenskou zimní bundu nebo kabát by se mi opravdu nechtělo.

Zabijačku už asi nedám…

Konaly se vepřové hody a já se pěkně nacpala jitrnicí a dalšími zabíjačkovými pochoutkami a zapila všechno točenou kofolou. Nevím, co přesně mi nesedlo, jestli jídlo, pití, radikální změna počasí nebo všechno dohromady, ale v noci mě probudily křeče v břiše, že jsem myslela, že začínám rodit. Celá noc byla pekelná, spát jsem nemohla, ležet taky ne a chození mi neulevovalo už vůbec. Uklidňovalo mě, že malou cítím, jak do mě kope o sto šest. Asi se jí to taky nelíbilo… Ráno už jsem se cítila lépe, ale do zpěvu mi zdaleka nebylo.

Zůstala jsem na ocet

Ten večer jsem musela vypadat jak hromádka neštěstí. I když hrála živá kapela a všichni se skvěle bavili, nikdo mě nevyzval ani k ploužáku! Tak jsem vyměnila zabíjačkové pochoutky za obrovský šlehačkový pohár a obalila si jím své nalomené srdce. Přišlo mi to všechno děsně líto a náležitě jsem si pobrečela…

A co vy? Také jste se někdy cítila celá nesvá a opuštěná? Jak zvládáte své těhotenské emoce? Jak vnímáte v těhotenství své tělo? Dejte nám o tom vědět mailem.

Holčičí zlobení

Čím dál tím víc se s naší beruškou škádlíme. Když si sednu do pololehu na sedačku, skáče mi vždycky břicho ze strany na stranu. Myslím, že nemá tuhle polohu ráda, protože i když je do té chvíle v klidu, jakmile se takhle uvelebím, začne pěkný cirkus. A co teprve když si na pupík položím svůj mininotebook. To kolikrát nemůžu ani psát, jak mi pod rukama nadskakuje (jako právě teď). Je to legrace, pokaždé počkám, až se uklidní, a pak ji začnu zlobit a opatrně šťouchám do bříška. To se hned probere a šťouchance mi vrací. Kdybych tak mohla vědět, co si myslí. Nebo raději snad ani ne!? :o)

Prenatální komunikace v plném proudu

Pokouším se rozvíjet naši malou už „odmalička“. Často si pouštíme hezkou muziku, především muzikály. Já je miluju a snažíme se se Sváťou žádný zajímavý nevynechat. Tak jsme si teď zašli na Barona Prášila. Naše malá princezna se celou dobu ani nepohnula a to se poslední dobou často nestává. Buď byla v šoku nebo se jí to tak líbilo, že jí strach, aby něco nepropásla, nedovolil se ani hnout!

Zajímalo by mě, jak často se mi v bříšku přetáčí. Připadá mi, že neustále rotuje. Jednou mi hopsá po močovém měchýři, že musím běhat pořád dokola na záchod, podruhé se snaží obrátit mi žaludek naruby, potřetí mi nožičkama brnká na žebra ukolébavku na dobrou noc. Čeká mě teď další návštěva u pana doktora, tak se na to budu muset zeptat.

Tedy jestli nezapomenu, protože v ordinaci mě samozřejmě žádné otázky nikdy nenapadají a jakmile se za mnou zavřou dveře, mám jich plnou hlavu. A pak že druhorodičky už všechno vědí a znají. Pcha! Ani omylem a jestli jsem si kdy něco pamatovala z prvního těhotenství, to druhé mi to z hlavy nekompromisně vymazalo! Takže jestli nezapomenu, napíšu si seznam otázek…

Těhotenské mdloby

Jsem zvědavá, jaký mi sestřička naměří tlak. Poslední dobou se mi často motá hlava, vrávorám a chytám se čehokoli po ruce. Včera jsem měla na dosah jen skleničku se šťávou, která stála na baru v kuchyni. Přímo na bar jsem totiž nedosáhla! Sklenka spadla, ale nerozbila se, zato šťáva byla všude, i na bílé zdi! Tak jsem jen ráda, že nebyla třeba jahodová, malovat by se mi teď vážně nechtělo…

Vaše těhulka Petra

Dnes (ve čtvrtek 15. dubna) je délka Petřina těhotenství přesně 27+3 a termín porodu má 12. července.

A jak vypadá miminko ve 27. týdnu? Podívejte se!

vyvoj-plodu-27-tyden.jpg

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist