únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,356. až 2,370. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864585
    Anonym
    Host

    Milinko a dáváš malé zeleninku kupovanou nebo mu to vaříš sama? Já jsem udělala malýmu mrkev v parním hrnci a byla to úplně jiná chuť než to kupovaný. Dokonce i mě chutnala a to tepelně upravenou mrkev nesnáším. Já jsem ovoce zatím nedávala, chci ještě chvíli počkat, až vyzkoušíme co nejvíc zeleniny. Jinak malej žádný eksém nemá, jen se jednou osypal po švestkové šťávě. Tu mu ale příští týden zkusím dát znovu a uvidíme jak na to zareaguje.
    Co se kaší týče, tak já mám tu sunarku od 6 měsíců, ale bez lepku. Bohužel jedinej komu šmakuje je náš pes. Kubík dneska snědl tak 4 lžičky a už nechtěl, tak jsem ji zkusila dát psovi. A tam úspěch měla 😀 . Zítra dám malýmu asi tu hami na dobrou noc. Ta je sice taky od 6 měsíců, ale je bez lepku a ovocná. Tak jsem zvědavá. Nemléčná od ami mu šmakovala.
    Teď se díváme na Harryho Pottera. Já jsem ho viděla už několikrát, ale manžel ne. Ten totiž vždycky usne a pak se mě ptá na různý souvislosti…
    Bibo, ty čuňárničky, co Filda dělá jsou prý normální. Asi má potřebu si přetáhnout předkožku nebo co. Tak nějak jsem to četla v nějakým článku od Uzla. Prý se dětem nemá říkat, že je to něco špatnýho, ale že „to“ mají dělat v soukromí a ne někde na veřejnosti. Bratránek tohle dělal, teta mu říkala, že vaškuje, tak si to pamatuju a proto jsem si ten článek četla.
    No nic, reklama už končí, tak se jdu zase dívat, ať pak můžu vysvětlovat co se v potterovi děje 😛

    #864586
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    pro ty, který nemají FB … http://elalule.rajce.idnes.cz/Kubicek_-_3._-_6._mesic/

    #864587
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    to to ale letí, dneska je Přemečkovi přesně půl roku – no děs. Je to fofr…
    Holky musim vám říci že s vámi plně soucítím s tím spaním. Ještě nedávno jste litovali vy mě, že takhle Přéma vstával od narození co 1,5 hodiny. No a dnes je to opačně. Vy vstáváte několikrát a já jen jednou…
    Jediné co mě trápí je jeho usínání. Umí usnout jen v náruči – v postýlce dělá děsný scény. Nemáte nějaký tip jak ho to naučit?
    Užívejte sluníčka a mějte se krásně….

    #864588
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Přeji krásný sluníčkový den.
    Babyzno co se týká spinkáníé tak mi už od malička prstě moc spinkat nebudeme a nebudeme, V noci se budí stále jen teď přidal další buzení kolem půlnoci. Budil se tak 2x za noc a teď tak 3x. No že spal do rána do pěti se mi stalo zatím jen asi 3x. Jinak mi jsme malého taky uspávali ruce,ale nakonec jsem se nato vyprdla a nakrmím, šoupnu do púostýlky a když vyvádí tak mu tam pověsím ještě kolotoč. Ten někdy zabere teda spíš zabíral!!! No a když nepomáhá tak ho nechám zkrátka řvát. Jdu se na něj občas juknout strčit mu do papulky dudlíka. Někdy mu pustím písničky a když už nepomáhá fakt nic tak jsem tam s ním a hladím ho, zpívám mu, mluvím na něj. Nikdy o nevyndavám už z postýlky ven!!! No kecala bvy jsem, že nikdy občas se ustrnu a pochovám ho,ale je vyčůranej jak díra do sněhu. Jakmile ho vyndám z postýlky tak je po řvaní :@ . Nio mzusí mít člověk na to nervy ho poslouchat. Ale nakonec se stejně uřev a usne únavou . I jsem to takhle někde četla, že se nemá už vyndavat z postýlky jen na něj třeba mluvit, hladit a tak. No každopádně držím palce a hlavně pevné nervy ,
    No jinak já jsem dnes na chvilku sama. ááááááááááá to je nádhernej klid. Užívám si to. Taťka vzal Bobánka vyvenčit k babičce. No teď je jeho doba spánku takže určitě usne v autě a myslím, že za hoďku je tady mám jako na koni. No stejně kdyby byli déle pryč tak se m u bude stejskat i když tak strašně umí zlobit.
    Dneska uvařím kuře na paprice – se mi rozmrazuje kuře v horký vodě takže mam čas tady šmjdit po netu.Jinak trak počítá co tak budu potřebovat ….. no autosedačku, golfky, zimní fusak…… ufff je toho dost. Sice na teď ještě dobrý,ale půl rok uteče jako voda a už to budu potřebovat. Mno budo Vánoce a babičky jsou móóc hodné. že by přidali nějakou tu kačku na golfky??? Tak uvidíme. Sedačku zkusím někde po někom podedit a fusak by mohla nějak spíchnout mamča – uvidíme.
    Budu končit jsem se zase pěkně rozepsala.
    Jo jinak přidáním kašičky do mlíčka včera pomohlo o hodinku posunoutr spánek. Akorát do deseti byl 2x vzhůru – stačilo strčit dudlana a pohoda,ale i tak se zkrátka probral :'( . No tak nic pa pa

    #864589
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Babyzno, všechno nejlepší k těm narozkám dneska :), na usnutí večer Filípka jen strčíme do postele a já u něj teda sedím a pouštím mu ukolébavky – jakoby takový cinkací verze normálních písniček, taky se mi docela líběj :), mám staženo něco z youtube, je tam toho spousta, třeba http://www.youtube.com/watch?v=oqrcmt2jGL4
    On je u toho ticho, nebrečí, něco si v posteli žužlá a různě si tam hraje a pak usne..Někdy teda i zabrečí, ale to je fakt, jak píše Bambulka, nevyndám ho..
    Slovo hampejzník je pěkný :), no zatím žádná domluva nepomůže, třeba se to časem vstřebá..
    A jestli chcete některá vidět víc Filípka, tak je tady https://picasaweb.google.com/edita.conosova/FilipekDruhyCtvrtrok#
    Mějte se dobře a hezký večer 🙂

    #864590
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Tak dnes spinkání zase na prd. Probudil se mi po půlhodince spánku a začal neuvěřitelně plakat. Utišila jsem ho až venku na verandeě když koukal na zvířátka 🙁 . Jestli ho bolelo bříško nebo zoubky??? Kdo ví. Každopádně já io manžel jsme byli nějako nafouklý,ale nevím ani po čem, Vařila jsem kuře na paprice tak že by po tom???
    Jinak nějako nic nového manžel odjel opravaovat auto páč když jsme jeli z dovolený tak nám prasklo přední péro. Zase prachy na iopravu – mě trefí. :@ . Bobíček spinká, posekali jsme spolu zahradu. zbaštil banánek a už chrupká.
    Holky chtěla jsem se zeptat jak odstavit to odpolední kojení když už dostává normálka příkrm??? Dám mu najíst a ještě ho nakojím.
    Jo jinak holky mam tip na to když Vám mimča nechtějí pít. U nás to teda alepsoň trošku zabralo. Vzala jsem tu lahvičku od jupíka s tím cucátkem a dala mu do ní jen převařenou vodu a líbí se mu to z toho pít. Dost toho teda i vyžbrblá okolo,ale i se napije a líbí se mu to. Cumlá to a strká si to do papulky sám .
    Tak ju přeji pěkný sluníčkovýá den. Koukala jsem na púočásko, že zítra má být až 34 :O

    #864591
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak vás zdravím po týdnu. Byly jsme se Zuzkou a mou mamkou na chalupě. Pro mě super odpočinek a počasí jsme měly nádherné. Kromě pondělí, jsme měly celý týden slunko a obloha skoro bez mráčku. Ještěže na dvorku jsou stromy8-| . Malá byla celý den venku ve stínu na dece, „koulela sudy“.
    Od úterka jsem začala dávat mrkvičku a už druhý den Zuzka krásně otvírala pusu, když jsem se blížila se lžičkou..
    Bíbo, Filipek je nádherný.

    #864592
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Tak jsme na víkend byli u mých rodičů, tak jsme si to krásně užili. Každý z rodiny si malého choval a šišmal se s ním. Už je to prý pořádné miminko. Byl hodný a jen se usmíval.
    Nyní mi tu hopsá po postýlce .. no dělá mosty a nějakým takovým hopsáním se posunuje po zádíčkách po postýlce.. a když mu vypadne dudlík, tak se rozkřičí.. jinak je zlatý v postýlce.
    Taky ho večer dám do postýlky a dám mu dudlíka a spíme.. tedy někdy hned nespí a vyhazuje dudlík nebo přehazuje všechny uspáváčky nebo jak jsem psala hopsá.. ale je potřeba vydržet a už s ním nic nedělat. Jakmile ho někdy vyndám, tak se začne smát, jakože vyhrál a to spíš oddálí jeho usnutí, takže je lepší ho chvilku nechat řvát.
    Babyzno, určitě to zkus vydržet a polož ho do postýlky a ať se to naučí usnout sám tam. Žádné uspávání v náručí. Mysllím si,že už nyní se pronesete, určo si pak odpočinete :))
    Bibo, Filípek je fakt krásný klučík a dost šikovný.
    Ten náš objevil otáčení na bříško, tak stále trénuje, nejvíc při přebalování a to je pak docela makačka ho zabalit. Ještě se začal chytat za nožičky a přitahuje si je, ale do pusy má ještě daleko.
    To moje dítě se tím hopsáním nějak probralo a asi spát nebude.. 😐
    tak pááá

    #864593
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Jo ještě jsem chtěla napsat, jak jsem koupila to pítko, tak Adámek už pije. Ty co jsou na FB už to nejspíše viděly .)) Já mu tu flaštičku podám a on sám si pije,tak mám radost, předtím mi nic nepil.
    Jen pak nechce tu lahvičku dát z ruky ..

    Tak páá

    #864594
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    také dodávám míry.

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku: 7150g a 65cm

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku:

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku:

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku: 8080g 68cm

    Biba – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku:

    dnes jsem přijeli z chalupy byly jsme tam neco pres tyden Davídek od rána do večera venku tak to bylo super v noci krásne spinkal i když tam bylo horko.ale musim říct že v patek tam přijeli naši a v sobotu teta se strejdou a dvema holkama a celou pateční a sobotní noc probrečal tata se v sobotu sebral a sel spat dolu. nevim vubec co mu bylo jestli se mu neco zdalo nebo tam ne něj bylo moc lidi.s tou vyrazkou uz ji ma jenom na ručičkách tak je to dobrý vysadila jsem kuřecí maso s brokolicí tak si myslim že to bylo tim.mimocodem už vůbec nekojím. malého jídelníček je rano sunar dopoledne ovoce k obedu masozelenina k svačine sunar a večer kaši a nez jdu spat tak mu dam jeste sunar amezitim cely den pije čaj zatím co jsem vyzkoušela mu zachutnaj černy ale je pravda že jsem mu tam hodila lžičku cukru.jo a mam zánět v prsou a beru antibiotika vubec to neodstříkavam i když bych měla ale nechce se mi je mi to neprijemne myslite si že mi to mleko odejde po tech anitibiotikach samo nebo bych meěla opravdu odstříkavat.malej se vždy vykaka ráno v sedum a někdy i po o ale to spis jen nahodou. jo letadlo taky delame dam ho někam a už tam není.koupila jsem mu k pul roku mluvící nařadíčko a moc se mu líbí.plenky používame pampers nas se siknou.také tatínek bude mít ve středu narozeniny tak jsem mu už dala předčasně prut a jestě mu chci upéct fotbalový míč na trávníku tak jsem zvedava jestli se mi to povede pak dám vdědět.snad dnes bude lepší noc než ty dvě předesle ale pochybuji o tom.palec si už také cucáme na obou nohou otáčíme se na oba dva boky smejeme se nahlas proste když nebrečí a krásně papa tak bych ho sežrala:) ale když chytne ten svůj den tak hruuuuza zatim se mejte krasne

    #864595
    Anonym
    Host

    my taky už si cucáme oba dva palce, nejlepší to je když je bez plenek, ale zvládá to i s jednorázovkama. S látkovkami ještě ne.

    #864596
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Někdo nás odmazal, tak doplňuju Kubíkovi míry…
    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku: 7150g a 65cm

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku: 7580g a 68cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku:

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku: 8080g 68cm

    Biba – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku:

    Jinak u nás nic novýho není. Včera jsme byli u známé v bazénu (Kubíček se teda nekoupal). No a Kubík vůbec nechtěl kojit, jen chtěla pít čajík a večer si dal kašičku a prso už taky nechtěl. Dal si ho až v noci. No ale co to bylo za bolest než mi z prsa upil. Večer jsem si musela z obou odstříkat, abych mohla jít spát. No ale Kubík usnul v 9 večer, pak se vzbudil ve 3 a v 7. Takže docela dobrá noc.
    Bivinko, my jsme včera Kubovi taky koupili pítko, ale od nuku. To od mam měli zrovna vyprodaný… Tak jsem zvědavá, jak mu to z toho půjde.

    #864597
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Tak noc jako každá předešlá – na h… Už jsem fakt vyčerpaná. No musím vydržet.
    Dneska mi přišlo poštou od Nestlé zase nějako vzorky – jsou to kašičky. Jsem se asi zaregistrovala snad všude. Chodí mi od Nestlé a od Nutrilonui a myslím že i od hippu 😛 . Ale je to super. přijde tak jeden dva balíčky. A můžu to vyzoušet zda mu to bude chutnat a potom popřípadě koupit. Tak v tom badnesšním balíčku jsou 3 slevové kupony na 2 x na pokračovací mlíčko – 25kč a 1x na ovocnou kaši – 10kč. Super.
    Dneska Bobeš toho moc nezbaštil. Uvařila jsem mu zeleninku a schválně zvážila kollik jí tak zbaští no as nědl tak 70 g. Na to , že má zbaštiti tak 200g :S . Hlavně že pak cucá z prsa o sto šest – potvůrka.
    Zítra jedu k mamině takže se budemem mít snad dobře. Sice je to do paneláku a tam se asi uvaříme. Jo na to je barák úplně parádní. Venku horko jako blázen a v baráku příjemně . Tak zase už budu končit. Mějte se krásně a hezký den

    #864598
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky 🙂
    Dneska mám doma fakt čerta! Od rána se vždy rozzuří až do mega řevu. Asi se nemohl vykadit, protože vždy vykadil minipidi hovínko, až na potřetí to šlo dobře. Jen jsem musela dopo jet koupit sunar a to byl zas zážitek. Rozeřval se mi v kočáře,tak jsem mu dala čajík v tom pítku.. jenže jsem ho nějak neutáhla,takže se zlil a zas řev. Už jsem byla na půl cesty do obchodu. Tak jsem ho přikryla plenou,to ho kupodivu uklidnilo a usnul a já jela dál. Jako vracet se a zas ho doma převlékat, to bych už pak snad do toho krámu nedojela. Tak jsem mu koupila i nějaké ty šťávičky,tak jsem zvědavá. Jo a doma zas řev v době, kdy mu připravuji jídlo.. tak jsem mu dala dudlíka a než jsem to tam nachystala, tak na sebe strhnul hrazdičku a ta ho bouchla nad oko, ale vůbec neřval, jen malý šlinc tam měl. Někdy to děcko opravdu zahýbe s nervama.
    K obědu měl nějakou mrkev s další zeleninou a to mu fakt chutnalo, snědl půlku malé skleničky, ale pak se začal dávit, tak jsem mu už víc nedávala.
    Holky, tohle chlapy fakt nevidí, co všechno s dítětem člověk během dne absolvuje, chlap se jen večer diví, že už nemám náladu na nějaké vtipy..
    A to si mám ještě uvařit oběd.. snad až malej usne, teďka nějak nemám chuť..
    Jo a jinak jsem ještě dneska přišlápla kocoura, to je taky blbec, mu říkám, aby mi uhnul a on se sune přede mnou a motá se mi pod nohama a jak jsem nesla malého, tak jsem na kocoura neviděla, tak jsem ho přišlápla,tak zamňoukal a vlítl pod postel.
    Fakt den 😀 😀

    #864599
    Anonym
    Host

    Bivinko, to přišlápnutí znám, ale se psem. Vždycky si musí lehnout mezi dveře nebo když malýho přebaluju, tak mi lehne buď mezi nohy a přebalovák nebo hned za nohy a jak odcházíme, tak ho přišlápnu. Je to maňas…
    Kubík je dneska taky pěkná protivka. Asi je mu doma vedro. Musela jsem ho dát spát do ložnice, kde máme pořád otevřené okno, zatažený žaluzie a je orientovaná na západ, tak je tem trošku chládek. Už tam spinká hodinu a půl, tak jsem zvědavá, kdy se probudí, protože už jsem mu ohřála jídlo, bramborovou kaši s kukuřicí a krůtím masem. Jindy je totiž přesnej jako hodinky, jí přesně po 3 hodinách.
    Holky, kdy se může začít dávat jídlo s lepkem? Někde jsem četla, že od 8 měsíců, doktorka mi řekla, že nejdřív měsíc od začátku příkrmů a někdo zase tvrdí, že až od jednoho roku. Prý až od roku se dá dobře poznat alergie na lepek. Tak jsem z toho ďobek zmatená.
    Jo a mám taky jednu novinku. Dostala jsem menzes :'(

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,356. až 2,370. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist