únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 886. až 900. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863116
    Anonym
    Host

    ahojda,

    tak se mi podarilo objednat do poradny v nemocnici, nejprve jsem volala na normalni nerizikove tehu,tak tam mi rekli at zavolam na rizikovku, kde mi rekli,ze kdyz nekrvacim,tak mam jit do normalni poradny a tam uz se o to postaraji. Takze me narychlo objednala na zitra na 9 h. a rika mi, ze proc jsem nezavolala uz ve stredu,tak ji rikam,ze jsem byla ve stredu na kontrole odpoledne a oni uz tam nebyli a vcera jsem byla v nemocnici na kurzu a kdyz pracuji do 11 h. tak se nemuzou divit….
    Ale aspon ze me vemou zitra, tak jsem zvedava, co mi na to povi…

    Dneska nebudu nic delat, jen jedu na navstevu s manzou k nejlepsim kamaradum … ona je ve 14 TT a uz tolikrat to nevyslo, ze ted ji drzime pesti

    #863117
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak já včera asi trochu přistydla -doufám, že na nás nikdo nic neprskl, v noci jsem se budila snad co půl hodiny s plným nosem – nemohla jsem dýchat, ted mi pěkně teče z nosu a pálí mě v něm, ale snad to čajíčkama rozeženu, dnes musím akorát na kurz a jinak nikam nejdu:D
    o víkendu má být hnusně, tak ani nikam nepůjdu a budu se léčit:-))
    Darenie – já bych dr. změnila a neohlížela se na to jestli je blízko, pokud k ní nemáš důvěru nemá smysl k ní chodit.
    holčiny nevíte náhodou kdy si mám zažádat o rodičák? stačí až před koncem mateřské? nebo musím ted nekdy?holky u nás na opersonálním šly obě na operace a je tam nějaká nová a moc tomu nerozumí, nebo aspon já jsem to nepochopila:-))
    Lenuna – no kamarádce nezávidím – navíc já byla vždycky vyřízená, když jsem potkala nějakou těhulku ikdyž to byla kamarádka, vždycky jsem se nsažila tomuhle vyhýbat, říkala jsem si proč ona může mít dítě a já o něj přišla, ale snad to kámoška zvládne, mě ve finále taky nic jiného nezbylo.
    tak zatím pěkný den a pište pište at mám co číst.

    #863118
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Krásné ráno,
    tady u nás v Krnově stále sněží, jsem ráda za teplo domova 🙂
    Já o epiduralu zatím ani nějak nepřemýšlela a ani nevím jak to kolem něj chodí. Takže to zkusíme asi bez něj. Holky to se tak rychlým tempem krátí. Měsíc zpátky vánoce a za měsic už budem mít některé doma mimi. To je šílené.
    Vstávala jsem po 9 a jsme na dnešek holky šikovné, zvládly jsme už sprchu a roztopit v krbu. Včera jsme s mamkou šily kapsář za velkou postel (babičce se moc nepovedl, tak jsme páraly) a dnes budem pokračovat v dalším díle. Ale je krásný, fakt se mi líbí.
    A nevím jak vy, ale mě se teda kosti povolují řádně. Při káždém pohybu cítím jak mi praskají. Ale ještě cvhilku, však je to jen trošku nepříjemností a bolesti. Co bychom pro ty naše miminka neudělaly. Tak pá, když už půjdu k mamce, znásilním jí tam ledničku k snídani

    #863119
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak já zas teprve vstávám. Já se snad v noci uběhám k smrti…:) .
    Darinko, fajn, že jsi zpátky. Já bych taky tu doktorku hned vyměnila. Ostatně, vlastně jsem měnila doktora v 28. týdnu. A jsem spokojená a hlavně v klidu.
    Kosto, gratuluju k dobrým výsledkům u kardiologa. A koukej se dát do pořádku, ať se ti z té rýmy nevyklube něco horšího.
    Leni, užijte si návštěvu. My dnes poprvé od Vánoc jedem k mým rodičům, tak se taky těším. Akorát nevím, jestli pro jistotu vzít tašku do porodnice s sebou, nebo ne… Asi ne, snad to taková přepadovka nebude. A domů je to jen hodinku autem.
    Peti, mně se asi roztahují kyčle – soudě podle několikadenní intenzivní bolesti. Včera už jsem chodila jak invalida, že i manžel na mě vrhal soucitné pohledy.
    Taky máte někdo to tvrdnutí skoro pořád? Já se toho nemůžu vůbec zbavit a hořčík už moc brát nechci. Ta moje děloha bude tak natrénovaná… tak doufám, že ten porod bude rychlý. JJ, za měsíc už tu s námi pár dětiček bude, hrozně se těším!!!

    #863120
    Anonym
    Host

    ahoj,

    Kosta- reknu ti jak to mam ja. nastup na materskou mam 4.1.2011 a ta je 28 tydnu, coz je do 18.7 a max do tohohle datumu musim zajit na socialku,kde mi vyplni papir,ze jsem pobirala materskou a s tim se pak prihlasis o rodicovsky prispevek (pokud nechces 4 letou variantu).
    Mazitim musis po narozeni ditete dat do prace kopii rodneho listu, nejak ti to pocitaj do dani ci co, aby to tam meli zavedene a dovolena se pry vybira mezi materskou a rodicovskym prispevkem.
    Tak snad ti to nejak pomohlo 🙂

    darenii- taky jsem chtela zmenit doktora,ale nikde me nechteli vzit,kdyz uz jsem byla nejaky tyden tehotna, tak jsem tam sice zustala,ale po 6nedeli zdrham .

    Peta.h.- nic nedelej , ja taky nic nedelam… uz mam vsechno hotovy a co ne tak to pocka…

    A to stou panvi a kyclema to uz mam asi mesic, je to jako kdyz se ti roztahuji kosti od sebe, nebo nevim jak to mam popsat… je to neprijemna bolest,ale doufam, ze nase mimi ma malou hlavu 🙂

    #863121
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Leni, vždyť nic nedělám 🙂 , ale tím že je nemocná mamka, tak trávím hodně času u nich dole. Jinak holky neumím chytit ani jehlu s nití do ruky, ale blbnul šicí stroj, tak jsem koukla a něco udělalo a už to pak jelo samo. A teď jsem se vrátila k nám nahoru se super pocitem. Ušila jsem 2 ouška na kapsář na strojí, takové práce to není pro mě, ale kdybych z toho neměla takový strach, tak by mi to možná i šlo :$ . Tak manžel už je na cestě z práce, tak jdu uvařit, dnes koprovku s vajíčkem, takže rychlovka.
    Nevím po kom Vája bude, kope a kope, boule na břiše dělá jak … a zatlačovat jí nožky co chvilka, to radějc ne. To bych jí jen honila po břiše 😀 . Ještěže je v noci hodná a dá mi vcelku spát. Jen ten močák přestal poslouchat. Asi si ustelu do vany, tam to odteče samo a předejdu tomu složitému vstávání. Ty kosti mám taky povolené už dlouho, ale teď mi to křupe snad už všude i na blbých prstech u ruk. Ještě chvilku a bude klid „relativní“.

    #863122
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky už skoro novopečené maminy!
    Tak já o epidurálu nepřemýšlím. Mam sousedku zdravotní sestřičku a ta mi ho ani nedoporučuje,. Píchnou to blbě abudu ochrnutá – to mi za to nestojí. To si tu bolest vytrpím. Jiank já taky chodím jak kachna včera se mi manžel smál. K večeru když už jsem unavená tak už to a ni jinak nejde. 😀 . Malej zase dělá v bříšku veletoče. Dnes začínám 36. týden. . Bříško mam jak slonice a za ten týden co jsem byla v nemocnici mi pěkně popraskalo – což mě teda pěkně štve. No nedá se nic dělat no. Řekla bych, že to bříško poslední dobou roste kosmickou rychlostí 😛 . No jsem zvědavá kdy to přijde – můžeme to čekat každým dnem.
    Jinak já zatím prstýnek mam – vůbec nejsem oteklá – musím zaklepat – ťuk ťuk.
    Dneska vařit nebudu – včera jsem dělala dušené vepřové maso, špenát a bramborovej knedlík tak tam ještě zbylo a z předevčíra zbyla zelňačka takže je co baštit. Jen něco zase vymyslet na zítra 😐 .
    ¨Tak se pro dnešek rozloučím – pááááááááá

    #863123
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak zitra rano jdu do poradny v porodnici na kontrolu,tak jsem zvedava, co mi tam reknou.
    Jinak epidural taky asi ne,ale rikala mi porodni asistentka, ze maji uz na porody specialni injekce co pichaji do zadku, je to na bolest a pry to zabira okamzite a hlavne je jedno kolik ti toho daj, ze pry maj s tim jen ty nej zkusenosti. Protoze epidural ti daji jen do 5 cm otevreni, nez prijde anesteziolog tak to trva, pak to picha tak 20 minut, pak to ma tak 20 minut nastup…. takze nic moc .

    Malymu taky posoupavam kolinko, dneska uz cely den, manza rika at ho netrapim,ale me to tak udela bouli na bricho ze to boli jak cert 🙂 ale malyho to asi bavi, strka tam tu nohu porad 🙂

    #863124
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    holky buďte rády, že mimča hezky kopou. Mě včera večer došlo, že jsem malýho celý den vůbec necítila. Tak jsem volala do nemocnice a oni si mě pozvali na monitor. Ten dopadl dobře, ale pak doktorka dodala, že si mě tam nechají do rána. Jenže v porodnici byl nával, tak mě propustili až ve tři odpoledne. No ale aspoň vím, že je malej v pořádku. Ale jak jsem ležela na pokoji a porodnice měla plno, tak tam k nám přivezli maminku s miminkem cca 15 min po porodu. Když jsem toho prcka viděla, tak mi úplně vyhrkly slzy.
    Co se chůze týče, tak já se už jen valím. Nohy mám až do půlky lýtek oteklé, klouby mě bolí, … No kačena proti mě chodí jako baletka 😀 .
    Kosto, tady máš odkaz ohledně té žádosti o rodičák: http://www.mpsv.cz/cs/2#dsp.
    Darenie, jestli Tě brní konečky prstů, tak máš možná syndrom karpálního tunelu. Já ho mám, na pravé (dominantní) ruce. V těhotenství se to stává a po porodu to většinou odezní. Mě bohužel už začly padat věci z ruky, tak jsem musela k doktorovi. Prý už to mám na operaci, ale vzhledem k tomu, že mě nikdo operovat nebude, tak jsem dostala ortézu. No, snad mě to pak taky přejde.
    Jé, já se zase nějak rozepsala … 😛 Tak zatím přeji dobrou noc …

    #863125
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    dobré ráno,
    po probdělé noci se jdu jen nasnídat a zas chrupkat. Nevím jestli jsem ok nebo už se mi začíná něco rozjíždět, ale každopádně se dějí u mě změny. Zácpou netrpím a už zhruba týden chodím na záchod jak po másle a stupňuje se to čím dál víc. No a dnes v noci jsem hrabala na www a dočetla se, že to může být jeden příznak z průběhu začínajícího porodu. Hm, ale jak takový příznak dlouho může trvat? A také mě včera už Valča naštvala, ty její kopance mě přestávají bavit, jak to viděla mamka, tak se zhrozila, že tohle jsem jí prý nedělala :S . Tak fakt jsem jí už večer zatlačila tu nožku, aby dala na chvíli pokoj, hm tak možná 5 minut.
    Jinak máme kapsáře ušité, moc se mi líbí, ještě se k tomu dodělají polštářky a závěsky do pokojíku na výměnu za medvíka pú.
    Manžela mám v práci, tak jdu zas na snídani k mamce, volala mi přes domácí tel jestli chci chleby ve vajíčku, jo, tak to my s Vájou rády 🙂 . takže zatím ahojky a zase někdy

    #863126
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    Tak já jsem se dnes rozhodla alespoň něco málo udělat. Čekám až mi přijdou vyžehleneé oblečky pro malého od maminky – jak mi bylo blbě tak se nademnou maminka slitovala a vyžehlila mi je – je fakt zlatá. Tak mi je mají přivézt známý uz vedlejší vesnice. Tak až je přivezou tak se je chystám naskládat do skříně a připravit si ty nej do porodnice,aby byl malej hnedle krásnější. Pak tu mam připraven ještě na tři pračky – plínky a ještě barevné oblečky a cejchy a nebesa. Jinak jsem dala prát naše oblečení – no taky musíme něco málo nosit, že. Dala jsem vařit hovězí polévku a možná ještě vytřu,ale zase to nechci přehánět,aby mi zase nebylo zle.
    Malej dělá boule jako o život – je to sranda až na to, že někdy dost bolestivá.
    Koukám tady na pytel nebo zavinovačku co mi mamča ušila – je fakt krásná – modrožlutá s medvídkama a z toho jemného flauše – ůplně tam toho našeho prcka vidím 🙂 .
    Jsem strašně zvědavá jak bude malej vypadat – po kom co zdědí – jaké bude mít kukadla, nosík, ouška tak 😀 .
    No tak jdu dodělat polévku a pak uvidíme. Zatím páááček a pozdravujte a pohlaďte ty naše roubíře a roubířky v bříšku

    #863127
    Anonym
    Host

    ahoj,
    tak pro zasmání :
    Vcera jsem volala do te poradny, kde me objednali na dnesek,kdy samozdrejmne nepracuji, takze kdyz mi jedna ze sestricek rekla, ze tam fakt nikdo neni, tak mi rekla at si skocim nahoru do prodnice, ze tam mi reknou co a jak. Tam se samozdrejmne divili,ale vzali me, udelali moniotr,ultrazvuk,vysetreni…. takze ortel : ultr jsem ve 37 TT takze mi dali datum porodu na cca 12.2 jinak mam nastup do rizikove poradny, pokud se neco pokazi tak mi porod za 14 dni vyvolaji ….
    ale malej ma asi 3200g a je zdravej….

    Tak aspon ze to tak dopadlo. Jinak me porad boli bricho,ale doktorka rikala, ze to je normalni a ze i moje otoky zmizi az po porodu…

    #863128
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    Děcko-díky za odkaz
    Lenuno – si člověk oddychne co?
    já jdu v po ke své dr. budu 36+0 tak mě už snad taky pošle do porodnice, prcka jsem naposledy viděla ve 30tt, tak už se těším.
    jinak jsme včera na kurzu probírali kojení a šestinědělí.
    jo a taky návštěvy u mimka – takže sestřička říkala – první dny pouze rodina ve které žijete + třeba návštěvy druhých rodičů, sestry a bratra , ale všichni ostatní až po měsíci a úplně nejlépe až po šestinědělí.vžádném případě nepouštět nikoho s rýmou, jinak je mimčo proti všemu ostatnímu díky kojení imunní, ale rýmu prý chytne a to je pak zle.
    jo a taky už se v porodnici neočkuje proti tuberkuloze, takže se chci domluvit se svojí dětskou dr. a nechám prcka naočkovat, protože zrovinka tuberkulozy je na světě dost – hlavně z ukrajiny jí ted docela dost přichází – co vy? jak jste na tom s očkováním – už jste uvažovaly na co vše necháte prcka očkovat?

    zatím pěkný den

    #863129
    Anonym
    Host

    ahoj,
    ja jsem usnula asi v pul 1 rano,ale stavala jsem v pul 1 odpoledne 🙂 . Porad jsem se budila a ted si davam cajicek a snidani a jdu delat ze uklizim…

    Zitra jdu zavolat do te rizikove poradny, tak jsem zvedava, co mi tam zas reknou. Jinak mam odpoledne ty rehabky tak aspon nejaka uleva 🙂

    #863130
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky§
    Já jsem nad očkováním nějako nepřemýšlela – první očkování dělají v nemocnici (prej) a to ostatní dá plán dětská doktorka. A ty ostatní navíc dávat asi nebudu. Dám na rady doktorky zda je to nutné. Bavila jsem se se sousedkou zdravotní sestřičkou a ta říkala, že je to zbytečné, že když to má chytit, že to stejně chytí a za druhý je to dost drahé to očkování. Ale uvidíme třeba vypomůže nějako pojišťovna. Nechci do něch zase nechat píchat kdejakou srajdu.
    Spíš jsem teď přemýšlela jakou zvolit pojišťovnu. jakou budete dávat vy???
    No dnes jsem sebou pořádně šlehla – byla jsem zatápět a zakola o špalek. Naštestí jsem se klepla jen do nohy a spadla na prdel – jsem kopyto – no hnes jsem se hlídala jestli se malej bude mrskat – a je to dobrý zase s ním šijou všichni čerti 😀 .
    Tak jsem teda zvědavá která z nás bude první – děsně to letí. Škoda, že sem nejdou dávat fotky,aby jsme se vzájemně pochlubili – no budeme moct jen na facebooku. :^) .
    tak se mějte hezky. Pááá

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 886. až 900. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist