únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,336. až 1,350. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863566
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    tak opět jsme noc přečkali 2v1.
    Už jsme 1. den po termínu a tomu našemu kulišákovi se ven stále nechce… Nemáte někdo nějaké další zaručené „babské rady“ jak tomu pomoci? Zkoušíme všecko možné a porád nic – procházky, úklid, sex, méně jídla, manža mě „terorizuje“ (prý když nebudu spokojená já tak ani prcek ve mě a vyleze) 😀 , maliníkovej čaj… Fakt už nevim co ještě zkusit…

    #863567
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Tak opět se hlásíme 2v1.
    Babyzno tak to řešíme stejnéj problém – jak na toho našeho rošťáka vyzrát aby se už šel juknout na svět.
    Já už jsem 4 dny po prvním termínu. Druhý mam 18.2. Jsem fakt zvědavá kdy už konečně.
    Malej mi zase dělá v bříšku tsunamy 😀 .
    No pujdu juknout na facebook jestli tam Peťa něco nepsala nebo někdo nějaké bližší info.
    Tak zatím pááá

    #863568
    Anonym
    Host

    Ahoj mamky,
    tak koukám, že Val už je na světě! Moc ji vítám a přeju jen to dobré! A Peťce rychlou rekonvalescenci a spoustu radosti s miminkem:) . Takže to toho 14. vyšlo:) .
    Holky, já bych vám tak ráda nějak pomohla, ale bohužel nevím. I mně to čekání poslední měsíc přišlo nekonečné. Ale nebojte, čekat věčně nemůžete. Já se zabavila spoustou návštěv a trajdáním po městě a kavárnách. Teď si jich asi chvíli neužiju:( .

    #863569
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Holky stále ještě 2v1 našla jsem něco na netu na urychlení porodu 🙂 . Bůh ví zda to pomáhá,ale tak jsem brouzdala a našla toto. Mrkněte na odkaz

    http://www.bonella.cz/porod/jak-urychlit-porod.html

    #863570
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Takl stále 2v1 ..byla jsem na kontrole a monitoru ten byl dnes ukázkovej,,takže jse mza 20 minut byla venku..což se mi stalo poprvé vždycky jsem tam hodinu:)
    No pan doktor říkal že nějáké stahy dělohy tam vidět jsou ale vnitřní nález nenasvědčuje tomu že by jse měla rodit..chjo mám teda ještě do pondělka čas ale jak mě bolej třísla a záda tak jsem si říkala že by to mohlo bejt v ten termín..bylo by to hezký mamka má 21 svátek tak by měla dárek když mi to na její narozky nevyšlo ..a nebo 22 má tchýně 60 tak že by třeba dárek k 60-tinám:D no uvidíme..s mím štěstím porodím v březnu:D

    Tak se opatrujte..dlouho jsem tu neviděla Moniku!!

    #863571
    Anonym
    Host

    ahoj,
    nas malej je spac…. ani moc nebreci, spis si porad neco mele pod fousy. vzdycky se zbudi, mama prebali,nakoji ,odrihne, pohoupa a pomazli a da zase spinkat….

    ale jinak holky za chvili na tom budem vsechny stejne a budete ty svoje milacky mit v naruci jako ja a ostatni

    #863572
    Anonym
    Host

    Kája – 2.2. -Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    Petra H. – 14.2. -Valentýnka narozena 14.2. v 18.25 h, 3 600g a 50cm
    Monika306 – 16. a 22.2.
    j.a.r.k.a. – 16.2.
    Bambulka – 18.2.
    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00 h,3 600g a 51cm.
    elen-ka – 20.2.
    děcko – 20.2.
    Darenie – 21.2.
    Kosta – 22.2.
    Bivinka – 26.2.
    milinka – 3.3.

    Jsem se zase trochu nudila já snad jsem nic nepopletla -..takže ted jen kopírovat a doplnovat nové přírůstky 😀

    #863573
    Anonym
    Host

    Darenie,
    tak si do seznamu můžeš dopsat ještě mě 🙂 – termín byl 14.2., ale porod zatím ne 🙁
    Snad ho brzy doplníme…
    Bambulko, ty rady co si našla jsou fajn – nezkoušela jsem jen lněný semínko a rycínovej olej – a to ostatní na nás nefunguje 🙁 . Snad budete mít holky víc štěstí..
    Už fakt nevim jak tomu pomoci

    #863574
    Anonym
    Host

    Kája – 2.2. -Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    Petra H. – 14.2. -Valentýnka narozena 14.2. v 18.25 h, 3 600g a 50cm
    Babyzna-14.2.
    Monika306 – 16. a 22.2.
    j.a.r.k.a. – 16.2.
    Bambulka – 18.2.
    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00 h,3 600g a 51cm.
    elen-ka – 20.2.
    děcko – 20.2.
    Darenie – 21.2.
    Kosta – 22.2.
    Bivinka – 26.2.
    milinka – 3.3.

    Seznam už tu byl ,já jen kopčila tak jsi doplněna Babyzno 😀

    #863575
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Super. já je přidávám, že jsem měla taky dva termíny a první byl 11.2.
    jinak teď už je to našlapaný a měli by jsme rodit sborově 😀 . Že by do příštího týdne už všichni??? Jen Bivinka se zdrží,ale neva je to jen týden po. No já si myslím, že Bohouškovi se vůbec nechce, že se narodí bůh ví kdy. Snad nechávají 14 přenášet a to by vycházelo na začátek března od druhého termínu. Ale nevím jestli se to počítá od termínu dle měsíčků nebo od termínu dle ultrazvuku.

    #863576
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky holčiny. Mě řekli v poradně termín k 24.únoru.. tak nevím, kdy tedy to na mě přijde.. uvidíme..

    #863577
    Anonym
    Host

    Dari, super tabulka! Hned jsem si ji zkopírovala do Wordu. Díky.
    Leni, to je super, že je Mireček tak hodný! Hlavně ať ho netrápí bříško. U nás to zatím není nijak hrozné. Občas trošku kroucení, ale jakmile J. pochovám, tak se jí uleví a je zas dobře. Dnes jsme byly poprvé u doktorky a od za 10 dní přibrala přes 400 g. Takže už má přes 3 kg! Jsem ráda, že jí chutná:) . Ostatně, to mně taky, možná i víc než v těhotenství:D .

    #863578
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky§
    Tak si představte, že ten muj manža si kliďánko šel na pivko,ale říká „neboj řidiče jsem ti zajistil“ chudinku sousedku – a jí se nikdo neptal jestli chce nebo nechce jít na pivko 🙁 . Chudák tak nemohla a dali jsme si tedy spolu kávu. Takže do půlnoci bude na telefonu a jinak říká, že v noci jí nikdo nevzbudí tak doufám, že manžel přijde brzo domu a nebude moc napitej – kdyby náhodou.
    Jinak nic nového. Letí ten čas jako blázen a zároveň se děsně vleče. Jsem zvědavá na Péťu až napíše jaký byl porod.
    Tak brou noc.

    #863579
    Anonym
    Host

    Holky,

    Peta ted psala ma FB že Valentýnka byla po vyvolaní za 2,5h na světě (Tiše závidím) ale prý pak ona měla komplikace..ale už je v pořádku na FB je fotka malé je krásná !!!!

    Peti, ještě jednou gratuluju !!!!

    #863580
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky, nový pokus :@

    Ano Valentýnka se narodila včera v 18:25, míry 50 cm a váží (z porodního sálu 3550 g a na fotce je 3590 g), tak vlastně ani nevíme 🙂 . Ovšem to je jedno, je zdravá. Všem děkuji za přáníčka. Porod byl fakt rychlý, v 8 ráno tableta na vyvolání, do 16 hodin nic neprobíhalo, pak mi jakoby křupla stydká kost a začalo pobolívat, do toho přišla sestra, že mám jít na ozvy a na kontrolu k dr. Takže mě na vyšetřovně jen kontrolou vytekla plodová voda, natočily se u toho ozvy a v 16:30 jsem volala martinovi at jede za mnou. Mě poslali si pro věci na sál a čekala jsem tam na něj už s kontrakcema. Dorazil převelčený v 17:15 a v 18:25 byla Vali na světě. Sice za pomocí dr, který mi musel hupsnout na břicho, už jsem necítila kontrakce (přerážely to hodně kříže), ale bylo to rychlé. Vůbec nevím o nástřihu, nebolel a šití vím, jen díky tomu že si jej dr žádal. Porod byl fakt krátký, bez epiduralu a s ním nevím kolik by se mi ulevilo. (připadlo mi, že za tak hrozné nebylo). A to, že nastaly komplikace po porodu nikdo ovlivnit nemůže. Po šití jsem zkolabovala, tlak byl 140/100 a za minutu 80/50, takže se volalo ARO, ať jsou připravení atd. Martina poslali po porodu malou zvážit, umýt a přišel už do děsného zmatku, tak jej uložili do křesla a celou dobu tam byl. Je to fakt silný chlap, protože co vše se mnou dělali nevím nevím jestli by to každý ustál. Držel tam malou v náručí celou dobu a když jsem občas procitla na svět, tak jsem je viděla a vždy to dodalo hodně síly. Dnes jsem dostala 2 transfuze krve, spoustu různých injekcí a prášků. Valinku mi jezdili ukazovat jen at vím jak je hodná, pořád jen spinká. Nemohla jsem od rána do cca 16 hoidn sama jít ani na wc, které je přímo u pokoje. Jinak cevkování, kdyby náhodou, tak nebolí !!!! Ale už jí mám u sebe a zase spinká, na pohled spokojené miminko.
    Každé z vás přeji tak rychlý průběh otvírací a porodní, každopádně ten výsledek, ať trvá klidně i dny nebo jen pár hodin stojí za to, Je to nádherné, co nelze popsat, některé z nás to ví a brzo nastanou další.
    Takže hurá do porodu (je to krásná věc, co muži v životě na vlastní kůži nezažijí) a případně komplikace žádná z nás neovlivní, ale dr od nich pomůžou. Za to jim do krnovské nemocnice fakt děkuji. holky mějte se, jdu zkusit teprve po 3 přiložit Valentýnku.
    Mimochodem, to jméno jsme měli vybrané již 2 roky, takže totální shoda náhoda s termínem. Navíc Valentýna jako den zamiovaných neslavíme 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,336. až 1,350. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist