únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,051. až 4,065. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866280
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak Praha hlásí 7,5st a začlo pršet.. :O To je zas den..
    Procházka do ikei se nekoná, Adámek mi usnul v postýlce. Věšela jsem prádlo na balkoně a když jsem na něj koukla,tak už byl napůl ve spánku a nyní už uplně spinká..
    Stejně se mi tam teď nechce. Musím taky vymyslet něco k obědu. Nejdřív jsem si myslela na palačinky,ale nemám džem a pak to by mi asi Adámek nejedl:D Tak asi vyndám taky kuřecí a zkusím ten recept,co jsi včera psala..
    Evi a už má Kubík horní zuby nebo stále se ještě neproklubaly ven ? U nás stále nekoukají…
    Snad nezapomenu na ten kočár se zeptat, já jsem vždy tam pak tak rozhozená,že na nic nemyslím..

    #866281
    Anonym
    Host

    Ivčo, když zapomeneš, tak se nic neděje. Tady je teda taky tak nějak divně, že by mohlo začít pršet. NO ale po obědě ven prostě musíme. Máme nějaký pochůzky a musím vyvenčit psa, takže ani autem nikam nemůžeme (objet to vyřizování). Pak dej vědět, jestli Adámkovi chutnalo. Já furt nevím co přesně uvařím a hlavně jestli to ten darebák bude papat. Jinak horní zub máme pravou jedničku a levá to už má taky za pár, už jen ta blanka. takže pak začneme zkoušet dávat jablíčko na okusování.
    Kuba teď sedí před televizí a sleduje reklamu na vložky 😀

    #866282
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Kubíkovi se líbí taková reklama ??:D 😀 Tak to musí být sranda ho u toho vidět..
    No já zatím ještě furt nevím,zda to vařit.. Jestli mi to bude jíst.. Našla jsem ještě jeden hezký recept,ale nemám brokolici*-)
    No tak jsem trošku na vážkách,co vlastně uvařím.. abych na to mě chuť i já a jedl to i AĎa..
    Jinak v baráku někomu dávají nová okna a to je rachot.. ale Adámek stále ještě spinká.. :)))
    Už aby Adámek měl taky víc zubů, aby mohl kousat..

    #866283
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, teď měl teda Fíla pěkně protivný dopoledne. Nejdřív vylil celou svou lahvičku s vodou na křeslo, je tam kožešina a v ní to nebylo vidět, tak jsem si tam sedla a celá mokrá..Pak si vymyslel, že bude lízt na gauč a tam se postaví u kraje a bude čekat, až ho poběžím chytnout..Schválně stojí u kraje a kynklá se tam..Pak jsem se chtěla najíst a on furt mě tahal z kuchyně, tahal mě za ruku, za nohu, začal vřískat, no já jsem se najedla i tak, ale takhle protivnej normálně nebejvá..Teď spí, se tím úplně vyřídil..Snad bude mít pak lepší náladu..
    To pítko z Ikei (ten žabkovej hrneček) taky používáme, už docela dlouho, střídám mu ho s tím hrnečkem Lovi 360. Ale ta miska mi nejde nějak přisát k podložce, ty tam Ivi máš přísavku?
    Bambulko, čekám kluka, vypadalo to docela jistě.
    Si jdu chvilku lehnout, to dopoledne mě nějak zmohlo..Mějte se dobře a nemocným brzké uzdravení !!

    #866284
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda maminy!
    Peťul myslíme na vás aťje Val už lepší a ty blbé teploty už jdou do pr…. Malej byl taky jak hadrová panenka. Pořád se chtěl mazlit, pofňukával a sálal jak kamínka. Teď už je OK. Jen trošičku ta rýmička
    Bivi dík za odkaz na grníček. Je to hezký ta sada a i za super cenu. No až na to, že u nás nikde poblíž není Ikea a do Prahy pro něj fakt nepojedu. A ani kdyby jsem chtěla tak sama si netroufnu a manžel by nejel.
    Děcko tchyni neřeš. Ona s ním a se psem ven chodit nebude! a navíc si opravdu myslím, že nám v tom kočárku vydrží tak do těch dvou let a nevidím důvod ho vozit v kočárku ještě ve 4 letech. Má nohy… má tak ať pěkně šlape po svejch. Jen opravdu když bude nějaká delšíprochajda tak aby si dáchnul nebo když budeš vědět že si má dát 20. No mi byli včera v krámě pěšágo. Vzala jsem kočárek sebou, že by jsem jako potom šli třeba ještě na prochajdu,ale zdání klame a těch 12 stupňů co ukazoval tepoměr nebyl venku moc znát. No každopádně Bohoušek tlačil kočárek před sebou a zvládl jít sám celou cestu tam i zpět. No nemáme to sice daleko,ale i tak je to šikulka 😀 . V krámě hned chtěl nakupoval. Nejdřív strouhanku, potom limonády…. teda to to brzo začíná. Pak tam bafal na prodavačku. No fakt prča.
    U nás dnes malej dostal rizotko….. rýži, dětskou šunku a zeleninku. Nám budu vařit hovězí polévku a tak jí dostane odpoledne a i zítra.
    Jinak já vařím ráda. Baví mě to. HLavně musí být z čeho což poslední dobou je horší a horší…. Hrozný ty ceny
    U nás taky letí reklamy. Včera čučel na Veselou krávu jak tam zpívají. Jinak než začne kouzelná školka tak je tam reklama na Vibovit tak ta se mu líbí a ví že bude následovat kouzelná školka tak na tu znělku tančí. Pak chviličku kouká pak už ho to nebaví a zase ho to začne bavit když začne Timmy to začne zase tančit. On vůbec Bohoušek pořád trsá. Včera trsal i u sousedky když mixovala bramborovou kaši tak na ten zvuk toho robota 😀 .
    Jejda to jsem se zase rozepsala :$ . Nio nic mějte se jak chcete a hlavně všem zdravíčko

    #866285
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    tak jsem furt koukala na recepty a nakonec mi došlo,že jsem si nevyndala maso, fakt blbec!
    No,tak Adámek dostal skleničku, zas to do něj lezlo jak do chlupaté deky, domácí jí víc. Tak zítra musím uvařit.. A zas krásně pil z hrnečku..
    Bibo, já zjistila u té mističky,že tu přísavku musím otočit na té mističce. Já to tam měla obráceně a pak se to už přisávalo. Musí to být jako je to na tom obrázku..
    To tedy Filípek měl den, takhle tě zlobit..
    Bambulko, kdybys chtěla,tak ti to mohu koupit a pak poslat poštou na dobírku.. Záleží na tobě..
    Nebo se zkus u vás podívat po podobném hrnečku, tyhle v krámě moc nestojí. Na rozdíl od těch značkových.. Jako dávat za hrneček s měkkým pítkem 250,- se mi nechce, když mi pije z tohoto..
    Jen ten bryndák z té sady je mi na nic.. Adámek to nechce kolem krku..
    Jinak ty ceny masa a teď vajec hrůza a děs..
    Já pak musím koupit sýr a rajčata,že bych zítra uvařila sýrovou omáčku s rajčaty a těstovinami..
    tak zatím pááá

    #866286
    Anonym
    Host

    krásné poledne,
    tak jsme po obědě :), polívka neprošla, druhé neprošlo, udělala jsem narychlo krupici, zasypala troškou kakaa a snědla 4 lžičky. už je zas v postýlce. jinak noc byla vcelku klidná, v 1 se probudila a začla děsně řvát, taky hrozně sálala, změřila jsem a zas 39,2, tak dostala zas nurofen a zůstala se mnou v posteli. sice občas pobrekla, ale vždy usla, takže od 18:45 do 8:30. jsem hleděla. dokonce jsem i já vyspaná. je to hned lepší než vstávat v půl 7 😀
    ted už má zas přes 38, tak má nurofen.
    Kájo, my nemáme nutrilon HA, ale Low lactose. nyní teda jsem vzala sunar, ale akt to vypadá, že jí po tom bolí břicho. u toho spešl nutrilonu byla úplně v klídečku.
    Leni, o Bohoušek už tak krásně capká jo? taky se těším až půjdem takhle na prochajdu.
    Evi, vyprdni se na tchýni 😛 , za chvilku ti bude říkat že si blbě i čistíš boty ne? 🙁 ježiš jak já jsem ráda že tchýni vidím 2x za rok. horší to má martin, ten jí vidí denně, ale zas jí nebere jako tchýni, ale jako svou mamku. což je fajn. je to hned taková veselejší rodinka. máti mi teda do ničeho nekecá. říká že věci jsou jiné než kdysi.
    tak jdu za zlobrem, nechce asi spát, tak na mě huláká s dudlem. je to děsná sranda, jak si tam něco brble a není rozumět. jinak včera rozumět jedno slovo bylo, je to blbec. jsem myslela že mě trefí a když jsem šla po tom od kud to ví, tak máti se práskla, že to trénovaly předevčírem. takže umíme ježiš, tata, mama, baba, čiči, hm a blbec, možná k tomu další slovíčka, co si myslíme že říká.
    tak utíkám pa

    #866287
    Anonym
    Host

    Peti, já tchýni občas beru taky jako svoji mamku, ale teď mě fakt přivádí k šílenství.
    Ivčo, hoď sem recept na tu sýrovou omáčku s rajčaty a těstovinami. Ať máme inspiraci. Dneska bude asi Kubík večeřet kaši, protože táta jde na hokej a doma nic pořádnýho na jídlo nemáme. Nakoupit pojedu, až se vrátí a to bude někdy mezi 8 a 9.
    Hele Peti, já se dívala na ten spešl nutroš a viděla jsem jen jedničkový. Existuje i trojkový, nebo je jen ten jeden? No ale taky tam psali, že částečná nesnášenlivost mléčného cukru může být po průjmech. Takže je náděj, že se to zase vrátí do normálu? Malej spí, tak zase brouzdám na netu 😛 .
    Jsme byli na té prochajdě, tak jsme vyřídili všechno co jsme měli a malej usnul. Jenže začlo poprchat, tak jsem to otočila domů a před barákem se probudil. Ale pořád byl takovej ospalej, tak jsem ho dala doma do kočáru do ložnice a hezky pokračuje. Jen máme v ložnici zimu a já ho zakryla moc brzo, takže se hned odkopal. Když ho v tom kočáře zakreju až úplně vytuhne, tak se vůbec neodkope. Jo a na oběd měl nakonec kuřecí maso s rýží a dýní. Jsem si myslela, že vytahuju mrkev s petrželkou a byla to dýně. Mají totiž podobnou barvu a já zásadně ty kelímky nepopisuju :O .

    #866288
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky,
    Evi, na oleji orestuji kousky kuř. prsíček a přidám i kousky rajčat (prý nejlepší bez jadérek), ale nemusíš tam ty rajčata dávat.. a může se tam dát i stroužek česneku, aby to ovonělo.. ale měl by se pak vyndat.. Můžeš i podle chuti okořenit.. A když to kuřecí je hotové, tak ho dám stranou. Buď můžeš v nové pánvičce nebo v té samé.. dát smetanu a když je lehce ohřátá,tak přidat kousky mozzareli.. a až se to spojí,tak je to hotové a pak to smíchat s tím kuřecím.. Prý pro lepší chuť té omáčky je dobré tam dát špetku muškátkového oříšku.. a taky osolit..
    Dá se to jíst buď s noky nebo s těstovinami..
    Ale pokud by se to asi dalo dítěti, tak bez té soli a koření.. ale zatím jsem to Adámkovi nedávala.. tak nevím,zda by to baštil..
    Jinak na rhb jsme dopadli dobře, Adámek zas udělal pokrok a máme dále cvičit. Paní říkala,že by ráda, kdyby si stoupl a i sám pak uplně sedl a pak bychom už nemuseli cvičit.. Tak ještě párkrát tam půjdeme..
    Tak Adámek se mi tu pokandil,tak půjdu připravit vanu a jídlo..

    Tak zatím pááá

    #866289
    Anonym
    Host

    holky, proč ještě nesolit???? vždyt od roka už smí vše, jen ne přesolené a překořeněné. víte uričtě co mám na mysli. jinak ten kdo se koukal na složení skleničky, tak už v 6. měsíci najde sůl 🙂 . já teda solím úplně vše, ale je to jak do školky, že sůl není cítit a když chceme tak si dosolíme, ale my ani nedosolujem a když zkusí jídlo moje máti, tak řekne že jsem to mohla aspon osolit a přitom tam je kolikrát lžička soli. leckdy i víc.
    dnešní večer bez teplot, takže ani žádné uspávání. sice řve, ale má smůlu, musí si zvyknout.
    Evi, ten low lactose je jen 1. ale koukala jsem že 3. je HA a asi ho začnu užívat, četla jsem si proč se vlastně dává a protože jsem alergik a moje máti také, tak proč to nezkusit. asi zkusím ted dělat to, že dám večer ten spešl nutirlon a ráno sunar. to i kdyby měla bolení, tak pohybem to rozvolní, ona ted prdí jak chlap, fakt je to čím dál horší 😀
    jo jinak pítko z mam máme také pořád položené na zemi a by si vzala kdy chce, jenže ted mi začlo nějak prokapávat a to se mi vůbec nelíbí. máme 2 lahvičky a občas to dělají, občas né. jen si sama neumí s pitím lehnout, takže si sedne, vezme do pusy a udělá hm.
    Ivi, u nás teda neznám nemít něco v lednici. marmelády musím mít minimálně 2 chuti, smetany když dochází tak už zas kupuju, asi jsem fakt hamoun a musím to mít, nebot co je doma, to se počítá. už teda asi vím kam mizí prachy, u nás je pořád plná lednice, plný mražák a mě připadá že tam není co k jídlu :)), taky hodně místa zaberou předzásoby.
    tak už je ticho, ale má tam puštěného animáčka, tak bud kouká nebo spí. já jsem mezitím tady u psaní povečeřela.
    nevím ale co zítra vařit. asi vytáhnu stehna a udělám na žampionech

    #866290
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti,tak to jsem nevěděla,že se může lehce solit.. No ono nám to nevadí,když to neosolím. Páč já solím sama sobě méně a Honza zas solí moc.. Takhle nám to vyhovuje,každý podle sebe..
    No občas máme vyjedeno v lednici. U nás je lepší si dojet dokoupit,než to tam mít pak zkažené, občas se nám to stalo,když jsme toho měli moc.. Já celkově nyní jím málo,dneska jsem se najedla až pořádně nyní.. Od rána mi zas bylo divně, zas mám své dny a tentokrát s bolestí břicha..
    Mám pocit,že to mám snad furt 😐 Jak ten měsíc rychle uteče,tak mi to tak přijde..
    My jsme se dostali domů až po čtvrt na šest,jak jsem se ještě stavila na nákup a tak Adámek dostal se mnou trochu buchty,ale radši se dopapal lipánkem,tak jsem mu dala na noc jen sunar..
    Jen mám pocit,že se mléka nemají dětem míchat, pak můžou mít právě to bolení nebo tak něco..
    U nás se ještě nespí, Adámek vesele v postýlce povídá a má v ruce Ajku a je slyšet, jak cinká rolnička v ní :))
    A kocour zas mňouká u dveří, protože Honza dnes domů nepřijde,tak mu je to divné..
    Tak zatím páá

    #866291
    Anonym
    Host

    Tak jsem zjistila, že to mam pítko má fakt jako kousátko a pije jen omylem. Dala jsem mu nuk pítko a na jeden zátah vypil celých 150ml. Takže mu budu dávat to. Pak třeba líp přejdeme na ten hrníček ikea.
    Jinak malýho jsem před chvílí uspala. Na to, že spal ráno dvě hodinky a odpoledne taky, tak teď usnul celkem brzo. Jsem počítala s tím, že bude čumákovat minimálně do desíti.
    Peti, tak se stav k nám najuknout do ledničky. Jsou tam Kubíkovi jogurty, máslo, sádlo, mléko a to je asi tak všechno. Jo a ještě asi 2 flašky slivovice. My taky raděj zajedeme operativně nakoupit do nonstop tesca. Nojono, výhoda města.
    Ivčo, já si myslím, že to střídání je spíš jako jedna krabice jednoho, po spotřebování zase jinýho a takhle. Myslím si, že když bude ráno sunar a večer nutroš a bude to pravidlený, tak to nevadí.
    Co se jídla týče, tak se prý lehounce přisolit může. Dneska jsem Kubovi do jídla cvrkla trošku sojovky, protože mi to přišlo jalový. Zítra asi zkusím udělat špagety carbonara, ale to vajíčko Kubovi úplně dodělám. Jinak jsem si prohlížela kuchařku pro děti od 1 do 14 let. No masakr. Omáčka ze sleziny, vepřový mozeček, paštika ze syrových jater,… Jen z těch názvů mi bylo šoufl. No ale něco tam bylo použitelný, ale sotva tak 30%.
    No nic, už se nám asi vrací táta z hokeje, tak se půjdu chystat do práce.
    Dobrou!

    #866292
    Anonym
    Host

    u nás v lednici také není moc jídla, ale jsou fakt zásoby, jakože 4 másla, 6 krabiček mazacích sýrů, 20 plátkových :))), no prostě asi rodina magorů, pak milion jogurtů pro vali, nějaký pro nás a to je tak vcelku vše. na nákup je město fakt výhoda. tady u nás není ani vše. třeba takovou mozarelu bych u nás fakt nesehnala.
    takže dnes po Low lactose spíme a nebrečíme, ani se nijak nekroutí. uvidím zda budeme moc kombinovat večer nutrilon a ráno ten sunar. nebo možná zpátky ráno ten náš normální nutrilon.
    včera sálala vedrem, ted jsem se šla kouknout a je studená, ale děsně. to jsou fakt výkyvy, děs, hrůza. tak jsem jí přikryla i peřinkou. tedy ty dny spala jen v pytli a hnedka se odkopala a pak u mě v posteli různě putovala z místa na místo. tak jsem si také hleděla abych jí hlavně nepřikryla hlavu. doufám že dnes budu mít postel jen sama pro sebe 🙂
    jé otvírá se mi hubička, tak půjdu, dobrou a zas zítra ahoj

    #866293
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko :))
    Aaaa už hraje Timmy :)))
    Dnes jsme spali až do půl osmé, sice jsem se probrala v šest a koukám na Aďu a ten spal,tak jsem si jen odskočila a zas pěkně do peřin.. Je vidět,že s mlékem vydrží snad ještě déle než s kaší 😀
    Ještě jsem vyluxovala, ten náš kocour snad schválně ten kočkolit roztahává po celém bytě nebo nevím..
    Dnes má být tepleji,tak jsem na to zvědavá..
    Jo holky, to jsem se vlastně chěla zeptat, máte ten jaro/podzimní fusax emitex nebo jiný ?? Myslíte,že když ho koupím,že ho užijeme ? Dívala jsem se na „Pro dětičky“ a tam ho nabízeli a ještěže se dá rozepnout až na deku.. My máme ten zimní a zas mi přijde,že ten brzo uklidím,ale občas na jaře je chladno.. Tak mi poraďte.. :))) Nebo budu muset pořídit nějakou deku do kočáru, mám jen menší deky, když byl Adámek ještě mimi..
    páá

    #866294
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Ivčo, já ten fusak mám. Už přemýšlím, jestli ho mám dát do kočárku. Ale u nás hodně mezi barákama fouká, takže zatím Kubu míň oblíkám. Asi počkám, až bude stabilně nad 10 st. Já v něm Kubu vozila skoro celý podzim, toto jaro taky a pak uvidíme jak bude chtít být v kočáře. Naštěstí je spodek toho fusaku vevnitř omyvatelný, takže tam může v pohodě být i s botama.
    U nás noc relativně ušla. Kolem jedenácté jsem se vrátila z práce a Michal uspával prý už půl hodiny, tak jsem ho vystřídala a malej hned usnul. Pak se vzbudil až lehce po 4, tak jsem se ho snažil uspat, když to trvalo dlouho, tak dostal mlíko. No a usnul až ve čtvrt na 6 a Michal vstává o půl šesté. Pak se malej vzbudil v 6. Tak jsem ho přebalila a dala do ložnice do kočáru. Vstali jsme až po osmé.
    Dneska mi zase stávkuje s jídlem. Dostal oblíbenou kaiserku se šunkou, tak ji plival ven. Rozdělala jsem mu brumíka, tak ho jenom rozpatlal po židličce a ani neochutnal. Pak jsem zkusila přesnídávku a taky prd. Takže jsem mu pak dala znovu kaiserku a trochu snědl. Další jídlo bude až v poledne oběd, ať si vyhladoví…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,051. až 4,065. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist