únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 946. až 960. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863176
    Anonym
    Host

    Fotku mám jen když nejsem líná a přihlásím se:) .
    Tak doufám, že dnes v noci to doženu, manžel se přestěhoval do obýváku, aby mě nenakazil. Takže se budu moct roztahovat.
    A s tím rodičákem je to tak, že ani jako studentka, ani jako registrovaná na pracáku nemůžu volit délku, ale manžel může. Takže prý stačí, když se se zaměstnavatelem dohodne a půjde na rodičovskou dovolenou třebas jen v sobotu a neděli. Tím pádem se sice zruší mně, ale on má právo vybrat si délku (to se prý dělá na OSSZ). A pak to hned zas ukončí a převede se to zpět na mě, ale ta tříletá varianta už mi zůstane. Nějaké informace jsou k tomu i na netu a tady na Babywebu na diskusním fóru (společný termín/2010).

    #863177
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky 🙂 My máme termín 26.2. a miminko má být klouček 🙂 Tak vše ladím do modré a tak.. Taky doufám,že pak to nebude holčička.. Jsem z Prahy a teďka furt jsou samé reportáže o těch doktorech, jak děkují a odchází.. a Bulovka prý po prvním březnu nebude schopna prý zajistit péči rodičkám.. Tak doufám,že mimi nebude čekat do března.. doma bych asi nechtěla rodit.. Navíc, jelikož to je moje první miminko, tak bych radši u toho měla doktora..

    #863178
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    tak kájo vy jste teda na to vyzráli to je fikaný:D a jak to ze jsi na pracaku me rekli ze tam registrovana byt nemuzu jelikoz jsem na materske a pak jdu na rodicovskou tak to za me bude platit stat.tak ted jsem z toho jelen

    #863179
    Anonym
    Host

    No, já tam taky registrovaná na pracovním úřadu nejsem, ale dnes mě tam na oddělení sociální podpory poslala paní z OSSZ. A tady je to ve stejné budově. Tak jsem to asi jen blbě napsala. Moni, ty asi nejsi studentka, že? To fakt není žádná výhoda. Zdravotní si stejně zatím platím sama, žádnou mateřskou nedostanem a ještě ten 4-letej rodičák… Brrr. A porodný nám uteče asi o tisíc korun, protože manžel dostal na Vánoce odměnu:'( . Ale co, to zvládnem.
    Bivinko, já mám termín 2. 2., tak už trochu netrpělivě čekám, kdy to přijde. Čekáme nejspíš holku, Johanku. Jinak tady v Olomouci podalo na dětské rizikovce výpověď 6 doktorů z 9, tak to bude taky mazec. Holky, možná mě ukamenujete, ale já těm doktorům stejně fandím. V tomhle státě se o reformách pořád jen mluví (nemyslím jen šrty) , tak třeba budou právě oni na začátku toho řetězce a konečně se začne něco dít. A postupně se ozdraví všechny oblasti.

    #863180
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    Bivinko – ty budeš rodit na bulovce?čím tě zaujala?
    jinak co se týká dr. tak já jim teda nefandím,měli volit poněkud jinou kampan a né tohle vydírání.
    v soukr, sektoru se šetří už dávno, mě třeba spadla výplata o 30% a taky jsem byla naštvaná, ale pokud to mělo pomoci, tak proč ne, než se držet vysoko a tím zajistit někomu padáka. dále v soukr. sekt. se přesčasy neplatí – dr, je mají placené
    v soukr. musíš klienty shánět sama oni – k nim přijdou dobrovolně, takže se nemusí stresovat zda splní různé limity budgety. jo je pravda že se musí neustále vzdělávat, ale to my musíme taky všude je něco nového at už zákony, směrnice, vývoj pc a pod. a pokud se také nebudeš vzdělávat tak ti ujede vlak a můžeš se jít zahrabat.
    dále co sestry? myslím si, že hlavně ony by měly dostat přidáno!!!ty mají hodně nízké platy.hlavně si myslím, že je to stejné všude hlavouni mají dost a ti maličtí – málo.
    jo a také záleží na nemocnicích, jsem četla, že někde odcházet nechtějí protože mají platy dobré, dobře nemocnice hospodaří, tak se mají dobře, tak je to asi i o něčem jiném.
    tot asi z mé stránky vše, ale aby si brali jako rukojmí lidi – to semi nelíbí
    tak zatím pa pa

    #863181
    Anonym
    Host

    ahoj,

    bivinka – hele prazando, ze ktere prahy jsi ? My jsme z Holesovic, jinak protoze rodim na Bulovce a chodim na cviceni a kurzy tak mam z prvni ruky info, ze konci jen doktori 2 a ty tam byli jeden jen ve stedu a ma svou praxi, a druhy ten konci uplne, ale stejne to provoz neomezi, tak se neboj… nekdo nas tam odrodi …. Jinak chodis treba na cviceni nebo na kurzy ???

    Kosta – kde ze rodis ty? ja mam taky Bulovku ….

    holky co dat prazsky sjezd maminek ???

    Vi nektera o Hance tusim 1984 ???

    #863182
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Doktoři – nevím na jakou stranu se přiklonit. Sice mi vadí, že doktoři tímto způsobem dost vydírají na úkor lidí, kteří si vlastně platí zdravotní pojištění a regulační poplatky. Ale zase je pravda, že kolegova přítelkyně, když dostudovala medicínu, tak dostala nástupní plat 15.000 hrubého. Což mi přijde docela málo na to, co se musela všechno naučit. Takže když někdo z té kampaně řekl, že se jedná také o zvýšení nástupních platů čerstvě vystudovaných lékařů, tak to docela chápu. Jinak sestřičky a ostatní zdravotnický personál se od této kampaně prý distancoval zejména kvůli tomu, že to hraničí s vydíráním. Na druhou stranu, medicína je dle mého spíše poslání než jen výdělečná činnost, asi stejně jako hasič apod. Jinak samozřejmě zastávám názor, že ten kdo si to zaslouží, tak by měl dostat odpovídající plat. A to v jakémkoliv oboru.
    Vítám mezi náma Bivinku! Doufám, že se Ti tady bude líbit … 🙂
    Hele, holky, nestrašte mě, že bych neměla stihnout tu předporodní přípravu. Já mám termín až 20.2.
    Kájo, s tou možností přechodu na tříletou variantu to máš dobrý, že to víš už tak brzo. Ségře to volali ze SSP, ale pak si všimli, že ten přepis na manžela už nestihne. Takže přeji, ať Ti to s tou změnou vyjde.
    Včera jsme šli spát asi už v 9 večer. Manžel usnul skoro hned, zato já jsem do půlnoci čučela do stropu, resp. jsem si už pak četla. Naštěstí máme stále „oddělené ložnice“, manžel má teplotu, tak spí v obýváku. Do práce ale jít musel, má dneska totiž tradiční půlroční pohovor se šéfem. Tak jsem zvědavá v jakém stavu pak přijde domů, snad ho ten pohovor úplně neodrovná.
    Jé, teď mi došlo, že bych se taky mohla jít i nasnídat 😛 . Tak se zatím mějte a pište, ať mám co číst …

    #863183
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    já jsem z nuslí a rodit budu u apolináře.tady dr. nekončí, ale nebudou sloužit přesčasy, ale koukala jsem na bulovku, že ta chce zavřít – tak uvidíme, ráno říkali že snad nějaké úspory někde našli, tak uvidíme.jinak včera jak jsem byla s kamarádkou, tak jsem byla venku asi moc dlouho, porotže od šesti od večera malá kopala jak blázen, mám pocit, ýže nemám vnitřnosti a ledviny bolí jak kdybych byla týden na flámu:D tak dneska teda budeme odpočívat, asi už hold nesmíme být na procházce tak dlouho.jinak nevím proč by dělala takové kotrmelce.jinak jsem slyšela, že je lepší, když tě odrodí asistentka, protože dr, jsou nevrlí, zatímco sestřičky ti všechno vysvětlí a jsou na tebe hodné, tak uvidíme, kdo tam všechno ve finále bude:-))

    #863184
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:) No já jsem z Prahy 9.. a nějak jsem tedy nezkoumala, která porodnice je dobrá či která není.. Už jsem slyšela, že si někdo na Bulovku stěžuje, ale zase někdo si jí chválí.. Tak uvidíme.. snad mě někdo pak odrodí 🙂 Snad ti doktoři neodejdou všichni, stejně nechápu, že se najednou rozhodli, že mají málo peněz a tím, že odejdou z nemocnic to vyřeší.. a lidi se mají léčit atd sami asi..
    Holky, já vím, že jsem sem přišla pozdě, to mě mrzí, protože jsem už ze začátku chtěla s nějakou budoucí maminkou probírat co a jak se děje a tak.. ale i teďka je to super:)
    Lenuna: no na předporodní kurzy nechodím, začala jsem zjistovat kde a jak jsou až nedávno a zjistila jsem,že se musí tam hlásit ve 20tt.. No prostě jsem nějak se vším pozadu :))) snad to tedy bez nich zvládnu..

    #863185
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    Bivinko nic si z těch kurzů nedělej – já měla 3x2hodiny a nic nového jsem se nedozvěděla, jenom se probíralo, to co už jsem dávno měla vyčtené nebo prokecané tady s holkama či kamarádkama, takže se fakt nestresuj.
    jediná užitečná hodina byla ohledně kojení, koupání a přebalování a pak že jsem viděla sály kde se rodí, jinak fakt nic nového.ještě tam sestra ukazovala nějaké pomocné polohy a masáže před porodem, ale já u porodu muže nechic, takže mi to bylo na prd:D
    jenom se přeptám pediatra už máš zařízeého? to musíš mít před porodem.jinak se ptej my ti s holkama poradíme co budeme vědět.už jsem tady probraly taky spoustu:-))
    tak zatím pap apa

    #863186
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Kosta: ty nechceš mít muže u porodu ? Necháš ho čekat venku ? Tedy můj přítel už na začátku se mi svěřil, že by rád u porodu byl.. občas si z něj dělám legraci, aby tam sebou pak nesekl.. ale je to velký chlap, tak by to asi zadunělo :))) Ovšem záleží, zda to na mě nepřijde a on nebude někde pryč, je voják, takže občas je někde na nějakém školení nebo něčem podobném..
    Jinak pediatra už mám zařízeného, to už mi právě říkala moje gynekoložka, že to musím mít dříve zařízené, že to chtějí prý i vědět v porodnici.. Teďka v pondělí jdu už do porodnice do těhotenské poradny, poprvé, už mám 36tt.. tak jsem na to tam zvědavá.. Jen snad tam nebude nepříjemný doktor.. po prvé jsem do porodnice šla na ten ULT. a byl tam otrávený doktor a ani mi neodpověděl na pozdrav.. byla jsem z toho pak celá pryč.. jen jsem si pak říkala,že takového chytnout u porodu, tak to bude asi těžké..
    Jinak holky, taky Vás miminka tak silně kopou, až Vám i vyskočí slzy ? Já snad mám malého Rockyho v sobě, kolikrát mě kope asi oběma nožkama i rukou.. Ale jen co řeknu příteli, aby si sáhnul, jak mě kope, tak miminko přestane 😀 asi vycítí, že na něj šahá jiná ruka a je jak beránek:))

    #863187
    Anonym
    Host

    Holky, vy se tak máte, že vás mimča pořádně kopou. Mě malej už skoro vůbec nekope, je to takový jako když jsem pohyby začínala teprve cítit. Kvůli tomu jsem taky jela do porodnice na kontrolu, teď se pořád sleduju, abych nějaký pohyby zaznamenala.
    Nám na kurzu říkali, že u všech porodů jsou porodní asistentky a jen když jsou komplikace nebo něco nestandardního, tak přivolají doktora. Jinak veškerý personál, který jsem v porodnici viděla, je velmi příjemný a sympatický. Tak snad to bude v pohodě. Horší je tam prý oddělení šestinedělí.
    Bivinko, co se kurzů týče, tak já byla zatím jen na jedné dvouhodinovce, kterou pořádá porodnice. Bylo to o tom, kdy jet do porodnice, co si vzít s sebou,… Začátkem února mě čeká druhá část, taky jen dvouhodinovka. Tam by se měl probírat průběh porodu, naše představy o něm, zvládání bolesti, pomoc partnerů… Ale jak mi pořád říká švagrová „já nechodila na žádný cvičení ani na kurzy a taky jsem porodila a o malou se dokázala postarat“ …

    #863188
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Děcko: tak hlavně,že je vše u vás v pořádku.
    Doufám,že to bez těch kurzů zvládnu,když jsem včas se na ně nepřihlásila. Naštěstí na netu jsem našla, co je třeba si vzít do porodnice a pak snad to dobře dopadne..
    Jinak jak jsem nyní doma už na mateřské, tak jsem zjstila, že nemám co na práci.. pořád jsem se těšila, jak budu doma se válet a budu si užívat, že už nechodím do práce:)) ale ono to není zas takové.. spíš celý den čekám, až přijde přítel domů a bude si se mnou povídat.. Ono to válení není už tak příjemné.. taky nemůžete v noci najít tu správnou polohu na spaní ? Já se furt převaluji a pokud si lehnu na bok, tak mě miminko zkope, že nechce tuhle polohu a zas na zádech to taky není ono, páč to pak mě bolí.. Ale jinak je to hezké :))

    #863189
    e Elen-ka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, tak nějak jsem se rozhodla se k vám přidat, pokud můžu. Musím říci, že mě trochu „nakopla“ bivinka. Termín porodu mám 20.2. a jsem z Prahy (alespoň zatím. Budeme se s manželem stěhovat do Přezletic).

    #863190
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Elen-ka 🙂 ahojky .)) holky jsou moc příjemné a hodné, taky mě přijaly: ) vítej i ty.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 946. až 960. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist