Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,381. až 1,395. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882518
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No já doufám že by nám mohla pohlídat kamarádka co dělá ve školce a má prázdniny, teď je jako vedoucí na dětském táboře, tak až dorazí tak na ní naběhnem, ale vím že do 10 nebo nějak tak bude na dovolený se svým přítelem. Tchýně ta nemůže/nechce, takže ne, moje máti byla teď furt na nemocenský se zánětem žil a z práce ji asi nepustěj, ke všemu dělá v cestovce a tam se volno přes sezonu nedává :S no tak sem počítala s mým tátou, ten ke všemu dělá uplně blbě na směny a nemůže mít u sebe mobil, abychom ho zavolali a on dorazil domu. Prostě se nám to nějak sere, a to sem už polevila ze všeho, jen na tu dobu co mě muž poveze do porodnice a bude tam se mnou. Ve finále pojedeme všichni, zaplatíme velkej nadstandard a bude s mužem na pokoji a já hold sama na sále, když pujdem císařem tak se to dá nějak naplánovat asi víc :S mám dva švagry, ale ty tchýně tak zprznila že bych jim to naše dítko nenchala hlídat ani hodinu, a to je jeden na vejšce a má prázdniny. Prostě prekérka. Našla sem nějakou agenturu co se jeví jako slušná tak sem tam psala mail, uvidím.

    #882519
    Anonym
    Host

    Ahoj, byla jsem na menším odpočinku u rodičů na chalupě, takže pohoda.
    Misho, umytá okna závidím :). Mě to čeká v dětském pokoji zítra, ale s tou studenou vodou teda nevím. Ale konzole jsou navrtané, tak další bordel už nebude. Na druhou stranu, myla jsem minulý týden v ložnici a koupelně a už jsou zase špinavá :(.
    Přítel ted sestavil přebalovací pult do koupelny. Už nám chybí jen postýlka, nějak se zdržela :(, jinak máme snad všechno. Ale mám koš, takže kde spát mrnousek bude mít. Mimi věci jsou všechny vyprané vyskládané v šatně, zbývá sbalit tašku do porodnice :).
    Další poslíčci už mi nepřišli, takže asi bude čas. Ale včera jsem viděla čápa, tak mě to docela rozesmálo. Ještě se nám nakonec narodí kluk 🙂

    #882520
    Anonym
    Host

    Ahojda holky,
    děkuji Vám za postřehy a rady, asi půjdu do toho císaře, je to dle mého „jistější“ pro tu malou…ona se ta váha právě taky moc neodhadne a pak když už je to na půli cesty tak se s tím už nic nenaděláá. Takhle mi přijde, že je to větší jistota. Jinak včelko, věděla bych o hlídání, je to má kamarádka, ale je to u Ústí nad Orlicí.:-) takže jsem Ti nepomohla, to jen tak na zasmátí. Jo, Leni čápa jsem viděla v sobotu, tak jsem si taky říkala, že teda – mamka se tomu samozřejmě děsně smála, mě to tak srandovní nepřipadalo, dovezla mi totiž další růžovou peřinku, co šila…a v pondělí jsem se doktora ptala jestli se jukne, že je to fakt holčička a nebylo to vidět:o)) Dobrou noc děvčata

    #882521
    Anonym
    Host

    Radunko, já se min týden na utz taky ptala, jestli je to ještě pořád holčička :). Ale pan doktor říkal, že má koketně nožičku přes nožičku, takže nic nevidí. Ale růžové věci se u nás moc nenajdou, akorát mamka mi upletla takové ty správné bačkůrky pro miminko od babičky, první pár byl růžový, druhý tedy bílý, protože ví, že růžovou nemusím 🙂
    A všichni mě rozčilují, protže pořád tvrdí, že vypadám na kluka. Já se tak těším na tu malou princeznu, tak abych nebyla zklamaná. Ale to ani tak nebudu, beru cokoliv :). Ještě 15 dní do termínu….

    #882522
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Leni, já jsem taky nikdy nemusela růžovou, ale teď v těhotenství, to je úplně jinak i sama ji nosím!Dřív bych si ji nevzala na sebe, je to zvláštní. A tak máš spíš neutrální barvy (já sice taky, ale spíš se to kloní k té holčičce)?To jsi udělala dobře. Já mám termín 8.8, ale vzhledem k okolnostem myslím, že půjdu v tom týdnu od 01.8. To mě taky říkají, že vypadám na kluka:) Zkoušela jsi si dělat ty testy, jak kolují po netu „podle krve“, já jo (moc tomu nevěřím, ale zkoušela jsem to na začátku těhot.)a vyšla mi holčička. A mám taky chutě na sladké a jeden zasloužilý otec řekl, že mám bříško na holčičku a vzhledem k tomu, že má kamarádka má termín jen o týden dřív a ví, že budou mít kluka a on váží 3.300Kg a my „jen“2.800Kg tak je to jasný důkaz, že je to holčičika, no né?:D A hlavně to tak cítím:),ale to víš, že mám taky toho červíka pochybností, ale stokrát vyřčená pravda je, že „hlavně, ať je to zdravý“! Jinak dnes jsem usla o půl druhý:o( nějak mi nejde zabrat a to „mě nic netrápí“…

    #882523
    Anonym
    Host

    Včelko, trošku jsem zapomněla, kdo odkud, ty jsi pražanda? Já si říkala, že od všech bydlím daleko, takže jsem moc nepřemýšlela, že bych někoho dohazovala, ale s tou známou ve školce jsi mi připomněla, že mám v Praze kamošku, která tam učí v anglické školce. Jezdila i do Anglie jako au pair, takže s dětmi opravdu bohaté zkušenosti, určitě bych doporučila, ale vůbec netuším, jak je na tom s časem – kdyžtak kdybys měla zájem, abych se jí optala, tak mi písni nějaké podrobnosti (kdy asi, kde, co bys třeba nabídla) – jestli nechceš tu přes web, tak klidně na mail ktuska@centrum.cz
    A s těma bříškama, já se v tom teda nevyznám, ale mám pocit, že kolem mě včetně mě vypadají na kluka snad všichni – pokud to má být, že přibere člověk prakticky jen to bříško, které jde dopředu:)

    #882524
    Anonym
    Host

    JJ, Kačko, přesně takové bříško má být na kluka :). To moje je mrnavé, vystrčené dopředu. No a + ten čáp + krásná plet (v životě jsem takovou neměla) a ještě další hromady znaků :). Ale u mě to stejně bude holčička v modrém kočárku, všechno jsou to jen pověry.
    Naše výbavička je převážně do žluté, smetanové a zelené a sem tam něco modrého. Ale mám tu od sousedky 2 překrásné dupajdy s plachetnicí, ty jsou červené + modré pruhy s bílou. Myslím, že ty nasadím na odchod z porodnice, aby jí to slušelo :). Teda fakt blbnu. Ale vážně .. vůbec nevím jakou velikost tady přítelovi připravit. Mám ty nejmenší věci 56, ale i tak se to hrozně liší velikostí.

    #882525
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Já mám do porodnice 62 vel. chtěla jsem menší 56, ale když jsem to k sobě přirovnala tak to bylo stejně velké 😐 takže asi i podle výrobce ta 62 je pěknější tak mám nachystanou tu a čepičky dvě.
    Já mám docela modrého oblečení a bříško mám taky jen dopředu a pěkně vystrčené 🙂

    #882526
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak mám po první poradně. No příchod v 10:30 dle objednání a z ordinace jsme vylezla ve 14:40 🙁 , vím, že to trvá dlouho, ale ten systém jsme nepochopila. Po dvou hodinách jsme se dostala k sestřičce, která mi změřila tlak, kontrolovala moč a dala mi stoh papírů na jméno pro dítě a informace a souhlasy na anestezii pokud je potřeba apod. pak ať se posadím do čekárny to bylo před 13 hod a počkám na zavolání na prohlídku od lékaře a na tu jsme šla ve 14:20 tak že super strávený den. Doktorka nás prohlédla vše je OK, nic se nechystá, čípek prý pěkně drží. Dala jsem jí zprávu od máho gynekologa a ptala se jí na případný porod kvůli velikosti apod., tak mi sdělila, že pro císaře musí mít opravdu velké důvody apod., pak mi tedy přeměřila pánev podle gestikulace to mám tak na hraně pro případný porod velkého mimča no závěr je takový, že před TP udělají UTZ a pokud bude mylý mít opravdu ke 4 Kg tak mě prý trápit přirozeně nebudou, pokud bude mít méně a bude vše OK tak přirozeně. No další poradna příští středu i s monitorem, ale tam jdu už hned ráno aby mi to nezabralo celý dne. Zítra musím ještě na nové odběry na krevní obraz aby byl co nejaktuálnější mám ho z června.

    #882527
    Anonym
    Host

    Teda Misho, jak to tak čtu, tak to abych se zítra vybavila hodně časopisy…Tipla bych, že se to u nás moc lišit nebude. Jen by mi mohli udělat i ten monitor, když vlastně začínám 39tt, že?:)

    #882528
    Anonym
    Host

    Jo monitor budeš mít tak na 99,9% u Apolináře se dělá až od 38 tt, tedy ne při první poradně, ale příště už to nebude tak hrozné, hned ráno na 7 naběhnu na monitor a poradna je od 8 tak to snad nebude na dlouho, tedy u monitoru udělají i poradnu, moč apod. a pak do ambulance na prohlídku a nechat si vyhodnotit ten monitor a pro zprávu. No ještě musím zítra na odběr krve na krevní obraz na Karlák, ale jsou tam už od 6,30 tak to s přítelem zvládnem před jeho prací a zase mě odveze domu, moc lidí tam není takhle brzo a těhu prý berou přednostně. No naštěstí mi to dnes vyšlo, že mě tam mamka ráno vezla a tím že se to protáhlo do 3 a to táta končil v práci tak mě v porodnici vyzvednul a odvezl domu, tak to bylo super, přeci jen jsem sice pila, ale ráno jen přesnídávka k snídani a tam jsme si koupila až sladkou tyčinku ve 3, ale hlad nebyl což se divým asi mám zásoby. Tak ať to nemáš na tak dlouho jako já, ale občas se protáhne i ten monitor když mimčo spí nebo naopak řádí, tak ať máte vše OK

    #882529
    Anonym
    Host

    Misho, tak to nezávidím. Já už to samé měla minulý týden v Podolí, ale přeci jen trošku kratší. Na druhou stranu jsem úplně na konci viděla moji holčičku po dlouhé době na UTZ, že mi ta čekací doba byla naprosto jedno :).

    Zítra se těším. Od 10 je poradna, prý mám být tak v 9 u sestry, abych byla do 10 u doktora a pak od 11ti monitor a pak s výsledkem z monitoru zpět k doktorovi (opět vyčkat frontu). Prý pokud se mi monitor podaří stihnout mezi sestrou a doktorem, tak dobře, ale to zase netuším, jestli by mě mezitím náhodou nevolali do ordinace, takže celé je to krásně zorganizované :). Posledně byla chodba slušně přeplněná, že si skoro nebylo kde sednout.
    Takže nezapomenout pití, něco malého k jídlu a knížku 🙂

    #882530
    Anonym
    Host

    Tak já budu mít UTZ až za 14 dní asi, a to se rozhodne jak tedy mrně půjde ven. Tak to zítra zvládni já příště právě monitor a pak až sestra/lékař naštěstí to není tak jak to máš ty, sestra, monitor a pak lékař, ale dnes to tak některé maminky měli ale to pak bylo opravdu na X hodin. Tak jsem volala švagrové kdo mě z lékařů prohlížel a z pani doktorky jsem byla tak nadšená jak je příjemná a milá, že mi to čekání také nakonec nevadilo. No tak jsem se dozvěděla, že jsme byla u bývalé přítelkyně zpěváka Petra Muka, která s ním zpívala, jen se provdala tak má jiné jméno no pak jsem si jí vybavila ten obličej je známý. No tady to také bylo zajímavé se sezením, bčas nás tam bylo přes 20, ale ne každý chce pořád sedět, dokonce mě překvapilo, že tam byli i někteří tatínci no nechápala jsme proč, chudáci tam X hodin seděli a vlastně tam nic nevidí

    #882531
    Anonym
    Host

    Tatínků jsem si taky všimla a trochu nechápala proč tam jsou. Možná ty svoje partnerky přivezli a čekali až je budou moct odvézt. Tak to mě nepotkalo, jela jsem pěkně metrem a tramvají a pak kus ještě pěšky, protože mezi Výtoní a Podolskou vodárnou je opět rozkopaná tram. Zítra mě čeká totéž, ale ono je mi naprosto dobře, tak nechci přítele po ránu honit autem po Praze, když to zatím není nutné ….

    #882532
    Anonym
    Host

    To máte, holky, dobrý, že vás v té Praze zvou do té porodnice poměrně brzy – já jdu zítra poprvé a vůbec nevím, co mě čeká, jen mi řekli, že do 3.p pro kartu a pak do 2.p. No a nevím, jestli pro tu kartu na ten čas objednání, nebo s předstihem, abych na čas objednání byla v tom 2.p…A jestli třeba mám mít sebou moč.. No tím asi nic nepokazím, když ji vezmu. No jsem fakt zvědavá, co se dozvím, jestli vůbec něco:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,381. až 1,395. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist