únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,026. až 2,040. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864255
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, hezký večer!
    Bibo, krásné fotky, Filípek je úžasný. A jak se krásně přetáčí. Naše terapeutka by z něho měla radost, pěkně si na bříšku pomáhá nožičkama.
    Jinak taky přihodím k debatě o hov..:D . Janka kaká 2x denně a úplně tekutě, výjimečně s kousky. Látkovky to krásně poberou, Pampers Premium jakš takš, ale jiné Pampers naprosto ne (jinou značku jsem ale nezkoušela). Na fleky používám žlučové mýdlo. Funguje fakt skvěle, zatím nemáme nikde ani flíček. Ani na manželových trikách, které špiní víc jak Johanka:) .
    Holky, já mám kvůli tomu Jančinu exému těžkou dietu. Už vážně nevím co jíst, aby ji to nedráždilo. A přitom je mi jasný, že to asi z ničeho jiné být nemůže. Exém je prakticky způsoben nějakou metabolickou poruchou… Takže dnes na véču jsem měla špagety s kapkou olivového oleje, čerstvou bazalkou a oregánem a navrch trochu parmazánu. Hm, ne že by to nebylo dobrý, ale rajčata mi tam chyběla. Ani čokoládu:'( . Doufám, že uvidím nějaký výsledek (kromě úbytku váhy, který vážně nepotřebuju). Jsem zvědavá, co udělají příkrmy. Peti, pak mi taky budeš radit, jo? Ale ještě máme čas.
    Asi jsem ještě něco chtěla, ale má hlava děravá to zas vypustila. Znáte to, že?! Tak dobrou všem.

    #864256
    Anonym
    Host

    Ano ano, vy plně kojící máte ještě spoustu času na příkrmy:)
    Byla u vás také taková šílená bouřka? už byl večer, šli jsme spát a přes zadělané žaluzie se nám tak rozsvěcovalo v pokojích, že bych našla i špendlík na zemi. To jsem dlouho nezažila. Jinak to vypadá, že u nás je pěkná katastrofa. Volala jsem Martinovi a už je na poruchách od samého rána přijede bůhví kdy. Jen na dnešek ví 5 měst, kde jsou popadané stromy, potrhané vedení a nejde tam vůbec elektřina. Tak už spravují. Ale už nám začíná svítit sluníčko tak je fajn. i když dnes nikam žádný výlet neplánuji a budem doma. Tak prceká má za 10 minut jídlo. Jdu nachystat oblíbených 180 ml nutrilonku, převléct do růžového aby byla princezna a budem se válet. Krásný den vám všem přejeme a Adámkovi držím pěstíčky i za Valinku

    #864257
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, kup si v lékárně Calgel a zkus ním namasírovat Val spodní dásně. Pokud jí začínají zlobit zoubky, tak tohle prý pomůže. Mě Kubík podobně taky tak hned brečel. Vždycky se vzbudí a já si stihnu ještě zajít na záchod, ale ten minulý týden (kdy mi i brečel u prsa) se vzbudil a okamžitě řičel. Buď to bylo těma zoubkama, nebo nějakej růstovej sprut. Každopádně to trvalo jen tak 4 dny. S tím sporťákem to je škoda, ale možná se v něm zatím necítí moc bezpečně. My jsme včera Kubíka dali do kočárku na bříško. Odepla jsem mu část boudičky, aby mohl čumákovat ven. Spokojenost největší. Tak dlouho na bříšku ještě nebyl.
    Já jsem včera zkusila dát malýmu na véču mléčnou rýži. Zvládli jsme tak 6 lžiček. Ze začátku v pohodě, ale pak už se na mě začal blbě ksichtit a pofňukávat, tak jsem ho nakojila. Hezky to z té lžičky papal, ale měl to trošku okolo papulky a pořád si tam musel strkat ruce. Tak pak jsem ho musela umývat. Dneska to zkusíme znovu. Jen pak asi budu muset koupit jinou lžičku.
    Bibo, Filípek je fakt roztomiloučkej a hezky se přetáčí.

    #864258
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak mi tady malá sviští:-))
    kapičky vignatol dáváme na lžičku do mléka 1x denně. – vitamín k jsme nedostali:P
    jinak koukám na tabulku a jsme asi s elí nejmenší co?ale my vás doženeme to si pište!!!:D
    co se týká kakání- tak mi kaká 2x denně nejméně, někdy i vícekrát, pokud jen jednou tak to ale zase stojí za to.kakání máme stále taky tekuté, prý až s příkrmem přijdou bobjky8-|

    #864259
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky holčiny.

    Bibo, máš moc hezkého kloučka :)) Ty kukadla 🙂
    Tak jsme dneska byli na tom odběru krve,tedy brali Adámkovi. Já brečela. Přítel měl malýho na klíně a dvě sestřičky byly na Adámka, jedna mu brala krev. No začal prý řvát ještě dřív než ho píchly. To já jsem neviděla, já jsem myslela,že už ho píchly, když tak brečel. Ale bylo to rychlé. Bylo mi ho moc líto. Takové malé miminko, bezbranné a už mu berou krev.. Uvidíme v pondělí, jak na tom je s tím železem. Doufám,že dobře, že je bledý po mamce.. já jsem taky normálně bledá.. Jinak já se tam stačila taky nechat píchnout, ale proti té nemoci, co přenáší ty klíšťata.. no chvilku mi bylo nějak blbě.. ale pak to přeslo.. Aspoň sem pro sebe taky něco udělala..
    tak zatím papa 🙂

    #864260
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    ojky holky!
    Tak co se týká kadění tak Bohoušek zkrátka vše co zbaští tak zpracuje. kaká tak 1x – 2x za TÝDEN. Kolikrát už mu musím pomáhat rektární rourkou.Ale v poslední době mu jí stačí ukázat a vykadí se sám 😀 . Asi je to vždy náhoda,ale už 2x se to takhle povedlo. A když kadí tak málo tak když už kadí tak pořádně a to potom má opravdu všude i na zádech. Používáme plínky babydream z Rossmenu. A jak píše Babyzna když si pokadí i oblečení tak to rovnou přemáchnu a pak to hodím do pračky vyprat a nebo to pořádně vymáchám a stačí to.
    Já ten Vigantol dávám do večerního příkrmu.
    V pondělí jsem Bohouškovi koupila z druhé ruky kolotoč nad postýlku za 270,- kč a fakt je to super věc. Když se mu nechce spinkat tak mu to natáhnu a ono mu to tam hraje a točí se a on an to zírá dokud neusne . Až na to natahování je to super. Ale je pravda, že včera byl manžel línej mu to jít natáhnout a stačilo mu to i jen tak se koukatr na zvířátka.I ráno si s tím hraje když se probudí.
    Jinak včera u nás bouřka skkoro nebyla. hrozili, že to má být i u nás a nic. Jen trošku sprchlo, trošku zahřímalo a nic víc. Ale vybralo si to zase někde jinde. Dnes je zase krásně.
    Jo jinak Bohouškovi se lépe otáčí na bříško když je nahatej – i bez plínky.
    Teď ho dokonce na dopolední spaníčko dávám spinkat na bok. Spinká déle než když je na zádíčkách. Je to divný, co? No možná je to jen náhoda.
    Tak jku tak pa pa apozdravujeme mimíska.
    Ju Bíbo Filípek je krásnej. Koukej si nás dát na FB do přátel ať můžeme sdílet fotečky neustále. Já jsem tam jako Bambulka Lenka.

    #864261
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, poslala jsem Pétě a Bambulce požadavek na FB, moc fotek tam teda nemám, až tak tomu nějak úplně nevěřím, že to někdo nezneužije nebo tak..Spíš mám ty fotky na Picase. No Filípek je černookej, už ani jako narozenej neměl oči modrý, spíš takový šedavý, my jsme s manželkem taky tmaví..Tam na tom videu to bylo jedno z prvních přetočení, už to umí rychlejc :). V Praze ta bouřka nebyla nějak silná, dneska bylo moc příjemně. Jinak plíny používáme ty Pampers Premium Care, zdá se mi, že mají větší to savé jádro, v těch active baby mu často proteče hovínko až na záda..A taky někdy Babylove, připadají mi ale trošku neprodyšné. A k tomu kakání, před mrkvičkou kakal každý den, teď včera skoro nic a už byl dneska takovej neklidnej, ale nakonec se to povedlo :). Mějte se dobře, papa

    #864262
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Jakpak se mají miminka ? 🙂 Normálně s tím naším je větší sranda. Včera večer při koupání jsem se nasmála, otočil se na bok a cucal si ručičku. Opravdu si teď to koupání užíváme, uplně se na to těší a pak tam dovádí. Není to jako dřív, kdy mi tam řval jak tůr a i po tom, co jsem ho vyndala.
    Nyní i venku je spokojený, jen ale co začnu oblékat pyžamo, tak začne pořvávat, ale stačí mu dát dudlík a vydrží.. ale pak honem honem flašku s jídlem:))
    Holky, jen tak lehce do soukroma.. líbějí se Vám nyní postelové radovánky ? Tedy myslím po porodu.. Musím se svěřit, že to není, to co to bývalo před tím.. Snad to to srovná a zas si to budu užívat :$ Naštěstí mám chápavého chlapa..
    Jsem nějak líná dneska zase.. jsme s malým doma sami a ten zrovna spinká a mě se nechce nic dělat.. ani ta tv mě nebaví.. Tak zatím pá..

    #864263
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak Bohoušek konečně usnul. Dnes jsme byli od rána pryč takže měl vše pěkně rozhozený a byl pěkně protivnej než ho konečně manžel uspal.
    Co se týká intimností tak jsme na tom asi stejně Bivinko. Nějak ano moc nesexujeme. Myslím, že by se to dalo spočítat na prtech. Jinak mě to nějako trošku i bolí tak Vám nevím jestli mě tam nějako víc zašili či co :$ . Mno nevím snad se to srovná. Bude to asi i tím celodením lítáním kolem malého a manžel má taky dost starostí v prácim, že na sex není večer ano pomyšlení a přes den je nmanžel v práci.
    Jinak u nás byla včera vcelku slušná bouřka. Až jsem pesana musela zase vzít na chodbu – se chudák málem poprděl strachy. Bohoušek vše zaspal 😛 .
    Tak ju jdu ještě juknout co nového na netu a pak si pujdu napustit vanbu a vykoupat se i s malým. Dnes mu udělám velikánský koupáníčko s mamčou.
    Tak pa pa

    #864264
    Anonym
    Host

    Ahojky, přidávám se k tématu intim. no u nás také nic moc, mám stále za to, že 2 černoši jsou pro mě málo. Asi mě málo zašili a mám z toho – vůbec nic. A také mě tam stále něco bolí. Jizva i po té naší rychlovce nateče a bolí jak čert. A mě to tak nějak ani nebaví. Mám na mysli Martina. Co jsem měla toho bývalého, tak jsme mohli blbnout pořád. Ale s Martinem to je úplně jiné. Ale je zas hodný, pokud nemá menzes a má spoustu dalších jiných super vlastností. Jsem říkala, kdyby šli ti dva spojit v jednoho, jéééé, to bych byla úplně nejvíce spokojená ženská. Ono stejně Martinův menzes je díky tomu, že moc spolu nespíme.
    No jinak jsme byli dnes na grilování s Valinkou, tatka byl ještě v práci. Ale byla celkem zima a já nevzala tak teplé oblečení, ani pro Val ani mě. Valince naštěstí stačila deka, ale já mrzla. Zítra jedem do Ostravy, tak se těším. Koupím aspon dětské věšáky do skříně. Jo holky, až budete přikrmovat, tak mě se fakt nejvíc krmí lžičkou co je v sadě žabička v ikei. Je to spíš taková mělká lopatička. To se nám daří nebýt vůbec ušmudlaní.
    No a začla Popeluška, tak jdu dát nožky na stůl a udělat relax. Vali spinká, taťku jsem vyhnala na pivo. Včera skrz práci malou ani neviděl, spravoval ty potrhané dráty, aby lidé měli doma elektřinu. Odjel v 6 ráno, přijel v 9 večer a dnes zas v 6 pryč a před 6 dojel. Naštěstí, že zítra nemusí. Ale za to se Valince dnes tak věnoval a dělal hlouposti.
    A máme novou zálibu, pískat a krásně se umí stydět, nejvíc do zrcadla nebo při pasení koníků. To je fakt prča. Usměje se šibalsky a sklopí hlavičku . To je moje moje absolutní štěstí a nejvíce milovaný člověk z mé rodiny. Jsem moc ráda, že jí nemám v 18, ale až nyní. člověk to jinak vnímá. jé už zas píšu všem známé věci a všechny to jistě taklhe máme.
    tak dobrou

    #864265
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Holčiny.
    Já se z toho našeho mrňouse už fakt pominu. Sice usnul kolem sedmé večer. Ale pak začal pořvávat v jedenáct a to chtěl dudlík a chvilku si tam kopal a pak zas ve dvě a to zas chtěl dudlík a nakonec ve třičtvrtě na pět se vzbudil. To se sice na měl smál a kopal si tam nohama.. ale když jsem mu odběhla udělat mlíčko.. tak se rozeřval, tak jsem mu strčila dudlík a zas běžela na záchod a zas řev..až když jsme odešli z ložnice do obýváku, tak byl hodný. Jen se rozčílil, když jsem mu dala bryndák a žádná flaška nebyla.. musím si to vždy zkusit na ruku, zda je to oká.. a pak už je spokojený. I když, zas se mu začlo něco nelíbit a tak hraní rázně ukončil brekem.. Ale už se mi ho podařilo uspat v kočárku. No taky bych si ještě lehla, ale on po ránu spí max. necelou hodinu, takže já sice zaberu, ale už mě zas vzbudí.. Tak asi půjdu snídat.. poslední dobou snídám časně ráno.. Jinak se mi normálně stává, že když dlouho stojím, tak mě to začne dole bolet.. kolem té jizvy, jak mě nastřihli.. 😐 Tak doufám, že se toto taky nějak dá dohromady.. Jinak taky mě to při tom sexíku bolelo.. nic moc to fakt není.. jak už jsem psala.. Uvidíme časem..
    Jo ještě, koupila jsem tu gumovou knížku malému a má velký úspěch, malý si s ní hraje jak divý. Viz fotky na FB :)) Ale docela hustě jí i mačká nebo cucá.. nejradši by jí tam narval celou.. hm..ale nejde mu to :)) tak papa.

    #864266
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivinko, tak to jsme měly podobnou noc. Malej usnul lehce po osmé a o půl 2 začal kopat. Tak jsem šla na záchod a že mu dám dudlík, protože na kojení se budí až kolem 4. No a jak jsem se na něho podívala, tak se na mě začal nahlas řechtat. Takže jsme šli kojit. Pak se zase vzbudil v 5. No a od půl 7 tam zase začal ze spaní kopat, takže už jsem nemohla usnout. Teď čekám, až se vzbudí. Snídani si dám až pak. Musíme počkat až otevřou obchod, protože včera už nikde neměli pečivo.
    Jinak se sexem to mám asi jako Bambulka. Večer jsme oba utahaní. Sice dole žádnou jizvu nemám, ale i tak mě při tom bolí ta jizva na břiše (nebo spíš na děloze). Je docela mazec jak to jde poznat, kde ta jizva zrovna bolí, jestli při sexu ta vnitřní nebo třeba při námaze a při změně počasí ta vnější.
    Jak jste se tady bavily o bolesti kloubů, tak mě teda klouby přímo nebolí, ale mám problémy s nártama. Ráno (nebo když delší dobu sedím) vždycky chodím jak kačena. Prostě nemůžu došlápnout. Gumový medvídky jím po hrstech, hořčík a vápník do sebe taky láduju, ale nic mi nepomáhá. Doktorka mi řekla, že to prý nedostatkem vápníku, ale ten doplňuju těma rozpustnejma tabletama a denně vypiju tak 2 sklinky mlíka a ještě si tak ob den dám gravimilk.
    Áááá, už se mi asi budí dítko. Tak se mějte hezky a pozdravujte prcky!

    #864267
    Anonym
    Host

    Ahoj holky doplnuji naše udaje ve třetím měsíci ted už máme zase o něco víc:) 🙂
    holky jak to máte z příkrmama kupujete nebo vařite prckům ???Za těch 14dní začínáme a nevím zda je dobrý si toho navařit víc a zmrazit jakej mate na to názor?Mějte se hezky 🙂
    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc:

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm

    Biba – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm

    #864268
    Anonym
    Host

    AHojky,
    Milinko, kojíš ještě nebo dáváš UM? Já si myslím, že je praktičtější si toho navařit víc a rozdělit na menší dávky a třeba i každou zeleninu (pak i maso) zvlášť, aby se to mohlo různě kombinovat, než to pokaždý vařit. Někdo teda říká, že je lepší kupovat než se s tím chystat. A hlavně že u kupovanýho je zaručená kvalita, že u zeleniny v obchodě nevíš jakýma chemikáliema to bylo ošetřovaný. Já to asi budu kombinovat, něco si uvařím a něco budu dávat kupovaný, když to bude za dobrou cenu. Jinak já se přikrmování snažím oddalovat jak to jde, i kašičku jsem mu zatím dala jen tak na zkoušku. Zatím se mi vždycky podařilo malýho nakojit, sice to občas trvá dýl a prsa střídám jako blázen. Doufám, že to vydržíme až do toho 6. měsíce.
    V pátek jsem na netu objednala zimní fusak, měli ho za docela dobrou cenu. Tak doufám, že bude kvalitní. Měl by být až 110cm dlouhý a různě ta délka regulovatelná. Taka by mi měl v týdnu přijít objednaný golfáč. Já se těším, až mi to všechno dorazí domů. Mám vždycky z nákupů pro malýho takovou radost.

    #864269
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminka :)) Copak dělají miminka ?:)
    Četla jsem, že když se plně kojí, tak se má s příkrmama začít od ukončeného 6. měsíce a pokud se už dřív začlo dávat jiné než MM, tak se může začít už od 4.měsíce..
    Tak my asi brzo začneme taky zkoušet příkrmy..docela jsem zvědavá, co malej na to řekne.. abych pak nebyla poplivaná :))
    No lepší mít na tričku jídlo než co mám běžně od malého.. Včera to bylo docela vtipné, malý se napapal z flašky a pak ho držím a on si krásně odkrknul..jenže asi se přepil a tak po posledním krnutí část vyhodil na mě, takže od trička, přes kalhoty, ponožky a boty jsem byla od mlíčka.A před chvilkou jsem se nasmála. Krmil tatínek a pak ho měl na chvilku na starosti a malý tlačil do plenky.. a tak tatínek šel přebalit a jeho reakce se mi líbila 😀 Ten obličej:)) Jak dlouho nepřebaloval, tak ho překvapilo, jak teďka malý kaká hodně .. skoro hovínko :)) Tak jsem se fakt nasmála.. Jen ať si tatínek užije :)) Když já malého takto přebaluji tak 2x denně. Tak zatím papa :)) a pozdravujte mrňousky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,026. až 2,040. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist