únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 751. až 765. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862983
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    teda lenuno, ty máš smůlu, to já mám na mzdovce naprosto skvělé ženské.dokonce mi minule poslali dotaz na sociálku at mi piosle výpis již odpracovaných let s částkama(můžes si zažádat 1x za 5 let) no a přišlo mi to dom ani ne po měsíci, zjistila jsem, že tam nemám zapsané první dva roky po maturitě(v té době se ještě nedávaly důchodové listy, jako se dávají nyní. dokonce jsme udělali i manžu a ten tam chudák nemá tři zaměstnavatekle . umě v poho já si došla do bývalého hotelu a nechala si idělat kopii, tu pak předložím a oni to dopíšou, ale chudák manža – jeho úpodnik již zanikl a vypátrat kde mají archív zatím m moc nejde, navíc oni na to mají snad 20 let a pak to skartují a až půjdeš dod ůdchodu a nebudeš to mít tak ti prostě ty roky nazapočítají.prostě to bude fakt bugr.jinak já jdu k dr. naposledy v 35tt a pak se prý mám objednat v porodnic, takže oni fakt berou až od toho36tt.
    Moniko – se divím, že ti řekla, že máš přijít ty k ní. mě automaticky řekla že dva dny co budu doma přijde a pak další návštěva, že pokud bude zima tak s miminkem na mráz v žádném případfě nesmím, tak že přijde zase k nám dom. se fakt divím té tvé – nechceš si najít nějakou jinou?

    #862984
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    jo co se týká žáhy – mě skvěle pomáhá teplé mléko.
    Káji, byla jsem v tom Dm a mají tam ty kalhotky, ale velikost42-44 a já potřebuji vel. 48-50 takže musím hledat dál.jinak už jsem koupila těhu podrprdy – už mám 4, tak přemýšlím kolik jich ještě nakoupím, nechce se mi každý den myslet na to jestli mám nejakou v rezervě,tak ještě asopon 4 budu muset koupit.
    kájo – ty máš povinně 4 letou variantu vid?

    #862985
    m milinka
    Účastník

    Kajo už je mi pořádny smutno:( ale už jen dva dny to snad uteče…..Lenulo takže seš o tři týdny napřed to je dobrý ne? tak to budeš mít brzy za sebou …. Jinak už jsem dost unavená chvilku něco děláma jsem grogy|-) a to bych potřebovala udělat tolik věcíííííííí.Holky budete někdo rodit v Brně?Přemýšlím o nadstadnartu a to ne žebychom byli tak za vodou,ale to šestinedělí je tam otřesný jeden zachod na chodbě apod.

    #862986
    k Kája
    Registrovaný uživatel

    Kosto, tak pak už jedině v té lékárně, nebo se na to vybodni a vem si svý. Já si teď na těhotenství koupila docela hezký bavlněný s elastanem za 29-39 Kč v Panthalonu či jak se to jmenuje (u Indů). A jsem s nima spokojená víc než s drahýma z obchodu:P . S podprdama mám taky problém, ty bez kostic mi moc nesedí, připadám si jak důchodkyně. To jsou modely! Ale mám ještě vyhlídlou jednu od Medely, tak do ní asi půjdu, i když je dražší. Zatím kupuju jen 2. Doma to moc řešit nemusím, to se klidně svlíknu celá:D , tak jen do terénu. Zajímalo by mě, jestli mi už tahle velikost zůstane. Samozřejmě nepočítám to, že hned po porodu se prsa ještě víc nalijou. Ale když tak koukám na dýl kojící maminy, tak mi přijde, že se jim ta prsa vrátila celkem do normálu.
    Jj, já jsem to s těma mateřskýma, porodným ani rodičákem moc nevychytala. Jako studentka na mateřskou ani výběr délky rodičovské nemám nárok. A manžel vydělává o 1000 Kč víc než je ten 2,4násobek životního minima, tak pápá porodné. A navíc mu jako státnímu zamestnanci snížili od ledna plat. Kdyby se malá narodila v dubnu, tak už bychom to dostali. No nic. Já jsem ráda, že máme co jíst, že jsme nám známí většinu věcí popůjčovali a že bude miminko zdravé! Že holky. Plínky mám látkovky, tak snad něco ušetříme. Koupila jsem si i látkové vložky do podprsenky:) (kdo si to stěžoval na ty mokré fleky na triku? – já je z toho důvodu používám už teď), jedny dokonce hojivé – hedvábí/vlna. Tak myslím, že už jsem skoro ready. Teď už jen ta praxe8-| .

    #862987
    k Kája
    Registrovaný uživatel

    Milinko, jestli je to v Brně vážně tak divoký, to bych do toho nadstandartu taky šla. Ačkoliv šetříme, tak se mě manžel ptal, jestli ho chci. Ale tady to není potřeba, pokoje jsou max. po dvou, s vlastní sociálkou. Naopak ocením, když tam nebudu sama (teda pokud ta druhá mamina bude normální). Se samotou jsem taky na štíru… A momentálně sama doma – manžel vyrazil s kamarádem. Nejspíš má pocit, že to ještě musí nahnat, že se pak nikam nedostane. Ale to ne on, ale já. Aspoň chvílí, že:( .
    Moniko, já jsem se byla za dětskou taky domluvit a dala mi číslo, že jí mám zavolat, jak přijdu domů a ona nebo sestřička za mnou zaskočí. Já budu po porodu asi KO, jsem na tohle děsná citlivka. Tak jsem ráda, že nikam nebudu muset, i když je to jen o dvě ulice dál.

    #862988
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    co se týká nadstandartu tak já do něj chci jít – opvšem záleží jestli ho budou mít. na normálním pokoji jsou 3 a někde i 4 maminy – sociálka na chodbě a návštěvy se odehrávají také jen na chodbě, nadstandart za 700 je 2 maminy na pokoji(což bych chtěla) a sociálka na pokoji a návštěvy po souhlasu druhé maminy taky možné na pokoji, pak je ještě velký nadst. za 1000,) ale to jsi tam sama a to se mi moc nechce, ale abychom tam byly 4 holky a bez sociálky – to se mi také nechce, tak uvidím a budu doufat, že bude volno.co se týká podprdy – taky s tím mám problém něco sehnat, zajímalo by ,ě jak to dělají holky co mají ještě větší. já měla 80B někdy C a ted mám 90D někdy E – takže jestli má nějaká holčina ještě věší prsa tak jí fakt něco shánět nezávidím, no já jsem ráda, ýe už je mám. na doma na noc budu asi nosit sportovní co mám, jsou trochu volnější tak by neměly tolik škrtit.
    už se těším na pá na ten kurz-doufám, že to k něčemu bude.
    tak holčiny dobrou noc a pohladte mimísky

    #862989
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojík,
    tak co se týče toho dětskýho dr. tak jsem se byli možnosti dvě bud jezdit 30km což vlastně jezdím teď k mojí doktorce anebo jít pěšky protože dětskej je přes ulici.tak nebylo těžký rozhodování protože vláčit se kočárkem vlakem to fakt ne.a taky si říkám že když bude nula tak to jit ven muzem a když budě hodně velkej mráz tak ji zavolam jestli by mohla přijit k nám. no abych se přiznala váhala jsem k jakýho si vybrat ale manžel řekl ať neblbnu když je to za rohem:|
    jo to poporodní kalhotky jsou fakt hustý koupila jsem je po netu tak jsem vzala radši větší a budou mi snad až ke krku:D a pak jsem je jeste dostala od příbuzný který měla před měsícem císaře.:S
    jo holky ja mam z toho taky hlavu v pejru.ja totiz uz jsem z toho tak zmatená že už ani nevím čí se. mluvím o porodným, mateřský a rodičovský. porodný vím že nedostanu.mateřskou podle mě jo ale nevím vůbec jestli si budu moct vybrat rodičovskou.protoze vím že mám odpracováno těch 270 dnů ale, ja měla smlouvu jako brigádnice i když stálá a ta mi v říjnu skončila. takže od listopadu jsem vlastně v tý jejich ochranný lhůtě.takže min.mateřská je 7600 což by mohlo vyjít. a podle čeho se odvíjí ta rodičovská nevíte náhodou ja bych totiž chtěla tu 3 letou variantu.
    kájo: to je fakt pech když je to jenom o blbýho litra to člověka fakt na….:@

    #862990
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahojky,
    holky můžu být ráda, že máme takovou porodnici. Na pokoji mám dojem jsou max. 3 maminy, ale většinou bývají 2 – ne-li sama, nadstandarty jsou jen samotky. A sociálka je společná pro 2 pokoje. Návštěva kdykoliv v návštěvní hodiny, po domluvě kdykoliv a na nadstandartu kdykoliv i v noci. A ten „luxus“ pokoj stojí mám dojem 500 ,-. No ale samotu zrovna nemusím, takže pokud bude fajn mamina budu jen ráda. Ovšem dr v porodnici jsou prý ne moc příjemní (tedy kromě jednoho) ale trefit zrovna na něj že? A vůbec bůhví jak to bude s dr., většina krnovských dr. dalo výpovědi a prý i hodně sester. No ale tak snad do 1. března stihnem porodit.
    Strach z porodu zatím nepociťuji, nějak ven prostě musí a stresovat se z věcí o které nevím jak bolí či nebolí, tak si nepřipouštím. Je to vážně hodně o psychice. Ovšem kde stresuji a mám strach, tak je péče o mimi, nikdy jsem takového drobka nedržela, v životě nepřebalovala, tak snad to příjde nějak samo.
    A dnes je u nás zvláštní den, při přikládání do krbu mi křuplo v křížích a nemůžu se pořádně hýbat. Bolí to jak …, slzy tekly proudem ale úplně samy. Dala jsem si vanu a trošku na pohled to polevilo, ale je otázka na jak dlouho :S Zítra jdem na kontrolu a doufám, že už budem k dr chodit častěji na kontroly a ne jak teď po 6-ti týdnech. Jinak kojící podprdu mám zatím jen jednu. Ale mám v plánu poslat manžu pak koupit jak budem v porodnici až uvidím jak se prsa nalijou. Teď, když mám jen s kosticemi mám 85 B, tak tu kojící jsem vzala 85C, snad bude stačit.¨
    Valča zrovna pěkně řádí, ale to je super a budu určitě na pohyby hodně vzpomínat. Tak dobrou a papa

    #862991
    m milinka
    Účastník

    Právě člověk nechce být nějaký pintlich,ale když je wc a sprcha na chodbě pro všechny maminy to si vážně nedokážu představit:^) ale záleží zda bude nadstandart volný to by byl pech:S
    S kojícíma podprdama bojuju mám malý prsa a normálně nosím A ale kojící jsem nejmenší našla B tak si to vycpu prsnímá vložkama a bude:D
    Holky nemá někde přehled ve velikosti čepiček?Narazila jsem na krásný hačkovaný čepičky,ale nevím jak se to čísluje:$

    #862992
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak já mám podprdy 2 a to velikost 85D. Koupila jsem jí v Lidovce či jak se ten obchod jmenuje za 50,- v Mostě. Tak ještě zavolám mamče,aby mi kopila 90D nebo E páč už teď mi začíná být ta 85 nějaká těsnější.
    No jinak včera jsem myslela, ža vypustím duší večer. Malej se rozhodl mě pořádně pozlobit. Bolela mě záda, břicho do toho se nemůžu už asi 5 den vyk…. takže jsem sebou mrskala v posteli jak kapr. Ale zase jsem se musela na chviličku zasmát a to když se mi malej vyboulil na jednu stranu bříška – byla to obrovská boule a na druhý straně nic 😀 . Vždycky ráno je mi fajn – to asi jak jsem odpočatá a tak. Ale já před den nedokážu pořádně odpočívat. Pořád někde pobíhám,ale ve finále udělám stejně prdlačku. Včera jsem teda vyžehlila kupu prádla tak proto mě asi vzali ty záda. Neumim žehlit v sedě. Jo už se mi pere první dávka hadříků pro malého. Musela jsem všechny ty hadříky rozdělit minimálně na 3 pračky a to tu mam ještě barevné, které nevím k čemu přiřadit páč jde o pár kousků. Pak mam v plánu vyprat plínky, deky atd. Ty malé věcičky snad půjdou vyžehlit v sedě protože jich je tolik, že u toho asi vypustím duši 😀 .
    Co se týká žáhy tak ta mě pálí taky,ale záleží co zrovna zbaštim. Dneska mě začala pálit hnedle po snídani a to fakt netuším z čeho to mohlo být – měla jsem rohlík se salámem a rohlík se sejrem 🙁 .
    Tak holky to bude asi pro dnešek vše. Přeji všem krásný den a ať nás ty naši prckové moc nezlobí

    #862232
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak mi dnes opět moc nenaspaly:D malá se rozhodla zlobit, měla jsem křeče v nohou a bříško také bolelo, ale né jako minule, takže poslíčci to nebyli.
    ted jsem se probuidilůa, hodila jsem šlofíka přes den, tak snad v noci budeme aspon chvilku spát.mám tam taky ještě žehlení, ale dneska se chci šetřit, abych nemusela do porodnice.jinak mě čeká ještě vyprat taky deky a zavinovačka- jen přemýšlím co s ní aby se mi v pračce nezdrcla.taky budu muset manžovi říct aby mi koupil prášek do zásoby a musím se modlit, že malá nebude mít na lovelu alergii.
    milinka- no vidíš a já mám opačný problém s prsama, jen se bojím, že až se po porodu nalijí tak mi ani jedna nebude a to byly pěkně drahé, bohužel pod 500,- jsem se nedostala.
    jj po žehlení mě taky vždycky bolí záda, tak se snažím žehlit nanejvýš hodku a pak zase až druhý den.

    #862993
    Anonym
    Host

    ahoj,
    tak ja jsem rano byla na cviceni,,, teda nez mi zase preskocili kycle a bylo vytrino… zase jsem si zopakovala polohu mrtvy chroust :-), pak hned byl zacatek predporodniho kurzu, tak mam seznam do porodnice, kterym se budu ridit a musim si zas zabalit a byt pripravena.

    malej kope jak o zivot a ja byla koupit masicko, udelala spizy,americky brambory a polivku a cekam az se to dodela… pak se napapam a taky jsem rikala, ze uz bych mohla uklidit stromek … ale to udelam o vikendu, dneska me uz vsechno boli 🙂

    #862994
    Anonym
    Host

    ahoj,
    tak ja jsem rano byla na cviceni,,, teda nez mi zase preskocili kycle a bylo vytrino… zase jsem si zopakovala polohu mrtvy chroust :-), pak hned byl zacatek predporodniho kurzu, tak mam seznam do porodnice, kterym se budu ridit a musim si zas zabalit a byt pripravena.

    malej kope jak o zivot a ja byla koupit masicko, udelala spizy,americky brambory a polivku a cekam az se to dodela… pak se napapam a taky jsem rikala, ze uz bych mohla uklidit stromek … ale to udelam o vikendu, dneska me uz vsechno boli 🙂

    #862995
    Anonym
    Host

    Nazdar holky,
    koukám, že jste dnes nějaké akční. Já si udělala volný den, zašla s jednou kamarádkou na procházku s mimčem, s druhou na oběd a teď brouzdala po netu. Ale asi bych měla špatné svědomí, že jsem doma vůbec nic neuděla, tak jdu aspoň upéct perník (z prášku). Nejsem moc nadaná kuchařka: nebo mě to spíš moc nebaví. Hlavně když si mám vařit jen pro sebe. Ale tohle snad zvládnu. Koupila jsem do toho ještě kokos a čokoládu na polevu, tak snad to bude dobrý.
    Kosto, nic si z toho nedělej, já zatím za jednu podprdu dala 670,-. A s velikostí mám taky problém – úzký hrudník, velká prsa (75 E-F). Teď teda zapínám až na poslední zoubky, ale počítám, že se to pak zas vrátí do normálu. Jo holky, kvůli tomu nemusíte kupovat větší obvod, dá se koupit jen mezizapínání za pár kaček, které zvětší obvod o 5 cm určitě. Vypadá to takto: http://www.monaclassic.cz/eshop/ostatni-doplnky-odd1-skp1009-prnts-1,973,1009. I když, pokud bych měla volit mezi novou podprdou za 50,- nebo tímto, je to jasný!
    No nic, tak já jdu na to. Hezký večer všem!

    #862996
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek 🙂 ,
    jak se holky daří? jak se cítíte a co mimča, přípravy a tak vše kolem?
    my dnes byli v poradně, takže jsem už na MD, huráááá, skončily mi vycházky a můžu se svobodně bezestrachu pohybovat. Tedy v rámci možností ten pohyb. Mám zas začít chodít na masáže kříží, prý jinak u porodu budu trpět a zblázním se. Takže příští týden jdu zas relaxovat na masérskou postel. Se i těším, bylo to fajn. Také nám dělala dnes první ozvičky, to je tak krásné. Jen mi pak dr. řekla a naší Valentýnce se to moc nelíbilo. Jenže kdyby věděla, že se mi chtělo hrozně prdět a malá se asi vztekala, že jí tam utiskují má střeva 😀 . No ale co, i UTZ dopadl fajn, malá váží 2600 g a termín stále vychází na 14.2. Holky neskutečně se těším až Valinku uvidím naživo. No a protože jsme tedy dnes přešli na MD, tak jsme s manžou oblítali všechny úřady, zeptali se co a jak, když jsem OSVČ, ať mi pak za neplacení záloh zbytečně nehrozí nějaké penále a pokuty. Jo a jezděte opatrně, dnes jsme tady už skoro nemuseli být, pěkně mi tancoval zadek auta na ledovce a do protivky jely 2 auta. No ale vybrali jsme to v pohodě, ale měla jsem fakt lufta a šílené vidiny havárky. Ovšem byla to má chyba, vyjeli jsme celkem dost pozdě k dr a tak jsem trošku na to šlápla a už to skoro bylo. Ale je to dobrý, jsme doma, zdraví a hodně unavení. Tak dobrou noc a pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 751. až 765. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist