únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,341. až 2,355. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864570
    Anonym
    Host

    Děcko, krásně jsi to napsala, že to je jen voda. no ale už aby byla pryč. DR. mě nazvala nacucnutou hobou, která je třeba vyždímat. Hm, tak už ať odteče.
    Také poznáme kdy se Valči chce spinkat a také přes den to je někdy i na 10 minut, ale po obídku si držíme většinou ty 2 hodinky. což se mi moc líbí.
    Holky dneska jsem si měla vsadit a vyhrála bych. Valča mě pokadila od břicha po nohy a to měla plínu 😀 . Dávala jsem jí odpolední přesnídávku a to bylo slyšet a i vidět jak urputně u toho tlačí. No a já blbá že se po jídle pomazlíme. No a ejhle asi to nějak vylítlo z plíny, a máchaly jsme se v tom obě. nakonec to spadlo i na dlažbu. Mohlo by mi to pokadění donést už ten klídek, tak jak jsem menzky „nesnášela“, tak teď už je chci, prosím, vyslyš mě někdo ať už mám klid.
    No a taky jak jsem byla minulý týden u kamarádky, tak jsem jí dala opalovací krém, protže jedou k moři. No kdo by čekal u nás ještě léto že? tak jsem dnes letěla narychlo koupit ještě mlíko, ale je až do 8/2013, tak to snad vypotřebujem.
    Jinak my na zimu jsme už vybavené a zakázala jsem se dívat na věcičky, pořád bych utrácela, ale nejsou na to penízky. Jé já mám venku to pokaděné prádlo, tak fičím pro něj. Prcek spí od půl 8, tak trošku to dám doma dokupy a půjdu do hajan. zítra nás čeká dopoledne zábava s Patričkem a odpoledne přijedou za mnou klienti.
    Holky, která máte meziúvěr u lišky, klidně písněte nebo kontaktujte svého poradce. možná by pro vás měla super nabídku 🙂 , ale jedná se pouze o meziúvěr, ne ten klasický řádný úvěr

    #864571
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko 🙂
    Péťo, tak to tě tedy pěkně pokadila Valinka 😀 Občas jsou to vtipné okamžiky a pak člověk neví, zda se smát nebo ne 😀
    Tak se mi ráno zdálo,že Adámek tlačí,tak jsem ho šla přebalit.. tak nic.. tak jsem ho vrátila do postýlky, že budeme dál spát.. tak začal zrovna opravdu tlačit. Tak jsem šla s ním znovu na pult.. a měl tam hezkého bobana 😀 Tak jsem ho jen otřela a než jsem se stačila otočit, tak si prdnul a vykadil dlouhou tlustou „žížalu“:D , tak jsem mu to chytala do kapesníku, páč jsem plenu už měla zabalenou 😀
    Nyní mi tu hýká u hrazdičky 😀
    Péťo, držím palečky, ať už to dostaneš, ať máš klid.

    Holky, dneska přítel bude čistit koberce, máme půjčený takový stroj na to, tak jsem na to zvědavá, zda bude koberec jak nový 😀
    Tak papa

    #864572
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Tak už mě ten náš lumpík pěkně štve. Dnes byla zase perná noc. Už toho mam plný zuby a připadám si jak chodící mrtvola. V deset jsem zhruba usnula. V jedenásct se Bobának probral – strčila jsem mu dudlík a byl tak nějak klid. Sice sebou pořád šil,ale nakonec znovu usnul. V půl dvanácté začal štěkat ten náš praštěněj pes páč přišel za naší madam nadrženou kočkou nadrženej kocour a nechtěl se jí vzdát takže seděl za brankou a pes štěkal a štěkal. Už jsem to nevydržela a šla mu vynadat. tak pak dal pokoj.Ale v jednu se vzbudil opět Bobánek tentokrát na kojení. Nabaštil a zase spinkat. Ve 3:30 opět vzhůru potom v 5:00 a nakonec v 5:30 jsem si ho už musela vzít do postele páč už nehodlala spát a vyřvával v postýlce a od 5:30 – 8:00 jsem ho přemlouvala ke spánku. Jo přemluvila ale jen tak asi 3 x po 10 minutách. Takže děs běs. Mezi tím v noci když jsem si šla lehnout tak jsem splyšela od manžela jen chróó pšííí chróó pšííí :@ . Děs takže usnout hnedka talky nešlo. Jááá už se chci vyspat!!!!!
    No tak jsem si podtěžovala a teďka k obídku. Dneska jsme papali kuřecí polévku se zeleninkou a mňamky chutnala. Zbaštil teda jen malinko,ale ona asi zase víc zasytí než jen mrkvička. Na zítra máme připravenou ještě jednu porci a v mrazáku ještě 2. .
    Ju dám sem odkaz na zajímavé info co se týká příkrmů http://www.kojeni.net/prikrmy.php
    No tak už je zase vzhůru lunp jeden tak se mu jdu věnovat.
    Pa pa

    #864573
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Teda koukám, že se tu od včera nic neudálo. :O . Nemám co číst.
    Dneska jsem projížděla net – už mě totiž pěkně štve jak mi malej tahá za bradavky při kojení. Už si nevím rady proč to dělá. No každopádně jsem našla o tom diskuzi a tam maminyk radí zkrátka mu to prso sebrat. No jo to je sice dobrá rada,ale to se zase nenají, že??? A nebo že by byl najedenej??? No nevím ale co zkusit se má vše tak do toho pujdu. Zkrátka jak začnš tahat tak mu to seberu a bude!!! 😐 . Jinak jsem psala i o tom laktační poradkyni a ta mi poradila nahřívat prsa aby víc teklo mlíčko, odpočívat (to nevím jak když mě budí 3x – 4x za noc) a přes den se mu musím věnovat.A nakonec psala že když mi je to opravdu nepříjemné to kojení tak se na to mam vybodnout a bez lítosti, že nejdůležitější je spokojená mamina a to já u kojení rozhodně nejsem. No jo,ale zase stoupnou náklady za umělé mlíčko 🙁 . Ach jo. No mam z toho zamotanou hlavu takže se ve mne mísí pocity přestat…. nepřestat. No necháme to osudu třeba o mlíčko přijdu a malej se odstaví sám.
    No a teď z jiného soudku. Co dnes vaříte??? Potřebuju inspiraci na víkend. Já dnes peču vepřové žebra a k tomu špenát a bramborovej knedlík.
    Taky jsem dnes dávala malému zase polévku,ale moc ji nesnedl – potvůrka. Asi zkusím vynechat dopolední kojení a nebo nakojt třeba nepozději v 8:00. Protože na jedenáctou ho dávám spinkat. A jesli nemá hlad??? :S . Kdo ví. No zítra jí dostane do třetice a uvidíme.
    Jsem se zase rozepsala. mějte se krásně a krásný pohodový, sluníčkový víkend <:o)

    #864574
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky.
    Bambulko, občas mi přijde, že si tu píšu sama 😀 všechny maminy asi mají hodně práce 😀 já stíhám uklidit i to naše mimčo obstarat. Na oběd jsem si odbyla polévkou a sedvičem, k večeři chci udělat řízek s bramborem, až přijde Honza, nechce se mi dělat řízek sama pro sebe..
    Bambulko, fakt ti to tahání bradavek nezávidím, to musí být hodně nepříjemné. My jsme už dlouho na umělém a nepřijde mi, že bychom utráceli tolik peněz. Hlavně,že máme spokojené miminko.
    Dneska jsem mu koupila pítko, páč mi nějak zvlášť nechce pít čaj.. a vyčetla jsem, že když se dítě potí víc, tak má víc pít. Že to pomůže.. Dívala jsem se taky na ty různé šťávičky, ale nevěděla jsem, kterou kopit, aby mi to pil. My zatím s těma příkrmama nejsme moc daleko. Zatím toho sní jen pár lžiček, jen mrkev s bramborem snědl půl skleničky,ale pak už nechtěl. Tak právě nevím, zda koupit nějakou šťávičku, když ještě ovoce nemáme plně ozkoušené.. dneska teprve jsme zkusili pár lžiček banánu..
    Fakt se těším, až to zmáknu a malej k jednomu jídlo sní ten příkrm.. furt jsem z toho zmatená co a jak. Od jedné známé mám naskenovanou knížku o příkrmech, jsou tam docela pěkné rady a recepty..
    Jinak Adámek se mi zdá poslední dny takový hodný, už tak neřve, jen občas když se mu něco nelíbí, ale to je málokdy.
    Jen ho budu muset převléknout..už je zas celej mokrej a ocucal hračky i další plenu.. já snad se z toho praní nevyhrabu.. tedy teĎka to nechám jen uschnout..
    Tak zatím papa..

    #864575
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak zas po dlouhé době-nu už jsme přestěhovaní, jen nám ještě spousta věcí zbývá v krabicích a prostě postupně to budeme vybalovat až dokoupíme skříně apod. no postel bychom měli mít do konce září, snad jí udělají dřív.zatím spíme na zemi na peřinách ale jde to jen se nedá spát na zádech.občas se probudím a mám překrvenouruku ale jak říkám, hlavně že jsme v novém. eliška to zvládá v poho a naopak, jak jsme začaly s příkrmama tak mi papá víc a i se mi v noci budí a to mi spala celou noc, ale prý se to vrátí, tak jsem zvědavá. dneska jsem mluvila s dr. tak říkala, že když takhle hezky papaá zeleninku tak at začnu zkoušet masíčko a pak tak za týden až 14 dní začít ovoce.
    holky co dáváte večer za kaši? já kupuji už připravenou ve skle rýžovou kaši a ta nám jede, ale jakmile jsem malé udělala z instantu, tak fuj hnus a ne a ne, tak jsem se zase vrátila k té v lahvičkách.
    jo jinak díky Bambulko za odkaz.
    Bivinko- mě malá taky tahá bradavky a nic z těch rad nepomáhá, hlavně je to pakárna myslet na nahřívání, ale malá už to ted dělá mín a mín, tak doufám, že jí to přejde. je to tak měsíc co to začala dělat a fakt to dost chvílema bolelo ale pak jsem začala dělat že mi to neva a malá s tím přestala, ještě občas se stane, že se párkrát s nima uhne, ale už to není 20x za 5 minut. zkuz vydržet a uvidíš – štěstí, že ještě nemáme zub:-))
    tak holčiny zatím pa pa pa

    #864576
    Anonym
    Host

    Tak holky dodávám míry v 6. měsících.

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku:

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku: 7580g a 68 cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku:

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku:

    Biba – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku:

    Bivinko, já jsem začla těma šťávičkma od hami, ale těma, který tam mají napsaný TEA. Teď zrovna máme rozdělaný hrozno s fenyklem. Ale ještě mu to ředím převařenou vodou cca 1:1. Malej mi teď vypije za den minimálně jednu to malou falšku.
    Doktorka mi řekla, že už můžu dávat maso a tak za 3 týdny může zkusit na sváču tvaroh. Jinak se dívala jak je na tom Kubík motoricky. Má slabý ručičky, takže se špatně zvedá na bříšku, je moc prohnutej v bederní páteři. Takže budeme zkoušet posilovat břišní a zádový svaly. Ale ty ručičky bude muset zvládnout posílit sám tím, jak se na nich bude zvedat. Prý si z toho ale nemám dělat hlavu, že každý dítě je na tom jinak a že malej rozhodně není nějakej zaostalej nebo tak něco (jsem si totiž zase něco přečetla, co by mělo půlroční dítě umět). Prý si mám raděj místo knížky o vývoji dětí přečít nějakej román a malýho tak nepozorovat 😛 .
    Bambulko, mě malej taky tahá, teda je to takový to, že se za něčím rychle otočí a pořád se snaží udržet prso v puse. Umělá mi tohle 2x za sebou a prso mu beru. Já si myslím, že když už se chce takhle otáčet, takže až tak akutní hlad nemá, jinak by se nenechal rozptylovat.
    Já budu zítra dělat na oběd bramboráky, na véču rybičkovou pomazánku a v neděli asi kuře na paprice. Ještě mi to teda neschválil manžel…

    #864577
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    pardon zkus né zkuz:-))

    #864578
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    no, my jdeme selí na půlroční kontrolu až 01.09. ale obávám se že toliko mít nebudeme, vždyt ve čtyřech měla 5130 a v pěti 5700g, tak jsem začala dávat příkrmy tak uvidím.

    #864579
    Anonym
    Host

    Kosto, já dávala ami a nutrilon, ty malýmu šmakovali, teď mám sunarku na dobrou noc a ta mu teda moc nejede. Tak jak jsem byla předevčírem v tescu, tak jsem nakoupila hami. Měli akci 2+1 zdrama, takže jsem ty 3 koupila, dvě jsou na dobrou noc s ovocem a jedna je ještě rýžová s broskvemi. Asi ale začnu tou rýžovou, protože mi dr. řekla, že po měsíci příkrmů máme teprve zkoušet dávat lepek. Případně ještě dokoupím tu nutrilonovou.

    #864580
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Kosto 😀 mě malej už nemá co tahat za bradavky, my jsme na umělém. To psala Bambulka.
    Občas se to smotá, kdo co píše.:D
    Fakt jsem zvědavá, zda nám na půlroční prohlídce taky paní doktorka řekne něco k příkrmům..
    Jdeme až 31.. jsem na to zvědavá..
    Tak mám zase chvilku, malej spinká.. tak si dávám kafíčko a relaxuji. Ještěže existují myčky, mýt tu ještě nádobí, tak mě jebne.. jen jsem myla jeden hrnec.. ten mě fakt akorád vždy naštve.. protože je děsně těžkej a sotva se vejde do dřezu..
    Ještě jsem myla lahvičku, od rána jsem se k tomu moc neměla.. 😀 ale už se mi jednou nemytí vymstilo, to jsme byli na chalupě a oni tam dělali na kanálech a překopli vodu, takže netekla voda a nemohla jsem mýt lahvičky.. tak radši jsem je umyla, než abych pak žádné neměla.
    Děcko díky za tip na to pitivo, koupím malému.
    Já jsem se letos zas vůbec nikde nekoupala.. docela mi chybí to plavání.. snad si to někdy vynahradím.. 🙂
    tak zatím papa

    #864581
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak máme víkend plnej oslav, dneska je Filípkovi půl roku a zejtra máme výročí svatby, takže nevařim nic, půjdeme na oběd :). Včera bylo krásně, až možná moc horko, byli jsme na výletě, ale Fíla nebyl nějak nadšenej, trochu ho to rozhodilo, v autě mu asi bylo vedro, pak nemohl spat a moc ani nechtel jist ovoce a ani pak kasi..Už si asi zvyknul, že je tu zima a vyhovuje mu to..Jinak s tím spaním se mi budí kolem půlnoci a pak v 6, takže přibylo v noci jedno kojení, ale už to není až taková hrůza. K slavnostnímu obědu měl dneska králíka se skleničky a to mu teda jelo, on jí tak rychle, že hned otevírá zase pusinku a já ani nestíhám..No až bude muset kousat, nebude moct takhle hltat..Jinak za bradavky mě nějak netahá, ani nemá ještě zuby, takže to pořád jde.. Kosto, kaši dávám různý Nutrilon od 4. měsíce a pak taky nějakou banánovou od Nestlé, vše zatím od 4m. Ty od 6. jsou už s tím lepkem, tak to počkám až po kontrole..Filípek je ted taky už nějak najednou rozumnější, hezky si hraje a něco cucá, nebrečí, jen v krajních případech, když je stašně unavenej nebo leží už moc dlouho na břiše a tak :).
    A chodíte některá už na plavání s miminkem?
    Mějte se dobře, já jdu utřít podlahu, měli jsme tu slejvák zase, že nám zateklo..Papa

    #864582
    Anonym
    Host

    Ahoj holky taky přidávám naše míry:)
    holky trpí tu některý mimčo exemem?a jak to máte s ovocem neosypávájí se mimča?Zeleninu mi nechce vůbec papat:(

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku:

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku:

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku:

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku: 8080g 68cm

    Biba – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku:

    #864583
    Anonym
    Host

    Milinko, Filípek už jí ovoce docela dost a nic se mu zatím nestalo – měl už jablko, hrušku, banán, borůvky, hrozny, broskve, švestky a nektarinky. Jen jednou se mu udělala vyrážka na loktíku a to bylo po šťávičce z meruněk, tu i blinkal. Ukazovala jsem to doktorce a říkala, že to nic není a ať to mažu Infadolanem, ale na ty šťavičky dávám od tý doby pozor. Taky bych zkusila ty, co píše Děcko, ale tady na chatě je nemaj..
    A jinak jsem si uvědomila, že Fíla si sice za pindíka netahá, ale zato dělá hodně často takový neslušný pohyby, prohýbá se a poskakuje a hejbá pánví nahoru dolů… zvlášť když je nahatej a koukaj na něj ženský 🙂

    #864584
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Díky moc za rady a podpory co se týjá kojení.
    Jinak já mam kaši instanrní od nutrilonu rýžovou a od Hami rýžovou s banánem. Ale ještě jí nedávám na noc. Dávala jsem jí k obědu,ale jen ploviční dávku. Teď jsem vyzkoušela dávat kaši do umělého mlíčka co dávám nanoc tak jsem zvědavá jestli to pomůže a bude spinkat déle. Pochybuju,ale zase má trošku změnu. Že jsou už i hotové kaše jsem nevěděla :O . Asi juknu na netu.
    Ju holky otáčí se vám mimča už z bříška na zádíčka??? Bobánek ještě ne.
    Milinko eksém nemáme – ťuk ťuk. Zeleninu baštíme vcelk dobře – mrkvička, brokolice. Bramboy nechce – se tváří jak by jsem mu cpala něhjakej blebanec a z ovoce milije banán a zkoušela jsem nektarinku, broskev…,ale jen tak maličko a taky baštitl,ale broskev vyzvracel asi šťávy. Ale jinak máte krásná míry – zatím vedete. Bohoušek pěkně za Vámi pokulhává s jeho ušmudlanýma 7 kg
    Holky jak Vám spinkají mimča??? Já jsem teď pozorovala malého a on sebou děsně šije. Mrská hlavou se strany na stranu, nožičky pokčené u telíčka. Uklidnil se až když jsem na něj šáhla a začala ho hladit. Pořád měl zavřený očíčka. Asi se mu něco ošklivého zdálo – chudinka moje :^) .
    Teda Bíbo ty máš ale pěkného hampejzníka 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,341. až 2,355. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist