únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 841. až 855. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863072
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    jj včera bylo pěkně.
    taky myslím, že kája bude první, já mám termín až 22.02. ale dr. říkala už minule, že mi sestupuje, jinak už je hlavou dolů, takže já asi budu rodit o něco dřív, každý den jí přemlouvám at tam ještě zůstane:D
    dneska mi od půl čtvrté cuká v noze, je to teda nepříjemné, ale dá se to vydržet, tak snad to přejde.
    tak hezký den

    #863073
    Anonym
    Host

    Dobré ránko,
    já se dnes úžasně prospala. Manžel jel na služebku, tak jsem zabrala i jeho polovinu postele a navíc do mě nikdo nešťouchal, že chrápu:) . Takže dnes jsem čerstvá a hned bych někam vyrazila, ale venku je hrozná mlha, tak se na to asi vybodnu. Odpoledne nás s manželem čeká kurz péče o novorozence, tak ještě musím půjčit od sousedky panenku pro nácvik.
    Kosto, tak to je, to úplně chápu, že ho u porodu ani nechceš. Jestli půjdeš na císaře, tak to půjdeš dřív než v termínu, že?! To mě ještě předběhneš. Holky, ne že se pak na naši diskusi vybodnete!!! Komu bych si pak stěžovala a kdo by radil?
    Moni, já mím mimčo otočený od 30. týdne. Teda doufám. Někdy můj močák tak trpí, že si říkám, že to není možný ručičkama ho tam zmordovat. Ale asi jo.
    Peti, to je hezký příběh. Ono takové rozptýlení v podobě pejska opravdu může přinést ovoce. Někdy prostě stačí soustředit se na něco jiného a jde to samo. My pro změnu děti zatím neplánovali – odjela jsem na stáž, vysadila antikoncepci, kterou jsem brala 12 let, přijela domů na týden a šup, bylo to. Myslím, že dokonce při měsíčcích, nebo byla v kondomu díra:D . Ale na miminko se těšíme oba. Jen škoda, že diplomku zatím nestíhám.
    Tak zatím papa, já zas kouknu.
    PS: Ten levandulový olej nám taky doporučovali – i na masáže, i na spaní. Jinak já mám klouby jakš takš, a když mě to jednou za čas chytne, kupuju si Geladrink. Ale nevím, jestli ho můžou těhule. Co ty prsty na nohách, už je to ok?

    #863074
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Jé to dnes byla noc 🙁 . 3sla jsem spát v 11 a do 3 hodin jsem měla co hodinu budíček. Pak začali štěkat hafani a do toho mě děsně začala pálet žáha. Tak jsem si šla dát mlíko, vypila ho půl litru a stejně nepomohlo, dala si polštáře pod hlavu a pořád nic. Manžel vstával v 5, tak mi do postele donesl teplé mlíko, ale stejně mě zas tlačil močák, tak jsem vstávala. Usnula jsem kolem 6 a s jedním probuzením jsem spala až do půl 11. A to jsem na večeři měla jen chleba se sýrem a jahodovým mlíkem. Tak nevím co se mi tak rvalo nahoru.
    Geladrink znám, hodně, ale taky nevím jestli jej můžou těhule. Navíc ty problémy přišly po dlouhé době, ale ještě chvíli a kila půjdou dolů a snad i kolena si odlehčí. A nožky jsem dala asi dokupy. Namáčela jsem nohy v octovém nálevu (dle rad pedikury) a občas zasypala zásypem a hlavně chodím doma bez ponožek, aby mi to stále dýchalo. Prý v těhotenství to trápí spoustu maminek, jen se stydí to říct a volat a pak příjdou s hroznou plísní k dr atd. Já to mám zatím snad jen potničkového rázu, ale hodně to zmizlo.
    Kájo jak to chodí na vysoké vůbec nevím, tak to sis dala na diplomku nějaký odklad?
    U nás máme dnes zas krásně, tak snad stihnu to počasí a slezu nějak schody a aspon kolem baráku se projdu. Jo holky, původně jsem si nechtěla brát sebou do porodncie teplé ponožky (vím, že v zimě je tam hrozné vedro a neustále se větrá na pokojích), ale prý na sále není přetopeno a bývá až zima od noh, takže balím i hrubé ponožky. Tak jdu dopít snídaňové kafíčko a dojíst snídani 😀

    #863075
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Bambulko a Lenuno co se s vámi stalo?? (tedy nejen s vámi), chodívalo tady mnohem víc maminek a ted je nás tady jen „pár“ . Doufám, že jste všechny ok a nejsou žádné komplikace.

    #863076
    Anonym
    Host

    Jj, teplé ponožky mám zbalané taky. Teď je mi sice furt teplo, ale po porodu se to může změnit. A kdovíjak v té porodnici bude.
    Jsem ráda, že ti to na těch nohách hodně zmizelo. Ono přeci je, jak jsou nateklé, tak asi ten vzduch hůř cirkuluje.
    Jinak na výšce jsem si musela dát přerušení studia, abych nemusela platit. Trochu mě to štve, že jsem to nestihla všechno zaráz, ale nejsem žádná vyjímka. Teď řeším, kam se všude jít zaregistrovat, když už nebudu vedená jako studentka. Pracák? Sociálka? Pojišťovna? Nejspíš… Chtěla bych to vyřešit ještě teď.
    Jo holky, kdepak jste? A co Denísek, Evičky a další?

    #863077
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    jaj, lítání po úřadech by se mi už asi nechtělo :S , ale zkusila bych asi pracák nebo kontaktní místo pracovního úřadu, kde se vyřizuje rodičovská atd.
    Kájo, titul se dá dodělat kdykoliv, říkala jsem si, že možná k mimi a práci bych zkusila nějakou dálkovou, abych byla aspoň bakalář nebo DiS. Je pravda, že pro práci nám stačí střední s maturitou, ale bůhví jak to bude jednou v budoucnu, tak ať pak zbytečně něco nehoním. Do teď jsme také pracovali bez certifikace pro ČNB a teď musíme se jet certifikovat a pořád koukat na různé změny v zákonech atd. Nebo aspoň se začít učit jazyk, na střední jsme měli povinně angličtinu i němčinu a mám v tom zmatek. Tedy měla jsem, už asi nic neumím. Navíc němčinu za 4 roky jsem nepochytila skoro vůbec. A angličtinu jsem moc na střední nepochopila. Učila nás litevka, co uměla parádně rusky a anglicky. česky uměla jen základ, takže nějaké vysvětlení gramatiky atd vůbec nehrozilo. Proto jsem radějc maturovala z matiky než z jazyků. Navíc mě můra z němčiny nechtěla pustit k maturitě. Máme vzdálenou rodinu v německu a tehdy na závěrečnou práci mi pomáhal vyhotovit strýc. žije tam přes 50 let a tak gramaticky to mělo být ok. No ale paní učitelce se to vůbec nelíbilo a dala mi za 5. Prý takhle by to nesložil ani student prvního ročníku a s němčinou to nemá nic společného. No tak jsem jí poslala do oněh míst, šla si sednout a už to pak jelo. No ale protože to byl můj jediný prohřešek na škole, zastala se mě třídní, začalo se to řešit proč se to stalo. Tak jsem jí to popsala, samozřejmě, že se k němčinářce dostalo, že to překládal strýc a najednou nebyl problém mě pustit k maturitě a div, že mi nevlezla do … s omluvou, že kdyby to tušila, tak by se na to víc zaměřila a že si myslela, že umí a rozumí němčině atd. No ale co, hlavně že mi dala pak pokoj a pustila k matuře. Jé ve mě normálně začla vřít krev, jak jsem si na ní vzpoměla. :@

    #863078
    Anonym
    Host

    ahoj,

    Peta.H. – neboj se, jen jsem se s manzou jela podivat po par mesicich na chatu a jeli jsme uz v patek a vratili se tedka. Byla jsem s tatou i u babicky v Kadani, a jinak jsem si uzivala pohody -)

    Ted uz jsem uz na prijmu, nicmene ja mam problem s tim, ze me porad boli kycle a panev a posledni dobou dost i bricho. Na kontrolu jdu ve stredu tak uvidim, uz by me meli soupnout do porodnice, protoze ikdyz jsem ULT uz asi v 38 TT ( normalne 35 TT a neco) tak v porodnici berou az od 36 TT, protoze maminek maj moc 🙂 .
    Porad mam krece v nohou a jsem rada ze se valim a litam porad na zachod :_)

    #863079
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Leni, já se nebojím, jen že je vás víc co jste se neukázaly už delší dobu. A vzhledem k tomu, že rodit můžem dá se říci už kdykoliv a taky zdravotní problémy můžou nastat jakékoliv. Snad i ostatní maminky jsou OK a jen si jeli někam užívat mimo domov.
    To pobolívání je už asi u všech, přeci jen kila navíc dělají na našem těle své. Fakt se těším až malou „vyplivnu“ a nějaké kilo nechám na sále. Prý je nějaký průměr kolem 11 kg při odchodu z porodnice. Jinak jsme se dnes jeli trošku projít do Krnova, dala jsem si na přeinstalaci svůj noťas, tak tady loudím na starém pc. A koupili jsme deku pro Valentýnku, ovšem už klasické velikosti. Tak jak jsem nechávala udělat na Vánoce bodýčko s výšivkou, tak pak Zuziii pošlu deku a nechám vyšít Valentýnka Hejsková, datum narození a míru s váhou. Ať má holka nějakou památku a taky svou vlastní věc. Protože o deky byl u nás vždy boj. Tak budem mít každý svou 😀 .
    Právě jsem tady k psaní křoupu brambůrky s příchutí jarní cibulky a Valča se v břiše mrská jak blázen. Tak nevím jestli jí nechutnají nebo naopak je bude mít ráda jako my. Tak teď si dám chvíli odpočinek do 8 a kouknu na humoresky. Zítra jdem na kontrolu, tak se zas tak těším. Těch 10 dní od poslední poradny uteklo nějak rychle a přitom říkám jak se to táhne a pomali ubíhá.

    #863080
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    lenuno ty uz jsi podle ULT ve 38TT???Mě právě dr. říkala že vyšetření podle ULT jsou přesnější než podle posledních měsíčků.
    tak ti co jdou zítra na poradnu tak se pochlubte jak to dopadlo. už jste nějaká dostala od dr. papír o prohlášení o jménu dítěte????
    jinak ja se silene nudím dneska jsem celý den nepromluvila ani slovo. manžel má ranní když přišel domu tak hned usnul a spí ještě ted tak já už nevím co mám nudou dělat…..:S ach jo
    jo peťo to bude krásnej dárek pro Valentýnku ta deka… ja přemýšlela o poštárku. jo na humoresky se taky budu koukat. ja jdu na kontrolu ve stredu no na kontrolu to nevim mozna pujdu jen na monitor.
    jo ted to vubec neutíka už aby to bylo za náma už je to celá večnost

    #863081
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahohjky holky:D
    tak dneska tu od rána svítí sluníčko, tak by mohl být pěkný den, bohužel my co máme nakázáno ležet si toho moc neužijeme, ale aspon na chvilku vylezu.
    zítra se chystám do práce, ještě tam potřebuji něco málo doladit na personálním – hele mateřskou už mám nahlášenu, dokonce mi tio už přislo od čssz, ale nevím kdy se hlásí rodičovská, holky mi říkaly že až těsně před koncem mateřsjké, tak to ještě chci prověřit.
    jinak mě vždycky ta vycházka tak utahaá – hrůza.
    jinak holčiny, já se dopoledne vždycky tak strašně potím, nejméně dvě trička převléknu, odpol už je to v poho, ale ty dopoledne mi dávají zabrat.máte to také některá?
    tak holčiny pěkný den

    #863082
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,tak dneska mě přišla navštívit sestřička domů a poučit mě jak a co mám dělat když by začal porod,a dala mi takový dotazník jak chci rodit ,,no musím si v klidu k tomu sednout a vyplnit to.Už moje tři kamarádky porodily a každá mi říká že hrůza že měli takové bolestli jako jindy a to rodily už třetí,takže asi není pravda čím víc dětí tím lepší porod ..jak to posouchám tak je to přesně naopak,,,já začínám mít s toho teda úplnou hrůzu a tak se bojím jako nikdy jindy.:'( :'( Fakt asi začínám panikařit ….ale jsem rozhodnutá pokud to bude na termín tak budu doma čekat až se to samo rozběhne ..protože jinak si vás tam nechají v porodnici tak dva dny a potom se uráčí vám vyvolat porod ,,vždy jsem tam ležela doufám že ten třetí porod příjde sám!!!!Jinak mě už to těhu nebaví jsem unavená všechno mě bolí ,spát nejde vůbec no opravdu hnus!!!jsem už i na sebe fakt hnusná.Doufám že to nemáte jako já .A závidím těm co to zvládají ,fakt mě to už neba.Doufám že jsem vás nějak nenaštvala ale mám už toho těhu dost.:$ Tak se mějte a zase se ozvu až mi bude lépe.:$

    #863083
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tady zas mlhavo, takže žádný krásný den jako u vás. Byla jsem dnes v poradně a pak s mužem na obědě. Jsem ráda, že jsem si nemusela vařit, to mě nebaví… Jinak u doktora dobrý, ozvy OK, čípek na půlce, otevřeno na prst. Tvářil se jako že by to už mohlo propuknout kdykoliv, ale týden to asi ještě vydržíme. Hlavně ať to na mě nepřijde o víkendu, to jede manžel pryč.
    Jaruško, nic si z toho nedělej, mně už taky nebývá úplně nejlíp a dnešní noc stála taky za prd. Budu Ti držet pěsti, ať ten porod přijde sám, to je vždycky lepší, přirozenější. Nenech se kámoškama zastrašit. Tady moje sousedka rodila podruhé a za 2 a půl hodiny bylo vymalováno, dokonce bez zranění. Ono je to individuální a hrozně velkou roli hraje psychika. Takže hlavně klid!
    Kosto, já se taky potím víc než normálně. Dokonce jsem si doma stáhla teplotu na 19 stupňů. A to jsem normálně hrozný zimomřivec.
    Moni, já žádný papíry u doktora předem nedostala, takže všechno budu vyplňovat až na místě. Už se těším:S .
    http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers%5Dhttp://global.thebump.com/tickers/ttd1388.aspx

    #863084
    Anonym
    Host

    Díky Káji za podporu,tobě se to blíží že ?jak tak čtu…už at to máme zasebou,a taky Ti držím palečky at jste hlavně zdraví.Holky ted si dám asi zakysanou smetanu s grankem ..víte jak je to výborné ..ale musí to být smetana opravdu ta hustá v tom vyšším kelímku já jí kupuji v lídlu nebo v kauflandu ale je to fakt výborné doufám že se mi uklidní nervy.Tak se mějte a a zase písnu.Jarka

    #863085
    Anonym
    Host

    ahojda,
    tak ja taky v noci nespala, nejak mi tvrdlo bricho a bolelo jak prase i ted me kazdou chvili boli.
    taky jsem rikala, jak se poznaji kontrakce, to si mam predstavit jako neco mezi silenou bolesti a kreci nebo tak neco??? ja jen kdyby to prislo, ja mam vysoky prah bolesti,ale abych se stihla oholit a tak, mam to naplanovany 🙂

    Malej me porad reze,manzovi se to desne libi a rika, ze si fakt to tehu neuzivam ani jsem neuzivala. ma pravdu, desne jsem se bala porodu a ted se docela tesim az budu mit ,,normalni ,, telo a muzu spat na brise 🙂

    #863086
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Krásný večer maminky,
    tak dnes to byla opět super noc, spala jsem sotva 3 hodiny. Ale kontrolal u dr. mi zlepšila náladu. Valentýnka váží 2760 g a má krásné baculaté tvářičky (takové malé vyžrané prasátko) 😀 🙂 , to bude mít zřejmě po mě. Jinak dle slov od dr. to je prý celá maminka, jsem moc zvědavá na skutečnost. Dnes mi Valinku ukázala i na 3D a máme fotku.
    Jinak jak tady píšete o termínech, tak dle PM jsem 35+5 (17.2). a dle UZ je termín 14.2.. S tím mi nikdo už nehýbal, prý z 12 tt, kdy jsem byla na screeningu je tohle datum nejpřesnější, tak nevím. Ale co, je jedno vcelku kdy se malé bude chtít ven. Vím, že to nastane a hlavně ať je prďolka zdravá.
    Droucí kosti o kosti v koleni nejsou nedostatekem vápníku, jak jsem si myslela, ale hormonální změnou placenty, která dává rozkaz kostem a tkáním se začít připravovat na porod. A když beru magnesium, tak se vápník ani prý nesmí podávat zároveň, že se tyhle vitamíny navzájem ruší.
    Holky, krásnou klidnou noc vám přejem a zítra bude zas o den míň do porodu :-D,

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 841. až 855. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist