únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,036. až 4,050. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866265
    Anonym
    Host

    Tak už jsme doma z prochajdy. Šli jsme jen malý okruh a cestou jsme potkali nějakou maminu s dítkem (asi taky kolem roku?). Šli tak 5m před náma a ten klučina seděl otočený na maminu, takže pak s Kubem na sebe dělali xichtíky a pak si začli i povídat. Byla to docela legrace je takhle pozorovat. No a jak jsme byli venku, tak už nám konečně zametli posypové kamínky z chodníků. Takže kočár už nedrncá, tak žádný nový kolečka nebudou 😛 .
    Ivčo, já taky zkusila vytáhnout žabičku, bez úspěchu, tak jsem zkusila ten lovi hrneček, z toho se možná trochu napil, ale zkoušel jaký to udělá zvuk, když ho hodí ze židličky dolů. Tak jsem mu zkusila dát to pítko od mam. Z toho zatím pije nejvíc, tak jsem mu ho nechala v pokojíku, ať si pije kdy chce. Jinak jsem nechávala flašku na stole a dávala mu průběžně napít, protože když jsem mu nechala flašku k dispozici, tak ji chytl za savičku a začal s ní točit, takže všechno bylo zacákané.
    Holky, co mám vařit na véču? Hlavně nevím co pořád dělat malýmu… Asi dostane chleba s lučinou a šunkou. Tvrdý sýr papat nechce.

    #866266
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,tak to muselo být super,když si kluci tak pokecali :)))
    Já dávám zatím Adámkovi z hrnečku pít, když je v židličce na jídlo. Jinak by asi byl total zlitý.
    Adámek si se mnou dal buchtu s tvarohem a furt by baštil dál :)) Je vidět,že je buchtový po mamince 🙂
    Jinak já bych taky potřebovala poradit nějakou véču pro Adámka.. s chlebem to výhra není. Zatím tedy baští tu kaši, ale do budoucna bych mu to ráda změnila.. ale zuby se mu furt neprořízli..
    Už se mi rozčiluje.. tak dostane čajík a možná pofrčí si pospat..

    #866267
    Anonym
    Host

    Ivčo, já nakonec vařím pangase s br. kaší. Ale Kuba zase chrní. Uviděl hlídačku, tak se začal řechtat, ale pak chtěl jít furt za mnou. Takže se buď roučiloval, nebo utíkal z pokojíku za mnou k počítači. Nakonec ho to totálně zmohlo. No a jelikož chce holka co nejvíc peněz a hlavně mi slíbila, že bude hlídat do 18, tak mu uvařila a teď mi venčí psa. No není to pohodička 🙂 .

    #866268
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    teda Děcko umí si to tak někdo zařídit .
    To já jsem si nakonec udělala k obědu smaženici z hub a manželovi jsem koupila klobásu a vlašák páč houby nejí. Malej dostal bramborovou kaši,ale moc jí nesnědl. Na zítra jsme mu koupila dětskou šunku tak nevím jak na ní ještě jsem mu jí nedávala. Asi uvařím rýži a smíchám to s ní.
    Bivi že by jsem dala jitrnici už Bohouškovi 😀 . No myslím, že by jí nepohrdl.
    Nějak se tu neukázala Petra tak snad je vše v pořádku s Valinkou.
    Teď Bohoušek řádí v obýváku s taťkou. Potvora a mě celej den zlobítkuje a přijde taťka a může se pos….
    Jinak s těma teplotkama a rýmpu k těm zubům fakt co doktorka to názor. Už by jsem se z toho poprděla.
    Bivi jak vypadá ten hrneček z Ikei????
    No tak hezký večer a já jdu juknout ještě na FB a pak připravovat pomalnku mlíčko, koupání….. Jo mi na večeři dáváme stále jen mlíko takže Vám moc neporadím :S

    #866269
    Anonym
    Host

    ahojte, no já to tady přes den občas čtu, jsem víc teda na fb, ale jak má martin odpolední, tak chodíváme dolů za mamkou, at tady netrčíme samy.
    holky, tak vali to má bud od zubů nebo nějaký vir. teploty můžou být ještě další 2 dny, no už aby šly do „prdele“, fakt hrůza. celý den je na paralenu nebo nurofenu, to měla tepl vždy koelm 38,5 a ted zas 39,7.
    jinak jsme se bavily s dr. že může mít vali od přechodu u nutrilonu na 3, alergii na lactozu (vůbec netuším k čemu je dobrá), ale když jsme měly to spešl mlíko, tak byla ok a bříško nebolelo, kadila 1x. jak je na normálním mlíku (jako UM) tak kadí jak duha. dneska 4x. tak bud je to fakt vše od zubů nebo nevím :(, začínám být z toho zoufalá, když nemůžu nijak pomoci než dát sirup. ted ani nevypila svou dávku 300, ale 120 nechala. přes den to byltaké boj. snědla polívku, bez těstovin, bez masa a ani mrkev. jen holou vodu si dala. na druhé jsem dělala masové pečené koule z mletého, rajskou a knedlík. dnes se mi teda obzvlášt povedla a taky nechtěla. na sváču ani přesnídávku, dole u mamky ani kukuřičné křupky, po kterých fakt šáhne. čokoládku vyplivovala, takže děs. ale ted už jsem j dala spinkat a z chůvičky je ticho.
    Evi, to je náhodou super jak si kluci pokecali. jsem se u toho i usmála. ty bláho, tak už máš chůvu jo? hm, to by se mi také líbilo, ale fakt tak dopoledne, abych si mohla dělat i práci. zjištuji že jsem děsně líná a fakt se mi do práce nechce. jenže já jsem placená provizně, takže když neudělám smlouvu, tak nemám nic.
    jdu kouknout pro jistotu na prcka, mějte se zatím krásně, pa

    #866270
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer holky,
    Bambulko, odkaz na hrníček http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40084861/
    Fakt mi z toho ten můj Adámek pije, když sedí. Je to neuvěřitelné, ale jak je tam úzké to pítko,tak si to hezky vezme do pusinky a sevře jí a já mu to nahnu a on pije.. ale vždy se napije, pak polkne,takže to musím zas nahnout..
    Peti, tak moc na vás myslíme, aby Valince ty horečky už odešly. Fakt s tebou soucítím, člověk je tak bezmocný s tímto u dětí|-) A dávals jí i čípek ? Já tedy většinou dávám sirup, ale taky jsem čípek jednou zkoušela, že prý je to lepší.. Ale já nejsem odborník..
    Držíme palečky.
    Musím si vymyslet jídlo na zítra, aby to mohl i Adámek, abych pomalu zas najela fakt na to domácí.. A odpoledne jdeme na to rhb,tak jsem na to zvědavá..
    Tak zatím papa.

    #866271
    k Kája
    Registrovaný uživatel

    Peti, to, co popisuješ fakt vypadá na šestou nemoc. My tahle prožívaly čtyři odpoledne a večery, nakonec se malilinko opupínkovala a byl klid. Po nemoci ani památky. A do toho jí rostly taky zoubky:) .
    Z alergie si nic nedělej, my taky pijem to spešl mlíko – Nutrilon HA a s ním je to lepší. Jinak používáme ovčí a kozí produkty, i když prý u některých alergií vadí i to. Moc jsem si o tom nečetla, určitě bys našla k tomu spoustu odkazů.
    Evi, my máme taky slečnu na hlídání, pro změnu dvacetiletou studentku. Je to takové trdlo, ale s Johankou si rozumí. Využívám ji, abych měla klid na psaní. Ale asi ji pak budu používat i dál, abych měla nějaký čas pro sebe. Eh eh, teda aspoň chvíli.
    Holky, já koukám, jak vyvařujete. Já se to snažím ošidit, jak to jen jde. Dnes byl třeba špenát bramborovo-vaječnou amoletou. Vůbec mě to nebaví. Myslela jsem, že začne, ale furt nic:( . Jsem ráda, když máme zbytky z víkendu.
    No nic, tak já půjdu za chvíli spát, dnešek byl nějaký kritický. Dobrou vám i prckům!

    #866272
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, tak ať je Valča brzo bez horeček. S tou alergií je to blbý, ale zase když je jí po tom spešl mlíku dobře… Jinak Kuba kaká taky jednou denně, občas teda 2x, ale to je minimálně. Když má zuby, tak je to teda horší.
    Jinak já mám tu hlídačku taky studentku, takže chodí jen pondělí a úterý až po škole a jen na 2-3 hodiny. Ale i tak stihnu něco do práce udělat a nemusím to dělat někdy po nocích. Jinak je to taky takový jelítko mladý, ale s Kubem si hezky hraje a bere to jako průpravu do života. Taky jsem ráda, že je nezkušená a nezanáší nám sem nějaký jiný výchovný metody.
    Holky, kdybych se delší dobu neozvala, tak jsem v blázinci nebo jsem si hodila mašli… Včera jsem si zase vyslechla řeči o kočáru. Tchýně prý našla nějaký „jen“ za 6tis, který má všechno, co kočár má mít, hlavně 4 neotočná nafukovací kola a přehazovací rukojeť. Tak jsem řekla, že jsem našla nafukovačky k tomu našemu, tak prý je to stejně kočár na hovno, když nemá 4 pevná kola a sedačka se musí celá otáčet (nemá přehazovací rukojeť) :@ . Jako už jenom čekám, kdy se nám doma objeví nový kočár a ten co jsem koupila pofrčí na smeťák. Už se mi o tom i zdá. Jo a prý děcko jezdí na prochajdy v kočáře klidně až do 4 let. To chci vidět, už teď malej vyřvává, když ho dávám do kočáru, co potom až začne pořádně chodit.
    Jé, zase jsem si trochu ulevila a napsala román 😛 .

    #866273
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Kájo, já zas tak moc nevyvařuji,jen když mám takové slabé chvilky a chce se mi do toho a taky musím myslet na to, aby to jedl Aďa.
    A ty sis školu odložila kvůli Johance nebo studuješ celou dobu ?
    Je fajn,že vám aspoň ty holky pohlídají i jen těch pár hodin:)
    Evi, klidně si postěžuj víc. Ale nechápu, proč to ta tchýně tak řeší. No ale trošku mi to něco připomíná … 😀 Nedávno psané mnou, že ?
    Jinak my máme kočár s nafukovacíma kolečkama a přední se otáčí,ale dají se i zacvaknout, ale už bych neměnila, jsem ráda,že jsou otočná, nemusím ten kočár furt zvedat nebo s ním těžce do zatáček manipulovat.. A korba se nám přehazuje.. Jsem s ním ale fakt spokojená a rozhodně bych to neměnila. Evi a kvůli pár měsícům pořizovat další kočár je blbost. Vám už Kubík skoro chodí a rozhodně pak v něm nebude do čtyř let. Ta vzdálená sestřenice Adámka už chodí a ještě tedy jí nejsou dva roky a v kočáře jí tedy neměli.
    Jen občas ty příbuzný by měli bydlet tak 150km daleko,že ???:D
    tak páá

    #866274
    Anonym
    Host

    Ivčo, já taky nevím proč to pořád tak řeší. Já rozhodně nechci aby si Kuba vozil prdel ještě ve 4 letech. Prostě jak začne chodit, tak budeme brát si kočár a odrážedlo a když půjdeme na dlouhou štreku, tak si v kočáře odpočne (teda počítám, že tak do 2 let max.), jinak bude chodit po svých nebo na nějakým tom vozítku. Pokud bude dál prudit, tak asi koupím ty nafukovačky a poud bude pokračovat, tak se začnu chovat jako švagrová. Tak se po každé (i dobře míněné) radě nebo připomínce urazí a s nikým se pak nebaví. Se mnou se přestala bavit jen když jsem jí řekla, že malej má možná pupínky a boleníčko z toho, že týden po propuštění z porodnice pije 100% juice a dává si vepřo knedlo zelo. No a všichni už mají strach jí cokoli říct…
    Kájo, já taky nijak moc nevyvařuju, jen když mám na něco fakt chuť a ingradience, tak to uvařím. No ale pořád nevím co už malej může a nemůže, tak se mi do vaření moc nechce. Sice mám doma knížku, ale tam jsou recepty hlavně na vnitřnosti a na takový divný jídla, který bych prostě malýmu ještě nedala.

    #866275
    Anonym
    Host

    Jo a ten kočár by měl být asi takovýto: http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=3159679
    takže která máte otočný kola a nejde přehodit rukojeť (jen třeba otočit sedačka), tak ty kočáry vyhoďte… 😛

    #866276
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,taky mám doma knížku recepty pro děti a tam jsou takové recepty,že je ani vařit nechci.. No jednou jsem dala za úkol,aby Honza vybral kuchařku a že prý se mu zdála nejlepší, ale škoda peněz..to i já Adámkovi uvařím lepší než ta paní,co to napsala..
    Ten kočár je docela pěkný, ale fakt mi přijde zbytečné kupovat další,když jste si jeden koupili před nedávnem. Nebo řekni tchýni,ať si ho koupí pro svoje procházky s Kubíkem a ty budeš jezdit s tím co máte. Trošku mi přijde,že ona ho platit nechce ne ?? třeba pak dá pokoj:D Nechci tvojí tchýni urazit,to ne.. jen mě to tak napadlo..

    #866277
    Anonym
    Host

    Jako kdybych žádný neměla, tak si ho třeba koupím, našla jsem ho na netu i za 5tis s vložnou taškou pro novorozence. Ale když už je malýmu rok, tak nepotřebuje extra měkký kočár. Dívat se na mě stejně nechce, takže přehazovací rukojeť mi je na prd (stejně mám teď otočnou sedačku). No a ty pevný kola mě vadí, když jdu se psem, je to pak strašně namáhavý, nadzvedávat kočár při zatáčení a ještě mít v ruce vodítko. J9 prostě vadí z principu ta tříkolka, takže hledá co nejvíc vad…
    Jinak u nás už jsou noci lepší. Malej se budí mezi 1 a 2 na dudl a pohlazení a vstává teda mezi 6 a 7. Teď už zase spí skoro 2 hodiny. Včera totiž usnul až v 11 večer, tak to dospává.

    #866278
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, tak to gratuluji k lepší noci, ono se to nakonec uplně zlepší a budete spát celou noc.
    Adámek dneska spal až do půl osmé od večera:))
    Jen spí už standartně na peřině, ač ho přikryju,tak se hned odkope a to máme v ložnici chladněji.. Asi je po Honzovi,ten taky spí na peřině..
    My jsme zrovna snídali a Adámek zas pěkně pil z hrnečku.. Spinkat asi půjde až za hodinu.
    Přemýšlím,zda jet do ikei nebo ne.. dnes je tam nějak zamračeno,snad odpoledne nebude pršet,když jedeme na to rhb..

    #866279
    Anonym
    Host

    Ivčo, tady je sice taky pošmourno, ale krásných 12st. Taky doufám, že odpo nebude pršet, plánuji si procházku. Když jdeš na to rhb, tak se tam prosím zeptej, jestli roční dítě může mít kočár s tvrdším odpružením. Ať mám názor odborníka 🙂 .
    Dneska asi budeme zase mít na oběd kuřecí maso, jen nevím jak ho udělat, když mi to včera nejedl. Asi mu ho opeču na pánvičce a rozrazím u k tomu zeleninu a možná trochu rýže, protože tu si budu dělat pro sebe.
    Já teď učím Kubu zase z toho mam pítka, ale pořád to má spíš jako kousátko. Ikea hrneček ani ten netekoucí lovi neměli úspěch. Nechci aby pil čaj z flašky. Postupně mu do toho asi budu dávat i mlíko.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,036. až 4,050. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist