únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,731. až 2,745. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864960
    Anonym
    Host

    telecí prodávají v globuse, teda aspoň v brně. jehněčí jsem viděla v makru. to telecí jsem mu koupila onehdy, ale mám na mrazáku krůtí prsa, tak to chci zužitkovat. Malej teď po obědě moc nespal, tak jsem si ho vzala na klín a zkusla jsem pracovat. On ale našel časopis, tak mi ho celej „přečetl“. Tak jsem ho šupla do ohrádky a dala mu patku chleda, ať si žužlá.
    Jsem chtěla vyžehlit,tak jsem si zašla na balkon pro prádlo a sousedi pálili větve. Tak je to znova v pračce :@ .
    No ten sýr asi s těstovinama, nebo taky třeba s bramborovou kaší a nějakým masem nebo šunkou. někde jsem četla, že od 8. měsíce se už šunka může.
    Já jsem mu nakonec na oběd k té řepě, cuketě a žloutku uvařila rýži (basmati). Tak to všechno zblajznul. Zátra asi dostane špenát s bramborem a žloutkem.

    #864961
    Anonym
    Host

    Jo a ještě jsem zapomněla napsat, jak legrační byla ta zkouška sluchu: vzala jsem si ho na klín, doktorka šla za mě a zachrastila na jedný straně, pak na druhý a pak zavolala Filipe a Fíla se naštěstí vždycky otočil :), já si už říkala, jestli takovýhle podněty mu za to budou vůbec stát 🙂

    #864962
    Anonym
    Host

    Děcko, a dáváš mu nějakou tu marmeládu? To by se hodilo do toho bílýho jogurtu, dneska jsem mu dala teda po kontrole bílej s trochou přesnídávky a v pohodě to snědl..

    #864963
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bibo, zatím jsem jí jen koupila ale ještě nedala. Ségra ji od 8. měsíců dávala prý normálně. Do jogurtu jsem mu zkusila dát přesnídávku, ale on ji nejí ani samotnou, je na něho asi moc kyselá. Mám ale v plánu mu do toho zkusit dát trochu uvažených jablek a hrušek, když je normálně jí. Jinak když jsem koupila ten selský jogurt s nějakou příchutí, tak to byl vlastně ten klasickej bílej a dole byla marmeláda na promíchání.
    Holky, to byla zase noc, teda i večer. Odpoledne mi malej vytuhl v kočáře na hodinu a půl a vzbudil se až ve čtvrt na 7. Takže jsem ho trochu nakojila, pak začal v půl 8 vřískat, tak dostal kašu. Dala jsem ho spát a jela do práce. Asi za hodinu mi volá manžel, že kdy přijedu, že malej je protivnej jak prdel a nechce spat, nechce si hrát, ale chce ležet v postýlce a na někoho koukat. Tak jsem dojela dom a zkoušela jsem ho nakojit, tak si jen cucnul a chtěl si hrát v ohrádce. Spát jsme šli skoro v 11. Pak se vzbudil kolen jedné, chtěla jsem ho nakojit, ale on mi zase začal u prsa řvát. Tak jsme zkoušeli dudlík, čajík, hrát si,… Pak si až lehce po třetí vzal nutrilon. Ráno se vzbudil a nanovo. Zase nechtěl kojit, tak zase nutrilon. Teď už zase chvilku spinká. By mě zajímalo co mu zase vadí, že nechce kojit. Menzes, teda spíš dvoudenní špinění, jsem měla před 2 týdnama. Je teda fakt, že mě nějak bolí břicho jako kdybych to měla zase dostat. No uvidíme. Každopádně dneska musíme vyrazit na nákup, nutrilon mi dochází a taky mu chci koupit savičky s větším průtokem, zatím má průtok pro tříměsíční mimčo, takže mu to dost pomalu teče.
    No nic, asi bych se měla jít nasnídat. Tak zatím papa

    #864964
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.
    Tedy Evi, to tedy manžel moc hlídat neumí, když ti hned volá, ať přijedeš.. Snad to není tak hrozné, ne ?
    Jinak docela se divím, že Kubíka furt krmíš v noci, co vím a co říkají všichni kolem i doktoři, tak by to mimčo mělo v noci vydržet nejíst a spát do rána. Já ti to samozřejmě nijak nevyčítám nebo něco, ale aby si pak fakt nezvykl na furt a nechtěl i v pozdějším věku stále v noci jíst..
    Já jsem taky koupila ty jogurty holandia a i s příchutí a Áďa to baští. On baští i bílý s ovocem, tedy to ovoce mu tam přidávám. Dneska ke sváče jsem mu dala ovoce a po tom ještě sušenky, tak je hezky baštil :)) I přes to, že stále nemá zuby, tak hezky kouše. Já bych taky radši brala být bezzubá než s bolavým zubem, furt mě pobolívá ten zub pod korunkou a nemohu se nějak rozhoupat k tomu zubaři, docela mě to děsí, že by mi jí sundal a pak mi v tom začal vrtat.. brrrr..
    Tak zatím pááá

    #864965
    Anonym
    Host

    Manžel byl utahanej z práce a myslel si, že malej bude spát, tak jako každý den. Jinak on se mi v noci budí na jídlo už pěkně dlouho. Když se vzbudí, tak zkusím dudlík, pak čaj a nakonec, když už nevím co, tak ho nakojím, Většinou se takhle vzbudí 2x. No uvidíme jak dlouho budeme ještě kojit, když začíná takhle stávkovat.

    #864966
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, u nás se taky budí na kojení tak nejmíň 2x za noc. Dneska po 4 ráno jsem ho vrátila po kojení do postele a nechtěl spát, začal tam žvatlat a pak se točit a pak poplakávat, tak jsem si ho zase vzala do postele a hned spal..No a pak se vzbudil asi v 6 zase a to jsem ho jen chvilku hladila a spal zase dál. O tom nočním kojení jsem říkala i doktroce, ale nějak jí to neudivilo, znám i dost holek, které to taky dělají nebo dělaly, takže to asi zase není taková zvláštnost. Dneska si dám k jídlu asi špagety, už 14 dní mi nějak není úplně dobře. Fíla bude mít něco s masem, zatím jsem nic nevyndala, ale budu muset zase navařit, až seženu to telecí..Mějte se dobře, teď spí zase..Papa

    #864967
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Tak doufám, že to vydržíte, krmit ty dítka v noci i třebas v roce.. Nemyslím to zle 🙂
    My jsme po desáté jeli ven na procházku, docela tam foukalo, ale dala jsem malému fusak „dědeček“ a tak byl v teple a jelikož se nemlel, tak byl stále na místě.. čekám každý den na nový fusak, zatím nic..
    Vrátili jsme se před půl dvanáctou a nějak se mi nechtělo vařit malému, tak jsem zkusila mu ohřát skleničku a baštil, tak jsem mu ohřála ještě jednu, přeci jen to malé balení je už málo a zbaštil i tu 🙂 tak mám ohromnou radost, protože jsem je nechtěla vyhodit. Ještě tu mám jednu, mrkev s rýží, tak tu pak přidám k masu, až budu vařit a bude to 🙂
    Tak a teď se jdeme přebalit.

    #864968
    Anonym
    Host

    Tak jsme jeli nakoupit nutrilon a větší savičky. A mám víte co? velký kulový. V Tescu nutrilon vyprodanej a v DM měli jen akci 2 nutrilony a kaše zdarma za asi 680. Bohužel u nás v lékárně mají nutrilon za 399, tak jsem to velký balení vzala. Tak ho snad upotřebujeme. A ty avvenťácký savičky nikde neměli, tesco, dm a ani v obchodě, kde mají od aventu snad všechno. Si je asi objednám přes net. Jo a jak jsme se chystali, tak říkám Kubíčku, pojedeme nakupovat. A on se na mě podíval a řekl: Ají, eeeee brrrrrrm a rozeřval se. Zdráce, už tak malej mi do toho bude kecat.

    #864969
    Anonym
    Host

    Evi, no ty jsi mě pobavila tou Kubíčkovou hláškou 😀 . Jinak také mám za aventu občas problém sehnat savičky a já kupuji ty pro měs 3 (růžové), mají variabilní průtok. takže máme velou falšku 270 ml za cca 3 minutky vypitou:) . Je celkem sranda, že v Brně a nemáte avent. já v krnově koupila jedno balení a v opavě v takovém malém obchůdku druhé. ono totiž od toho půlroku, je udělané jen jedna další malá dírka. tak to si můžeš propíchnout sama jehlou. Těma variabilníma jde pít i kaše.
    tak prcek spí a já zas čekám klienty. dneska jsem měla dopoledne už dvoje. hold začínám trošku pracovat a mě se táááák nechce :S

    #864970
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky, Áďa spí :)) Je to lepší, aspoň večer usne v pohodě a ne jako včera v devět..
    My máme savičky od Mam, takže se sháněním náhradních nemám problém, všude je mají i v mém rodné městě a tam dokonce levnější než tu v Praze. Já koupila jen jednu savičku od 6.měsíců a to na kaši, jinak furt máme od těch 3. měsíců, Áďa s tím nemá problém a vypije sunar hnedka 🙂
    Ten nutrilon je fakt mega drahej, naštěstí mi máme ten sunar a dokonce nedávno měli v globusu akci na něj a byl za 159,-, takže jsem koupila 4.krabice a ještě dvě máme 🙂
    Evi, fakt ta hláška Kubíka je super, prostě je to chlap a žádné nakupování není pro něj.
    My tedy taky pojedeme nakupovat, už nám došli banány a ještě nějakou zeleninu pro Áďu musím koupit..
    Péťo, aspoň budeš mít penízky, když máš tolik klientů .))

    #864971
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    bože, už píšu s chybama.. ne mi ale my 😀 pardon

    #864972
    Anonym
    Host

    Peti, ten avent určitě v Brně prodávají, vím i kde, ale je tam blbý parkování, abych jela s malým. Já jela koupit i jídlo, tak jsem zajela do nákupního centra, kde jsem kupovala via kelímky. No a tentokrát tam měli nějak prázdno v regálech. Tu savičku s variabilním průtokem mám taky, ale jen jednu, tak jsem si říkala, že jestli přejdem na UM, tak abych měla aspoň 2 s „pořádným tahem“. Jinak mám od 1 do 3 měsíců a tam jsou jen 2 dírky. Myslela jsem že u těch dalších budou ty dírky větší nebo tak. Taky potřebuju ty víčka, protože když ten nutrilon proštěrchávám, tak mi to s tou savičkou cáká všude okolo. Nebo mám špatný savičky 🙁 . No uvidíme jestli zůstaneme u nitrilonu nebo přejdeme k jiné značce, nebo nám bude Peťa posílat bebilon 🙂 . Nebo budu zase kojit. Proto zatím tu cenu až tak moc neřeším. Ale kdyby měl být už jen na UM, tak bych šla do toho polskýho nutrilonu nebo bysme zkusili něco jinýho.
    Bivinko, chtěla jsem zkusit koupit tu sunar kaši do flašky a nikde jsem jí neviděla. Tak dneska zkusíme tu nuriloňáckou naředit do flaše. Třeba pak bude v noci spát víc.

    #864973
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    přidávám se do klubu krmení v noci :o)
    S těma kašema – mě se tedy osvědčilo naopak udělat ji hustší než je psáno na krabici. A nebo včera jsem to udělala ještě jinak – napít čajíku před koupáním, pak koupání, pak kaše a jen trošičku zapít aby se to v bříšku „neředilo“ a chrněl až do 4. Jindy už je kolem 2 vzhůru. takže dneska to zkusim stejně a třeba to bude dobrý…
    Zítra jdeme na kontrolu v 8 měsících, tak vám pak písnu. Už je to pěknej obřík…
    také už velmi obstojně leze – šikulka muj malej…

    #864974
    Anonym
    Host

    Bivi, od Mam jsou úplně jiné savičky než avenťácké. U mamu je jen jedna dírka, která se postupně zvětšuje, avent má poustpem času víc dírek, max mám dojem 4 a pak ten variabilní průtok a to si natáčíš jak potřebuješ aby to teklo. což je fakt super.
    Evi, ty nedržíš savičku stisknutou prsty aby to necákalo???? to si nedokážu představit u nás zdi. mě to jinak teda vůbec necáká, občas jen když rychle pustím prsty, tak vyprskne pěna, ale to není nic hrozného.
    A s tím bebilonem, jestli to půjde tak klidně ti jej pošlu, jen posledně jsem to tam vykoupila pro Darču a teď jsem byla v neděli a ulovila jsem jen jedmu krabici a tu nedám. Tak snad pak doplní. Ono totiž do glubčic to máme asi 35 km a tam ho mít určitě budu, ale tady u nás přes řeku je hold asi velký odbyt nebo špatné zásobování :S .
    Holky my se teď vrátily s malou z procházky, byla jsem u kolegyně vespod vesnice a minule tam řvala jak tur. vždy Mirečka prošla tou sítí proti muchám a vynořila se tak jako duch. a dnes jen o jsme dojížděly k baráku už začla nataovat. šla se mnou i mamka a takový řev ještě neslyšela. asi tam dole v obci mají divné zony :O
    tak utíkám uvařit vodu na večerní mlíčko a ještě musím počkat na jednz klienty, přijdou si pro papíry. škoda, že konkrétně tohle děláme zadarmo. jinak bych byla fakt pracháč asi 😀
    a taky se mi konečně rozhýbalo teď za 2 dny prodej oblečení, tak se uvolní skříním.
    tak zatím papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,731. až 2,745. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist