únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,746. až 2,760. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864975
    Anonym
    Host

    Peti, já savičku nedržím, normálně dám na flašku savičku a vršek a štěrchám. Mám ale pocit, že mi to teče mezi savičkou a tím bílým kroužkem, ale nejsem si jistá. Nějak to nemůžu vykoumat kudy to přesně je. Jinak my jsme teď dorazili z procházky a malýho jsem nakojila! no ale předtím jsem mu rozdělala nový balení nutrilonu. Mohla jsem s tím taky chvilku počkat než vyzkouším to kojení :S . Ale stejně si myslím, že tu krabici upotřebíme, minimálně do bramborové kaše nebo jako dneska do špenátu.
    No nic, jdu vařit večeři. budeme mít dýňovou polévku a troubelína.
    Tak zatím papa a přeji klidnou noc!

    #864976
    Anonym
    Host

    jo tak to vím co máš na mysli, také nám to občas dělá, proto než uzavírám závity, pro jistotu vše přetřu utěrkou. avent má dva druhy flašek. s tím kroužkem a bez. no u kroužku občas také bujejem a bez vůbec a je bez problémů., ale vrškem to teda nepřikrývám a držím jen savičku mezi prsty 🙂

    #864977
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jsem si udělala uplně božskou večeři, gnocchi s kuřecím ve smetanově – sýrové omáčce.. výborné. Mám i na zítra. Honza prý je zas na dietě, dneska má mléko..
    Holky, vy na ty flašky nemáte kryty ? Já když protřepávám sunar, tak mám už na tom savičku a ještě kryt, který to naprosto uzavře a tím pádem nic nikde necáká.
    Áďa už spinká, je to zlatíčko moje, dneska spal od dvou do čtvrt na čtyři, takže krásně usnul..
    Tak zatím papa.

    #864978
    Anonym
    Host

    Ivi, mě nic nestříká 🙂 , ale i tak jaký kryt máš na mysli?? víčko to průhledné čím zkompletuješ falšku nebo víčko, které se může dávat mezi zavičku a flašku?

    #864979
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko.
    Péťo, myslím to víčko, co zavře flašku. U té flašky Mam je to fakt dobré, že opravdu přiléhá na savičku a tím pádem, když s ní třepám, tak nic nevystříkne.
    Dneska jsem se nějak nedospala.. A náš Adámek je fakt už vyčůraný, jsem totiž na něj po x minutách koukla do postýlky, zda už spí a on mě uviděl a rozeřval se, ale bylo jasné, že to je jen vzteky, že jsem ho nevyndala a samozřejmě, že řvaní zvyšovalo intenzitu, ale když se nic nedělo, tak přestal a začal si hrát..
    No a náš kocour si hrál se svojí myší a donesl si jí k zácloně a málem ztrhl celou záclonu, fakt mě tím naštval, tak jsem mu myš odnesla a jak jsem se vracela do pokoje, tak mě málem porazil, že jsem měla co dělat, abych neupadla. Fakt ten kocour je občas blázen.
    Holky, taky nemají vaše dítka ráda, když jíte ? Já zrovna snídala a Áďa tu celou dobu vydával zvuky, že jako tohle neeeee, že on chce taky jíst, přitom jídlo dostane.:)
    Tak už musím jít mu dát najíst, nebo tu zboří panelák 😀

    #864980
    Anonym
    Host

    Dobré ránko,
    Bivinko, Kuba se na mě při jídle kouká, mlaská a slintá. A to stejný dělá i pes.
    Jinak dnešní noc byla zase na odstřel. Odpoledne jsem malýho konečně nakojila, pak jsem mu zkusiladát kaši ve flašce. Celý to vypil. Když jsem ho domesla do postýlky, jako že jde spát, tak se mi začal řechtat, že ani omylem. Ale zkusila jsem ho tam nechat. Asi po 15min už dělal takovej vyrvál, že jsem ho přenesla do ohrádky. To byl furt vzhůru, péroval na čtyřech, prděl pusou, takže jsme ani neslyšeli ordinaci. No až po té ordinaci se začal šmrdlat, že se mu chce spinkat. Tak jsem ho zase nakojila ašupla do postýlky. První budíček byl v 0:50, dudlík nechtěl, čaj taky ne, při pohledu na prso řev. Tak dostal 180ml nutrilonu. Další budíček ve 2:30, to chtěl čaj a pak dudlík. No a asi o půl patý zase chtěl až nutrilon a to dostal 240ml. A teď je od 7 vzhůru. Kolem 8 zase začal řvát, tak jsem ho zlusila zase nakojit, tak už zase chtěl. Nějak začínám mít pocit, že to kojení má místo pití, ale na jídlo raděj ten nutrilon. Čajíku totiž v poslední době moc nevypije, zvládne tak 300-450ml za den. Teoreticky, když dostává už 3 jídla (kaši nepočítám), tak by měl vypít 600ml.
    No nic, už si zase na mě otvírá ústa, tak jdu zjistit copak by rád.

    #864981
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, ty snad máš otesánka 😀 Že vypije tolik nutrilonu a furt nemá dost, kam to dává ? :))
    A co ho v té postýlce nechat a nechodit tam hned jak začne řvát ? Já to ze začátku taky dělala,že jsem hned letěla, jen co začal pofňukávat a teď ho tam večer po jídle dám a odejdu a nechám ho tam a když začne řvát, tak tam nejdu, on totiž ten náš Adámek zkouší, zda přiběhnu..vypadá to tak, že začne řvát a pak je klid a pak začne zas a klid.. a když nepřijdu, tak už pak neřve, dá si dudlík do pusy a usne nebo si hraje a nakonec taky usne.
    Já si myslím, že oni v tomto „věku“ už fakt ví, jak přivolat svojí mámu:))
    Ale záleží to na každé mámě, zda to vydrží nebo ne :))

    #864982
    Anonym
    Host

    Ivi, já ho chvílu nechávám, když slyším, že si tam hraje, tak na něho prdím. Jdu za ním, až když se začne tím řevem úplně zalykat. To vím že se už sám neuklidní, že musím zasáhnout, ale takyse tím většinou vyčerpá, že mu dám pak napít čaje a usne. V noci ho taky chvilku nechávám, protože někdy taky jenom pobrekne ze spaní. Takže vždycky ležím a čekám co z toho bude. No ale teď ty dvě noci po sobě vzbudil i manžela jak řičel. No a manžel říká „když spím, tak spím, jak mám vědět, že děcko řve, když spím…“. A to mu ještě to v noci zkusím namazat dásně, jestli to nejsou zuby a až pak dostane jídlo, když už fakt nevím co s ním. A kam to jídlo dává? On je schopnej klidně 2 hodiny dělat sprostý pohyby a rvát se s plyšovým psem. Ale on mi toho před den moc nesní, jako nějaký ty svačinky a tak. Zblajzne vždycky celej oběd a večerní kašu, ale jinak si myslím, že nic moc. Ale on prostě víc nechce. Uvidíme jak na tom budeme přes víkend s kojením a pak bych se asi domluvila s doktorkou, jestli mu nemám dávat ten nutrilon a kojit ho třeba jen ráno a pak mu ještě dát nějakou snídani a pak až těsně před spaním, to bych mu ale musela posunout kaši.

    #864983
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    teda vy bojujete s tim kojenim a nocním jídlem. s kojením jsem nemela problem odstavil se sam ze uz nechce tak proc ho do toho nutim.tak jsem mu zacala davat sunar dr. to nevedel prece ho nenecham hlady a kdyz jsem m to rekla nic na to nerikal co by taky mel ze….no a vecer jsem mu take davala sunar je proste jako hodinky vzbudil se vzdy v jednu hodinu tak dostal sunar. pak jsem si rekla ze uz by mel vydrzet bez jídla pres noc tak jsem mu ten sunar v jednu nedala a bylo to a uz jsem mu ho nedala vubec nekdy jsem ho misto toho uspala a nebo jsem si ho vzala k nam do postele a usnuli jsme spolu pak vedel ze jidlo nedostane tak ted ma poslední jídlo v sest a první v sedum rano.s tim uspavanim nebo revem v postylce to mame tak v pul sedmy jde spat polozim ho po kasi do postylky dam mu napit caje usinacka k hlave dudlik a jdu pryc zadny povidani to by se mi pak rozkecal.kdyz je hodne unavenej tak usne do minuty a kdyz obcas zarve tak me vola ze je na brise abych ho otocila ze uz nema silu.tak to u nas chodi no.
    decko ten nas nevypije tolik tekutin max 150ml za den davam mu ted granulovany caj cajanek nabizim stále ale moc nechce tak mu to musim dat do ruky a musi pit velkej chlapak sam ja jen u neho sedim a nenapadne aby mi nezahlidl ruku mu to dno prizvedavam. jak dlouho vase mimca spi mysslm pres den.my spime od pul desaty do jedenacty a odpoledna tak max 45min teda kdyz kocar stoji ale kdyby jsem s nim jezdila kde by nebyl žadnej hluk tak spi dve hodiny ale to u nas samozrejme neni to spi jenom kdyzz jsem u tchyne to je jakoby vvesnice no vetsí ale menší nez mesto:) si predstavte ze dnes mi prisla knížka slevova do dm na miminko od sedmi měsícu a to jsem jim neposlala rodný list díttěte mazec

    #864984
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holčiny,
    tak jsem nyní uklidila, nejdříve jsem zametla a pak vytřela. Nechtělo se mi tahat vysavač, tak jsem zametla, sice wc kocour má v chodbě u záchodu, ale i tak dokáže na tlapkách vynést ten kočkolit snad uplně všude. Nejvíc mi to vadí na koberečku u vany, to vždy vylezu a pak to vše mám na nohou.. a když si někdy po tom natáhnu ponožky, tak to mám i v těch ponožkách.. měl by mít asi před tím wc nějakou rohožku, aby si vždy ty tlapky očistil 😀 😀
    Áďa v postýlce usnul. Mončo, mě už Áďa taky moc nespí přes den, teďka si hodí tak max. hodinový spánek, spíše méně a pak spí odpoledne, někdy dvě tři hodiny.. jak kdy a pak až večer.
    Adámek dostává poslední jídlo v půl sedmé večer a pak už nic až ráno kolem šesté. Už jsem to psala víckrát, ale jsem fakt ráda, že se to naučil.
    Co se týká pití, tak už je to fakt mnohem lepší, pije fakt super ten čajík, ale musí být vždy teplý. Když už je takový studený, tak ho buď ohřeju nebo mu tam doleju teplý nebo rovnou uvařím nový, ale ten zas musím chladit.. Už máme i termosku, ale zatím jsem jí nepoužila 😀
    Docela jsem ráda, že mám vařeno, jen pak uvařím malému maso s brokolicí a šoupnu mu k tomu tu poslední skleničku mrkev – rýže, ať to už zdělám..
    Tak zatím papa a pište .)))

    #864985
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Jo a ještě, už zase peru.. myslela jsem, že budu mít pár dní klid a hle, Honza mi do koše přidal prádlo a je plný, nevím, kde ho tedy měl schované ?? Nebo jestli to přinesl z práce.. Co se dá dělat… *-)

    #864986
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, my byli dneska s Fílou na výletě, bylo teda krásně, ale jsem docela utahaná, chodili jsme dost do kopce a ten kočár je teda těžkej jak prase..Dneska v noci jsem udělala pokus, nakojila jsem Fílu normálka před spaním v 8, vzbudil se v 10, ale nekojila jsem ho, jen jsem si ho dala do postele a on se ani nesápal na prso a usnul..Já pak šla spát vedle do ložnice k manželovi a nechala ho tam samotnýho!! A on spal až do 4 v kuse, pak jsem ho slyšla, tak jsem ho šla nakojit a už jsem zůstala u něj v dětským pokoji, kde mám taky postel, on spal v postýlce ještě do 7, pak jsem ho zase nakojila a spali jsme spolu v posteli do půl devátý, takže myslím dobrá noc . Možná ho fakt budí, když se obracím a vrže postel..Takže dneska to prubnu znova..No jinak teda v mým zaměstnání mi neprodloužili smlouvu (máme tam na dobu určitou), vlastně asi rozpustí celé oddělení, kde jsem pracovala. No a dělala jsem ještě jeden takovej přivýdělek na fakultě, tak jsem se dneska dozvěděla, že nedostali grant, takže taky nic..No já si tam trochu přivydělávala i teď a dost jsem s tím počítala, tak to teď teda nevím, co budu dělat..No nic, se jdu vykoupat..Dobrou noc..

    #864987
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky§
    Tak mi také stále krmíme v noci. Před spinkáním to je v 19:00 – 19:30 vypije 210ml, pak je to kolem 22:30 – 0:00 to má tak 180 ml, pak kolem 2:00 a pak kolem 5:00. Doktorka říkala, že prej se na hlad nebudí a když jsem jí řekla, že dokud nedostane flašku tak řve tak mi říkala sestra, že prej si na to děti zvyknbou a pak to vyžadujoz, že prej mam zkusit čajík nebo vodu a když jsem jí řekla že to nechce že to fluše tak se usmála a řekla no mlíčko je mlíčko přece nebudu pít čajík to jako mluvila za Bohouška. No tak mi fakt poradila 😛 . Tak zase holt zkusíme čajík a nebo zkrátka menší množství mlíčka třeba jen 120 ml a pak to postupně snižovat. Udělám dnes pokus a pak dám vědět jak jsem dopadla.
    No jinak mě doktroka říkala, že do roka dítete jen ovoce na sváčku, oběd – polévka – 2x týdně půl žloutku a maso a to nevím kolikrát. a na odpolední sváču jogurt. Když jsem jí říkala, že jogurt dost zvrací tak říkala ať zkusím ovocnej 😐 . No a mlíčko ráno na snídani a večer buď kaši nebo mlíčko. Že prej jestli z něj nechci mít otesánka, kterej bude celej život pak držet diety tak jen toto, že to stačí. tak kooukám, že co doktor to názor :O .
    Bivinko já když jím tak malej u mne nesmí bejt. Hned dělá mňam mňam a chce taky a když nedostane tak řve. Takže m nacpu třeba kousek rohlíku nebo křupičku, nebo sušenku 😀 .
    Mončomalej spinká stejně. dopoledne max. hodinu a půl a odpoledne taky max. 45 minut. a v noci i tak se budí 🙁 .
    jo holky věděli jste, že se nemá měnit umělé mlíčko. Já vždy kupovala co bylo v akci. Takže jednou Sunar, jednou Hami… a doktorka mi řekla, že mu dělám bordel ve střevech 🙁 . Tak nevím pro jakou značku se rozhodnout.
    Tak dobrou a snad klidnou noc

    #864988
    Anonym
    Host

    Tak jsem během dne došla k závěru, že Kuba má to kojení jen na pití. Takže jsem se rozhodla dávat nutrilon a během dne ho mezi jídlama nakojím, teda dám mu cucnout. Uvidíme jak to bude fungovat a hlavně jaký pak budou noci. Jinak Kuba spí přes den tak půl hodinky dopoledne a tak hoďku po obědě a někdy odpoledne při prochajdě v kočáře.
    Dneska jsme si byli se známou sednout v takové malinkaté vinárničce. Já jsem řídila, takže jsem nepila, ale manžel jo. Normálně dal si 3 dvojky vína a hned po příjezdu domů musel zvracet a je mu blbě. Tak jsem mu uvařila vývar a poslala ho do postele. By mě zajímalo co s tím vínem bylo. A to flaška stála přes 200 (výběr z bobulí). Možná tam bylo moc cukru, ale že by nám někomu bylo z takové trošky vína tak rychle a tak moc blbě fakt nepamatuju. Je mi ho docela líto. No a Kubíka jsme tím asi rozhodili, nebo je to tím nutrilonem, protože kaše snědl tak 4 lžičky, tak jsem ho dala do postýlky. Tam začal řvát, takasi skoro do devíti hrál v ohrádce. Pak jsem mu dala nutrilon s přimíchanou kaší. Jsem zvědavá, kdy se pak vzbudí.
    No nic, půjdu vyvenčit psa a pak do hajan.

    #864989
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer.
    Tak jsme zkoukli Vyprávěj, tak jsem se nasmála a mrzí mě, že další díl až za týden..
    Jinak mě furt bolí ten zub, nevím, zda jít k té mé drahé zubařce, nebo hledat jiného zubaře.. Vůbec nevím,zda by si toto taky nechala zaplatit..
    Taky si myslím, že co doktor to názor. Tak holky, držím palce s tím jídlem v noci 🙂
    Áďa odpoledne vůbec nespal, jen chvilku na procházce, ale jelikož usnul těsně před návratem domů a po položení do postýlky se probral, tak pak vůbec už nespal a byl furt mrzutý a nakonec usnul v půl sedmé.. Zas to má výhodu, že usne hned 🙂
    Jo a zas jsem prala, páč mi Adámek čůral do osušky a pak zblinkal deku a to jsem jí tento týden už prala.. Jak se furt točí na bříško, tak si to tam nějak natlačil po svačině a bylo to..
    Pověsila jsem to prádlo na sušák do pokoje, nechtělo se mi jít na balkon, máme ho u ložnice a tudíž bych tam budila malého a pak je venku docela kosa.. A co myslíte ? ten náš kocour hned se začal motat kolem sušáku, jak praštěnej, zas nechci mít chlupaté věci..
    Tak přeji klidnou a dobrou noc :))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,746. až 2,760. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist