únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,261. až 1,275. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863491
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    No jo, měla jsem mateřskou spočítanou na necelých 23 tis. Tím, že jsem tam posílala v červenci prašulky tak jsem s tím počítala (mimochodem ty peníze ty propadly také vniveč), ale oni páni ministři berou přechod z nemocenské na MD jako ukončení a nastoupení (a to už tedy dle nového zákona) Jinak ano, splátky jsou velké, ale to jsem psala minule, jen bydlení stojí 18 tis měsíčně (a to je jediná naše půjčka). A jak píšeš o půjčkách na vánoce, dovči atd. Tak to fakt radějc budu bez dárku a bez dovolené. Tohle nechápu u lidí a že jich taky znám fakt hromadu. U nás je naštěstí majetek vyšší než půjčka, ale u těch drobných spotřebitelů na půjčky bývá většinou půjčka vyšší než majetek a tak taky se může stát že příjdou o střechu nad hlavou.
    A příjem mám mnohonásobně vyšší než má manžel. Je pravda, že jsme si už prošli velkou a složitou životní zkušeností (kde byl rozvod atd.) a tak když jsme se k sobě vraceli, jsem mu řekla jak se finanční situace u mě změnila v té době pauzy a řekla že bud to příjme takové nebo spolu být nebudem moc. Je to ale fakt náročné. Ale kolik jsem mívala měsíčně nevěděl, ať ho zbytečně netrápím a nenervuji. Ale ta doba když jsme fakt jeli na dovču, nebo jeli do shopu je pryč a taky běžné nakupování není jako dřív. Člověk si rychle zvykne na něco krásného, ale pokud neumí pak ukorigovat pád dolů tak je zle. No a já si chtěla zajistit právě tou mateřskou aspon trošku takové klidné spaní, že nebudu muset jít rovnou na plno do práce, ale budu moc si i Valinky užívat. No budem to muset vše zkoubit, ale my to dáme, i když vím že to bude složité. Navíc, když jsem dnes zjistila, že od léta k bydlení přibyde platba záloh na sociální a zdravotní. No ale nechci to tady nějak rozebírat víc, každý má své radosti a starosti. Já patřím do typů lidí, že myslím na vše hodně dopředu, takže co se týká financí musím mít jasno už na celý letošní rok a dá se řící že to mám vyřešeno do příštího roku do půlky. A dovča v tom tedy vůbec není zahrnutá. Já volím radějc barák, zahrádku a domácí bazén, než 10 dní u moře.

    #863492
    Anonym
    Host

    Ju Moni o mateřské, Já bych si teda na dovolenou nebo vánoční dárky nikdy nepujčila..když na to nemám tak to holt oželím..Co se týče větššího výdělku poslední rok vydělávám jen já ,příležitnostě chlap ..koupili jsme domek a já chtěla aby ho přítel prostě dal do kupy , takže jsem vydělávala a on makal doma.Ted se to změní já budu doma a on pujde do práce..ale nikdy jsme si nevyčítali kdo dává domu víc penez..je fakt že někteří chlapi přes svou ješitnost tohle nunesou..že žena přinese domu víc jak oni…

    Peti teda ty zálohy to je fakt svinstvo..já to zrovna říkam chlapovi , jak prostě brát pořád jen lidem , který celou dobu makaj a státu měsíčně dávaj fakt hrozný peníze na daních a pojištěních..a ti co nemakaj ti všechno dostanou.. místo aby nám to trošku vraceli ,přemejšlej jak nám ještě něco sebrat..nebo nařídit fakt hnus…chjo by se člověk jen rozčiloval a k ničemu to není..No mě muj zaměstnavatel dal do posledních pár výplat nemalé prémie takže mi to naskákalo a moje mateřská je bez asi 60 kč 19 tisíc..ale co však si je zasloužím za ty léta …škoda že jen pul roku..pak spadnu na 7500 ..

    #863493
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Dari,
    a to je ten rozdíl u zaměstnanců to je jinak než u osvč. I když jsem neporušila, tak mi to počítají z roku 2009 a ze záloh na důchodové pojištění, místo průměru kterýá jsem si právě uměla udělala (tak jak tobě šéf) No ale co, jsou horší věci. Na splátky v době mateřské bude a na jídlo vyděláme a na rodičáku už bude muset být Valča tak „samostatná“, že zvládne být jen s mou mamkou nebo Martinem. Protože s takovou i když zvolím 2letku, tak nám bude chybět na náklady, natož tak jídlo a martinovu cestu do práce atd. No ale nějak to zmáknem, musíme. Holky, fakt mi to sebralo náladu a nejde mi na to přestat nemyslet. Akorát dojel z práce domů Martin a tak mi říká co je s tebou, to je tak hrozné? s tím jsi nepočítala? tak fakt nepočitala.
    Možná porod by mě z těhc dnešních myšlenek dostal.

    Jinak koukám, že se tady neukázala už dlouho Jarka, že by?? 🙂

    #863494
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Dari a ještě malá otázka, už máš tu mateřskou připsanou na účtě nebo ti to říkala jen mzdovka z práce?? mě minulý týden paní ze socky řekla, že budu mít maximální MD, a pak na druhý den že ne. Ony chudery nemají ani ty kalkulačky a když to tak řeknu, tak se na mě učí a vše žádají z prahy. Automaticky jim nic neposlaly

    #863495
    Anonym
    Host

    Holky, už se těším, až nás tu bude víc s mrňousky. Dnes tu byla ta sestřička, jenom si Johanku prohlédla a zaptala se, jestli jsou nějaké problémy, a zase šla. Škytavka je prý naprosto normální, do 6 týdnů by měla vymizet, ale někdy i později. Já ji mám např. celý život:) .
    Kojení je mazec, nejhorší byl začátek v porodnici, bradavky jsem měla totálně rozžužlané a bolavé. Jestli je ještě namasírujete, tak radím, začněte. Vyplatí se to. A taky mi hodně první dny po nalití prsou pomohl masážní olej, bez něj bych bez úhony nepřežila. Dnes už je všechno konečně v pořádku – teda, až na můj zadek:) .
    Jó, reformy. Taky bych uvítala, kdyby se ještě něco změnilo. Ale bojím se, že né.

    #863496
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    O těch bradavkách nám říkaly na kurzu.Prý než se přiloží dítě tak je třeba jí postavit (pokud nemá žena ten dar a nebo nepoužívá formovač během těhu) Ono zatím to zkouším jen jak si na to vzpomenu a to je málokdy 🙁 .
    Kájo, tvou zprávou jsi i do mě trošičku vnesla pozitivní atmosféry a dala úsměv na tvář. Protože ten pocit že už máš Johanku doma u sebe a raduješ se, je jistě nepopsatelný. A tak mě zahřála ta jen ta přestava, že za chvilku už tak také budem i ostatní maminky.
    Kdybych měla doma Val, tak asi bych taky tu dnešní na… přešla jinak.

    #863497
    Anonym
    Host

    Peti, dneska mi právě přišla na účet..jinak bych tomu nevěřila 😀

    Taky Kájo už malinko závidim že máš malou u sebe..mě už to fakt nebaví tahat:D .
    Bylabych radši kdyby Lola už ležela doma v postýlce..i Jiřík už mi dneska říkal že už se nemuže dočkat, že to čekání na malou je hrozně dlouhý:D
    Peto nedělej si zbytečné starosti stejně si tím nepomůžeš jen si kazíš náladu ..třeba se to zase do pul roka změní a bude všechno jinak:)

    #863498
    Anonym
    Host

    Ahojky,,,,Peti jsem pořád celá…ale nechce se mi moc psát protože mě bolí celý spodek břicho no prostě všechno….zítra jdu na kontrolu tak jsem zvědavá co mi zase řeknou chytrolíni.Jinak už se valím jako sud..a o střevech ani nemluvím,,,,bolí mě jako prase a na velkou mi to vůbec nejde.Začala jsem mít moc velký jako by výtok ale takový už asi předporodní …průhledný s toškou krve…tak pořád čekám že se to rozjede a pořád nic,,,tak nevím nevím..zATÍM SE MĚJTE A VŠEM DRŽÍM PALEČKY:) Jarka

    #863499
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Dari, ono vím, že s tím nic neudělám a nemá cenu se nervovat, ale fakt mě to dnes vzalo. Ale co, přišla jsem jak to z nich vymámit. Půjdu po mateřské na nemocenskou a bude to. To budu moc a hlavně budu mít na to nárok. Ale kdyby to chtěli změnit během půlroku, vůbec bych se nezlobila, samozřejmě pro nás v dobrém a ne k horšímu.
    Jinak dnešní večer to vidím zas na sexování, vanu a hopsání na míči.

    #863500
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    tak to máš hezkej program:) to my se divame na fotbal a ted odesla moje mamka.tak ji říkam že nechci aby jezdila do nemocnice a až budu doma tak ty tři dny taky ne.a že to chci i od tchyně.tak ji to bylo trochu lito.pak manžel řek že se mu to taky nelibi a to jsme se o tom už bavili a souhlasil s tím že je to prý jasny.tak už fakt nevim. tak ji zitra napisu že muže klidně přijit kdykoliv a kdokoliv.koukam že moje přání nikoho nezajíma.:'( :'( ´říkám že nejdřív si musím zvyknout já a že nebudu mit určite naladu odpovidat na otazky a taky pak to papirovani.tak se budu muset podřídit. a to manžel řek že to nikdo tak dlouho nevydrží malyho nevidět.tak jim ho dam a ja se zavřu v ložnici a budou všichni spokojeni.to mě fakt tak naštvalo:@

    #863501
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Moni, tak já do porodnice pustím jen manžela a mojí mamku. Fakt nikoho víc tam chtít nebudu a jestli ano, tak max ať mi příjde říct mezi dveře ahoj a zas je za sebou zavře. A doma své mamce zakázat návštěvu nemůžu, když bydlí v baráčku dole, ale to vím, že spíš mi pomůže a hlanvě nebude se vyptávat a nebude vysedávat jen tak jako návštěva. Ale tchýni pustím v 6-ti nedělí jen za předpokladu, že přijede sama s manželem. a jen na kafčo a kukandu. Taky jsem to psala nějakou dobu zpátky, že jsem si to zas u ní zavařila, ale co, vážně na zaklimatizování má nárok každý. A já nebo Martin co jsme rodičové a až řeknem, tak budou moc přijít ostatní.
    Takže Mončo nedej se, máš v tomhle směru plně mou podporu.

    #863502
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    tak co mam delat kdyz kazdej chceme neco jinyho a kazdej to citi jinak???uz je mi to fuk nemam uz silo neceho se dozadovat:'( :'( 🙁

    #863503
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Martin taky ze začátku nechápajícně na mě koukal, ale řekla jsem mu prostě pro a proti a kdyby se jeho rodina nechovala tak jak chová a nedotáhli na návštěvu milion dětí a neseděli 3 hodiny, tak by mi to bylo naprosto jedno. Ale řekl, že je to pravda, že tohle ví a i když by Valinka spinkala a já jen seděla v obýváku s návštěvou a Martin by je obskakoval, tak jistě i hodinová návštěva mě zmůže. Ať příjdou na půl hodky, vypít kafe, kouknout na malou a zase jdou od kud přišli, ale to oni bohužel neumí. Mám je ráda, to ano, ale 6-tinedělí si prostě prosadím a před manželem si už prosadila. A taky už to řekl, když příjde občas na to řeč. Moni, třeba ti nebude nejlíp a manžel pochopí a nakonec příjde na chuť k tvým slovům.
    Ale jistě tlačit na pilu a doma se hádat zas kvůli návštěvě tchýně a celkově rodiny asi nemá moc smysl. Držím pěsti

    #863504
    Anonym
    Host

    S těma návštěvama v porodnici máte recht. Já byla úplně vyšťavená, bolavá, sedět nemohla, na nohou se sotva držela… A návštěvy mohly jen na chodbu, takže žádné přijímání z postele, které bych uvítala. Druhý den Johanka nechtěla spát od 17. hod asi do 2 do rána, protože byla hladová (mlíčko se spustilo až v průběhu dalšího dne). A sestry moc nepomáhaly, až když jsem padala únavou na hubu – protože jediný, co toho křiklouna utěšilo, byl můj malíček – tak ji trochu dokrmily. A byl klid. Ale umíte si představit, jak člověk vypadá druhý den, když se to mimčo i tak v noci budí. V porodnici jsem spala tak max. 3-4 hodinky denně. Zlatý systém za našich maminek, kdy se děti vozily po 3 hodinách na kojení, v noci dokonce po 5. Teda, já bych to aspoň ten první den po porodu uvítala. Možná mě budete mít za macechu, ale v tomhle to byla fakt hrozně náročný:^) .

    #863505
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak mi manžílek utekl na pivko v telce h… tak jsem se rozhodla sem ještě dneska juknout.
    Co se týká mateřské tak jsem ještě nedostala nic. Výplatní den je 15. tak uvidíme co mi pošlou za prašulky.
    A návštěvy v nemocnici? No nějak zatím nejsem proti. Doufám, že všichni budou rozumní a nebudou zbytečně dlouho a moc prudit. Kdyžtak to spacifikuje manžel. Jinak jasnej je manžel a moje mamina.Holky z práce se taky těší a říkají ať hnedle dám vědět když porodím ať se můžou přijít mrknout. No tak snad je nenapadne chodit s nudlí u nosu a nebo tam bejt hodini. No uvidíme i jakmi bude. Když čtu co píše Kája tak si myslím, že budu ráda když přijde jen manžel 😀 .
    Tak pa pa zítra. Třeba se rozrosteme. teda v mém případě zatím žádné příznaky,ale třeba ostatní

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,261. až 1,275. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist