únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 931. až 945. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863161
    Anonym
    Host

    Ahojky,tak dneska jsem psala po dlouhé době jak mimino jen jednou jsem šla na záchod jinak fakt super noc.V úterý jsem byla na kontrole ,tak malý má asi 2800 tak doufám že nebude moc velký.Jinak kolotoč mám plastový je to dobré potom si můžete ty zvířátka sundat a dítě si sněma může hrát, zároven to slouží jako chrastítko.Co se týče oblečení pro mimi tak mám toho taky hodně,kupovala jsem si to už od začátku těhotenství protože potom na ráz kdyby to měl člověk kupovat tak nevím nevím.A já od nikoho nic nedostanu ,protože mám tchýni která jen chlastá a myslí jen svojí flašku ,,No prostě se sní ani nestýkáme,no a mamka ta pořád že nemá peníze…no prostě nechci a ani nečekám od nikoho nic.Jsem ráda že jsem si všechno pořídila sama.:) Už se těším na mimíska ,a vlavně holky že si užijeme teploučko pěkně na zahrádce ,,opíkačky, bazén jé jak já se těším.Zatím se mějte a pohladte mimísky .

    #863162
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kosto,
    to jako mám mít za pár? a držíme se přitom stále termínu 14.2. Už vím „asi“ co znamená i to další číslo, C1/0 – tedy vím asi tu nulu, to je že nejsem vůbec otevřená. Kamarádka, která má stejný termín, ale měla problémy s udržením atd (jak jsem tady jednou psala) tak má napsáno na 2 prsty a CS měla 8.
    Holky vás co chodíte spát brzo fakt obdivuji, já se párkrát pokoušela jít snad v půl 10 a stejně jsem se do půlnoci mrskala v posteli a neusla jsem. No protože jsem se zas před cvhíli probudila, jdu nám udělat nějakou mňamku k snídani a uvařit hlavně čaj. Večer jsem zjistila, že mám nějaký zvláštní pocit v nose a štípání v krku. Tak snad to bude ok a nebudu ještě ke konci nějak nemocná.
    Jinak z rodiny toho asi také moc nedostanem. Z manželové strany nejsou peníze a je tam spoustu sourozenců, tedy vnoučat atd. A z mojí strany? otec alkoholik a skoro bezdomovec a žádný kontakt. Což popravdě mi vůbec nevadí. A mamka? to je zlatíčko, která už teď pro Váju udělala tolik věcí, že když mi řekla objednej si vibrační lehátko, koupím ti ho. Tak jsem jí řekla, ty ne, od tebe budem potřebovat jiné věci než nějaké dárky na narození. Protože budu chodit asi už od 2 měsíce občas do práce, tak bude mamka hlídat. Je sice zaměstnaná, je totiž stále mladá, ale bývá doma po 15. hodině a to akorát většina lidí takhle chtěla mívat schůzky až do večerních hodin. (dělám lišačku – takže stavebko a vlastsně cokoliv kolem financí). A právě že se mě hodně ptali kamarádky a i spousta klientů, že jak budou moc tak dojedou a co bych si tak přála atd. 😀 , třeba nikdo nedojede a jen to tak říkaj 😀 . Ale už teď vím o jedné co má v plánu velkého medvídka Pú, protože máme pokojíček do toho dělaný.
    Tý jo, mám už fakt hlad a asi vím i na co, tak jdu už vážně kuchtit. papa

    #863163
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky!
    Tak to já se už taky těším na mimčo, na teplo, sluníčko….. jůůůů už aby to bylo.
    Tuto noc jsem kupoidvu spinkala v klidu. Byla jsem čůrat asi 2x,ale to je normálka takže to neřeším.
    Jestli něco dostaneme netuším. Ale od našich jsme už dostali. Prý kdyby jsme měli holčičku dostaneme naušnice a tím, že čekáme kluka jsme dostali štípačku na dřevo 😀 – dobrý co? No než malej na ní bude moct štípat tak už asi nebude možná ani funkční,ale je to super věc a ušetří hrozně moc času a sil. Štípu na ní dokonce i já i v tomto pokročilém stádiu 😀 . Teda jenom třísky,ale i to je super – nemusím se ohýbat – štípačka leží na stole a já jen mačkám čudlíky. Jinak se mne ptali holky v práci ještě když jsem chodila do práce co by jsme chtěli a taky jsem říkala, že vůbec nevím a že jestli chtějí něco dát ať počkají až se malej narodí a já zjistím časem co by se mi líbili nebo hodilo. jinak samo, že plínky se nikdy neztratí a pak jsem přemýšlela nad polohovacím lehátkem – to je prý taky super věc – když budemem potřebovat uklízet, vařit a tak a malej bude vzhůru tak aby nebyl pořád jen v postýlce. No uvidíme zda se na nás ještě vůbec složí. Na svadbu se skládali a koupili nám pekárnu na chleba – zatím jsem pekla jen jednou :$ .
    Jééé teď nevím jestli jsem se chlubila, že už mám doma kočárek – bleděmodrej a moc hezkej – už jsem s ním jezdila po bytě jak blázen. Teď čekám na postýlku – tak dofám, že bude dřív než se malej arodí (má jí kupovat švagrová).
    No jinak příští týden nesmím rodit – u nás v porodnici se maluje a nikam jinak se mi jezdit nechce. Takže malej musí být hodnej a ještě si hovět u maminky v bříšku.
    Jééé holky já si nějak neumím zvyknout, že budu maminka 🙂 . Je to hezký už nebudu jen dcera, vnučka , manželka……..ale budu máma.
    no tak jsem se zase rozepsala. Takže přeji hezký den. A pohlaďte bříška a pozdravujte miminka

    #863164
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    já se taky před chvilkou vyhrabala z postele. Dneska jsem byla v noci 6x na záchodě. Už se těším, až se někdy pořádně vyspím. Manžel je nějaký nachlazený, tak teď spává v obýváku.
    My zatím máme jen nějaký od ségry, jedno dřevěný chrastítko a pak ještě plyšový chrastítko na ruku. Z práce nic nedostanu, za celých 7 let mi k narozeninám přáli jednou, takže si naděje fakt nedělám. Jinak jsme se domluvili, že když nám bude chtít někdo něco koupit, tak že jim řekneme, aby malýmu dali něco na účet (nebo na vkladní knížku). U našich vím, že dostaneme nějaký peníze ke křtu, od sourozenců asi nějaký hračky nebo tak něco. Od rodinných známých vím, že to budou peníze, tak malýmu začneme spořit …
    Peťo, já se taky budu brzo vracet do práce. Prý tak za tři týdny po porodu už zvládnu tři hodiny denně pracovat …
    Jak tak pozoruju, tak asi budeme mít nejmenší mimčo. Malej v 35+5 vážil 2300g. Na další kontrolu jdu až 7.2., tak uvidíme.

    #863165
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Bambulko, to jsi tak nádherně napsala, skoro poslední věta jé……. Dneska mi manžel řekl jak odcházel do práce, tak ahoj mamko. No jako bylo to zvláštní, už ani pro něj nejsem zlato, miláček či Peťa. Normálně se mi vháněj slzy do očí, jak rychle se to blíží a uvědomění si totální změny v životě, postavení v rodině atd.
    Jinak to lehátko mám vyhlídlé tohle http://www.dacha.cz/zopa-sedatko-od-miminka-po-batole/ ,za takovou cenu se dá koupit i jen obyč, bez vibrací s možností jen malého pohupování, tady to je skoro jako malé houpací křesílko. A to je vážně snad jediná věc, kterou nemáme a určitě chci, právě kvůli sprchy, vaření atd.
    A k těm nahřívacím plyšákům. zadejte jen do vyhledávače plyšák do mikrovlnky a už vám tam začnou vyjíždět, u některých je i popis jak to funguje atd.
    Tak už jsme skoro po snídani, dělala jsem si vařenou rýžovou kaši s kakaem. Sbouchala jsem celý hluboký talíř.:$
    Prohlášení o jménu už máme přímo z matriky. I když píšu manžel, tak to manžel už není. Ale je to bývalý manžel a současný přítel a tatínek Valentýnky. No trošku nepochopitelné, že tam byl rozvod, ale co. A protože jsme rozvedení víc jak 270 dní, tak jsme museli jít uznat otcovství a zažádat o jméno, zda bude po matce či otci 😀 , fakt sranda, jak se nás paní na matrice ptala, bude se miminko jmenovat po matce nebo otci??? hm, hejsek, hejsková je tam fakt velký rozdíl a měli jsme tedy na výběr 😀 . A protože jsme tam už byli, tak jsme nahlásili i jména pro kluka a holku.
    Holky, vy víte jak se pozná zda odchází zátka???? Asi nám o tom nikde neříkali. Já pořád počítám s tím, že jen odrodím a půjdu za pár dní s mimi domů.

    #863166
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Děcko z malého mimi si nic nedělej, kolikrát se stalo, že řekli to bude malé mimi dle utz a narodil se cvalík a zas naopak. UTZ může lítat snad až o půl kila, jsem tedy slyšela.
    Právě včera jsme se o tom s mamkou bavily, že i když mě včera dr řekla (35+5) váhu 2900 g, žet omu moc nevěřím. Protože líca od Valinky jsou fakt vypapkané. A asi nějaký tuk atd nejde spočítat. Když měří jen hlavu, páteř a kost a to se nějak průměruje. Tak jsem říkala, my máme mimčo s naducanými tvářemi, druhá mít nebude, ale rozměry hlavy , …. budou stejné ale porodní váha bude rozdílná. Je jedno jak je velké, hlavně ať je zdravé !! My máme doma i vel. 50, ale tu asi vůbec nevyužijem a 56 kdoví na jak dlouho mít budem. Když dle dr je to celá maminka. A maminka byla taky cvalík

    #863167
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    pardon, ne 35 + 5, ale 36+5

    #863168
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky maminky,
    vy jste se teda rozepsali zatimco ja byla v poradne. vsechno je v poradku taky jsem ji rekla o tom jak mi bylo spatne a ona na to ze tlak ÖK a asi jsem neco spatnyho snedla anebo hodne sladkeho. musim vam neco rict ja ten den nemala nic sladkeho tak je to z toho protoze ja jakmile nemam aspon trochu cokolady tak je mi zle ale tohle ji rict nemuzu. taky mi rekla ze mam prestat brat magnesium ze se uz nesmi brat od 38 tydne a ani ty prasky na lacno tak budu brat jen ty vitaminy. no to je z asi vse tak zaś za tyden.
    je peto my mame taky vse v pokojicku v motivu medvidka Pú mame ho pres celou stenu s oslikem prasatkem a tygrikem.malovala to moje mamka a my s manzou jsem vybarvovali atak. v obchode jsem videla medvidka pu jak hraje mackes na nej a neco rekne toho chci.si vybiram hracky jako bych si s nimi mela hrat sama:D
    zátka to je jako hlen to jsem vycetla z netu
    jo a lehatko zopa od miminka po batole uz mame doma postaveny a je nadherny moc to teda nevybruje ale asi jsme kdyz jsme to zkouseli meli slabe baterky.a ta hracka ve prostred taky hraje kdyz se za ni zatahne 🙂
    jinak ja byla na ULT naposled ve 30tydnu a to vazil Davidek 1500 a uz se asi nedozvim kolik vazi až po porodu

    #863169
    Anonym
    Host

    ahoj,
    tak koukam , ze kdyz me malej nechal usnout az ve 4 rano,tak jsem se klidne mohla pripojit …. 🙂

    Taky mame asi vsechno jen jednu vec jsem nekoupila a pockam zda bude potreba… tak to je samohoupaci lehatko s melodiemi, uvidim jak malej bude rostak a jestli bude potreba, vyhoda prahy je, ze to clovek ma do tydne doma, nebo si pro to muzu zajet 🙂

    Jinak me porad boli bricho a zacina me to pekne sr.. 🙁

    U me je to jinak, ja jsem dneska podle PM 36+1 , ULT 38+5 ale vychazí z poctu 37+ 4 🙂

    Takze u me je to jasny, bud se malej rozhodne jit brzo ven, nebo nevim 🙂

    #863170
    Anonym
    Host

    Petko,zátka když ti odejde tak to poznáš že začneš tak jemně jakoby špinit..měla jsem to u té první ale u dvojčat né..tam mi rychle praskla voda .

    #863171
    Anonym
    Host

    Prý když odejde zátka, tak se to nejlépe pozná na kalhotkách, že tam budeš mít takovou hlenovou (rosolovitou) hromádku. Nebo tak mi to aspoň popsala švagrová. Ale vůbec zátka odejít nemusí, nebo to vůbec nemusíš postřehnout. Ségra mi říkala, že si vždycky všimla až jí praskla voda. Jinak tady je nějaký odkaz: http://www.naseporodnice.cz/hlenova-zatka-odchod-hlenove-zatky.php
    Našla jsem taky orientační tabulku velikosti plodu: http://www.rozmery-velikosti.cz/velikost-plodu.htm. Tak zatím se tak nějak držíme v normě. Jinak o tom, že ten ultrazvuk je jen orientační mi řekla i dr. Nejdřív totiž malýmu naměřila 1700g a tak ho měřila znovu a už to bylo 2300g. Prý stačí, aby třeba stehenní kost nebyla úplně kolmo a už se spočítá trochu jinak.
    My máme v pokojíčku krtečka, 5 různých obrázků. Na stěnu jsme nic nemalovali, protože se budeme nejpozděj na podzim stěhovat.
    Když jsem byla minulý týden v porodnici (kvůli slabým pohybům), tak jsem jim tak vyplňovala nějaký papír se jménem miminka a pak si ty jména ještě psali do PC. Prý zhruba druhý den po porodu přijde matrikářka a všechno s náma vyřídí. Tak uvidíme. Za 2 týdny jdu na předporodní přípravu, tak se tam ještě raděj optám.

    #863172
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky těhulky 🙂 tak já se k Vám ráda přidám. Termín mám taky v únoru :))

    #863173
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak koukám jak jsme se pěkně rozjely:-)) jen tak dál aspon je co číst.
    Vítám Bivinko – jen nám napiš aspon neco málo o sobě, odkud jsi, kde a kdy budeš rodit, jestli jsi prvorodička apod.
    Děcko – aby jsi tu přípravu ještě stihla:D
    já byla dnes s kámoškou na obědě a malá mě tak kopala, až to bolelo. kámoškla je ve 20tt tak koukala a smála se. ono jí to přejde až bude u konce:P
    jinak nic nového
    zatím pěkný večer, za chvíli se nám vrátí tatka z práce, tak jdu ohřát rajskou:-))

    #863174
    Anonym
    Host

    ahoj,

    Jarka – tak ja spinila ted v pondeli po kontrole,ale to prej je normalni, a dneska jsem ,,zaspinila,, ale to tak ze spis vubec. Na predporodnim kurzu rikali, ze kdyz ti odchazi hlenova zatka tak to poznas, ze je to mazlavy a je to vetsi cast…. nebo ?

    Bivinka – ahojda mamino,tak te tu taky vitame, my mame termin asi 12.2 , cekame kluka ale znas doktory porad se to meni 🙂 a co cekate vy?

    Decko – taky bych rekla ze ty kurzy nedochodis, nebo ano?? 🙂

    JO A PORAD PLATI, ZE POKUD POUZIVATE FACEBOOK, TAK TAM JSEM JAKO LENKA DUCHKOVÁ (PRAHA) STEJNÁ FOTKA JAKO TADY, A NEJAKY Z VAS UZ MAM V PRATELYCH TAK SE OZVETE,JESTLI TOMU FANDITE 🙂

    #863175
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    tak to je dobre ze si se k nam bivinko pridala.ale to si mela driv a ne tesne pred porodem ale i tak jsme radi.:)
    koukám že byla nejaka divna noc nejak sme nemohli spat co:D
    Je kájo kam se ti ztratila fotka???tak nam rekni figli at se taky poucime.ty si hlasena na pracaku???

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 931. až 945. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist