únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 871. až 885. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863101
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Moni, tak tyhle vitamíny co máš jsem si přesně koupila taky, ovšem mě to bylo podáno je tam 30 + 30 tbl, ale ne že jedných 30 jsou vitamíny a druých 30 ty dha kyseliny či co to je. Navíc v lékársně měli v regále cenu 350 jakože akční a ve skutečnosti naúčtovali 440, ale všimla jsem si toho také až doma a nechtělo se mi je zpátky (to bych dala za benzín). Ale tu zuřivost jsem měla v těle fakt dlouho. Jo a to byla vlastně ta super koupě ( i porodnické mini vložky) a to tam byla paní kolem 30, takže v mém případě bych poslala asi tuhle do důchodu 😀
    Jinak jak mě ráno pobolívalo podbřicho a stydká kost, tak teď to začíná být čím dál intenzivnější a připadá mi že mě bolí i celá …. Jdu si dát sprchu a snad to trošku zabere a uvolní se. A ještě jedna novinka, tak jak se snažím Váju natočit v břiše jak dělá boule, tak konečně dnes se mi to podařilo. Ale je pravda, že fakt dnes dává hodně zabrat a pohyby přestávají být tak příjemné a ani bych je už nenazvala že si je užívám.

    #863102
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    😀 ahojky holky:D
    no konečně mám co číst:D
    u nás v porodnici se může pouze pít a maximálně si s sebiou vzít hroznový cukr, nic víc.
    co se týká okradení v nemocnici, je to klidně možné, né všude na oddělení jsou sesterny na začátku, u nás jsou i v polovině chodby, takže tě klído někdo může okrást – nemyslím, že maminy, ale někdo kdo si to vyčíhá, zrovinka minulý týden, když jsme tam byly s holkama na kurzu, tak tam vykradli pokladnu – ta byla na konci frekventované chodby a stejně to nikdo neviděl, takže holky – krade se všude.
    jinak bříško mi ještě nespadlo a ni zátka zatím neodešla, tak se uklidnuji, že mám čas:-))
    co se týká lékáren, mám také špatné zkušenosti – jim prostě jde jen o to prodat.
    já jdu dnes na ekg a echo, tak pak napíšu jak jsme dopadly:-))
    tak pěný den – tady v Praze sněží – nic moc

    #863103
    Anonym
    Host

    Pěto,když jsem ležela v nemocnici tak mi zmyzel prstýnek a řetízek a že jsou zamčené skřínky tak to mě neuklidnuje protože když půjdeš rodit na sál tak kam si ten klíček dáš????určitě ho nebudeš držet v ruce u porodu.A ty si myslíš že na pokoji budeš mít samé lepší maminky???myslím že by ti stačilo když ti tam dají nějakou fetačku nebo romku za kterou bude chodit banda cigánů no nevím jestli se nebudeš bát o své věci ,,,např stačí jen mobil že???půjdeš třeba na záchod a tel.ten si dáš kam?????no nevím já sem vyléčená s takových lidí a opravdu nevěřím nikomu….Takže já zasebe se teda hrozím…Je to blbý ale bohužel nejsou všechny maminky poctivé jako my….Takže pokud jsem se tě dotkla tak promin ale je to tak.Jarka

    #863104
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak já mam termín 18.2. – pustil mě pan doktor domu zato, že jsem vzorná pacientka 🙂 . Zase ležet tam ještě měsíc tak mě asi trefí.Je pravda, že jsem si s těma ledvinama teda užila, ale jestli to má být tak bolestivé jako porod tak to musíme zvládnout. Páč já takhle trpěla asi týden a takhle to bude trvat „jen“ pár hodin. a pak nastane asi obrovská úleva. Zatím ještě dobírám antibiotika takže v 5 hodin ráno a v 5 hodin večer do sebe nacpat megapilulku 😐 a k tomu jse dostala ještě železo. Prý jsem ho měla málo.A když ho mám málo tak jsem se rozhodla dnes uvařit špenát .
    U nís v nemocnici jsou taky uzamykatelné kříňky,ale když jsem tam teď byla tak jsem byla ráda, že do té miniskříňky jsem narvala tu svojí megatašku a to v ní nebyli plínky. O jídlu mi sestřička nic neříkala ale jak píšete pochybuju, že v té chvíli budete mít chuť jíst a navíc mi to přijde divný když dostaneme krystýr,aby jsme se zase cpali 😀 . No však uvidíme – už se nám to krátí. Mě taky pobolívá stydká kost a přijde mi, že malej si z mého bříška dělá balón páč tam pořád poskakuje.Včera jsem vybalila tašku z nemocnice a opět zabalila do porodnice. Chybí jen dohodit župánek, kterj nosím i doma a kopuit si noční košili – žádnou rozepínací na kojení nemám tak musím zajít něco kopit. Zfouknu to asi příští týden po poradně.
    Tak přeji krásný den a všem moc děkuji za krásný přivítání. Venku svítí sluníčko – jupí

    #863105
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    u vás svítí sluníčko tak to u nás krásne sneží a hlavne to klouze.
    to ja doufam ze se krast nebude.to si tedy necham prstynky doma ale co jste rikali ze si to sundavat nemusime kdyz budeme rodit tak to budu mit asi na sobe.vcera jsem si koupila kojici podprsenku fakt masakr :O to ja si musim taky koupit nejakou kosili nocni a nejakej ten zupan nemam fakt nic vlasnte jenom tohle chybi jo a plinek beru tricet snad to neni mnoho ani malo:)

    #863106
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.
    Nějakou dobu jsem se neozvala. Měla jsem zlomenou nohu a abych nemusela být sama doma, tak jsem se přestěhovala k mamce. Bohužel tam mají brutálně pomalý internet, tak jsem vždycky jen nakoukla na mejla a FB a pročítat BW už jsem nezvládla … Takže se omlouvám za „výpadek“. Jinak jak jsem si teď něco hodně málinko přečetla co se tu děje, tak si připadám nějak pozadu. Na monitory mám jít až při příští poradně, někdy skoro za 3 týdny, to mi prý taky změří pánev a vezmou stěry na streptokoka. Nějak mám pocit, že tyto vyšetření už mi měl doktor dělat, na příští poradně totiž budu už 38+2, nebo mě objednat na dřív než zase po 4 týdnech 🙁
    Jinak nám na přeporodní přípravě říkala, že jíst můžeme, hlavně teda nějakou čokoládu pro přísun enegrie a taky kvůli tomu, že hodně maminek při porodu zvrací (nudle s gyrosem kvůli tomu nejsou moc vhodné). Jinak u nás noc novýho není. Malej skoro vůbec nekope, jen tak tři šťouchanečky za den, ale zato jsem docela hodně otekla. Díky otokům mám cca 4kg navrch.
    Moni, třicet plínek je tak akorát, říkali nám, že prý tak 5-6 na jeden den.
    Co se krádeží v nemocnici týče, tak je to těžký. Já teda naštěstí žádný řetízky nenosím, naušnice jen občas, snubák si ani díky otokům nenasadím, takže řešit budu asi jen mobil. A jelikož u porobu manžel celou dobu, tak doufám, že to nějak vyřešíme. Horší bude potom odd. šestinedělí, ale snad bude volnej nadstandard.
    No nic, zatím končím a jdu si udělat něco dobrého na obídek.

    #863107
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Co se týká těch kráděží atd., tak jsem si myslela, že jsme normální lidi a proč si brát od někoho jiného asi nepochopím. Jako ceniny atd. si jistě do porodnice brát nebudu, prstýnek jsem také sundala už dávno. A mobil a foťák snad přežijí ten párdenní pobyt a připutují s námi zpátky domů. Ale strach o plínky bych jistě neměla, ani o oblečky na dítě 🙂 . Nechtěla jsem se tím nikoho dotknout, hlavně ne Jarky, tak se nezlob jestli jsem tak učinila. A co se týká jiných maminek, nejsem rasista, ale s romkou ležet nebudu. Půjdu na normál pokoj a kdyby náhodou, tak se nechám přeubytovat na nadstandart. Je také pravdou, že v nemocnici jsem neležela. Ale pracuji s lidmi (kteří se hodně rozvykládají) a neslyšela jsem, že se někomu ztratilo z osobních věcí.
    Jinak o jídle a pití nikdo nic nám ani na kurzu neříkal, tak asi sebou také něco vezmu, pokud můžem.
    tak jdu teprve zas do sprchy a začít něco dělat, pa

    #863108
    Anonym
    Host

    Já se Petko nezlobím ,ale jen sem psala ze své zkušenosti.Může se stát že tě odveze sanitka hned do porodky …porodíš a potom tě dají na pokoj kde mají místo takže si právě myslím že si nemůžeme vybírat kam nás vlastně šoupnou.Doufám jen že se dostaneme mezi normální maminy jako jsme my holky,,V úterý jdu zase na kontrolu tak mi budou dělat ozvyčky.a nechám si vzít krev jako by na předoperační vyšetření protože když chcete do páteře ten Epidural tak musíte mít toto vyšetření.Já pokud to stihnu tak si ho stoprocentně nechám píchnout,,,měla jsem ho i udvojčata bylo to super nejsou potom takové bolesti,,a do té páteře to opravdu nebolí .Už jsem ho měla a bez něj bych tedy rodit nechtěla.A co vy holky ?už jste přemýšlely jak chcete rodit?Unás v Krnovské nemoc.můžem rodit i do vany ale to mě teda neláká protože budu ráda když mi pomůžou na tom lůžku a v té vaně jste sama ,,takže do vody né,,,Jinak u nás ted začalo sněžit to mám teda radost ,,už jsem se těšila že ten sníh roztál a je to tady znovu….no co se dá dělat.Tak se mějte a ahojky

    #863109
    Anonym
    Host

    Ahoj Evi, vítej zpátky. Nožka už je v pořádku? To jsi si ji zlomila na ledovce?
    Jinak dnes v noci byl myslím úplněk, svítil nám přímo do ložnice. A já zas nemohla spát, tak jsem to dohnala dopoledne. Obědvám až teď.
    Mám ten pocit, že co vypiju přes den, tak se ve mě hezky uloží a v noci pak chodím na WC aspoň co hodina. Děs! Asi taky půjdu do toho urologickýho čaje – dám si hrnek večer.
    Jinak k tomu porodu – zatím chci být za hrdinku a zvládnout to bez oblbováků, ale určitě bude záležet na situaci. Jestli se to bude táhnout a já nebudu mít sílu, tak si asi taky něco vyškemrám. Manžel snad půjde se mnou, tak mě bude masírovat a dělat psychickou podporu. Taky doufám, že to masírování hráze bude k něčemu dobrý. Zatím jsem optimistka:) . No, hlavně aby mě to nechytlo teď o víkendu, to jede manžel pryč:( .
    Zatím pa, jdu na procházku ven. V mém oblíbeném obchůdku dostali nové šaty, tak je jdu okouknout, popř. si udělat radost už před porodem:) .

    #863110
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Noha už je v pohodě. Srazil mě na chodníku nějakej idiot na kole, když jsem šla na rehabilitaci s rukou. V podstatě jsem měla štěstí, že to bylu u vchodu do nemocnice, tak si mě tam zrovna nechali na pozorování, jestli je s malým všechno v pořádku. Jenže s ortézou na ruce jsem nemohla ani pajdat o berlích a proto jsem odjela k našim. Mají doma ještě po babičce invalidní vozík a nemají doma prahy. Tak jsem tam zůstala až do konce neschopenky, aby mi nemuseli místo pobytu pořád přepisovat.
    Jinak Kájo já to mám s tím čůráním podobně. Přes den je to celkem v pohodě, ale v noci chodím minimálně 1x za hodinu.
    Já jsem si napsala do porodního plánu, že mi mají vzít hned preventivně krev, kdych náhodou chtěla ten epidurál, ale že si pak řeknu, až to bude moc bolet nebo to bude moc dlouhý. Nějak začínám mít z toho porodu strach … Další kolo předporodní přípravy mám až 8.2., tak snad do té doby neporodím 😛 . Zatím se mějte, já jdu venčit psa, ať s ním nemusí jít manžel hned jak přijde domů z práce.

    #863111
    Anonym
    Host

    Pozor, Děcko a Kájo ten Epidural a jiné oblbováky si musíte dát alespon půl hodky než začne porod .Jinak to potom nezabírá a ani by vám to u toho rozjetého porodu nikdo nedal takže holky at jenom víte.Pokud půjdete alespon do porodky dříve než vás to úplně chytne tak máte šanci si vybrat, ale opravdu jak už to začne tak vám nikdo už nic nedá krom kapaček,Tak jen at víte .Proto nechci bez toho rodit vím jaké to bylo u první holky a nechci to už zažít…u dvojčat jsem to právě měla o stoprocent lehčí.A ještě k tomu nástřihu já chci aby mě střihli protože si neumím představit že by mě to rozervalo:O ,jsem dole dost úzká takže jim řeknu at mě šmiknou,,,u obou porodů jsem byla střižená,radši budu mít jen jednu jizvu než potom rozervanou celou pipinu.Je to věc názoru mluvím jen s vlastní zkušenosti.U vás to může být samozřejmně jiné a v poho.No prostě chlapy to mají velice jednoduché udělaj nám mimi a to ještě s radostí a my to musíme vytrpět,,,no co se dá dělat.Tak nám to život připravil.Ale zase se máme na co těšit když nám to mimi dají do náruče.Holky budete si nechávat dát na sebe přímo mimi až s vás vyjde na tělo ještě špinavé?mě dali vždy mimina už umyté tak ted jsem rozhodnutá pokud to bude vše v pořádku tak si ho chci dát hned na tělo.No uvidíme zatím ahojky.Držím palečky

    #863112
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,

    Tak se také po delší odmlce připojuji..jsem dva týdny na mateřské pořád něco dělám :D.Ted jsem ejště řešila pár dní inventury a ještě nesrovnalosti po telefonech..ale snad u bude klid.Takže jsem jen občas na facebook a nic vic.Já i prcek jsme v pořádku v úterý jsme už byli na ko v porodnici..pan doktor je užasnej konečně mi taky někdo odpověděl a vysvětlil co jsem chtěla vědět..a všichni nadávali na moji gynekoložku počínaje kartotékou konče doktorem…už jsem tu psala že mi tenkrátr na začátku vyděsila DS a to jen proto že pořád všechno poměřovala s termínem dle menstruace..já pak vyděšená běhala po genetice a utzv nemocnicích..kde mi udělali nová vyšetření a zjistili že je prtoě mimi mladší o 11 dní a tím se máme všichni řídit.Tak doktorka se pořád řídíla podle PM..takže vlůastně všechno špatně grafy a týdny..a dokotr bylna mrtvici když četl termín porodu páč mám psáno ..7,11, 21,23, 24..2. no tak pi seškrtal pul těhotenské knížky přepsal týdny a pojedem prý podle jeho pravidel 😀 .Takže screening ve 13 týdny je prý nejpřesnější,,takže mám termín na 21.2. tak uvidíme..jinak mě je dobře jediné co tak to jsou ty moje nohy bolavé, ale už to musím vydržet..taky mi doktorka řekla že nesmím nic na tu artrozu jíst že nic nebylo testované v graviditě a doktor si klepal na čelo že naopak mám pít vápník na kosti když ted mi nejvíc bere mimi vápníku.No zavžuju že pujdu po porodu k jinému lékaři..začínám mít pocit že tahle paní mi spíš ubůlíží než pomuže.No uvidíme.A co ještě otoky prstů to je prý normální protže se zadržuje v těle voda a tohle zpusobuje takže prstýnky jsou už dole ale co mě trápí tak že mě brněj konečky prstů ale jen na levé ruce..fakt nepříjemné..No to jsem se něják rozpovídala…:D tak jo maminy mějte se co nejlúpe užívejte posledního měsíce a snad brzy papapa:)

    #863113
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak jsem dneska byla na predporodnim kurzu a byli jsme se podivat v porodnici,… je to tam takovy depresivni 🙂
    ale co, stejne mi to bude jedno….

    jinak me porad boli bricho a dneska jsem se chtela objednat na ty monitory a ult kdyz mam chodit kazdy 3 dny min. ale to jsem zvedava,jestli me tam nejak narvou….

    #863114
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak poslušně hlásím, že dnes u kardiologa dobré, pan doktor na nás byl moc hodný:-))
    Jarko – co se týká epidurálu .– nechám si ho dát, pokud už nebude pozdě, chci jet do nemocnice co nejpozději.io nástřihu jsem také slyšela, mám kamarádku a ta se roztrhla a ještě 11 týdnů po porodu krvácela – chudák fakt z toho byla vyřízená.
    jinak s tím záchodem to mám také, minimálně 6x za noc.
    tak pěkný večer

    #863115
    Anonym
    Host

    ahoj,
    nemuzu spat, spala jsem odpoledne 4 hodky a jsem vysvpinkana, takze ted jsem rada, ze mame udelany ten obyvak s detskym pokojikem, kam jsem se mohla uklidit,aby se chudak manza vyspal…

    Taky uz jsem stihla oloupat brambory na zitrejsi obed. Chtela jsem udelat kasi a rizecky….

    Musim se objednat do te porodnice,tak jsem zvedava, co mi reknou a kdy tam pujdu na kontrolu 🙂
    Malej porad kope, dneska se mi podarilo kdyz si dal kolinko tak ze me bolelo bricho do nej stouchnout a dal ho pryc, sice ho zachvili dal zpet,ale manza si to aspon taky zkusil … a malej uz ho tam radsi nedal 🙂

    Co se tyce Epiduralu,tak ti ho zavedou jen pokud jsi otevrena max na 5 cm,pak mas pry takovy kontrakce ze anesteziolog uz ti ho napichnout nemuze 🙁

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 871. až 885. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist