únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,596. až 2,610. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864825
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky.
    Tak jsem procházkou byla s malým v obchodě. V C&A měli uplně krásnou plyšovou kombinezu na kluka, moc se mi líbila, jen měli největší číslo 80. Takže pro Adámka by to bylo na max. měsíc.. tak mě to trošku mrzí.. Chtěla jsem mu něco hezké koupit na zimu a fakt pro ty kluky tam moc věcí nemají, nebo to není moc hezké..
    Děcko o tom sedění to je jasné, že se to dítě nemá posazovat dokud to samo nezvládne. Jen třebas nevím, zda vadí, když ho mám na klíně *-) Já ho i tak krmím, on mi jinak nejí.. ale uplně nesedí..
    Půjdu si udělat kafe :)) poslední dobou mám furt na něj chuť 😀

    #864826
    Anonym
    Host

    Bivinko, na klíně sedět může. Prý kdybych ho krmila jen 1x denně, tak se ta židlička dá tolerovat. Jsme to řešili kvůli tomu, že se malej v sedě docela udrží. Jsem ho totiž dávala na bříško a on si pod sebe strkal nožičky, aby mohl sedět. Tak jsem ho zkusila posadit a on hezky hačal. Prý sle napřed musí na 4 a pak si z toho sám sednout. Ale prý Kuba má docela ty záda posílený, že ho nosím dobře, že přitom posiluje. Na to krmení ke prý nejlepší lehátko nebo v náručí, ale to naznala, že se moc nedá, tak prý v tom křesle.
    Já bych si taky dala kafe :'( . No asi si ho dám v neděli, bezkofejnový lattéčko…

    #864827
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Já piju kafe s mlékem, rozpustné.. to jediné mi chutná 😀 Honza zas pije klasiku..
    Jináč banán taky moc nejde vyprat, jsem se ho nyní snažila dostat z pleny a nic moc.. chjo 😐
    Adámek po tom obědě uplně vytuhl :))
    Ještě jsem něco chtěla napsat, ale nějak zas nevím co.. si zas vzpomenu později..

    #864828
    Anonym
    Host

    Ahojky,

    tak já jsem dnes úplně grogy. Myslela jsem si, že mě pomůže malá procházka, ale nic. Je to stejné jako před procházkou:'( . Zuzka nechtěla spát už od 3 hodin, to si v postýlce chvíli hrála, pak začala pobrekávat, já ji dala dudlík a posunula, ona si zas hrála a tak to šlo skoro až do rána

    #864829
    Anonym
    Host

    Ahoj, no s tou mraženou kukuřicí jsem si to myslela, pro nás normálně kupuju v plechovce, ale to je v nálevu..Dneska jsem udělala pro Filipa králíka s dýní, mrkví a bramborem, vonělo to pěkně, tak zítra to bude mít na oběd..Já měla jen instantní polívku..Docela bude fajn, až budu vařit pro nás oba stejný jídlo, já se takhle dost odbývám..Měla jsem tu dneska mámu a její kamarádku, která by sem někdy mohla přijít pohrát si s Filipem a já bych zatím mohla pracovat. No, zrovna dnes Filip byl takový vážný, moc se nesmál, tak snad necouvne..
    S tou ránou do hlavy to muselo být asi hodně, Filípek se občas tak bouchne trochu, když se točí na záda, nebo když se někam doplazí, ale je docela opatrnej, vždycky při otáčení už brzdí a zavírá hrůzou oči, aby se nepraštil..
    No s tou nocí Tě Elenko teda lituju, to bych byla mrtvá. U nás teď buzení 2x za noc, kolem druhé a kolem 5/6, tak to už celkem jde. Pijete holky, co kojíte, taky pořád ty kojící čaje? Já to piju pořád, dělám si i na noc do termosky, protože přes noc je největší odbyt..A už se mi teď třeba nestane, že bych měla nějak bolavě nalitá prsa, tak já nevim, jestli mám jako tak málo mlíka, nebo jestli se tvoří prostě při akci..Ale Fíla vypadá, že se nají, i kape mlíko, když se náhle pustí třeba..
    Tak se mějte dobře, já dostala hlad, si dám aspoň šunku, ať mám nějaký pořádný jídlo..Papa a dobrou noc 🙂

    #864830
    Anonym
    Host

    Bibo, já ten čaj piju každý ráno a někdy i přes den. Prsa jsem měla bolavý jen když asi ve 2 měsících malej začínal spávat celou noc (já chci ty časy zpět :'( ) a pak než jsem dostala menzes. Mlíko se má tvořit při akci. Někdy se mi stane, že když omylem kojím z jednoho prsa 2x po sobě, že je zapomenu vystřídat, pak mě při dalším kojení to prso bolí. Jinak já jsem začla přemýšlet, že bych už teď vařila pro sebe i pro Kubíka to stejný. Běžně nesolím při vaření, až pak na talíři, kvůli kojení v podstatě ani nekořením. Takže bych se mohla přestat odbývat špagetama 100x jinak a mohla bych takhle začít jíst i trochu zdravě.
    Elenko, to Ti fakt nezávidím. Kubík se asi trošku s tím spánkem lepší. Už moc nechce dudlík a budí se na kojení 1-2x. Takže docela dobrý.
    No nic, jdu dodělat večeři. Máme pečený pstruhy s bramborama.
    Dobrou a klidnou noc!

    #864831
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    U nás noc tak nějak. ve 23:00, v 1:30, a v 5.00 ser ozhodl, že už spinkat nebude tak jsem ho přebalila a vzla si ho do postele kde ho to teda taky moc nebavilo, kopal do mne házel si s hajánkem no zkrátka dělal vše pro to aby nemusel spinkat 🙁 . Nakonec usnul až v 8:00 a spal tedy jen půl hoďky. Ke svačince měl vařený jablíčko s piškůtkem a k obědu vařím tu špenátovku tak jsem zvědavá co mi na ni řekne 😛 . Já si pro sebe vařím bramboračku a pro manžílka jsem koupila jen sekanou.
    Holky jak vaříte tu dýni??? Loupete jí nebo jak??
    Jinak já už v podtstě dá se říct, že nekojím. Páč pokaždé když jsem nakojila tak asi za půl hoďky nejdéle za hoďku pořvával opět hlady tak jsem se na to vybodla a dělám umělé mlíčko. Dostane ho večer než jde spinkat pak v noci a ráno. Jinak přes den dopoledne svačina – ovoce, odpoledne – oběd – zelninová polévka a na večer svačinka buď jogudrt nebo zase ovoce. Přesně takhle mi to řekla doktorka. Tak možnáí i právě pro to, že jsem už nekojila přes den tak se to mlíčko přestávalo pomalinku tvořit. No nevím no. Každopádně je prďolka spokojenější, Má nacpanej pupíček tak je fajn . Jo a ten čajíkl jsem v podstět pila jsen ze začátku. řekla by jsem že to nemělo moc význam. Ať jsem ho pila nebo ne tak se mi někdy dělalo více mlíčka a někdy méně. Zkrátka někdy jsem měla prsa nalitá a jindy zase ne.
    Tak hezký den. U nás je celkem hezky tak páááček jdu obědvat

    #864832
    Anonym
    Host

    Ahojky holky a mimča,
    u nás byl zvláštní večer, Filip usnul v 7, vzbudil se v 8.30 a nechtěl spát, tak koukal s náma na televizi, usmíval se a šel pak až v 10, noc pak celkem normálka, ale ten večer bych nerada aby si takhle zvyknul..Mám pocit, že ten kojící čaj mi pomáhá, taky ho piju tak 2x denně, střídám různý. Dýni jsem koupila tu Hokkaido, je asi menší, no já jinak dýni v životě nedělala, byla tvrdá, že jsem ji nemohla rozkrojit, ale pak jsem si tak čtvrtku vykrojila a je dobrá, taková nasládlá, taky jsem to oloupala, to jde taky blbě, ale při vaření hezky změkla. Dneska toho králíka s tim měl a bylo to luxusní, úplně u toho vrněl :). Jo a jinak Fílu kojim přes den 2x – kolem jedný a asi kolem pátý, nevim, jestli má až tak hlad, ale tak aby se napil a udržela se laktace na tu noc..
    Taky jsem si dneska udělala zase ten jeho kompot, dokonce do dvou sklenic. Vy už všichni dáváte ten jogurt? Doktorka vždycky tak rychle mi to říká, ale měla jsem dojem, že mi říkala, že jogurt mám dávat od 8 měsíců, tak nevim, docela by se mi to šiklo na dopolední svačinku..A to teda se dává třeba Activie?
    Tak se mějte hezky, my dneska odpo taky půjdeme ven, ale asi ještě ho nechám vyspat doma, abych něco udělala a půjdeme teprve pak, aby mi nespal venku, to se mi zdá takový neefektivní 🙂
    Papa

    #864833
    Anonym
    Host

    Bibo, mě to doktorka tky vždycky řekne jako na nějaký celý období a já v tom mám pak chaos. Ale asi říkala, že jogurt od 8 měsíců. Jinak prý se má dávat activia nebo holandia. Prostě s minimem konzervačních látek (s krátkou spotřebou).
    Bambulko, tu dýni jsem musela vyloženě okrájet. Taky mi moc nešla rozkrojit. Takže tahle část přípravy je docela náročná, ale jinak do měkká je docela rychle a Kubíkovi chutná.
    Já kojím v noci, pak ráno, dopoledne a někdy navečer, když máme mezi sváčou a večerní kaší velkou mezeru.

    #864834
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak u nás skoro nic nového,Lola už pěkně baští zeleniku i ovoce .. takže odmítla prso a tak už přes týden nekojím vůbec..Trošku mě to mrzí byl to takovej hezkej pocit ..ael co je už prostě veliká 😀
    Zuby ještě nemáme ani prej náznak říkala doktorka i když mě se zdá že má ty dásničky oteklé..
    Holky jogurt se má dávat od ukončeného 7 měsíce co mi říkala doktorka a přesně buď holandii nebo activii ..Bambulko s tím medem opatrně je to silnej alergen a do roka by ho děti neměli mít vůbec to už je menší zlo cukr i když ten by se taky neměl…
    Jinak jsem dnes úspěšně vyreklamovala kolečka od kočáru hrozně se sjel vzorek a vrzaly tak mi je vyměnili za většší a nafukovací a hned ten kočár jezdí jinak..tak mám radost ..ani jsem tam nemusela jezdit jen jsem jim napsala mail a oni hned výměna..takže super ..taky nevím jak bych jela z Prahy do FRýdku místku 😀

    Včera jsem koupila Lole zimní kobinézku v lidlu za 300 ale bude jí mít až na přes rok je hrozně velká… sle krásná a teploučká..škoda jí tam nechat za ty peníze..jinak se mi úspěšně rozjel prodej věcí na aukru ..udělám vždy mix věcí hezčí a na donošení a jak se o to maminy rvou…
    Super..tak jdu lenošit u kafča… měj te se maminky a pozdravujte cipísky !!!!!!:)

    #864835
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky mainky!
    Darenie zkoušela jsem medík jen jednou a to stejnak nechtěl. Stejně je zvláštní, že je to tak alergení či co. Vždyť je to od včeliček a to musí být přece zdravější než obyč cukr :O . No ono i kravské mléko je alergení a člověk by si řekl, že je to zdravé, že.
    Jinak o jogurtu mi doktorka říkala, už tuším v 6. měsíci a říkala Activii bílou neslazenou. No jak tak koukám co doktor to názor. Člověk si musí vybrat a řídit se asi hlavně sama sebou.
    Holky dneska jsem si udělala radost. no sobě hlavně malému. Objednala jsem mu plyšového mluvícího pejska od Fischer Price http://www.mall.cz/hracky-rozvoj-aktivita/fisherprice-mluvici-pejsek?v=329573, Pamperky mega balení a k tomu jsem přidala manžílkovi k Vánocům elektircký holící strojek a to vše za 2450,-,. Mam zdarma poštovné je to v akci u těch plínek. No a přijde to v úterý tak se už těším. Ale i toho pejska chci dát až pod stromeček tak jsem zvědavá jestli to vydržím 😀 . Konečně se mi podařilo malému vyfotit zub. No byla to dřina,ale povedlo se a dala jsem ho na FB. Dala jsem tam i video jak si rozumí s naším hafanem 😛 .
    Zítra přijede maminka(babička) tak už se moc těšíme.Tak hezký den. Jdu nacpat toho mého otesánka a uvařit pro manžílka

    #864836
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, včera jsme byli na moc pěknym velkym vylete, tři hodiny jsme bez přestání chodili a Fíla snad dvě hodniky pořád jen spal, aspon pak ten zbytek koukal, aby si to taky uzil :). Taky jsem zkusila mu udelat ty maly nudlovy pismenka a dala jsem mu je do takovy dynovy polivky a byla to sranda, ze on ty pismenka cely plival ven, ocisteny od ty polivky, vypadalo to jak kdyby chtel vytvorit nejaky originalni titulky k filmu :). Ale par jich snad snedl, no musi se to naucit..
    Jinak jsem se dozvedela moc smutnou zpravu, triletej syn my kamaradky ma nelecitelnou nemoc a zbyva mu mozna par mesicu.. casto jsem k nim chodila, bylo tam vzdycky veselo, maj deti vic, nejmladsi je jako Filipek..tak jsem z toho docela spatna, musim na to porad myslet a zda se mi to jak zlej sen..
    No, Fila usnul, tak jdu chvilku pracovat..Mejte se hezky..

    #864837
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak jsem byla od čtvrtka bez internetu a říkala jsem si kolik toho budu muset dočítat. No, moc jste toho nenapsaly…
    U nás nic novýho, Kubík dělá na 4 sprostý pohyby a leze maximálně do zadu.
    V neděli jsme byli celý den na oslavě. kubík to zvládl úplně v pohodě. buď si hrál v kočárku, nebo spinkal, nebo šel z náruče do náruče. Všem ukázal, jak i umí rozšmrdlat jídlo po obličeji a do vlasů, na všechny se řechtal. Takže super.
    Darčo, mě před chvilkou volala ségra, že je v lídlu a že jseli už mám pro malýho kombinézu, že tam mají modrou vel. 74/80. Tak už ji mám taky, ale uvidím ji až za týden, až pojedeme k ségře.
    Malej se mi začíná budit, tak mu valím nachystat sváču, bude mít jablíčko se švestkou a sušenkama.

    #864838
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak u nas nic noveho.jeste nelezeme nemame zadny zub ale stale chceme chodit.uz dokonce kdyz ho posadim v postylce chytne se špršlí a vstává tak jsme to dnes už dali dolu. sedime bravurne ale sam se jeste neposadi. jo a asi mame modrinu na spodnim rtu presne ve prostred tedy aspon si to myslime je to modry.asi se nekde narazil anebo on ma porad spodni ret pod hornim a cuca tak mozna z toho.dnes jsem udelala presnidavky jablka se svestkami ale nezavarovala jsem to mam to v komore.jo holky jsem se chtela zeptat kdyz bych neco uvarila napr.zeleninu ryzi a maso jde to zamrazit nebo neco takoveho nechce se mi varit kazdy den prosim poradte a kdyztak nejako napady.co lepek uz dáváte????my jdeme na konrolu v rijnu tak se zeptam co a jak.jezis bibo to je nestesti jak to zvladaji to se snad ani zvladnout neda.porad nejake nestesti ve zpravach a vsude kolem nas umrelo dite nemocny dite zavrazdili dite hruza des je mi z toho uz spatne. no jo tak se mejte dnes uz mame opet net tak tu budu opet casteji joooo co prinese jezisek pro vase ratolesti???uz na to ten jezisek mysli:)

    #864839
    Anonym
    Host

    Moni, já lepek dávám už asi měsíc. A rýže se zamrazit nedá, prý nasákne vodu a pak už není jedlá. Jinak se dá zamrazit skoro všechno, i brambory jsem zamražovala (teda bramborovou kaši). Já jsem se před chvílí vrátila z nákupů. Tak Kubíček má zase nakoupený další skleničky. Bohužel u nás přestavují tesco, tak jsem se tam vůbec nevyznala a nechtělo se mi hledat zeleninu, abych mohla vařit. Budu muset zajet do nějakýho jinýo obchoďáku.
    Bibo, to musí být pro ty rodiče příšerný. Tragédie je, když dítě náhla zemře (nehoda, vražda,…). Ale vědět to takhle dopředu, že za pár měsíců mi umře dítě. To je na blázinec. Doufám, že se nikdo v podobné situaci nikdy neocitneme.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,596. až 2,610. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist