únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862893
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky8-|
    Bambulko ohledně té dovči, já myslela starou jako dovolenou ještě za předminulý rok. dovolenou za letošní rok, celých 20 dní se mi utomaticky převede a po těch 6 měsících co ukončím mateřskou, půjdu jakoby na dovolenou a teprve pak si zažádám o rodičák, takže to budu mít o něco prodloužené.ty si zřejmě vybíráš letošní vid?já přišla o pár dní ještě předlonské, ale čert to vem.ve čt jdu ke své dr. a odnesu jí výsledky ze včerejšího utz, tak jsem zvědavá, co nám poví, asi že moc kynu, ale co mám dělat, když cvičení mi nedovolila.já měla s váhou problémy už předtím, ale v práci jsem aspon celé dny běhala, tak to nebylo zas tak hrozné, ale sedět jenom v kanclu 16 hjodin, tak jsem byla jako demižon už předtím.jinak jsem asi štastná žena, protože mne zatím bolí pouze ta kostrč – ale i tak je to nepříjemné-jinak nás netrápí nic.tuk tuk tuk
    koukám, že zase napadnul bílý sajrajt – no uvidím, má mi přijet mamina na návštěvu, ale bydlí za Prahou, tak jestli vůbec dorazí. včera tam prý ani nejezdilla mhd.
    tak pěkný den holčiny

    jo – k čemu je dobré mít postýlku s posuvným bokem?

    #862894
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojííííííík,
    tak jsem se vrátila od dr.a vše je ok,.na mateřskou nastupuju 5.1.11 a další kontrola je 29. prosince.to ale krásne sněžíííííí:)

    #862895
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Kosto vybírám letošní dovču. Už jsem z toho hotová každej říká něco jiného. Jeden nech si jí proplatit, druhý zase ať si jí vyberu – co je lepší fakt netuším a už je mi to fuk. Zkrátka 20.12. nastupuju na dovolenou a hotovo.
    Jinak k čemu je dobrá postýlka s posuvným bokem také netuším 🙁 .
    Jinak u nás taky sněží jako blázen – a vůbec z toho nejsem nadšená. Stačí ať nasněží na Štědrý den a pak to může zase slézt a být jaro
    Zítra se chystám s manželem na předvánoční nákup tak jsem zvědavá jak budou lidi blbnout – to bude zase manžel nebo já z toho na prášky když tam bude mraky lidí.
    Dneska jsme koupili stromeček – smtrček.Výzdobu mam hotovou. Napečené cukroví budu mít příští týden a co víc si přát jen pohodové Vánoce a konečmě klid. 😀

    #862896
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    tak já sem také dneska byla na UZ a prcek je v pohodě. A jak jste řešili, že máte cvalíky tak máte dětičky úplně normální velikosti – vůbec to nejsou cvaldové. Ten nás drobeček má na 31+2 rovných 1720g. Prý je to krásný a zhruba odpovídá, že když si váhu při tomto UZ zdvojnásobíte tak zhruba tak velký prcek bude. Takže ten náš 1720*2= 3440g – což je fajn. Samozřejmě plus mínus nějaká ta chyba měření.
    Mě v práci řekli, ať si dovolenou teď nevybírám – jdu na mateřskou a až potom před rodičovskou si ji vyberu nebo nechám proplatit…
    Ten stahovací bok je u postýlky dobrej k tomu, že když už je mimčo větší a musíš dát rošt níž, tak abys ho nemusela zvedat tak vysoko – dáš si bočnici níž a prcka vyndáš – takže si dost šetříš záda…
    Holky já vám závidím, že máte uklizíno – mi pořád budujem takže uklizeno je ale žádnej zázrak…
    Mějte se pěkně maminy a pozdravujte mimísky…

    #862897
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ähojky holky:D
    tak jsme dneska byly s malou naší dr. a dostaly jsme také magnesium3x denně 1 tabletku a že prý se mi začíná stahovat děloha mimčo jde dolů, tak snad prý vadrží aspon do 36 tt. mám prý být v klidu a to doslovně, nejlépe furt ležet – jinak prý půjdu do nemocnice si lehnout. takže holky s uklidem a s dárkama komu co a pod, nic nepřehánějte a odpočívejte, vždyt vánoce jsou svátky klidu a pohody a né se stresovat.
    jinak jsem jí říkala že podle velkého utz je už malá otočená hlavičkou dolů a ona se začala smát a říká: to se ale všechno ještě může změnit:-)) že prý zažila mimčo, které se jim otočilo 3hodiny před porodem, že prý záleží i na tom kolik máš plodové vody:D
    jinak jak píše Babyzna, já to mám také tak nejdřív mateřská, pak dovolená a pak teprve rodičák.
    na další kontrolu jdeme 04.12. a pak už mi asi napíše tu mateřskou.
    no jinak ven moc nelezu, hlavně když je namrznuto, říkám si, že za to mi to nestojí. a když už vylezu, tak si dávám velkýho majzla abych sebou někde neflákla:-))
    tak holčiny pěkný den

    #862898
    Anonym
    Host

    ahojda,

    my jdeme na ULt az v pondeli, tak jsem zvedava. Tehu cviceni az do konce roku nebudu, cvicitelka ma dovolenou.
    Bricho me porad boli a magnesium me jediny nasledek, a to ze je to pekne hnusny a kolikrat mam prujem protoze to je napsany i v pribalovem letaku …. nevim proc mi ta krava napsala sypany prasek kdyz ja mam normalne ty tabletovy, a ty jsou ok a jeste mi po nic skoncily ty krece co jsem mela a ted se mi to vraci.

    Dneska jsem byla v nakupnim centru s kamoskou co ma kluka 4 mesice, uz ma 6,5 takze tahani pres cely centrum skoncilo, protoze je tezkej 🙂

    koupila jsem malymu zupanek takovy oranzovy s tygrikem z pohadky a muzovi jsem koupila krasnou cernou kozenou penezenku, ta jeho to je hadr… taky podle toho stala 🙂

    Malej porad kope a ja tlousnu, radsi uz se nevazim az pred poradnou 🙂

    #862899
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky,
    tak my si jedem zitra pro kočárek jaaa se takkk tešim.sem zvedava jak bude vypadat ta barva jakou jsme vybrali aby to nebyl šokk:S ho holky (vy co mate už kočárek) máte ho doma???protoze všichni mi rikaji at ho necham všude jinde ale ne doma. ja na to neverim ale manžel je taky pro ho nemit doma tak jak to mate vy.
    dneska jsem taky byla v lekarne a objednala kosmetiku od weledy tak si pro ni zitra zase jdu jeste ze mam lekarnu za rohem.
    si predstav te ze ja pribrala už 13kilo a je to zahul to nosit sem porad unavena. doufam ze to aspon shodim.to je z toho ze kdyz jdu v noci na zachod tak si vzdycky dam susenku a jdu zase spat no jo no ale co kdyz mam na ni chut:^)

    #862900
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Tak já už jdu zítra naposledy do práce. Pořádně se tam budu muset ze všema rozloučit.
    Dnes jsme udělali vele nákup v tesku a tak snad máme už vše.Zítra nakoupi už jsen pití a granulky pro hafana a mam klid – teda snad.
    Jinak v podstatě nic nového. Takře přeji krááásný večer a brou noc

    #862901
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahoj maminy,

    co to tady čtu??? Vy co máte nějaký problém, tak vám fakt vůbec nezávidím a šetřete se!!!!!! Já si stále těhu užívám, vlastně jsem vůbec nepřestala od samého začátku. Vše v naprosté pohodě (jen tedy až na tu křeč co jsem měla před měsícem). Teď mi začaly natíkat nohy, ale dám je hore a je pak fajn.
    Včera jsem douklízela (s pomocí manžílka), sice to trvalo trošku déle cca 10 dní, ale pomaličku každý den něco. Normálně po té stavbě a malování a mých výmyslech bych to měla max za 2 dny vše uklizené. Ale nic mě nehoní. Takže jestli zbyde čas na pečení, možná bude i cukroví. Zatím máme jen vaječný koňak a vánoční výzdobu. Ještě mám v plánu udělat karamelový koňak. Na takové pocucávání to snad také můžu a Valentýnce nedám moc velký záhul. Zítra máme vánoční večírek v práci, tak si zajdu pro kalendáře, diář, nějaký pracovní dárek, na véču bude prý svíčková a pojedu pak domů. Moc bych chtěla aby se mnou jel manžel (takový ten pocit jistoty). Máme to v horách kde není signál a jsou úzké cesty. Tak snad ho do zítra přesvědčím.
    No a dnes jsme byli na nákupy. Mražák plný masa, lednice je také plná (jogurtů) 😀 a teď snad nebudu muset měsíc do shopu. Max jen k nám do vedlejší komunistické sámošky, kde jde koupit jen čerstvé pečivo.
    Koukám, že většina z vás začíná chodit k dr. už častěji, to my máme 6 týdnů pauzu 🙁 a jdem až 6. ledna. Týnka je také hodná, nějak nekope, jen občas zatlačí na žaludek a nebo se snad protahuje či co a dělá neskutečné boule na břiše.
    Kočárek máme koupený od kamarádky a také je a bude u něj schovaný až do porodu. Jak si manžel pro nás pojede, tak to vezmem i pro kočárek. Na tohle jediné nedám dopustit a v to věřím. Jakoukoliv výbavičku doma ano, ale kočárek ne. Ani ten na zahradu co máme schovaný u tety na půdě.
    Tak zase holky někdy pa a buďte na sebe a mimča opatrné. Nic nikomu nestojí za to aby rodil předčasně.

    #862902
    Anonym
    Host

    ahojda,

    monika306- ja mam novy kocarek doma uz od listopadu jak byla ta akce v Malvikovi na 20% slevu, a zatim vse ok… ja tomu neverim, rikam, ze pokud se ma neco posrat tak se to stejne posere 🙁

    Jinak korm toho, ze na to moje bricho nezabira to hnusny praskovy magnesium co musim brat 4x denne, tak me posledni dobou porad boli pravy bok, tak manza ma strach aby to nebyl pocinajici slepak 🙁 , prej kdyz necvo tak mam zavelit a jedem k doktorce 🙂

    #862903
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    tak jsme si ho už privezli a je krásnej. ja taky tomu neverim tak uvidime nejradsi bych ho mela tady.ja taky beru praskovy magnesium tedy odborne magnosolv a je to hnus nekdy je mi na zvr….jeste ze ho beru 1xdenne

    #862904
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Tak dneska jsem byla naposledy v práci. Fakt mi bylo smutno – málem mi ukápla slzička při loučení – musela jsem se hodně držet.
    Jinak mi máme zítra taky firemní večírek a jsme na tom skoro stejně – jak říkám bydlíme v opičích horách takže uvidím jaké budou cesty a podle toho se rozhodniu zda jet či nikoli. Manřel dělá ve stejné firmě,ale nrozdíl odemne pít může a bude a spinkat bude u švagra a já by jsem frčela domů. No uvidíme zítra nebudu předcházet.
    Já magnézko beru dobrovolně a beru prášky a to cca. 1 tabletu týdně páč mám sklerózu a vždycky si jí zapomenu vzít :$ . Ale je pravda, že křeče v lýtkách po tom trochu ustali.
    Jdu na kontrolu 27.2. tak uvidíme co bude nového.
    Jinak už mám asi vše nakoupené. Ve středu ještě kapříka a je to asi vše.
    Tak ju holky krásný večer já jdu přiložit a dát vaničku.

    #862905
    h hanka1984
    Registrovaný uživatel

    ahojda holky,
    tak proc tu postylku se stahovacim bokem? To mi poradila kamaradka, spousta postylek se dela bud, ze se neda stahnout bok, nebo se vyndavaji treba 3-4 spricle v prostredku postylky, kudy asi ma dite v pripade potreby prolezt ven?:S – to docela nechapu 😀 a ta s tim stahovacim je super, ze si jednoduse stahnete celej bok dolu a muzete treba vedle postylky sedet a prebalovat, nebo proste se nemusite vubec ohybat…. Vlozila bych Vam fotku, ale nevim jak… Jinak to asi zalezi na kazdem, co chce. Nam se hodila postylka prave kvuli barve a meli bud variantu se stahovacim bokem, nebo vytahovaci spricle… Ale po rade kamaradky jsem chtela s tim bokem… Jinak ja jsem teda jelen jako, byla jsem na UTZ na Bulovce v 30 tt a rozhodne mi dr nerekl kolik bude nas Joseph vazit… mel 39 cm coz jsem si sama spocitala a krome dost strucneho popisu nikde zadna vaha 🙁 to jsem se asi zapomela zeptat! Jeste, ze mam manzela doktora (z jineho oboru) a ani mi to nepripomel. Ach jo! Jinak kocarek mam Casual play S4 a nedokazala jsem odeprit tu zlatou autosdacku i kdyz byla dost draha 😀 . Jak ja se strasne tesim az bude prcek venku!

    Jinak na Bulovce na Jogu nechodim, ale chodim na individualni do Stepansky (manzelova pacientka) Je to super! Jen pujdeme s manzelem na ten predporodni kurz na BUlovku myslim 4.1.:D

    #862906
    h hanka1984
    Registrovaný uživatel

    Lenuna – jinak me taky boli hrozne pravej bok!!! Hlavne v noci! Mam uplnou krec vzdycky. Nejhorsi je, ze nevim, jestli to neni treba jen prdik 😀 ! Je to strasny, v noci se budim bud krece v noze, nebo bolest v zadech, ze nezvednu ani nohu a hlavne s flekama na tricku 😀 tak snad budu poradna BIO mlekarna az prileti ten cap 😀 (verim v capa):D

    #862907
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    my kočárek zatím stále vybíráme a jinak doma ho nechci, takže bud ho necháme v obchodě – je přes ulici anebo půjde ke tchánovi.už jsem objednaná i na ty předporodní kurzy, tak jen doufám, že do té doby neporodím:P
    jinak mě se mlezivo zatím ještě nedělá, tak snad je vše v poho.
    včera jsem byla pokoupit ještě nějaké ty dárečky a večer jsem se nehla, kostrč bolela jak blázen, ale pak jsme šli spát a dopbré, akorát od čtyř jsem zase vzhůru.
    dr. mi říkala, že ted budou návštěvy každých 14 dní a od 35tt každý týden.
    tak holčiny pěkný den a nic neopřehánějte a koukejte odpočívat!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist