únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,966. až 4,980. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867195
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    Bambulko doufám že už je ti lépe :o) Smravenci též bohužel neporadím :o(
    Evi to gratuluju že už Kubík baští i ten banán :o)
    Ivčo, vůbec se jinejma dětičkama nedej rozhodit – třeba jsou menší než Adámek, ale klidně můžou být starší – a i kdyby ne , vždyť je to jedno, hlavně že je Adámek spokojenej – a vždyť sama vydíš jaké dělá pokroky…
    Normálně holky mě včera Přéma spal po obědě přes 4 hodiny – normálně sem se chodila dívat jestli vůbec dýchá :O a měla sem strach že večer nebude spát a on usnul úplně normálně 🙂
    Ani nevím jestli už sem vám psala, že už jsme se spinkáním také dobojovali. Vím že sem psala na FB že ho musim uspávat (být s ním v pokoji), tak to už neplatí – už cca 3 týdny usíná sám 😀 – šoupnem do postýlky popřejem dobrou noc a jde se – no a on většinou do 20 minut spí – a bez breku 🙂
    Taky je u vás takový vedro? Tady je to děs…
    No nic jdu něco dělat
    Mějte krásný den

    #867196
    Anonym
    Host

    Babyzno, já na Kubu včera úplně koukala. Koupila jsem banán a zkusila mu ho dát, tak si kousl a vyplivl to, ale pak na něho začal ukazovat, tak jsem mu dala zase kousnout a snědl něco málo přes 3/4, pak už nechtěl. No ale radost obrovská.
    Ivčo, na ostatní prď. Já už to takhle moc neřeším. Na hřišti nás všichni znají a kdo má blbé řeči, tak jim vždycky něco hezkého řeknu a máme klid. Kluci to doženou, však mají ještě měsíc a půl (Kuba teda spíš jen měsíc).
    Já dneska Kubovi rozmrazila hovězí na zelenině a dodělala jsem jen těstoviny a já si dělala volské oko. Na véču budeme mít ze včera sekanou.
    U nás je zase hrozný vedro, v poledne byla docela průtrž, ale už zase svítí slunko :@ .
    Kuba teď asi týden spává po obědě dvě hodiny a večer jde pak spát až kolem půl deváté. Teď už spí dvě a čtvrt hodiny.
    Já si v neděli koupila v F&F plavky, Kubovi tepláky a takový tenčí rifle a celkem jsem tam nechala 520Kč. Takovýhle nákupy miluju!
    No nic, jdu si ještě udělat rychlý kafíčko, než se Kuba probudí.

    #867197
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Babyzno,tak to je super,že Přemá začal usínat sám :)) Hlavně máte pak s manželem klid:)
    Mě Adámek taky občas přes oběd spí dvě nebo tři hodiny, občas i ty čtyři. A večer usne taky v pohodě. Asi si občas potřebují více pospinkat,aby nabrali síly :))
    Evi, to víš,že to ti naši kluci doženou :)) Pak budou lítat a my za nima..
    Já do Adámka nacpala tu brokolicovou polévku,ještě chtěl kousek brambor ode mě,ale pak začal fňukat a moulat si oči a šel do postýlky a hned usnul. Šel spát před jednou,tak jsem ráda,že jsem do něj jídlo dostala. On mi občas usne a pak spí dlouho a přes oběd a ten pak jí až odpoledne. Takhle je to super.
    My máme taky vedro,ale máme doma větrák,tak ho mám puštěný a tak je u nás v bytě lépe.
    Dneska jsem koukala v C&A na ty plavečky a myslím,že je měli za 200 kč,ale vůbec nevím, jakou velikost bych měla Adámkovi vybrat.. Kupovali jste velikost jako na oblečení nebo menší či větší ??
    A já si asi budu muset taky plavky koupit, pochybuji,že se nacpu do těch,co jsem měla,stejně už asi budou blbé.. Já se chci totiž letos vykoupat v létě :))):D 😛
    Jen mě tak ještě napadlo, holky kupovali jste nějaký kruh či křidýlka pro dětičky ?? Nebo je jen tak smočíte a ven s nima ?
    Jinak na mravence jsme loni něco kupovali, jééé a teď si vzpomenout jak se to jmenovalo.. Na chalupě si udělali hnízdo pod schodama u dveří. Já se asi budu muset na to zeptat,co to bylo. Vím,že se jim to tam dalo a oni to žrali a pak chcípli. Ale taky jsme je stříkali sprejem a ještě něco..
    No hlava děravá!

    #867198
    Anonym
    Host

    Ivčo já se na nějaké plavečky v C&A dívala, ale nejsem si jistá, jestli by zachytili hovínko. Já bych si asi raděj nějaké objednala na netu. Jinak my Kubovi koupili učící kruh http://www.swimtrainer.cz/index.php?route=product/product&path=59&product_id=50 Jsem s ním maximálně spokojená. Je v něm tak zašprajcovaný, že bych ho ani nemusela hlídat, ani se nepřevrátí a může si přitom plácat rukama do vody (to ho hrozně baví). Taky jsme ho měli v bazénu i bez kruhu, to jsme tam s ním různě blbli. Ale Martina Ti může taky něco poradit, když chodí na plavčo. Mě ten kruh doporučila známá, že když dítě nemá s plaváním zkušenosti, tak je to bezpečný.
    Á, drahoušek se mi po necelých třech hodinách budí…

    #867199
    Anonym
    Host

    ahojky,
    tak ten náš tumbera spal včera 4 hodiny a dneska necelý dvě :o(
    A to mě zrovna už od rána bolí krk že se nemůžu hýbat. fakt bych byla radši kdyby dlouho chrněl, ale zvládli jsme to 🙂
    Ivčo, určo kup plavečky specielní kojenecký – ty z CA ti hovínko nezachytí – nebo alespoň na některých koupalištích a bazénech to vyžadují. Třeba my máme tyhle http://www.ecocapart.cz/product.php?id_product=529
    A s těma pomůckama záleží na tom co od nich očekáváš – pokud to chceš na opravdový bezpečí dítěte, tak je super ten kruh co píše Evča, pokud jen na blbnutí tak stačí obyč kruh a rukávky. A třeba my máme ještě jiné pomůcky – jsme zvyklé z plavča – máme toto http://www.pomuckynaplavani.cz/pomuckynaplavani/eshop/2-1-DETSKE-PLAVECKE-PASY/0/5/36-Plavecky-pas-11-dilu a k tomu toto http://www.pomuckynaplavani.cz/pomuckynaplavani/eshop/1-1-NADLEHCOVACI-RUKAVKY/0/5/126-Nadlehcovaci-rukavky-medvidek-modra-plavecke-pomucky – když mu to navlíknu můžu ho v tom nechat a taky se nepotopí a navíc není omezen v pohybu takže se může učit plavat – už nám to jde 😛 Jsou to fakt super pomůcky. a ještě na kravinky je super toto http://www.chytrasek.cz/index.php?route=product/product&product_id=155

    #867200
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak už mi je druhý drn celkem dobře. Asi fakt musím jíst průběžně. Je to asi nějaký jedlík bo co.
    Na mravenxce jsem tedy koupila sprej Biolit a ťuk ťuk zatím nic dál neleze.
    Holky s tím spinkáním závidím. Ten náš lump je prostě hyperaktivní. Dopoledne spí mx. 2 hodiny,ale spíš tak hodinu a půl. Usíná stále v náručí a nebo když si s nímjdu lehnout do postele :@ . Ale nemam na to nervy ho poslouchat jak řve jak tygr v té postýlce a když by jsem měla já tak je zase nemá manžel. Chjo no snad to nějak časem pujde.
    Mi máme do bazenu jen kruh,ale stejně se mu tam moc celkově nelíbí v bazenů a koupeme jen v našem bazénu co máme na zahradě takže je hambatej a když pujdeme do bazénu třeba do Mostu tak koupím tu plenku.
    Zítra jdu k lékaři tak uvidíme co je nového.
    Jinak dnes nám sousedovic pes zakousnul jedno kotě. Tak dlouho ho provokovali a lezli mu na dvůr až to nevydržel a rafnul. Byl to hnusnej pohled a pocit. Chudák Minda (máma) z toho byla celá špatná a vrčela a pak se přišla mazlit a to, že se moc ráda nemazlí. Zbylá dvě koťata někam odvedla a nevém kam musím se po nich zítra pokoukat. Jinak když jsme pak odjeli pryč tak si pro to kotě došla a hodila ho do krabice na papír co mam na verandě. Blééééé
    Tak přeju krásnou dobrou noc.

    #867201
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Babyzno,díky za ty typy k pomůckám na plavčo .))
    Bambulko, tak to mě mrzí,že ten pes zakousl to koťátko, chudáček malý :((

    My jsme včera byli na večeři v pizzerce, Adámek si se mnou dal jak ten chlebík před a pak i pizzu,ale spíše jen ty okraje. Ty silnější a pak si se mnou ještě dal zmrzlinu, ta mu moc chutnala :))
    Byl tam spokojený a jen se smál na všechny strany. Tak jsem byla ráda. Přeci jen jsme šli na šestou večer a domu se vrátili po sedmé.. ale zvládl to a pak jsme ho doma vykoupali a dostal kaši a pak šup do postýlky.
    Dali jsme si tam s Honzou chardonnay, docela bylo silné a Honza pak doma,že je mu nějak divně a já mu říkám,že je opilý:D To není možné po jedné sklence 😀 , oni to byli dvě na každého 😀

    Holky, nemáte nějaký odkaz na to,co by ty naše děti už měli všechno umět nebo co je učit ??

    Dneska jsme s Adámkem stavěli kostky a jde mu to 🙂
    AAAA malej tlačí,to bude zas hovííí+o( 😀
    tak pááá, pojedeme za chvilku ven 🙂

    #867202
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Marti, já uvažuji nad koupí takovýchto plaveček http://www.malyplavec.cz/product/kojenecke-plavky-a-plenky/kojenecke-plavky-splashabout-happy-/39. Ale nevím, jak je využijeme.
    Dneska jsme si dáchli až do 7. Ale v noci se Kuba vzbudil, protože někdo v okolí pouštěl hudbu, tak jsem mu pak musela chudáčkovi zavřít okno. Ráno měl v pokojíku jako v sauně.
    Dneska už zase svítí… No ale od příštího týdne má být jen kolem 20°C a teplo až na konci července. Mě to ochlazení teda moc nevadí. Jen musím ještě sehnat nějaké pláťáky (pro Kubu). Do obchodů už pomalu naváží podzimní kolekci.
    Dnes budeme mít na oběd kuřecí na rajčatech s bazalkou a těstovinama, tak snad to bude prďolovi chutnat. Na večer plánuji čínu, ale tu asi Kuba nedostane, protože já budu odpoledne pryč a asi se nestihnu vrátit, abych to uvařila i pro něj.
    No nic, jdu chystat skunkovi svačinku.

    #867203
    Anonym
    Host

    Ivčo, odkaz nemám, ale můžu něco základního vypsat z „chytré“ knížky 🙂
    Sociální vývoj: 1rok-chápe vzáemné vztahy členů nejbližší rodiny a své začlenění do ní, uvědomuje si svůj domov, napodobuje sociální chování dospělého, přestože nechápe důvody
    18měsíců-chápe začátek a konec hry a běžných činností, rozumí slovu hotovo a dost
    Hra: 1rok-izolovaná hra (dítě si hraje samo i s rodičem)
    18měsíců-paralelní hra (děti si hrají vedle sebe, ne spolu, jedno napodobí druhé), napodobivá hra (napodobuje dospělého a „pomáhá“ mu)
    Sebeobsluha:
    1) osobní hygiena: úspěch předpokládá zralý nervový systém: osobní hygieně (nočník) učíme po 15. měsíci věku: v 18. měsíci-při vysazení udělá potřebu, samo ještě nehlásí
    2) smrkání-neodkládat, začít učit kolem 15. měsíce
    3) stolování: 15 měsíců- učí se pít z hrnečku: 18 měsíců-jí rádo lžičkou (ale rozlévá)
    4) oblékání: 15 m-ochotně pomáhá při oblékání:, 18m-nasadí si čepici, rozepne si zip
    Hrubá motorika:
    1rok-stojí chvilku bez držení a začíná dělat samostatné kroky: umí respektovat prostor (na kraji postele se obrátí a leze nohama napřed): schody zvládá lezením: rozvoj chůze do 15. měsíce o široké bázi (batolí se): došlapuje na celé chodidlo, špičky mírně ven: horní končetiny pomáhají udržet rovnováhu
    15 měsíců-samostatná chůze v prostoru: chůze převládá, zdokonaluje se, zrychluje: k rychlému přesunu volí lezení: postaví se samo bez přidržení
    18 měsíců-období lokomoční posedlosti, dosud bez dokonalé koordinace horních a dolních kočetin (dítě je „pohyblivý živel“): běhá, umí se rozběhnout, zastavit, otočit a běžet zpět, neumí se vyhýbat: je stabilnější, padá jen zřídka: dovede vylézt na pohovku, židli i stůl: umí dva kroky dozadu bez kontroly zrakem a usednout na stoličku: umí si sednout na bobeček, umí zvednout ze země předmět a neupadnout: do schodů jde s přidržením s přísunem: umí házet a kopat (nedokonale)
    Jemná motorika:
    1 rok-klešťový úchop: zvládá 3 hračky (jednu hračku umí odložit a vzít si třetí): doposud obě ruce stejně obratné (po 1. roce se začíná rozlišovat pravák a levák, podle dominantní hemisféry): postaví 2 kostky na sebe: cíleně vkládá předměty do nádoby
    15 měsíců-dozrává uvolňování úchopu (vpustí kuličku do lahvičky, klíče do kanálu): hází hračky z výšky: trefí se tužkou do klíčové dírky: neúspěšně obrací stránky v knize
    18 měsíců-ještě neovládá ideálně klouby rukou: kreslí čáru: staví 3-4 kostky na sebe: začíná jíst samo lžičkou: obrací 2-3 stránky v knize najednou: hází míč, kutálí: vkládá různé tvary do správných otvorů: navléká kroužky na tyčku
    Rozvoj řeči:
    1 rok- užívá 2 až 3 smysluplná slova: stále žvatlá: rozlišuje oznámení, otázku, žádost: rozumí některým pokynům (vstaň, otevři pusu, kde je auto)
    15 měsíců- zná asi 5 slov: vede své monology (nesrozumitelné-nácvik artikulačního aparátu): zvukově dokáže napodobit některá zvířata
    18 měsíců- ovládá asi 10-30 slov a rozumí jejich významu, mezi dětmi jsou velké rozdíly: napodobuje a opakuje řeč dospělých: poslechne jednoduché příkazy: umí ukázat některé části těla: napodobuje slovně některé činnosti (autíčko tú-tú)

    Doufám, že to stačí. Ještě paní píše, že každé dítě je jiné a že když se dítě učí chodit, tak potlačuje vývoj řeči. Až začne chodit, tak se začne učit mluvit, nebo naopak.

    #867204
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,děkuji, musím si to pořádně pročíst 🙂

    Byli jsme s Adámkem v DM, ode dneška se na terminálu tisknou nějaké slevy pro baby a pak taky za 30.bodů kostičky pro dětičky 🙂 Tak jsem tam šla, taky kvůli tomu sunaru v tom balení po dvou.. hm, neměli už od 12.měsíců.. No a na terminálu jsem tedy ani ty slevy a ani kostičky neměla.. tak jsem se zeptala prodavačky,ona že je tu nová a neví a tak mi zavolala jinou.. A ta se mi na terminál koukla a já ten babyprogram tam neměla zaškrtnutý,takže jsem nic přes to nemohla čerpat.. *-) takže jsme asi o hodně akcí přišli,ale co, teď už to tam máme :)) Dostali jsme uvítací balíček, sice už to není pro nás,ale je tam sleva těch 50% do C&A,to ještě využijeme :)) a pak ty kostičky, ty jsou fakt super, 12.kostek s hezkými obrázky :)) Adámek si je hned vzal a celou cestu do alberta je držel v náručí :))
    Evi, jedna ze slev na tom terminálu je na Nutrilon mléko, ale nevím kolik už procent..
    pak na sunarku kaši a to třetí nevím..
    Pak jsme ještě zašli do rossmanna,páč tam mají akci na prášek do myčky finish 1+1 zdarma,celkem za 249, 2,5kg. Což jde,když normálně už stojí těch 249 jeden. Tak jsem vzala čtyři 😀 😀 ale jeden pro ségru a druhý pro mamku 🙂

    toť vše 😀 zas nákupní letáková horečka u mě propukla 😀 😀

    #867205
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,zrovna jsem si kopírovala to,co si napsala,abych si to pak v klidu mohla prostudovat a koukám na tu poslední větu,že když se dítě učí chodit,tak potlačuje vývoj řeči a naopak..
    Tak mě to trošku uklidnilo. Adámek sice povídá,ale nějaké to jeho žvatlání a občas fakt si říkám,že snad mluví čínsko – arabsky.. A moc srozumitelných slov neříká. Chápe,co mu říkám a na otázky mi odpovídá HMM.
    No a ještě furt neříká máma :(( Doufám,že se to naučí.

    #867206
    Anonym
    Host

    krásné poledne, teda u nás už je, nebot jsme po o 🙂
    byly těstoviny s kuřecím a čistě sýrovou omáčkou bez zeleniny. jen trošku argentinského koření :), jen majda mohla být trošku tekutější, asi naředím ještě mlíkem. mrnouse jsem dala do postýlky, ale stále se ozývá.
    my plavečky máme obyč bez ochrany, ale stejně nepoužíváme. ještě se nestalo aby hodila bobek do bazénu. a to umí fakt bravůrně házet po venku i několikrát za sebou. pak teda úspěšně zavolá aáá.
    no nakonec jsem musela zajít do pokojíčku, nebot bylo volání mamí mamí, nakoukla jsem a ukázala rukou na plínku a zašeptala aá, no taky tam byla vonavá nálož :), takže ted řve, že musí spát.
    Evi, celkem super popis, jen je fakt že každé dítko je jiné a vůbec se tím raději neřídit. val obouvá crocsy kolikrát do kozí nožek, ale obuje (ne jako cukle, ale s přezkou vzadu) už tak 2 měsíce, o klobouku na hlavu ani nemluvě. ale to že má hrubá motorika vliv na řeč už mi říkala neuroložka a prý když začnem učit na nočník, tak se opět zastaví řeč. je to fakt zajímavé jak děti dělají pokroky. a to opakování od kamarádů je super. včera tady bylo zas spuosstu sousedních dětí a jedno lezlo na skluzavku po sjezdu a ne schůdkách, tak to pak všichni napodobovali, chytli se nahoře a jako běhali. na trampolině když lehne jedno a dá nohy k halvě, tak v tu ránu to mají i ostatní. moc se mi líbí, že tady je takové živo.
    Marti, díky za tip, ty pomůcky, hlavně teda rukávky vypadají suprovně. my máme různé kruhy a bez úsěchu, řve v tom jak tur. takže plaveme jen obyč na rukách, různě skáčem, posíláme si jí, ale vždy tak že jí držíme. na plavčo nebyly tehda také peníze a hodně maminek nás i odradilo. a plavání máme jediné.
    Leni, pohledy na mrtvé zvířectvo jsou hrozné. osobní zkušenost jako s vlastním nemám , ale otřepe mě jak vidím cokoliv rozpláclého na silnici. co u dr nového??
    zlobřík už asi usnul, tak můžu jít uklidit koupelku, je to děs jak stojí pořád za zadkem. dneska musela asistovat u vaření, příjde k lince, zaklepe na pracovní desku a sápe se nahoru. když jí tam vyzvednu a usadím, je nejspokojenější. k tomu dostane hrnec, vezme si nějaké vařešky a je pohoda. teda do doby než chce míchat skutečné jídlo v hrnci 😀
    tak zatím papa

    #867207
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    Leni neboj to spinkání se časem upraví – u nás to přišlo z ničeho nic – jednoho dne se na mě podíval a odstrčil mi ruku, tak jsem odešla a dobrý. Tak jsem ho tam druhej den zkusila nechta samotnýho rovnou a taky dobrý a od tý doby to funguje… Toho koťátka je mi také moc líto :o(
    Ivčo to je super jak jste to s adánkem v pizzerceč zvládli :o) Díky za tip na tu akci v DM – musim se tam zajít taky mrknout – kostek není nikdy dost :o))
    Evi tyhle plavečky jsme měli předtím – nejsou špatné – opravdu dobře těsní takže bobek opravdu neuteče :o) ale tedy hůř se oblékají – kor jestli má Kubík silnější stehýnka tak vám to půjde hůř – ty co máme doma jsou do 11Kg – a přestali jsme je nosit na necelých 10Kg – přes bříško měl ještě dost vůli, ale přes nožky to šlo blbě :o( Tak jsem chtěla něco lépe oblíkatelnýho – ty co máme teď jsou na obou stranách rozepínatelný a ještě mají dvě řady těch patentek takže se pak dají povolit… A s tím popisem z té knížky si mi udělala moooooc velkou radost – asi máme šikovné dítko :o) vše co píší že má umět na 18 měsících zvládáme v pohodě na necelých 17 – v podstatě už od 16 – takže super :o)))
    Peti z těch pomůcek co jsem sem dávala je asi úplně nejlepší ten pás – unese prý i 7 leté dítě (nezkoušela jsem) a hlavně opravdu nedovolí tomu dítku se potopit – dá se kombinovat s klasickýma nafiukovacíma rukávkama, ale ty jsou hodně široké tak můžou překážet – tohle je úzké takže super…
    Kdyby jste narazili na něco do vody co by se vám líbilo, ale nebyly by jste si jisté – dejte vědět – instruktorka nám popisovala u dost výrobků výhody a nevýhody – doporučovala co ano a co ne – tak třeba poradím :o)
    A s tím vařením je to asi všude stejný – Přéma taky musí sedět na lince a pomáhat :o)
    Přeji hezký zbytek dne – jdu dělat asi knedle do mrazáku

    #867208
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak jsem hodinku a půl pracovala,ale už mě nějak bolí oči, no nevím,jak to budu jednou zvládat koukat osm hodin do pc v kuse..
    Peti, Valinka je šikulka,když už dává vědět,že něco udělala do plenky:) Se jí to ááá zalíbilo, jako označení bobečku:))
    Já nevím,zda jsem to psala,ale Adámek má nyní averzi na nočník, jakmilo ho posadím,tak začne řvát jak tůr a nechce na něm sedět.. Tak nevím, zda pár dní počkat a pak to zas začít zkoušet..
    No a snažím se ho naučit na něco jiného než na tu lahvičku na pití a vše mi odmítá. Jakmile mu dám něco jiného z čeho by měl pít,tak to odstrčí a odmítá pít. Z toho hrnku z ikei se občas napije,ale znáte to, chvilku a pak zas nic..
    Zkoušela jsem i lahvičku s brčkem, s tím otvorem, pak petlahev jak má ten otvor nahoře, jak z toho často pijou děcka a nevyleje se to.. Já už fakt nevím, je to lump..
    A odnaučování dudlíku asi snad nepřipadá v úvahu, vyloženě na spaní ho vyžaduje, jinak přes den ho nemá vůbec..
    Mám pocit,že ten čas hrozně letí a tolik věcí ty naše dětičky musíme naučit..
    My ještě neměli oběd,čekám na Aďu až se vzbudí..

    #867209
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    tak u nás je jedna novinka. Kubíka postavím v prostoru a řeknu mu stůj sám a on stojí a má z toho radost. Dneska jsem ho zase postavila a řekla mu, ať jde za mnou, on se sice mě sice chytl za prsty, ale já ho pak pustila a on udělal asi 2 kroky sám. Sice ještě takhle nevydrží stát dlouho, ale snaží se a baví ho to. Mám z něho velikou radost. Možná fakt stihne do těch 18měsíců chodit.
    Dnes jsem zkoušela vařit vločkovou polívku s mrkví. Kubovi jsem ji rozmixovala a šmakovala mu, ale mě nějak nechutná, vadí mi ty vločky. Asi teda ten zbytek hodím na mrazák.
    Taky se pořád honí mraky. Dopoledne jsme šli do banky, je to asi 800m a za tu chvilku 3x pršelo. Ani moc teplo venku není, je tu jen 20°C a doma nám konečně teplota klesla na 24°C.
    No nic, půjdu chvilku pracovat a pak musím trochu pouklízet. To děcko dokáže za chvilku udělat doma takový čurbes.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,966. až 4,980. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist