únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,371. až 5,385. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867588
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak dneska jsem vařila svíčkovou, maso králík a s knedlíkem. Adámek taky baštil.
    No a byli jsme jak u kolotočů. Adámek pustil uplně všechny hrací hračky, blázinec hadr. Trošku jsem se proklínala,že jsem mu do těch hraček dala nové baterky. Vůbec mu ten randál nevadil a do toho sem tam zakřičel.
    Zrovna si dává šlofíka :)) Tak mám klid.
    Taky jsem přemýšlela nad tím,jak to budu dělat v zimě. Používám už jen golfky a velký kočár máme složený a uklizený. Ono tedy v Praze málokdy nasněží a spíš si myslím,že Adámek bude chtít víc chodit, než jezdit.. no uvidíme.. Každopádně máme fusak,tak v nejhorším zas složíme velký kočár..
    Asi ven nepůjdeme, byli jsme krátce ráno v krámku, to tedy pěkně pršelo, ani Aďovi nevadila pláštěnka na kočáru, normálně vříská a snaží se jí odstranit..
    My máme hlídání zadarmo,když potřebujeme hlídají prarodiče,tedy když nejsou v práci a mají čas. Oni jsou rádi,že můžou hlídat.
    Bibo,uplně tě chápu,že bys chtěla občas být chvilku sama. Mít takhle dva caparty,tak jsem asi už v blázinci. Fakt jsem nad tím přemýšlela,že by to pro mě bylo asi taky náročné.Sice Adámka nemusím uspávat, prostě ho položím do postýlky a on usne. Jen je poslední dobou hrozně akční a u všeho musí být, vše jde vyzkoušet. Některé činnosti radši dělám,když spí. Jako dneska jsem potřebovala přesadit kytky na balkon a tak jsem to nechala až usne.
    Stejně se furt necítím na druhé dítě. Sice prý by Honzovi další nevadilo, ale on by dvě děti pak nehlídal. Byl by v práci a pak by je večer poňuchal a to by bylo asi tak vše..
    Leni, nevím,zda jsi to psala, už má manžel novou práci ?
    Tak zatím pááá, musím ještě na orchidee..

    #867589
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak jsme se vrátili od rodičů z víkendu. Taky jsme museli vystěhovat nájemníci z mého bytu, už několik měsíců neplatila. Hrůza je, že i v případech, že si z vás někdo vyloženě dělá šoufky, se vás naše zákony absolutně nezastanou. Jsem zvědavá, jestli od ní nějakou korunu kdy uvidím, dáváme to celé právníkovi, jiná domluva s ní nebyla… Tak teď budu mít ještě starosti se sháněním nových nájemníků…
    Bambulko, moc gratuluju k holčičce, to máte radost, ne? Spoustu věcí určitě užijete i po Bohouškovi a šatník doplníš o sukýnky, šatičky a tak:) .
    Bibo, tak hlavně, že je to nakonec dobrý. Jinak, já taky posledního půl roku využívala slečnu na hlídání, platila jsem jí 100,- na hodinu. Ale myslím, že se tu dají sehnat i levnější – studentek je v Olmiku spousta a o práci se perou.
    Jinak konečně jsem Johance koupila taky pořádné boty na zimu (máme teprv 22) a zateplené gumáčky k tomu. Už jsme je dnes ozkoušely, do tohoto počasí se budou hodit… Ale vůbec se na zimu s prcky netěším, co budu pořád doma dělat? Vlastně ani nevím, jak se se dvěma sama vypravím z třetího patra… Raději na to nemyslím, stejně jako na druhý porod a kojení a noční vstávání a tak. Doufám, že Johance zůstane to, že chodí ráda spát a usíná sama. Pomalu si zařizuji druhý pokojíček, aby se holky vzájemně nebudily. Musím toho ještě spoustu stihnout a mám strašnou lenivou…
    Tak pa, hezký večer, jdu koukat na 2Bobule:) .

    #867590
    Anonym
    Host

    Ahojk yholky!
    tak manžel práci ještě nemá. Zítra jde na pracák a slíbil, že v týdnu objezdí fabriky a vezme co bude. Tak doufám, že to vyjde.
    Já už taky používám jen golfky. Používala jsme je už i loni a fusak tam šel taky . no on byse do hlubokého kočáru ani nevešel a ani si to neumím představit jak by tam byl narvanej 😛 .
    No teď kukáme na československo má talent. Teď jsem šla naformátovat jen flešku páč nějak nefunguje v tom novém setoboxu a chci v noci nahrávat nějakou komedii. No ale stejěn nefunguje takže si všechny fotky přetahuju na tu novou flešku a strčém tam tu mojí. Jen doufám, že ta nová nějak nezklame a ty fotky mi tam zůstanou. Asi si je pro jistotu nechám i PC.
    tak pa pa jdu to dodělat a dokoukat ty talenty

    #867591
    Anonym
    Host

    Jé, Bambulko, promiň. Až teď jsem si přečetla diskuzi dál a všimla si, že zatím o těch jménech a pohlaví jen spekulujete. Tak se nezlob. Necháte se překvapit, nebo si to necháte říct?
    Jinak, my teď taky používáme hlavně golfky a ty Johance zůstanou i na zimu, tak mám do nich jen deku a nánožník. Ale stejně chce pořád chodit, takže by to s fusakem bylo obtížnější.
    A látkové plinky používám pořád, ale teď už jen poobědě na spaní. Přes den se už docela daří bez plinek a na noc dávám papírovou. Jen na dlouhé výlety dávám raději ještě pro jistotu. Je to hrozná úleva, spotřeba papírovek klesla na cca 1 denně. Látkovky už mám nachystané i pro miminko, ještě se nevzdávám:) .
    Jo, a taky se Johanka blíží do finále se zoubky, zjistila jsem, že má nateklé zadní stoličky a začala trochu slintat. Tak snad polezou rychle a ne měsíce. Zas dudlá. Říkala jsem si totiž, že jak jí vyrostou, tak půjdem dudlík hodit do potoka, aby doplaval do moře… Ale teď to nemá cenu, kór když tu bude další miminko s dudlíkem. To by pro ni asi byla nespravedlnost:) .

    #867592
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Kuba pořád jezdí v klasickém sporťáku, takže zimní fusak tam dám. Taky kvůli tomu, že chodíváme ven se psem a to je tak na hodinovou procházku. Takže by to ani neušel. Jinak on je zvyklý takhle sedět v kočáře a nemá potřebu chodit. Na hřišti teda lítá jako blázen, ale na ulici chce buď do kočáru nebo do náruče. Občas mě to štve, že nechce ťapat po svých. Jinak my golfky máme tak do obchoďáku nebo jako nouzovku, když někam jedeme. Mě se ten sporťák hezky skládá do auta a řídí se líp než golfky. Ale manžel zase když někam jede s Kubem, tak si bere jen golfáč.
    Dneska krásně svítí sluníčko, jen je celkem zima. Teda teď už je 9°C, ale ráno, když jsem šla s odpadky, taky byli jen 3°C. Ještě že jsem už nakoupila nějaký punčošky. Teď sjíždím aukro a dívám se na nějaké podšité kaťata, sice máme dvoje, ale jedny světlý, takže ty má tak jednou a musí jít do pračky a ke druhým zase musí mít kšandy. Pořád si nějak myslím, že má málo oblečení, ale když to srovnám s mojím šatníkem, tak toho má hodně.
    Ivčo, s těma novýma baterkama to taky znám. to je pak na blázinec. Jo a Kuba taky nenávidí pláštěnku na kočáru. Řve a snaží se ji oddělat.
    Holky a jaký jsou ty oteplený gumáky? Já nad nima přemýšlela, ale pořád nějak nevím jestli by to nebylo vyhazování peněz, když Kuba venku chodí jen na dětském hřišti a pak doma na zahradě. Jsem si říkala, že bych je v případě potřeby zajela koupit, když vím, ve kterém obchodě je tady mají. Ale pořád tak nějak váhám.
    Kájo, Johanka ještě nesejde schody? Mě teda stačí chodit s jedním dítětem dvě patra. Naštěstí nahoru Kuba vyjde sám, ale dolů to pořád neumí. Kamoška jak otěhotněla, tak malýho naučila chodit do i ze schodů, nasednout do kočárku a dokonce si sám nastoupí i do auta (do sedačky). Takže ho do náruče bere více méně jen, když ho přebaluje na přebalováku a když ho dává do postýlky. To Kuba by se na to vyprdl, je hroznej mamánek a věčně chce do náruče.
    No nic, budu končit. Už se mi asi budí dítě. Dneska nějak dlouho vychupuje.

    #867593
    Anonym
    Host

    Ahojda holky!
    Kájo v pohodě neřeš to.
    Jinak tedy dnes jsme byli na kontrole srdíčka. Takže srdíčko v pořádku noic špatného nenalezeno a nenalezen ani pindík. Táááákže podruhé již bylo vyřčeno, že by to mohla být holčička. No jo,ale u holek to není až do porodu žádná jistota. kamarádce pořád říkali holka holka a narodil se kluk. 😀 . Asi měl malýho schovanýho pindíka 😀 . Jinak mám samo hroznou radost, že by to byla holčička. jééé šatečky, sukýnky, česat vlásky. Já se těším. No ais mě to brzo přejde, že.A stím jménem jsme už fakt zoufalá. Nevím nevím jaké pořád vymyslet. hoky dávejte tipy a´t mám inspiraci. Nechi aby měla svátek v únoru a to je ais jediná podmínka. Jinak nic. Po mne Lenka nechce manžel, Alena po mojí mamce už v rodině je. Marie pomanželovo mamince s emi nelíbí. Tak nevím.
    No jinak před chvilkou jsme si pošmákla na višňové plněné tašičce. Mńam. Popíjím kávičku a přemýšlí co zas ezítra vařit.
    no jinak Bobeš s emi nějak pokazil s jídlem. Nechce vůbec dopoledne jíst. O snídani ani nemluvím to jsme ráda, že do něj dostanu půl rohlíku nebo půl chleba. To co jedl v jedenáct misku polévky tak do něj nedostanu ani párem volů a odpoledne to také není žádná sláva. Zjistil a to si pamatuje, že v komoře mí bombónky (karamelky nebo medvídky) Tak mi tam vždy proklozne když tam jdu, bafne takovou zavírací misku, kde ty bonbonk ymá a maže ke ne ať mu to otevřu, že by rád dal. takže holky už vás úplně chápu jak jste z toho neštěstný když vám nechtějí baštit. Já mam ždycky akorá nervy. Řve jak praštěnej. Vždyť úplně stačí říct, že nechce ne!!!! Potvora mrńavá.
    Jo holky už máte ty blbý S-Karty? Já si pro ni jdu příští týden. četla jsme , že je snadf chtějí zase rušit. no chápete to??? Pro mne úplnej nesmysl. Mám svůj vlastní účet a toto mi bude akorát na obtíž plus další vyřizování :@
    No ju tak já tedy končím. mějte se krásně a páááček

    #867594
    Anonym
    Host

    Bambulko, sKarta je strašnej nesmysl. Mě zatím ještě žádná výzva k vyzvednutí nedošla. No ale nechám si to určitě převádět na svůj účet. To už mi přijde praktičtější složenka, protože z ní dostanu všechny prachy naráz. U nás jsou totiž jen 2 bankomaty, čsob a pak nějaký asi fio a oba dávají minimálně 500kč a já mám teď rodičák 3966, takže by mi tam zůstávali peníze. Jinak s těma jménama asi moc neporadím. Já bych chtěla Terezku, Hanku nebo možná i Elišku. Taky se mi líbí Barborka a Alžběta. Ale kdy mají svátek nevím. Taky záleží na příjmení.

    #867595
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jsme byli v albertu, něco málo nakoupit. Večer nám zas budou hlídat prarodiče,tak aby si tu dali aspoň lehkou večeři.. I když oni furt říkají,že nic nechtějí.. Mají smůlu, budou mít salám, sýr a bagetky 😀
    Ještě jsem v papírnictví Adámkovi koupila autíčko – bagr a pak takové nálepky do pokoje na stěnu. Líbilo se mi to:)) Už snad brzo budeme vybírat nábytek,tak aby jsem vyzdobila i stěny…
    Leni, s tím jídlem je to fakt hrůza, když díttě nejí. Vem si,že já to mám každou chvilku. Ale Aďa nechce jíst,když mu rostou zuby. Takže teď máme klid a jí vše, co dostane. Dneska i včera snědl k obědu svíčkovou s knedlíkem a masem. Ráno tedy snědl bobika, rohlík nechtěl.
    Mě se líbí Lucie, tu jsme původně měli vybranou,kdyby se místo chlapečka narodila holčička. A pak se mi ještě líbí Monika.
    A teď mě žádné další jména nenapadají:D
    Evi, to se divím,že Kubík nechce venku chodit. Adámek by chodil furt. Nejhorší je,že když už chodí,tak nechce kolikrát do kočáru a začne vřískat a pak udělá ze sebe prut a když to nepomůže,tak je uplně vláčnej. Takže se těžko pak s ním. Ale mě nepřeveze, vždy ho do kočáru dostanu:D
    Holky, my bydlíme taky v druhém patře, ale jezdíme většinou výtahem, protože kočár nebudu tahat do schodů. Jen tuhle nejel výtah,takže jsem tahala kočár s Aďa po schodech, naštěstí jen dolů, pak už to zas jelo.
    Leni, to je dobře,že vše je v pořádku. Hlavně na sebe dávej pozor a pokud vám něco probijí,tak to radši nepoužívej.
    Tobě jí Bohoušek bombony? Adámek zatím o to nemá zájem, tedy já mu to ani nějak nedávám. Trošku se bojím, že mu to zaskočí.. Ale už přišel na chuť brumíkům, kinderřezům a sem tam nějaké sušence od nás..

    #867596
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Jo k té kartě, to jako dostane každá mamina na mateřské??
    Já jen,že když jsem byla nedávno na tom pracáku kvůli tomu papíru,tak jsem se té ženské ptala, zda ještě něco bude a ona, že nic.. Tak proč mi o tom neřekla, že ???

    #867597
    Anonym
    Host

    Ivčo, já byla na pracáku před necelým měsícem a taky mi nic neřekla. Prý že když jsem podávala oznámení o změně čísla účtu, tak jsem tam zatrhla, že to chci dostávat na svůj účet a ne na skartu, tak to prý stačí. No a teď mi přišel papír, že mi teda mění rodičák a že ho budu dostávat na skartu. Tak jsem tam volala a baba mi řekla, že si to budu muset nahlásit znovu, až mě požádají, abych se dostavila si ji vyzvednout. Budou všechny maminy obepisovat, aby si tu kartu vyzvely, aby neměli na pracáku nával nebo co. No ale i tak je to kapitální békovina.

    #867598
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    tak díky za nějaké tipy na jména. Snad něco už konečně vymyslím.
    K té S-kartě už jsme se informovala takže vím co a jak. bude to dostávat každá maminka na mateřské, každý kdo je na pracáku, myslím, že i ti co jsou nějak postižený. Tu S-kartu si musí vyzvednout každý. bude sloužit k identifikaci když i když ji nebudete využívat tak ji zkrátka strčíte do šuplíku 😀 . Takhl emi to řekla paní na sociálce. Peníze si můžete nechat převádět na svůj účet. Což já také udělám. Mám tam veškěré trvylé příkazy a pod. takž enehodlám nic měnit a ještě navíc je to u České spořitelny a ta mi přijde, že je jedna z největších zlodějů co se týká bank. Už jen výběr z bankomatu je za 6 kaček a výběr z jiného za 40 tak ať si to nabouchaj. je to totální kravina. už jsme snad i četla, že to chtějí zase rušit. fakt Kocourkov hadr. 🙁
    Ni jinak manžel odešel s kamarádem ráno v půl osmé na houby a ještě není doma :O . Teda co dělají tak dlouho v tom lese nechápu.No snad se neztratili.
    Dnes k obídku čočková polévka. Bohoušek opět pár lžiček a konečná :S .
    Kokala jsme jak Vám dětičky pěkně koukají na telku na Matýska a tak. Ha ha ha u nás jen večerníček a ten kolikrát nevydrží koukat na celej. nejvíce se mu líbí znělka a tím to končí. Teď občas dokoukal Ajeťáky.
    Tak ju já jdu pokoukat co je kde nového. pááááááá

    #867599
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    holky, já jsem táááák vytočená. Ráno se Kuba prokadil v postýlce, asi nějaký průjmík. Tak jsem to hned hodila do pračky. No a pak jsem to šla pověsit na balkon, viděla jsem vedle na zahradě sousedku, tak jsme se vzájemně pozdravily. No a asi za 5 minut koukám z oka a ona začla na té zahradě pálit listí a nějaký další čurbes. Jenže vítr foukal naším směrem. Takže můžu prát znovu. Fakt nechápu, že mě nemohla varovat. Vím že je u nás povoleno pálit v úterý a v sobotu. Ale upozornit snad může, ještě když vidí, že věším samé dětské věci :@ .
    Já dnes dodělávala palačinky, včera mi zbylo těsto. Tak si dal i Kuba, sice jen trochu, ale aspoň něco. Pak dostal na dojezení se skleničku. No a já jsem se lehce přepapala 😛 .
    Teď už drahoušek spinká a já můžu jít pracovat…

    #867600
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    máte už mateřskou na účtu? Já zatím ne, tak je mi to divné, vždy to mám 7. připsáno, teď to vyšlo na neděli, tak jsem čekala,že včera nebo dnes a furt nic..
    Evi, to by mě tedy taky naštvalo, pověsit prádlo ven a pak ho znovu prát, kvůli pálení lupení!
    Jsem dneska jak posedlá z té hry, myslela jsem,že už konečně pokořím rekord a ono neeee, vždy to zvořu kousek před:(
    Už jsem to musela přestat hrát nebo by mi fakt asi přeskočilo.
    Adámek ještě spí, už dvě hodiny, ale to bude zas řádit večer. Jsme doma sami, tak to si zas užiju..
    Dneska jsme s Adámkem jeli koupit motorku, tak jsem Aďa vyndala z kočárku, aby jsme jí vyzkoušeli. A co myslíte, pak nechtěl od motorek ani na krok. Vřískal tam. Takže jsem ho zas vecpala do golfek a tak ještě chvilku vřískal a pak se už uklidnil. Pak jen kontroloval,zda motorku nesu. Nejradši by jí držel sám,ale byla by na něj těžká.
    Doufám,že se na ní rychle naučí jezdit :))
    A ještě jsem mu v c&a koupila troje slipky 🙂 Vzala jsem vel.98, protože mi přišlo,že 92 jsou nějak malé.. No snad mu budou.
    Už pilně trénujeme nočník. Občas se tedy nezadaří a ač hezky sedí,tak se nevyčůrá,ale jinak ano. Ale bobany radši tlačí do pleny, dneska jsem ho viděla,jak tlačil a tak jsem běžela pro nočník a Aďa ještě rychle zatlačil a bylo to.. ale i tak jsem ho posadila na nočník,tak se tam vyčůral :))
    Takže brzo zkusíme dát místo pleny slipy a uvidíme :)) Snad si začne i říkat :))

    #867601
    Anonym
    Host

    Jestli vás zajímá aktivní rodičovství, které je vědomé, kontaktní, ekologické a přirozené, mrkněte na stránky http://www.aktivnirodicovstvi.cz. 20. října 2012 se bude konat dokonce konference v Brně, tak se můžete přijít podívat.

    #867602
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak dneska jsme měli omrzlou střechu zahradního domku. To už je asi babí léto úplně v háji :'( . Dneska jdeme zase na cvíčo, tak asi Kuba dostane punčošky. Aspoň ho tam nebudu muset převlíkat do tepláčků 😛 .
    Ivčo, Kuba taky nejdřív na motorce spíš jako chodil než aby si sedl a odrážel se. Však on se do toho hodně rychle dostane. Jo a jak jsi psala, že nechtěl od motorek pryč, tak něco podobnýho prý dělal Kuba o víkendu. Michal ho dal do takovýho toho autíčka, jak do něj hodíš 10kč a ono se houpe a vydává zvuky. Prý tam nechali asi 40kč.
    Jsem přemýšlela nad tím, jak mi Kuba nechce ťapat po ulici. Tak jsem zatím došla k závěru, že se asi bojí toho okolního ruchu a v kočáře nebo u mě se cítí bezpečně. Přeci jen u cvíča většinou parkuji u docela frekventované křižovatky v centru a jinde jsem ho zatím moc nezkoušela takhle vypustit. U baráku občas jde za ruku k autu, ale nesmí nic jet okolo.
    Jinak Kuba si už umí oblíknout kalhoty, ponožky a včera se mu povedlo nasoukat si i punčošky. Jenže měl na sobě tepláky, tak to nevypadalo moc hezky. Si ty punčošky sám vytáhl ze šuplíku a pak se mi přišel ukázat. No a taky jsem zjistila, že už v pokojíku vyleze na postel a z postele se občas snaží dostat na přebalovák. Takže ho už fakt nemůžu nechat v pokojíku samotnýho.
    Holky, mě se dneska do toho cvíča tak nechce. Ženská nám včera poslala asi 15 říkanek, že je budeme dneska potřebovat. Znám asi tak 2 a učit se je fakt nemám ani čas a ani náladu. Takže tam zase budu za trubku, která řekne asi každý pátý slovo a děcko jí stejně nespolupracuje.
    No nic, jdu se zcivilizovat, abych ostatní děti na cvíču nevyděsila…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,371. až 5,385. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist